Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok!
Miért van az hogy ha az LG GSA-H10A DVD írómba berakok egy CD lemezt, ami elvileg 52X-esen írható, akkor az elején elkezdi 8X-osan írni, majd egy idő után hirtelen felugrik 16-ra, utána 32-re, a végén pedig 40-re? A 24X-esen újraírható RW CD-met is 16-on kezdi, majd később ugrik fel 24-re. Nero 7.2.3.2-fel írtam. A sima DVD lemeznél meg kb 1 percig tart a bevezetés

(#2) bandus válasza cadgers (#1) üzenetére


bandus
veterán

Azért, mert a lemez belsején kezdve lassab sebességgel lehet írni.. Ahogyan halad kifelé, úgy gyorsul egyre jobban. Ez minden cd/dvd-írónál így van, ha jól tudom.. :B

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3) PPeter válasza cadgers (#1) üzenetére


PPeter
addikt

Ha már az elején (a lemez belső pereménél) kapásból 52x-esen menne az írás, a kisebb kerület miatt olyan fordulatszámra lenne szükség, amit nem bírna el se a lemez, se a meghajtó mechanikája.
A bevezetés hossza függhet az írás módjától is (multisession lemezt kezdeményezel vagy lezárt egymenetes írást?), és hozzáadódik az írást megelőző lézerkalibráció ideje is.
Minden bizonnyal semmi baja az íródnak.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4) Fauszt válasza cadgers (#1) üzenetére


Fauszt
senior tag

a cd-rw ily módon történő írása telejesen normálisnak tűnik ettől az írótól, míg a cd-r írás is lehet akár normális is, amennyiben 40x-es írást kezdeményeztél, bár igaz, hogy ekkor is indíthatna 16x-ossal, a dvd lemez bevezetésének ideje sem feltétlenül hiba, többmindentől is függ, mint ahogy azt PPeter is írta...
egyébként [link]

(#5) cadgers


cadgers
aktív tag

Válaszom az eddigi hozzászólásokra:

Előszőr is:
A régi CD írómnál az írási sebesség mind CD-R, mind CD-RW-nél normális volt, tehát valóban elejétől végéig annyival írta, amennyi a névleges.

Másodszor:
A kerületi sebességes indok hülyeség, mivel a fix írási sebességhez a fordulatszámnak fokozatosan (és főleg nem hirtelen) kéne változnia.
Az elején amikor elkezdi a lemez belsejét írni, akkor van a legalacsonyabb fordulata (hallani a hangján is), majd az írás folyamán kb 20%-onként hirtelen megnövekszik a fordulatszám, olyankor az írási sebesség is változik (pl fix 8X-osról fix 16X-osra).

Tehát amit művel az NEM normális, ezért nyitottam végülis a topicot

(#6) cadgers válasza cadgers (#5) üzenetére


cadgers
aktív tag

A lényeget kifelejtettem.
Tehát mivel belülről a külső perem felé ír, ezért éppen csökkennie kéne a fordulatszámnak írás közben, nem pedig növekednie.

(#7) Fauszt válasza cadgers (#5) üzenetére


Fauszt
senior tag

A kerületi sebességes indok hülyeség, mivel a fix írási sebességhez a fordulatszámnak fokozatosan (és főleg nem hirtelen) kéne változnia.

Szerintem te nem vagy tisztában olyan alapvető fogalmakkal, mint a CLV, Z-CLV, CAV, P-CAV. :Y Olvass ezeknek utána, nomeg amit linkeltem is ha legalább átnéznéd, nem írnál ilyeneket. :O
Továbbá hozzászólásod alapján felmerült bennem az a kérdés, hogy egyáltalán mi szolgáltatta számodra azokat a számszerű információkat, amit az 1. hsz-ban írtál? :F

(#8) PPeter válasza cadgers (#5) üzenetére


PPeter
addikt

Szerintem nem ártana az általános iskolai fizikaórák intenzív látogatása. A régi íród meg valószínűleg nem ilyen sebességű volt, vagy ha igen, akkor valami benéztél csúnyán. A gyors írók mindegyikénél a nagy sebességű írás mindig (kivétel nélkül, tehát nincs olyan író, ami 16x/20x-osnál gyorsabban úgy írna, hogy már az elejétől kedve a végsebességgel tekerne, mert ennél gyorsabb tempót a lemez belső részénél NEM lehet elérni) úgy zajlik, hogy a névleges sebességnél jóval lassabban indul, majd bentről kifelé gyorsul fel az írás. A gyorsulás történhet lépcsőzetesen (Z-CLV mód), ilyet művel az LG íród is, vagy folyamatosan a lemez végéig (CAV), esetleg úgy, hogy már a lemez vége előtt jóval eléri a végsebességet és onnan egyenletes sebességgel ír a végéig (P-CAV). Ha alacsonyabb írási sebességet választasz, akkor az író típusától és a lemeztől függően (az sem mindegy hogy egyszer,- vagy újraírható lemezre írsz) kaphatsz olyan írásmódot, ami az elejétől a végig egyenteles lesz (CLV), a legtöbb modern író esetén ez a 16x-24x tartományba esik, ennél gyorsabban csak menet közben végzett sebességnöveléssel tudnak írni az írók, ami az általad említett jelenséggel jár, ha az író Z-CLV módban ír.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#9) cadgers válasza PPeter (#8) üzenetére


cadgers
aktív tag

Akkor miért van az hogy az elején pörgeti leglassabban a lemezt, a végén pedig gyorsabban (magasabb fordulaton) ?

(#10) PPeter válasza cadgers (#9) üzenetére


PPeter
addikt

A pörgést miből feltételezed? A hangjából?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#11) cadgers válasza PPeter (#10) üzenetére


cadgers
aktív tag

Igen.

(#12) PPeter válasza cadgers (#11) üzenetére


PPeter
addikt

Akkor hallgasd meg, hogy az egyes lépcsőzetes szakaszokon belül is változik a hangja. De hidd el nekem: teljesen normális az íród viselkedése.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#13) Fauszt válasza cadgers (#11) üzenetére


Fauszt
senior tag

engem még mindig érdekel, hogy mi szolgáltatta számodra azokat a számszerű információkat, amit az 1. hsz-ban írtál? Csak nem a hangja :DD

(#14) cadgers válasza Fauszt (#13) üzenetére


cadgers
aktív tag

Neroban nekem be van állítva, hogy a valós írási sebességet írja ki, ne a névlegeset.

(#15) PPeter válasza cadgers (#14) üzenetére


PPeter
addikt

És pontosan ezért látod jól, hogy mikor milyen sebességgel ír valójában. :o

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#16) Fauszt válasza cadgers (#14) üzenetére


Fauszt
senior tag

no akkor írj egy lemezt vagy elég az is ha csak átviteli sebesség tesztet (F2) futtatsz a nero CD-DVD Speed segítségével egy üres lemezen, amiben beállítod a kívánt névleges írási sebességet (alapértelmezetten maximálisra van állítva) és akkor szépen kirajzolja neked az adatátviteli sebesség és fordulatszám görbéket, ahogy halad a lemez széle felé.

(#17) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Az ilyen embereket mennyire imádom, mikor odajönnek segítséget kérni annak ellenére, hogy mindenkinél gecire okosabbnak hiszik magukat és bármit mondasz neki, úgyis te leszel a hülye, mert ő jobban tudja.

[Szerkesztve]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#18) AtHoS válasza PPeter (#12) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ezen látni jól, hogy PPeter miről is beszél:

Zöld: írási sebesség
Sárga: Lemez fordulatszáma
[kép]

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.