Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Lg nem olvassa a cd-t (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Sricsi


Sricsi
csendes tag

Sziasztok!
Kérdeznék Tőletek valamit. Van egy LG GCE-8520B márkájú 52X/24X/53X-es DVD/CD-RW kombóm, kb. egy hónapos. Az a probléma vele, hogy néhány CD-t nem olvas, vagyis azt jelzi ki a rendszer, hogy nincs CD a meghajtóban. Már a kezdetben is csak nyögve nyelősen olvasott néhány CD-t, csak hosszas próbálkozás után, de most már egyáltalán nem. Ugyanezeket a CD-ket (melyek között van a vele mellékelt telepítő CD is), az egyik haverom CD-ROM-ja olvassa. Nem tudjátok, mi lehet vele?
Kösz!

(#2) anachron válasza Sricsi (#1) üzenetére


anachron
csendes tag

Nekem is volt hasonló problémám, akkor egy kábelcsere megoldotta a gondokat. Javaslom, hogy probáld meg.

(#3) Sricsi válasza anachron (#2) üzenetére


Sricsi
csendes tag

Már kipróbáltam, és sajnos így sem javult az állapota. Kipróbáltam master-ként is, de úgy sem lett jobb.

(#4) Divi válasza Sricsi (#1) üzenetére


Divi
aktív tag

Lézerfej elkoszolódás?

De úgy nagy általánosságban ismersz valakit akinek jól megy ez a tipus?

Mert nekem egy 52x-es LG CD-ROMom van. Az IDE kábel már rá sincs dugva, csak a táp meg az Audio.
És láss csodát! Nem olvassa folymatosan a gyári, tiszta, karcmentes, tökéletes EDDA blues CDt...

Ebből gondolom, hogy az LG nem épp a optikai ezközök gyártásában a nyerő. Pl.: én nem láttam olyan totyikot, hogy ''Segítség! Bedöglött az LG hűtőgépem!'' :DD

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#5) Sricsi válasza Divi (#4) üzenetére


Sricsi
csendes tag

Hát most már én is megbántam, hogy LG-t veszek. EGy hónap alatt bepiszkolódik az olvasófej?
Inkább nem szedem szét, mert akkor ki sem cserélnék, lehet, hogy még ma visszaviszem,
adjanak helyeet másikat!
Egyébként ismerek olyat, akinek jól megy az 52Xes LG-je.De akkor ez lehet, hogy kivétel.

(#6) simonzé válasza Divi (#4) üzenetére


simonzé
addikt

De az LG CD-írók nem is kompatibilisek az EDDÁVAL! :DD

I don't fit in. I fit out.

(#7) ZCoyote válasza Sricsi (#5) üzenetére


ZCoyote
őstag

Pl: nekem már 2 éve jól megy és mindent olvas

Romani ite domum.

(#8) Zoller34 válasza Sricsi (#5) üzenetére


Zoller34
aktív tag

Kétlem hogy egy hónap alatt bepiszkolódna ! Nekem több mint 2 éve van meg az LG dvd-rom és nem volt tisztítva :)

Vodafone Smart Mini & Alcatel OT-991, Akg K321, Sennheiser MX-375, Sennheiser mx-365, Sennheiser HD201

(#9) simonzé válasza Sricsi (#5) üzenetére


simonzé
addikt

Ez a széria nem sikerült túl jól. Nekem is egy hónap után hülyült meg az LG 52/24/52-es drive. Csak villogott, még fel sem pörgette rendesen a lemezeket. Beolvasni semmit nem tudott, még üresen is csak villogott. megoldás: garanciális csere. Nekem a boltban egy szót sem szóltak, kipróbálták, és 5 percen belül cserélték. Eszerint nem én voltam az első panaszos. :(

I don't fit in. I fit out.

(#10) simonzé válasza ZCoyote (#7) üzenetére


simonzé
addikt

Itt valami tévedés van. Két éve még 16*-os, vagy max. 24*-es LG íród lehet. Nekem is 16*-os volt ezelőtt, és az nagyon jó minőségű volt. Meg is bántam, hogy eladtam... A 40*-es, 48*-os, és 52*-es lett ilyen gagyi az LG-nél.

I don't fit in. I fit out.

(#11) Penge Borisz válasza Sricsi (#1) üzenetére


Penge Borisz
tag

Az a problémája, hogy LG! Nekem két LG íróm ment tönkre 1 év alatt, a haverom is vett egyet az kb 2 hónapig bítra. Tudom, hogy ez nem sokat segít de az LG-k könnyen meghibásodnak, nem nagyon lehet vele mit csinálni, vidd vissza ameddig még garos.

''A semmiből jöttél, a semmibe mész, mit veszthetsz? Semmit!'' Monty Python

(#12) ZCoyote válasza simonzé (#10) üzenetére


ZCoyote
őstag

Így gondoltam. bocsi

Romani ite domum.

(#13) yerico válasza Penge Borisz (#11) üzenetére


yerico
senior tag

Basszus, hogy én meg mindig hibás LG-ket fogok ki, amik mindig mindet olvasnak, még azt is, amit a Toshiba 1612-esem - ami híresen mindent olvas - nem hajlandó. Ráadásul a pofátlan disznók még csak nem is akarnak tönkremenni.

(#14) Penge Borisz válasza yerico (#13) üzenetére


Penge Borisz
tag

Örülj neki, hogy neked rendesen működik, nekem is van olyan ismerősöm akinek rendesen megy az LG írója 2 éve de többségben a rosszak vannak.Még egyszer nem veszek semmit ami LG, nem véletlen, hogy az a legolcsóbb.

''A semmiből jöttél, a semmibe mész, mit veszthetsz? Semmit!'' Monty Python

(#15) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Nekem 40/12/40-es LG CD-RW-m van, már több mint egy éves, de sose volt gond vele...igaz ahogy nézem a fórumokat ez az utolsó normális széria :( Erre még senki sem panaszkodott de az ezt követi 48/24/48-asokra már igen :(

(#16) Sricsi


Sricsi
csendes tag

Ma visszavittem a boltba, ahonnan megvettem, holnap lehet menni az újért, mert nem volt egy sem a raktáron. Nem kérdezősködtek sokat, meg sem nézték, hogy valóban hibásan megy-e, egyből elhitték, biztosan sokaknak volt már baja az LG-olvasókkal, bár ezt így nem mondták.

(#17) VigyorEX válasza Cathfaern (#15) üzenetére


VigyorEX
tag

Casatlakoznék Cathfaern hozzászólásához.
Valóban az volt az utólsó normális széria!
Próbálj szerezni minél lassab írót, feleannyi bajod lesz vele!
Ha pedig tuti írót akrsz ,ajánlom a Plextor Plexwriter-t!
:C

(#18) Sricsi


Sricsi
csendes tag

Az LG-met már kicseréltem tegnap, adtak helyette egy másik ugyanilyan márkájút, és úgy néz
ki egyelőre, hogy ez működik.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Lg nem olvassa a cd-t (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.