Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44) Taki26 válasza HellGreg (#1) üzenetére


Taki26
csendes tag

Sziasztok!

Eddig csak Samsung Tv-ink voltak,de ez az 5 év garancia felkeltette az érdeklődésem ami az LG-iket érinti az év végéig.Sok boltot végignéztem/körbetelefonáltam és a következőre jutottam:A tv guru nevű webshop gyors és olcsó és gyári garival játszik tehát ott működik az 5 év Lg gari.Akik nem hivatalos LG forgalmazók,vagy nem gyári garit adnak,hanem a sajátjukat az általában 2 évet jelent,de volt olyan is ahol csak 1-et adnak.Az Extremdigital és a Saturn,no meg a Mediamarkt az ugyan drágább,de ők is megadják az 5 év garit.

Ami a választást illeti.A Samsung kb. ugyanazt a minőséget mint az Lg drágábban adja.Az Lg-iknek magasabb a kontrasztja,de kevesebb rajta az opció,legyen az csatlakozás vagy áramkör.Kérdés az hogy ki mire akarja használni a tv-t.Aki meg tudja oldani menjen be egy Saturnba,vagy Médiamarktba ott össze lehet hasonlítani a képminőségüket.

Az LG 5300 most elnyerte az EISA díjat ez elvileg hátréb szorítja a listán a Samsungokat.

Az is tény,hogy a Samsungnál a 37" után a 40" következik.

Leírok egy példát a külömbségekkel hátha az segít valamennyit a választásban.Én most rendeltem egy LG led tv-ét 42"-osat az 5300-at.(Az 5500 is érdekelt,de nekem nem kell net és a led és a led plus között nem láttam külömbséget.Szembetünő a Full lednél van,de az 300e. Ft fölötti áron megy)

A két versenyző a Samsung UE40C6000 és a LG 42LE5300.

A Samsung drágább,pedig az LG nagyobb kép mérettel bír.
A dinamikus kontraszt arány az LG-nél nagyobb 3000000:1 míg a Samsung-nál ezt titkolják de a nyomozásom során kiderült,hogy 2000000:1.
A Samsung fény ereje nagyobb 550 cd/m² ,az LG-jé 500 cd/m².
Más a képjavító rendszerük azt sajnos nem tudom melyik a jobb.
A Samsungban jobb a hangrendszer,de az LG van hangtisztító funkció(Clear Voice II).
A Samsung tudja a kép a képben funkciót az LG nem.
A Samsungon több a Scart csatlakozó és az Usb 1-el.
A Samsungon van RJ45 Ethernet csatlakozó is.
Az LG-nek a képernyő mérete nagyobb pár centivel ,de így a súlya is.

Kérdés?Mi kell? Több csatlakozó és szolgáltatás(Samsung),vagy szebb élethűbb kép(LG)(utóbbi olcsobban)

A saját tapasztalataim szerint a Samsung képe élesebbnek tünhet,de a szín választéka kevésbé realisztikus.

Sok sikert mindenkinek,remélem segíthettem.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.