Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Lg vagy samsung combo?mit vegyek figyelembe? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) DrSoul


DrSoul
őstag

Sziasztok!
Szeretnék venni DVD olvasót, de akkor már talán CD író se ártana...
Nagyon le mentek az árak...
Tudom, hogy a legjobb a Plextor, de annyi pénzem nincs. Kb 20.000 bruttót költenék rá. A kérdések:

- Combo vagy külön? Általában jobb külön, és árban sincs igazán változás, de most fogok lapot venni, Abit NF7 (sima, Sata nélkül). Azt írják, hogy 2db UDMA csatlakozó: akkor 2 IDE hely van? Lehet, hogy most hülyeséget írtam :DD
Lényeg: most 1 HDD-m van és 1 CD olvasóm. Normál esetben, ezzel 4 eszköz lenne,ha külön veszem őket (1PM-HDD, 1PS-DVD olvasó,1SM-CDolvasó,1SS CDíró,amúgy így jó lenne?). És ha majd még veszek +1 HDD-t?Talán emiatt kéne combot vennem, szerintetek gond?

- Ha Combo (ami elözőből kiderül, hogy ''muszály''), néztem ezeket: LG GCC-4480B ( [L]http://www.lgeus.com/Product/CD/GCC_4480B.asp[/L] ), vagy esetleg Samsung ( [L]http://www.samsung.com/Products/CDDVD_Rom/index.htm[/L] valamelyik a 2db 48x-os közül). Melyiket? Tapasztalatok?

- Nekem ezek ''olcsók'', szerintem megéri, elég nekem a 48x-os, nem kell az 52x (van mindekttőből egyeránt, egyébként az E-co**ect-nél néztem ezeket). Tudom, hogy szériától függ; ne azon a pár ezer forinton múljon: melyik a jobb széria?48x vagy 52x? Nézegetve a topicokat, mintha az 52x-esekkel problémák lennének...


Köszönöm előre is a segítségeteket! :U

Mindig az X jelöli a pontot...

(#2) neduddki válasza DrSoul (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

En inkabb a tosi 1312-est javallnam! [L]http://www.multimedia.hu/oldal.php?data=akcio/akcio[/L]

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#3) DrSoul válasza DrSoul (#1) üzenetére


DrSoul
őstag

Ja, és ami a topic címében van: mit kell figyelembe vennem DVD olvasó és CD-író vásárlásakor?Formatumok stb....
Amit még elöbb írtam ''... 1PM-HDD, 1PS-DVD...'' az ''1''-t csak úgy oda raktam, mintha így mondtam volna ki:''Egy Primary Master, egy Primary Slave...'' :DD

Mindig az X jelöli a pontot...

(#4) Adrian Mole válasza DrSoul (#3) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Ez engem is érdekelne.
Még csak egy dolog: van mindkettőből dobozos, 2 év garival. Szerintem jobban megérik, mint az OEMek.

42

(#5) DrSoul válasza neduddki (#2) üzenetére


DrSoul
őstag

Miért, ha szabad kérdeznem?
A Combo-s, 21 238 Ft-osra gondolsz? Ez ''csak'' 32x-es, drágább is, mint amiket én néztem ki (bruttó 18.000Ft a 48X-os), és ráadásul Bulk (tehát zacskós...)!
Ha lehetne kicsit bővebben?
Netán ott dolgozol? ;]

Mindig az X jelöli a pontot...

(#6) DrSoul válasza Adrian Mole (#4) üzenetére


DrSoul
őstag

Így van, én csakis Box-ra gondoltam!

Mindig az X jelöli a pontot...

(#7) AND1


AND1
őstag

Én Toshiba combot ajánlok. Öcsémnek is ilyen van több mint fél éve. Halk,gyors és mindent beolvas. Asszem az övé 'csak' 16*san ir,de nekünk bőven elég...
Dvd:16/40 CDRW:16*12*40 (ha jól emléxem) :)

Egy régi PH-s.

(#8) DrSoul


DrSoul
őstag

Amúgy jó ez a Toshiba! :)) :)) :))

Mindig az X jelöli a pontot...

(#9) neduddki válasza DrSoul (#5) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

NEm tom Te hogy de en ugy vagyok vele, hogy olvasni tobbnyire oleg a 8* is, most csak aze 20* a 1612-esem mert ugy sem hangosabb, irni meg foleg ha mas kerdeses hejjen is meg akrom nezni, foleg nehany ev mulva akkor boven sok a 32*-is!
Ha nalad a minosegnel tobbet jelent a sebesseg akkor en egy 52*-es btc-t ajanlanek Neked, az meg olcsobb mint az lg, de gyorsabb tole es meg szarabb is!!!:-)))
MInt ma leirtam/tuk eddig talan nics ijjan hardver mejjnek ennyire nagy lenne a teccesi indexe mint a tosi dvd-nak!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#10) DrSoul


DrSoul
őstag

Amúgy az adatokat összehasonlítva egyenlők, sőt, az LG DVD hozzáférési ideje kisebb is egy kevéssel... És gyorsaságban is jobbnak tünik (mint mondtam, ez 48x-os)
Ugyanúgy 2 év gari, az LG ráadásul dobozos
Tehát akkor miért Toshibát? Elnézést mindenkitől, de valami konkrétabb tanács kéne, hogy miért... :)

Mindig az X jelöli a pontot...

(#11) pilóta válasza DrSoul (#8) üzenetére


pilóta
nagyúr

Tényleg nagyon jó a Toshiba, nekem is ilyen van, de normál számtech boltban akció nélkül kicsit olcsóbb...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#12) pilóta válasza DrSoul (#10) üzenetére


pilóta
nagyúr

Miért miért. Mert jobb, mert japán és nem koreai, mert nagyobb márka, mert megbízgatóbb, mert halkabb, mert örök élet, mert mert.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#13) marcee válasza DrSoul (#1) üzenetére


marcee
addikt

''Lg vagy samsung combo?mit vegyek figyelembe?''

A garancia hosszát főleg!

\m/

(#14) Protoss válasza DrSoul (#1) üzenetére


Protoss
senior tag

Hali!

Hosszú és unalmas leszek mint mindig. Szóval esetlegesen raides alaplappal kivédheted, hogy kevés eszk csatolható rá.

Nekem most 20Gb vinyó+80Gb vinyó, Teac cdíró+Pioneer dvd olvasóm van. Szépen mennek. A combóval az a gond, ha egyik része elszáll, akkor a másik is krepa. Továbbá ha ne adj isten van sz** karcos cdé, akkor vagy a pioneer vagy a teac biztos, hogy elolvassa.

Sebesség szerintem nem kell a leggyorsabb, csak hangos. Írásnál 24x írok, 1-2x írtam csak 40x annyit nem nyersz vele, tovább tart a cd zárása (ez majdnem mindig fix).
Lg szerintem ne vegyél kombót.

Üdv

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#15) DrSoul válasza neduddki (#9) üzenetére


DrSoul
őstag

Most ne beszélj letszi össze-vissza, mert nem ezt mondtam, hogy minél gyorsabb, anál jobb, ne forgasd ki a szavaimat, így>> :)) :))
Nekem amúgy egy 48-os CD olvasom van, nem is tudom, milyen márka, nincs rá írva, egy Cd-kel foglalkozó ismerősőm adta el nekem, használtan, azt mondta, garanciát vállal érte... semmi gond vele, még mindent elolvasott!
Amig tesóm Creative-jával voltak gondok...
Így azt se értem, hogy ''MInt ma leirtam/tuk eddig talan nics ijjan hardver mejjnek ennyire nagy lenne a teccesi indexe mint a tosi dvd-nak!''
Ez mit jelent? mivel támasztod alá?
Ne érts félre, nem vitázni akarok, de nekem az a tanács, hogy ''Ezt vedd, mert ez tuti frankó, családomban mindenkinek ez van, és ezt mindenki mondja, hogy szuper!'' nálam ez nem tanács.
Őszintén remélem, hogy senkit sem sértettem meg, nem állt szándékomba!
:)) :)) :))

Mindig az X jelöli a pontot...

(#16) DrSoul


DrSoul
őstag

Srácok, őszintén elnézést kérek, de lehetne kicsit pontosítani? Pl. Miért ne vegyek LG combot.
Ha valki írja, hogy ''nekem bedöglött stb'', az már egy tapasztalat, forumon kerestem, talán az 52x-esekkel volt gond, de a 48x-osokról semmit nem találtam, ezért indítottam a topicot.
Ha mindenkinek pl Toshibája van, és azt mondja, hogy LG-t ne vegyél, akkor az milyen tanács? De komolyan...
Már az is több lenne, ha valaki azt írná, hogy ''Úgy hallottam, hogy sok embernek tönkrement 2 CD írás után...''
:))

Mindig az X jelöli a pontot...

(#17) DJ Mythos


DJ Mythos
aktív tag

Üdv!
Nekem egy LG 32x10x40x 16xDVD combo drive-om van. CDt tökéletesen ír. A DVD ''funkcióját'' alig használom, de amit kipróbáltam azt tökéletesen olvasta. Eddig is LG íróim voltak, és mind1ikkel tökéletesen meg voltam elégedve.

(#18) pilóta válasza DrSoul (#16) üzenetére


pilóta
nagyúr

Akkor vegyél LG-t.
De ne kérdezd meg a fórumban.
Mert ott válaszolni fognak.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#19) DJ Mythos válasza DrSoul (#16) üzenetére


DJ Mythos
aktív tag

Úgy tudom, hogy az összes 52x-es CDvel szokott baj lenni, mert túl gyórsan forgatták. Nem tudom azóta mit változott a helyzet.

(#20) DrSoul válasza pilóta (#18) üzenetére


DrSoul
őstag

Olvassál, légyszi, és utána állíts dolgokat... :)
Nekem semmi gondom azzal, hogy Toshibát vegyek, de amikor valaki azt mondja (valljuk be, erre sokszor hajlamosak vagyunk, magamat beleértve)hogy azért vegyek, ''MErt!CSak!Mert jó'' az sokat nem jelent. És ha visszakérdezek, ne legyen belőle sértődés, mint most te, hogy ''Akkor vegyél LG-t.''

Mindig az X jelöli a pontot...

(#21) neduddki válasza DrSoul (#15) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mivel tamasztom ala! a keresobe /itt a ph forumon/ beirt ''1612 1712'' + elolvasva a hozzaszolasokat!
TE irod, hogy csak 32* a masik bezzeg 48*! erremit reagaljak????
erdekes modon a lg lemzporgetoi sokkal megbizhatobbak mint a kepernyos dolgai /csak erzodik a hitachi hatasa:-)))/, en is azokat rakom gepbe ha arrol van szo hogy megis kell bele vmi cd/dvd/cdrw/etc. h ellenben kifejezetten igenyesebb a keres akkor toshiba/teac/plex/yama dogokbaol valogatok/tam.
Az olvasasi dologjoz annyi nagyon szivesen kolcsonadom kedvenc tesztlemezemet kivancsi vagyok mit mond ra a cd-d! szinten olvasashoz: minel tobb hejejn fordulsz meg fel fog tunni, hogy egy ido elmultaval foleg a high speeden irt cd-nel komojj gondgyaid lesznek!
Mas! hangkerdes! a valasz szinten a fenn emlegetett keresoben talalhato meg.
Ja a link nem aze volt mert ok a legolcsobbak, hanem mert ok a magyar importor, es van leiras rola! utanna huzas a depora es veszettul keresni!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#22) neduddki válasza pilóta (#18) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Nagyon teccik!!! On szintert nyert egy sort!!!:-)))) Talalkozas eseten behajtando!!!!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23) _Volkovy_ válasza DrSoul (#1) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Hi!Csak azért ne vegyél kombót,hogy legyen később hely vinyónak még:egy ata100-as vezérlőkártya 5-6e forint.

(#24) pilóta válasza DrSoul (#20) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mit állítottam?

Mi ezt tudjuk mondani. Ha egy autós fórumban megkérdeznéd, hogy ugyanolyan áron audit vagy suzukit vegyél, szerintem a legtöbben azt fogják javasoni, hogy audit. De te tudod. Kérdeztél, válaszoltunk. Ha nem vagy elégedett a válasszal, akkor ne fogadd meg. Én akkor is a Toshibát javaslom, és az audit. :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#25) DJ Mythos válasza pilóta (#24) üzenetére


DJ Mythos
aktív tag

Szerintem az a topic a tipikus ''Audi vs. BMW vs. Mercedes'' topicra sikeredett, ahol a termékek kb. ugyanolyanok, és inkább az a döntő, hogy kinek melyik tetszik jobban. Mindenki elmondja, hogy neki melyik tetszik jobban, és próbálja azt rászugerálni a másikra. Szerintem itt nem lehet ''olyan'' nagy különbséget tenni.

(#26) DrSoul válasza neduddki (#21) üzenetére


DrSoul
őstag

Adhatod a teszt CD-det.:))
Ez a válaszod már tartalmasabb volt, nem kéne ilyen áron ide jutni, ezzel lehetett volna kezdeni. És mondom: semmi gondom a Toshibával, sőt: én jót szeretnék, de kb ilyen árban.

Mindig az X jelöli a pontot...

(#27) DrSoul válasza DJ Mythos (#25) üzenetére


DrSoul
őstag

Egyetértek

Mindig az X jelöli a pontot...

(#28) neduddki válasza DJ Mythos (#25) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Sajnos vagy szerencsere itt lehet! marmint toshiba vs lg/samsung!
persze mas arkategoria/vagy mar nem is???
A hasonlat inkabb talan ugy lenn hejjes opel/ford vs. aidi/bmw/merci!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#29) DrSoul válasza pilóta (#24) üzenetére


DrSoul
őstag

Csak hogy értsél: nem csak audi van és Suzuki, hanem még Peugeot is, Renault stb.
Amúgy köszi a példát, ezzel kicsit kiismertelek (ha ezt állítód, de ne sértődj meg, komolyan :) ): én sose vennék Audit, még milliomosan se: ár teljesítmény szempontjából az egyik legrosszabb!!
Persze ezzel nem állítottam azt, hogy rossz autó!!!! Sőt! Nagyon jó!
Mostmár érted?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#30) DrSoul


DrSoul
őstag

Amúgy hol lehet dobozos Toshibát találni?
Látjátok, hogy érdekel?:))
Nem kell itt az indulatoknak elszaladnia! :))
A Depon nem találok ilyet!

Mindig az X jelöli a pontot...

(#31) neduddki válasza DrSoul (#30) üzenetére


neduddki
nagyúr

Hi!

ha doboz, akkor napfeny kft ami egyenlo multimedia.hu-val, itten van 11-kerban!

udv

neduddki

p.s. szertinem ez sok minden volt csak nem indultaok elszaladas, olvasd el az lg 1720b mogotti forumot na az az volt

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#32) pilóta válasza DrSoul (#29) üzenetére


pilóta
nagyúr

Akkor én is kiismertelek: Nem tudsz olvasni :D :D Olvasd végig mégegyszer: azonos áron audi vs suzuki.

A Toshiba kb. ugyanannyiba kerül, mint az LG, max egy ezressel drágább, viszont fényévekkel jobb.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#33) DrSoul válasza pilóta (#32) üzenetére


DrSoul
őstag

Igazad van, vissza szívom, mondjuk azt, hogy fényévekkel jobb, én nehezen tudom elképzelni, de azt simán, hogy jobb. :))

Mindig az X jelöli a pontot...

(#34) Flashcash válasza pilóta (#32) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ja főleg amikor audio cd-t kell grabbelni. :DD

(#35) Protoss


Protoss
senior tag

Na vita lezárva!

Az LG Combot (a külön külön lévő hw jók!!!) tesó is venni akart 3 helyen szervíz tapasztalatra hivatkozva nem ajálották. Idézem a szervizes srácot: inkább vedd meg külön külön!

Drága tesóm így is tett és semmi gondja, egyedül annyi, hogy 2 Mb puffer miatt az Lg író sok apró fájnál belassul (de nem ront, ha rontás mentes írás engedélyezve!)

Én meg külön vettem Teac-ot és a 8 Mb puffi be is váltotta, a hozzáfűzött reményeket.:D

Toshiba, szervizesek és vásárlók dicsérik. DVD-íróban én meg merem ajálani a pioneert, mert marha jó az is.

Na akkor kérdezek is: Raidos alaplap miért nem jó megoldás?

Üdv

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#36) Protoss válasza Protoss (#35) üzenetére


Protoss
senior tag

Lemaradt: 50x író néha a rosszabb lemezeket felrobbantja. Pl.: Asusnál is láttam.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#37) Flashcash válasza Protoss (#35) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az LG combo 2 év garival kerül forgalomba. Gondolom a magas meghibásodási arány miatt éri meg a cégnek így forgalmaznia.

(#38) DrSoul válasza pilóta (#32) üzenetére


DrSoul
őstag

Mondjuk bár csak egy ezressel lenne drágább...
Az LG dobozos, a Toshiba Bulk...
Ez nem számít?Csak kérdezem... :DD
Mert dobozos, amit találtam Toshiba (Multimédián) az nettó 22.320
Ez már nem olyan kis különbség... Kb 10.000 forint, ami ilyen eszközöknél nem elenyésző, nem olyan, mint Suzuki-Audi 1 áron

Mindig az X jelöli a pontot...

(#39) Protoss válasza Flashcash (#37) üzenetére


Protoss
senior tag

Én is furcsáltam, mert alapban az LG-t jó ár/telj. cégnek ismertem meg. Ahol vásáróltunk ott még olcsóbb is volt külön-külön.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#40) pilóta válasza DrSoul (#38) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát ha neked doboz kell...
Adok 500-ért A/4-es kartondobozokat :D :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#41) pilóta válasza DrSoul (#38) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát ha neked doboz kell...
Adok 500-ért A/4-es kartondobozokat :D :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#42) DrSoul válasza Flashcash (#37) üzenetére


DrSoul
őstag

A Toshibának is 2 év garija van...

Mindig az X jelöli a pontot...

(#43) DrSoul válasza pilóta (#41) üzenetére


DrSoul
őstag

Gondoltam ha dobozos, több esély van arra, hogy ne legyen rongált, van hozzá könyv, esetleg szoftver (mint a Samsung esetében van Nero)...csak ezért. De ha azt mondod (tapasztalat alapján, mert nekem nincs ebben, prociban én se veszek dobozost), hogy nem számít, az más...
:)

Mindig az X jelöli a pontot...

(#44) pilóta


pilóta
nagyúr

Most láttam egy árlistán:
Toshiba COMBO, 12x/32x/10x/40x netto 13960 brutto 17450
Ez még olcsóbb is, mint az LG...
A dobozos meg attól dobozos, hogy belerakják egy dobozba, meg adnak hozzá egy Cd-t (LG-nél) Toshibánál meg kábelt és üres CD-ket.
Szerintem messze joban megéri a bulk.
Ár-ljesítményben persze :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#45) DrSoul válasza Protoss (#35) üzenetére


DrSoul
őstag

Az itt szóban lévő Toshibának is 2 MB a buffere.
Amúgy az is szóba jöhet, hogy megveszem külön-külön, majd ha kell új HDD, max kiveszem a CD olvasót :DD És akkor nem költöttem. Raid alaplap nekem most drága, sok mindent kell vennem még :(

Mindig az X jelöli a pontot...

(#46) DrSoul válasza pilóta (#44) üzenetére


DrSoul
őstag

Lehet, hogy igazad van, ez az árat én is láttam, csak azt is,hogy ez is zacsis :))
De kit érdekel :))

Mindig az X jelöli a pontot...

(#47) DrSoul válasza Protoss (#39) üzenetére


DrSoul
őstag

Hol vettétek meg külön-külön olcsón?Csak kiváncsiságból: boxos változatok voltak? (pilóta kedvéért rákérdezek...)

Mindig az X jelöli a pontot...

(#48) DrSoul


DrSoul
őstag

Amúgy az említett LG Combo a PCWorld-ben 1# helyezést ért el.
Ez mi? Csak Magyarországra jönnek be gagyi LG-k? (vagy itt csinálják, mint a monitort?)
Vagy ez kamú? De ennyire? Ott nem is említik a Toshibát az első 10 közül...
Most akkor ez hogy van? Hol lehet olvasni megbízható tesztekről?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#49) neduddki válasza DrSoul (#48) üzenetére


neduddki
nagyúr

Hi!

Megbizhato tesztek............ ohhhhhhhhhhhh, lassan aszt sem hiszem el amit ne csinaltam!!!:-)))))
komojjra forditva nehany eve vala egy monstre tesztszuret a nemet chip-en amit a magyar atvett! amit cd frontom a btc nyert meg! na mikor errol kifejtettem nekik a velemneyemet, akkor nagyon, de nagyon megsertodtek!!!

udv

neduddki

p.s. termeszetesena jelen levo tesztlap mindig kivetel:-)))
aze lattunk ma ogesz erdekes eredmeneyeket a pcworld-tol is!!!:-((((

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#50) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Maradjunk annyiban hogy mindkét drive egyformán megbízható.
Én nem hiszem hogy egy Toshiba vagy egy LG combo között nagy különbség lenne a meghibásodási arány tekintetében.
Azt hogy egy boltos mit állít az meg nem érdekel pl. volt már olyan hogy elmagyarázták nekem hogy x márkájú vinyót nem érdemes venni mert fél év múlva a hőtágulás miatt egyenként kipotyognak az alkatrészek az elektronikából. :DD

A Toshiba egész jó drive kivéve ha audio cd-k grabbelésére vagy másolására akarod használni. A DVD kezelése nagyon jó.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Lg vagy samsung combo?mit vegyek figyelembe? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.