Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  LG GSA-4166B

Hozzászólások

(#1) Szapora


Szapora
csendes tag

Üdv!

Arra lennék kíváncsi, hogy hogyan lehet azt megoldani, ha lehet, hogy audio cd-t 4x ill. 8x-os sebességgel tudajk megírni. Tudomásom szerint minél lassabban írod az audiot, annál strapabíróbb lesz! Legalábbis régen így működött. Mostani LG 4166B és Nero 6.6.1.4 összeállítással 16x-os a minimum írási sebesség az audió írásnál!

Tud valaki erre valami megoldást/ véleményt?

Előre is köszi!

(#2) DVS válasza Szapora (#1) üzenetére


DVS
tag

Használj kimondottan audio CD -nek dedikált CD -t. Az asztali CD írók csak ilyent fogadnak el. Ezek a lemezek lassú írásra optimalizált réteggel vannak ellátva (sötétkék) mert az asztali CD felvevők ha pld. analógról vesznek fel 1x -esen kell hogy írjanak.

Az írás minőségével nincsenek még tapasztalataim, de nekem is LG 4166B -m van és 8x -osan megírná. (még nem írtam rá) :(

Kicsit ugyan drágábbak az ilyen CD -k, de ha neked fontos a minőség, úgyis megveszed. :D

Ui: nem a strapabírás ami miatt lassan írnak audiót, hanem az írás minősége. Tudni illik
a reprodukált zene annál tisztább (torzítatlanabb), minél kevesebbet kell a CD játszó hibajavításának korrigálnia.

[Szerkesztve]

A tények makacs dolgok! Ugyanis nem lehet őket cáfolni.

(#3) mad1


mad1
veterán

ups..
ugy van :U

Ne szemetelj ! = Steam

(#4) HXY válasza DVS (#2) üzenetére


HXY
addikt

Azt én is hallottam, hogy minnél lassabban írunk bármit, annál jobb minőségű lesz...

(#5) HXY


HXY
addikt


De sztem simán lehet 32x-en írni egy audio cd-t, menni fog....

A 4166-osommal idáig még csak összvissz 2 db dvd-t írtam, de a régi lg-mmel sok zene cd-t, és tök jók lettek, simán mentek hifiben, kocsiban...

igaz, tdk-ra, ill. philips-re.

egyszere vettem tesco-s cd-t is, hát ilyen volt: :Y

32x-esen fél órát szenvedett vele...
de azért az is jó lett :C

(#6) HXY


HXY
addikt

Sztem a plextorok hangosak, meg rángatják a gépet...

haverom 24x-e legalábbis igen

(#7) litke válasza Szapora (#1) üzenetére


litke
csendes tag

Nekem is ilyen íróm van, és már több Audio CD-t is megírtam vele 16x sebességgel. Eddig minden lejátszó tökéletesen olvasta(régi HIFI, autó,dvd lejátszó).
És nem kell hozzá kimondottan Audio CD-t vásárolni, megteszi egy mezei CD-is(persze ne Tesco-s legyen).

(#8) Szapora


Szapora
csendes tag

Lemezek terén kcsit nyűgös vagyok! :P
Audiot és adatot egyaránt Philips, TDK, esetleg Verbatim lemezre írok.
DVD hasonlóképp!

És itt kérnék tanácsot Tőletek!!
Milyen típusu lemezt érdemes venni 4166B-hez? (és itt a hengeres lemezekre gondolok). Minőségi lemezt szeretnék venni mindeképp, ami sok év elteltével is minőségi marad!!!

(#9) Szapora


Szapora
csendes tag

És még valami! Elfogadom, hogy jó minőségűek ezek az újabb írók, de akkor sem lehetne valahogyan visszább venni az írási sebességet 16X-osnál, a hagyományos 700 megás cd-k esetében?

(#10) DVS válasza Szapora (#9) üzenetére


DVS
tag

Miért akarod mindenáron visszábbvenni a sebességet? Egyébként a mai csúcssebességgel írható lemezeknél nemlehet.
Már leírtam, de mintha elment volna a füled mellett, mégcsak nem is reagáltál. Ha lassan szeretnél írni, vegyél lassú írásra optimalizált CD -t tudtommal nincs más ilyen mint az AUDIO CD. Ennek az írható rétege olyan színű mint a jópár évvel ezelőtti CD -ké volt: sötétkék.

És dönts: neked az olcsó ár a fontos, vagy a jó minőség, mert ez a kettő ritkán jár eggyütt.

A rengeteg félreértés és legenda oka, hogy nem ismerik az emberkék az írás fizikáját.

Tehát: Az írás során a fókuszált lézer pillanatra felhevíti az írható réteg anyagát, amitől az szinte megolvad majd azonnal kihül és rácsszerkezete megváltozik és vele eggyütt a fényvisszaverő képessége is.
Ahogy gyorsult az írás az évek alatt úgy vátoztatták az írható réteg kémiai összetételét, mert a gyorsabb íráshoz nagyobb lézerenergiára volt szükség, a rétegben végbemenő kristályrács átalakulására pedig kevesebb idő maradt. Ha a mai gyorsasággal írnánk egy régi (sötétkék) lemezre akkor annak rétege olyan erősen olvadna fel az adott helyen, hogy a pitek elmosódnának és a szomszédos sávba is átlógnának, áthallást okozva és ezzel a minőséget rontva.
Hapedig régi 4X CD íróval írnánk egy mai 52x írásra hegyezett CD -t annak lézerenergiája nem olvasztaná meg a sokkal érzéketlenebb mai igényekre kialakított (világosszínű) réteget. Tehát meg sem tudja írni az ilyen HighSpeed lemezeket.


[Szerkesztve]

A tények makacs dolgok! Ugyanis nem lehet őket cáfolni.

(#11) barnam_


barnam_
nagyúr

Nektek müxik ezzel az íróval + Nero7-el a LightScribe?
Mert nekem felvan rakva a lightscribe driver, meg a nero7, és a burning rom fájl menüjében ahol a ''lightscribe lemez készítése'' feliratnak kellene lennie, ott ''Lemez borító nyomtatás'' van.
Vagy csak akkor jön elő, ha lightscribe lemezt teszek be?

Amúgy jó kis író meg gyors is, bár tegnap elrontott egy 16x-os TDK-t. És azt is csinálja, hogy a 16x-os lemezt csak 12, vagy 8x-osan engedi írni. ez miért van?

Most meg engedi 16x-osan... :) Érdekes...

[Szerkesztve]

(#12) DVS válasza barnam_ (#11) üzenetére


DVS
tag

Szerintem a másik topikba (LightScribe) tedd fel a kérdésed mert ez itt OFF

A tények makacs dolgok! Ugyanis nem lehet őket cáfolni.

(#13) barnam_ válasza DVS (#12) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ok, feltettem ott a kérdésemet.
De a második részéhez nem tudsz hozzászólni?
Amit most 16x-osan írt, azt elrontotta, és ez már a 2. lemez (mindkettő 16x tdk dvd-r) amit elrontott. Lehet hogy a hosszú 80 eres kábel miatt lehet?

(#14) Szapora válasza DVS (#10) üzenetére


Szapora
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszod! És bocs, hogy nem reagáltam eddig! Kicsit olvasgattam a fórumokat és ott is az derült ki, hogy a 16x-os sebesség az normál. Tehát Tökéletesen Igazad Van! :C :C :C
Az ár/minőséggel kapcsolatban is! És én is úgy vagyok vele, hogy inkább fizetek valamivel többet, de kapjam meg a várt minőséget. Viszont, kimondott audio lemezt nem veszek, annyira nem fontos számomra a zenei minőség...

Kérdésem viszont megint lenne. Rendeltem néhány lemezt, de azért kíváncsi lennék, hogy próbáltátok e a következő lemezt: Verbatim DVD-R (MMC) hengeres!? Vagy mi a véleményetek róla!? (Ja és az LG 4166B-hez lessz!)

(#15) TomiFiu válasza Szapora (#14) üzenetére


TomiFiu
tag

Szerintem a Verbatim az egyik legjobb választás!

Nekem csak most lett 4166-os, de ez elött egy 4120-as volt és azzal írogattam az általad is említett MMC-s Verbát.
Eddig mindegyik visszaolvasható volt PC-vel is, tehát nincs vele bajom!

Miután pénteken vettem a 4166-ost még csak 2db Verbát és 1db Imationt írtam ill. 1db HP LightScribe-ost.
Így rövidtávon ezekkel semm volt gond.

(#16) HXY válasza TomiFiu (#15) üzenetére


HXY
addikt

Szerintem a Verbatimok jó minőségűek, de könnyen karcolódnak...

(#17) Szapora


Szapora
csendes tag

Kérdésem lenne: DvdInfoPro 4.54-et tettem fel. Futtatni szeretném a Pi Po tesztet, de nem csinál rá semmit!? Sőt, ''befagy'' a meghajtó, nem adja ki a tálcát, csak miután újraindítom a gépet! Ez mitől lehet?Esetleg maga a program hibás?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#18) DVS válasza Szapora (#17) üzenetére


DVS
tag

Az LG 4166 nem támogtja a lemeztesztelést. Eddig még nem hallottam olyan LG-ről amely támogatta volna.

Nemrég vettem egy NEC 4551 (LabelFlash) írót, na ez támogatja a PI/PO tesztelést

A tények makacs dolgok! Ugyanis nem lehet őket cáfolni.

(#19) DVS válasza barnam_ (#13) üzenetére


DVS
tag

Nemtudom miért rontja el, de azt tudom, mert (UP) a NEC 4551 -essel lehet lemezt tesztelni, hogy a 8X -os lemezt 6x -osan, vagy 4x -esen írva sokkal jobb az eredmény (a hibajavító mechanizmus kevésbé dolgozik)

Tehát nem érdemes 16x -osan írni akkor sem ha ez lehetséges. Amúgy ez a sebesség súrolja a lehetséges maximumot, és csak a lemez külső szélén éri el. Amúgy ez az időben nem túl nagy nyereség, sokat ront a minőségen (szerintem).

Most nincs 16x -os lemezem, de ha lesz tesztelem mi az az optimális sebesség amin érdemes írni ezeket.

A tények makacs dolgok! Ugyanis nem lehet őket cáfolni.

(#20) Szapora válasza DVS (#18) üzenetére


Szapora
csendes tag

Köszi szépen!

(#21) Szapora


Szapora
csendes tag

Ridata DVD 4X (Ritek03) - ebből a lemezből írtam egyet tegnap, tökéletesen megy több lejátszóban is (az egyik az ritka érzékeny és Thomson a neve :) ), és ma is írtam volna egyet, de ezt kaptam rá:

http://www.kepfeltoltes.hu/060221/DVD_Decrypter_hiba_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

:Y :Y :Y :Y :Y :Y

Létezik, hogy a képfile a ludas?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#22) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Legfrisebb firmware, 1.02-es: [link] Jövő7en nekem is lesz egy ilyen íróm, remélem nem csalódok benne, eddig bejött az LG.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Addig ok, hogy nem vok vmi nagy angoltudással ellátva, de ezt most akkor sem értem. Letöltöttem a feljebb linkelt fájlt, amit megnéztem. 2 fájl van benne, egy a flesselős egy meg a readme. Namost a readmeben ezt nem vágom:

The drives must be original LG branded drives with the DVD Writer model number GSA-4166B(no OEM units)

Msot lehet hgoy hülyeséget kérdezek, de az OEM az csak csomagolásban különbözik a nem OEM-től, mert az OEM-hez nem adnak semmi progit meg kábelt, az a zacsis kiszerelés. Vagy nem így van? Itt mást jelent az OEM?

És jól vettem ki hgoy firmware frissítés közben csak a DVD író lehet a kábelen? Szal minden más optikai meghajtót vonjak ki a forgalomból mielőtt frissítenék?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24) swoody


swoody
senior tag

Hi.
Nekem is ilyen írom van de most mind1 mert a gép nem látja a dvd írot nem látja a cd olvasot se a daemon toolst se az alcholot.
Kérlek szépen válaszoljatok.

(#25) Winner_hun válasza swoody (#24) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szerintem itt kérdezd meg: [link];)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26) Szapora válasza swoody (#24) üzenetére


Szapora
csendes tag

Először is azt nézd meg, hogy a biosban helyesen van e beállítva, illetve, hogy egyáltalán felismeri e!?

(#27) swoody válasza Szapora (#26) üzenetére


swoody
senior tag

NAh a biosba látja a dvd-írot a cd olvasot is a windows ba az eszközkezelöbe is látja de van mellete egy figyelmeztetés hogy van valami hiba a sajátgép meg a total commander se látja.
Ha uj hardvert kersek akkor megtalálja de nem tudja betölteni vagy mi.
Ha frissiteném a drivert akkor meg a végén kiírja hogy nem sikerült.
Winner_hun: megnézem köszi

[Szerkesztve]

(#28) swoody


swoody
senior tag

Bocsi rosszul irtam nekem LG 4163B dvd írom van.

(#29) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Na végre sikerült LS-t írnom. A tapasztalatok a következőek:
DVD-t 3x, CD-t 2x írtam meg, ugyan oda égette, semmilyen elcsúszás sem történt:R
Ami nem annyira tetszett, hgoy ahol sok a nagyon sötét, inkább fekete ott kicsit csíkozódás látható, mármint olyan, hgoy egy sor világosabb, egy sor sötétebb sor. De nem nagyon zavaró szerencsére

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30) Söri


Söri
tag

Mi a különbség a 4166B és 4166BB között?

(#31) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Huhh vagy meg fog dögleni ez az író vagy szar a prog, ami van. Most megírtam egy másik DVD-t meg egy CD-t és szörnyű lett:Y Valahogy nagyon nem teccik amit az uccsó 2 lemezzel művelt, kéne az a kontrasztnövelő de nem megy nero-val:(((

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#32) N.Balázs


N.Balázs
csendes tag

A Lightscribe.com-ról is le lehet tölteni az 1.4.67.1-es LS szoftvert, azzal sem megy? Nekem engedte feltelepíteni és beállítani, de kipróbálni csak holnap fogom.

(#33) GuCo. válasza Söri (#30) üzenetére


GuCo.
tag

A BB az Fekete, a B az meg fehér.

(#34) Winner_hun válasza N.Balázs (#32) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez a verzió van fent, nero 6 akárhányassal nem megy, nero7-tel sem, mégha meg is jelenik a menüben, de szürke:(((

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#35) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ehhez az íróhoz valaki plíz adjon egy 1.01-es firmware linket.
Ha menne garba azért kell, mert lehet, hgoy vége az írónak:O Majd kiderül

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#36) Trak válasza GuCo. (#33) üzenetére


Trak
addikt

Naaaa. ne vezessük félre az embereket :U

A LG Magyarországnál hivatalosan:
B - Dobozos fehér
BB - OEM fehér
RB - dobozos fekete
RBB OEM fekete


Nem hivatalosan egyes kiskerek meg össze vissza használják sajnos...

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#37) Winner_hun válasza Winner_hun (#35) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nah találtam, nem volt egyszerű:
1.02 (14/11/2005 - firmware officiel LG) [link]
1.01 (14/11/2005 - 2nd version) [link]
1.00 (09/09/2005) [link]

mod: az oldal: [link]

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38) N.Balázs


N.Balázs
csendes tag

Azt nem neked akartam írni, de nálam is ez volt, állitólag a Nero7 miatt. Még a teljes Nero7 uninstall sem sgített, csak az , amikor a Registryből kitöröltem az összes ''Ahead'' és ''Nero'' bejegyzést. Azóta megy az LS.

(#39) Winner_hun válasza N.Balázs (#38) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na majd ez is meglesz. És plíz használd a Válasz gombot, akkor nem lesz azzal problémád, hgoy bocs, nem neked akartam írni;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#40) Winner_hun válasza Winner_hun (#37) üzenetére


Winner_hun
félisten

Most nézem csak, hogy nem jönnek le a firmware-k, error404:O Másnál is vagy csak nélam?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#41) N.Balázs válasza Winner_hun (#40) üzenetére


N.Balázs
csendes tag

Nem megy nekem se, de le vannak mentve vinyóra, elküldhetem e-mailben ha megmondod melyik kell.

Szoktam használni, csak néha mellékattintok.

(#42) N.Balázs válasza N.Balázs (#41) üzenetére


N.Balázs
csendes tag

Most megint megy a letöltés.

(#43) Winner_hun válasza N.Balázs (#41) üzenetére


Winner_hun
félisten

Rájöttem, hgoy közben lementettem, amúgy az 1.01-es kellett volna, mert visszaadom garba, a 4-ik LS lemez az már botrányos, nemérdekel, nézzék meg cseréljék ki. És valszeg van vmi a meghajtóval is, mert volt, hgoy a cd kiadó gombra nem ment se ki se be a tálca csak világított a led

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#44) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Lehet firmware problem? Mert az 1.02-es van fent, azzal csinálja
[link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#45) litke


litke
csendes tag

Az a gondom hogy a megírt audo cd ugrik(több CD-t is megírtam és szinte kivétel nélkül ugraott valamelyik szám).16x sebességgel írtam.Kimondottan Audio CD-re még nem írtam,cak adat-ra(Tdk,Philips). Valakinek van tippe mi lehet a gond? Nero 7 az író program.

(#46) PPeter válasza litke (#45) üzenetére


PPeter
addikt

Ha PC-n hallgatod a CD-ROM/DVD-ROM olvasóban/íróban akkor is ugrik, vagy csak az asztali/autós/discman stb. lejátszóban? Utóbbi esetben érdemes más lemezt/más írási sebességet kipróbálni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#47) Ysol


Ysol
csendes tag

Sziasztok!

Nekem olyan problémám lenne, hogy a ma írt dvd-ket nagyon hosszú ideig írta meg a Nero.
Konkrétan: nekem is LG GSA-4166B íróm van, és eddig simán írt mindent: kb 4 Gb adatot 8x-an kb 8 percig, image file-t (ált. 4x-en szoktam írni, azt pedig) 13 percig. Ma mindkét adatDVD-t 31 percig írta, az image-t pedig 29-ig...Mi lehet a baj? Nero hiba?
(1.01-es firmware-em van, semmit nem csináltam, nem állítgattam sem a Neroban, sem pedig máshol..Mindent úgy csináltam, mint eddig...)
Ha ez off topic, akkor légyszi segítsetek, hogy melyikben tudnának segíteni nekem ebben a kérdésben, ill. esetleg más fórumon...

Előre is köszi a segítséget:
Ysol

(#48) Winner_hun válasza Ysol (#47) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ugyan olyan lemez? Írási sebesség mennyi volt? Nero kiírja, be lehet állítani azt is, hgoy mindig az aktuálisat mutassa.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#49) Ysol válasza Winner_hun (#48) üzenetére


Ysol
csendes tag

Hi!

Igen, ugyanolyan volt a lemez. Már ezerszer használtam ezt a fajtát, de eddig semmi nem volt vele. Az actuális írási sebességet nem néztem, de az elején, mikor kiírja, hogy mennyi a ''becsült'' írási idő, akkor még rendre a 8 percet írja ki, és mikor a visszaszámolásnál eléri a nullát, akkor az azon is marad, a ''total time''-nál pedig számolja tovább 29-ig. Ennyit láttam...

(#50) Winner_hun válasza Ysol (#49) üzenetére


Winner_hun
félisten

nem tom, hog mi lehet a probléma, esetleg kérdezd meg itt: [link] ha nem a 7-es verzió van, akor a 6-os topikjában [link];)
Nemtom, hgoy író vagy proghiba-e:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  LG GSA-4166B
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.