Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) El-Diablo


El-Diablo
csendes tag

A minap vásároltam a fent nevezett masinát, és a legnagyobb problémám az vele, hogy a hozzá adott maxell dvd-ram lemezzel nem tud mit kezdeni. Hiába telepítettem fel a mellékelt programokat , nem tudja megformázni a lemezt, helyesebben a formázás végén a következő üzenetet küldi:
''It isn't possible to write to the disc. Remove the disc and insert it again before using it. Open the disc's properties dialog to change its label.''
Nem lehet a kötet nevét megváltoztatni, mert azt mondja a lemez írásvédett, és nem lehet file-okat sem másolni a lemezre. Teljesen mindegy hogyan formázom, gyorsan avagy, teljes formázás, udf1.5, vagy 2.0, esetleg fat32, a művelet végén mindíg ez az üzenet fogad.
-r, és rw-s lemezeket, valamint -r és -rw-s cd-ket tökéletesen lehet vele írni, +os médiákat még nem próbáltam.
Tud-e valaki segíteni? A lemez a rossz, v a meghajtó, esetleg a felhasználó?


(#2) Alan válasza El-Diablo (#1) üzenetére


Alan
aktív tag

A B's Recorder Gold programban, amit remélhetőleg kaptál hozzá, az eszközsoron nyomd meg a Disc gombot, majd a megjelenő ablakban a jobb felső sarokban lesz egy lemez+lakat ikon. Ezt nyomd meg és nézd meg, nincs-e írásvédve a DVD-RAM lemez. Ha nincs, akkor nem tudom, mi lehet a baj (talán az operációs rendszer), nálam és még nagyon sokaknál a DVD-RAM egyből működött.

(#3) jerry311 válasza El-Diablo (#1) üzenetére


jerry311
nagyúr

Egy buta kérdés:
kinyitottad és visszacsuktad a dvd író tálcáját?
merthogy a hibaüzenet ezt reklamálja :))

(#4) qpakcovboy válasza El-Diablo (#1) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Neroval csinálod? mert ha igen akkor, A nero amikor felkínálja hogy milyyen cd-tz akarsz, iso, movi, picture stb.. akkor a bal felső sarkában a cd-t állítsd DVD-re és töröld a lemezt. Nekem ment egyből, meg se kellet formázni, Ha nem működik sehogy sem akkor én megveszem tőled azt a lemezt!

(#5) toeri válasza El-Diablo (#1) üzenetére


toeri
aktív tag

A felhasználó.
(Bocsesz.)
Ilyen drive-om van és semmi gond vele.
Annyira semmi, hogy az már gyanús. :D
3 különböző DVDRAM lemezzel is használom többek között és nincs semmi gyanús.

Tehát pontról pontra:
0, XP-d van.
1, Felinstalláltad a hozzá kapott lemezről a DVDRAM drivert. (Kék lemez.)
2, Üres a DVDRAM lemezed, ha az intézőben rákattintasz a drive-ra, azt kapod:
''Windows cannot read from this disk...''
3, Jobb gomb, menüből format.
4, DVDForm - ? drive ablak feljön.
5, Format Type kiválaszt. (Mondjuk UDF2.0)
6, Volume Label megad.
7, Start, majd kérdésre YES.
8, Formázás lezajlik.
9, Ezután a lemez úgy használható, mint egy HDD partíció. (Csak lassabb.)

Üdv, toeri

(#6) toeri válasza qpakcovboy (#4) üzenetére


toeri
aktív tag

Hehe. Megvennéd, mi??? :DD
Ha megeléxel 2x-es írással, akkor van Panasonicom; ha mindenáron 3x-ost akarsz, próbálj szerezni RiData-t (Ritek platinum). /Utóbbit nem adom, mert nekem is csak egy van.../ :P

Üdv, toeri

(#7) jerry311 válasza toeri (#5) üzenetére


jerry311
nagyúr

csendes?

(#8) toeri válasza jerry311 (#7) üzenetére


toeri
aktív tag

Az.

Üdv, toeri

(#9) jerry311 válasza toeri (#8) üzenetére


jerry311
nagyúr

Akkor veszek egyet. :)
Már csak az a kérdés melyik boltban vegyem?

(#10) toeri válasza jerry311 (#9) üzenetére


toeri
aktív tag

Hát jelenleg nem sokban van. A nagykerek közül a Ramiris ígérte elsőnek, de sosem láttam, hogy épp lett volna (ha volt is elvitték a tűzhöz közel lévők), a Juventusnál meg most is van. (Ami azt jelenti, hogy a gepbolt.hu-n is van, ha kisker kell.)

Üdv, toeri

(#11) sylon


sylon
csendes tag

Hi!

Lenne egy nagy problémám.. van egy ilyen dvd-íróm... de a célgépben nem műxszik... Kifejtem.. az alaplap abit nf7.. 1800 xp proci.. 512 ddr.. gef2mx400.. 120seagate.. 52xcdrom.. Csont új xp.. serpack1 + minden lehetséges frissítés... Az írót szó nélkül felismeri de csak olvasni tudok róla és dvd-ram-ot formázni :).. A gyár cd író progi kékhalált csinál indításkor amiben az áll hogy: ''Device irql not less or equal'' A néró 6 ultra telepítés után közli hogy ezen a nyelvű rendszeren nem fog elindulni és nézzek globális szerial kód után a néró oldalán :)
próbáltam kötni minden helyre az írót.. próbáltam biosban irq-t osztogatni.. tiltottam le mindent az alaplapon ami irq-t használ (usb,lan,hang,mittoménmi) de kékhalál... Előtte cd-írót használtam a gépben és semmi baj nem volt...
Namost...nem a célgépben hanem a sajátomban ami egy: abit nf7-s..2500barton, 512ddr, 120seagate, radeon9100, lg dvd olvasó.. ebbe betéve simán ír a kicsike.. semmit nem kér az xp.. simán ír a néró is... Alaplap Biost a másik gépben próbáltam próbáltam frissíteni de nem sikerült :( Letöltöttem a legelső és legutolsó kiadott biost..de azt írja hogy nem egyezik az alaplapom verziója és a progi verziója :( megnéztem az alaplap c 18 verziójú.. letöltöttem a 18 és a 19-es biost de azok sem mennek.. bottlemezen minden faszán de nem jó :( Bár kétlem hogy kéne frissíteni a biost ha egy nf7-s-ben meg megy..

Várom az ötleteket :)

(#12) toeri válasza sylon (#11) üzenetére


toeri
aktív tag

Túlhajtás mellékhatása?
(Ha igen, akkor BIOS-ban IDE prefetch kikapcs. Esetleg más beállítások visszavétele is...)

Üdv, toeri

(#13) bimbiri


bimbiri
tag

Sziasztok!

Lenne egy nagy lérésem. Fel tudná dobni valaki a netre, vagy tudna egy linket a 4081 UDF driveréhez?

Előre is köszi.

(#14) evola


evola
senior tag

Üdv.

Lenne egy problémám egy LG 4081B típusú íróval.
Tökélketesen működött, héány hónapig, aztán ilyen problémával rukkolt elő.
Mindenféle lemezzel(DVD-R,DVD+R,DVD-RW,DVD+RW9 hibátlanul működik, ellenben viszont a cd-r lemezeket nem hajlandó felismerni sem a Neróban, sem más íróprogramban.
Ezt csinálta néhány napig, aztán hirtelen a semmiből megjavult 3 CD-R lemez kiírásáig, most megint nem ír CD-R lemezre.Be sem olvas semilyen másolt cd-r lemezt.
Az író döglött be, vagy valami más probléma lehet a háttérben.
(Viszont akkor a DVD lemezekkel miért boldogul?):F

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#15) evola


evola
senior tag

UP!

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#16) evola


evola
senior tag

Up!

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#17) evola


evola
senior tag

Üdv.

Lenne egy problémám egy LG 4081B típusú íróval.
Tökélketesen működött, héány hónapig, aztán ilyen problémával rukkolt elő.
Mindenféle lemezzel(DVD-R,DVD+R,DVD-RW,DVD+RW9 hibátlanul működik, ellenben viszont a cd-r lemezeket nem hajlandó felismerni sem a Neróban, sem más íróprogramban.
Ezt csinálta néhány napig, aztán hirtelen a semmiből megjavult 3 CD-R lemez kiírásáig, most megint nem ír CD-R lemezre.Be sem olvas semilyen másolt cd-r lemezt.
Az író döglött be, vagy valami más probléma lehet a háttérben.
(Viszont akkor a DVD lemezekkel miért boldogul?)

Rakd sebességbe az agyad,mielőtt kinyitod a szádat.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#18) Sanya válasza evola (#17) üzenetére


Sanya
nagyúr

dettó. nekem is ez ay problémám most. mikor nagyon kellett volna, meghalt a cd része. vajon miért? PPéter jöhetne okosítani :D

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#19) Sanya válasza Sanya (#18) üzenetére


Sanya
nagyúr

up

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#20) Sanya válasza Sanya (#19) üzenetére


Sanya
nagyúr

senki nem panaszkodott még ilyenre rajtunk kívül?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#21) bujdi


bujdi
csendes tag

Ennyire nem lehet egyedi a problemad SAnya, ha mar masnak is elofordult....:Y

It's out there - Google is your friend.

(#22) Sanya válasza bujdi (#21) üzenetére


Sanya
nagyúr

remélem kicserélik...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#23) Sanya válasza Sanya (#22) üzenetére


Sanya
nagyúr

up

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#24) Sanya


Sanya
nagyúr

na látom ide be se szagol senki...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#25) evola válasza Sanya (#24) üzenetére


evola
senior tag

Én csak szétszedtem, és ami ment a fejhez kis szalagkábel megmozgattam, ill. kifújtam a port belőle, azóta kifogástalanul működik.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#26) Sanya válasza evola (#25) üzenetére


Sanya
nagyúr

én meg visszavittem gariba. ha valamiért nem cserélik ki, vagy valami, akkor követem a példádat. a szétszerelésnek volt valami extra módja, amire fiygelnem kell?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27) catalano


catalano
tag

A minap kifogytam nyers DVD lemezekből és vettem egy pár 8x DVD-R lemezt, de ezeket csak 2x-es sebességen hajlandó megírni, más lehetőség nincs. Az írás végén pedig írás hibát jelez. Havernál meg működik!
DVD-RW lemezt pedig megírja 4x-esen. Hiba nélkül.
Most ez mi? Segítsetek!!!

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#28) evola válasza Sanya (#26) üzenetére


evola
senior tag

semmi különös.
A burkolat akart kicsit nehezen lejönni, de hamar megoldódott.
Viszont, ha fej körül matatsz óvatosan tedd, a lencsét kézzel és semmi egyébb
eszközzel ne érintsd.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#29) Tele von Zsinór


Tele von Zsinór
őstag

Nekem kicsit már a probléma.
Egy darabig ment gond nélkül (a Nero mondjuk nem akarta rendesen lekezelni, de a hozzá adott B's Recorderrel ment), aztán 1-2 hete hirtelen nem ismert fel olyan dvd-r -t, amiből már vagy huszat megírtam vele.
Garba vajon kicsrélik? Vagy előbb próbáljam meg a firmware frissítést? Azon is gondolkodtam, hogy a 4082b firmware-jét rakom bele

(#30) zsabo


zsabo
csendes tag

S.O.S
Nekem egy éve van már egy ilyen masinám, eddig hibátlanul működött.
A nero 6.3-at használom DVD írásra.
Legutóbb vettem egyszerre 5x10 db TRAXDATA DVD+R 1-4X 3 csomagot hibátlanul megírtam 4x sebességgel, a 4. cs-ból az 1. elrontotta a lezárásnál 99 % (fókuszálás vagy sáv elhagyási hiba'') az 5 cs 1. lemez OK 4. cs 2. lemez hiba 5 cs 2. lemez OK és ez igy ment.
4 rossz és 4 jó az eddigi termés
A csomag lenne széria hibás (A Traxdatáról eddig jót hallottam) vagy az íróm kezd bekrepálni?!



(#31) Tele von Zsinór


Tele von Zsinór
őstag

Up!

(#32) Sanya válasza zsabo (#30) üzenetére


Sanya
nagyúr

valszeg a csomag. próbáld már ki egy rw-vel is. próba cseresznye. ha azzal is hibázik vidd vissza gariba

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#33) Sanya válasza Tele von Zsinór (#29) üzenetére


Sanya
nagyúr

a nem ismer fel az olyan, hogy nem pörgeti fel a dvd-t?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#34) Sanya válasza catalano (#27) üzenetére


Sanya
nagyúr

milyenek voltak a 8x-es lemezek? milyen firmware van az íródon?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#35) Tele von Zsinór válasza Sanya (#33) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Nem. Felpörgeti, egy darabig szenved vele, aztán leáll, és se a nero infotoolja, se az alcohol szerint nincs benn lemez.

(#36) Sanya válasza Tele von Zsinór (#35) üzenetére


Sanya
nagyúr

vidd vissza gariba. mondd meg nekik, hogy írott lemezeket nem olvas a meghajtó, kéred, hogy vizsgálják be. én is felküldettettem Pestre, igaz jövő hétre mondanak valamit...

ja ér firmware-hez ne piszkálj, max az eredeti a104-est rakd fel. mást ne pakolj fel, mert ugrik a gari...

[Szerkesztve]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#37) blancpain


blancpain
csendes tag

LG kaki.......

Nekem már a második LG Combo drive-om fog visszamenni gar cserébe, mert az írt lemezekkel, vagy a kétrétegű eredeti DVD-vel nem boldogul. Hasta la vista .. LG

(#38) Tele von Zsinór válasza Sanya (#36) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Igen, nagy valószínűséggel ez lesz belőle. Nekem könnyebb a dolgom, Pesten vagyok, holnap viszem is. Firmware-t már nem piszkálom, jó ez így is.

(#39) Sanya válasza blancpain (#37) üzenetére


Sanya
nagyúr

a kombó mindegyikből rossz

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#40) Tele von Zsinór


Tele von Zsinór
őstag

Na, ma elvittem szervízbe, azt mondták 1-1.5 hét max. majd értesítenek, és valószínűleg csere lesz belőle. De legalább kezdődik előről a 12 hónap, tehát ennek is meg van a jó oldala.

(#41) dekoninck


dekoninck
aktív tag

Ez mind semmi, nekem ma írás közben Block Error-t jelzett, attól kezdve csak a CD-ket hajlandó felismerni, semmilyes DVD-re meg se mukkan. Megpróbálok egy firmware downgrade-t... Bár az A104-gyel pár DVD-t megírtam. Ezzel a híres Ritek lemezek is mentek.
Sokak szerint retek ez az író? Mit érdemes venni??

(#42) Sanya válasza dekoninck (#41) üzenetére


Sanya
nagyúr

vidd vissza gariba. ha kicserélik, úgyse 4081-et adnak, hanem újabbat. ha az is megmakkan, akkor félévente új íród lesz:)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#43) kebot


kebot
tag

Hali!

TV tuner kártyával és ilyen DVD íróval hogyan tudok rögzíteni DVD-re TV adásokat?

kebot

(#44) Sanya válasza kebot (#43) üzenetére


Sanya
nagyúr

azonnal szerintem nem

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#45) Tele von Zsinór


Tele von Zsinór
őstag

Hmm, egy olyan csere nekem is jó lenne, kapni helyette mondjuk egy 4120-ast... :DD

(#46) Sanya


Sanya
nagyúr

holnap cserélik ki 4082-re

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#47) arpeen2 válasza Tele von Zsinór (#45) üzenetére


arpeen2
senior tag

Ne vágyjál rá...nekem volt...decsak volt és többet nemis kellene.

(#48) Sanya


Sanya
nagyúr

kicserélték egy 4082-re

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#49) Tele von Zsinór válasza Sanya (#48) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Grat! Én leghamarabb hétfőn tudok bármit is mondani, akkor hívom fel őket, hogy mi van.
Haveromnak most is 4120-a van, meg van vele elégedve, nekem is tetszik, ha jól tudom, írja a DL lemezeket is, szóval örülnék egy olyannak.

(#50) zsindely


zsindely
csendes tag

Háromnegyed éve használok egy LG 4081B DVD-írót,. eddig megelégedéssel. Most 2-3 hónapig nem írtam vele DVD-t, és megdöbbenve vettem észre, hogy a Windows XP (meg a Nero...) nem ismeri fel (1) a nyers DVD-lemezeket, (2) az általa korábban megírt, illetve más módon megírt DVD-lemezeket ! Próbálkoztam már TDK és kiváncsiságból Princo lemezekkel is, de semmi ! A CD és préselt DVD lemezeket gond nélkül felismeri, olvassa, írja (mármint a CD-ket...) Látott már valaki ilyet ? Mi lehet ez ? Megbolondult az XP ? Vagy hardverhiba ? SOS segítség kellene, karácsonyi ajándék készült volna...:O

Zsindely

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.