Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) idom


idom
csendes tag

Sziasztok!

Lenne vkinek egy részletes leírása az LG-GSA4082b íróhoz?
Lehet vele DL lemezeket írni? 8.5GB-os DVD-RAM-ot tud írni?
Ez a ram milyen, kétoldalas egyrétegű, vagy egyoldalas kétrétegű?
Azt olvastam Verbatimmal nem nagyon jól jön ki...igaz ez? Nekem a TDK-val jól megy! A Princo-hoz mit szól?
Előre is köszi a segítségeteket!
Timi :)

- - --== '' Az emberi világban az okos nők, a gyöngeségükből is erőt kovácsolnak! '' ==-- - -

(#2) arpeen2 válasza idom (#1) üzenetére


arpeen2
senior tag

2 rétegű lemezt biztos nemtud írni ez 100%, a 8.5 GB RAM meg gondolom kétoldalas mivel a kétrétegű újraírás mégcsak tervezés szintjén (se) áll.
A Princo lemezt meg mellőzd ha nem akarsz rosszat magadnak, 150-180 Ft-ért már megbízható lemezt vehetsz pl Traxdata-t.

[Szerkesztve]

(#3) idom


idom
csendes tag

Köszi a választ....részletes leírást nem tudsz hozzá véletlenül?
Egyébként akkor ezt a nagy kétoldalas RAM-ot meg kellene tudnia írnia nem?
Neked mi a véleményed erről az íróról? Mert mindenfélét olvastam már róla...:))

- - --== '' Az emberi világban az okos nők, a gyöngeségükből is erőt kovácsolnak! '' ==-- - -

(#4) arpeen2 válasza idom (#3) üzenetére


arpeen2
senior tag

Részletesen leírom neked amit szeretnél tudni ha leírod mi az :)
Azt a nagy 2oldalas RAM-ot IGEN meg kellene írnia (kivéve ha olyan nagy hogy bele se fér ;)
Sztem jü kis író bár nekem a nagytestvére van de én mindig pártoltam az LG-t hálistennek nekem bajom még nemvolt velük.
Átlagos felhasználóknak több mint tökéletes választás ahogy PPéter mondaná.

(#5) idom


idom
csendes tag

Értem...:C engem alapvetően ez a két dolog érdekelt, hogy tud e DL-t és hogy a nagy RAM-ot írja e. Egyébként RAM íráshoz kell vmi külön software vagy elintézi a Nero ezt is.
Nem feltétlenül idevágó téma, de nem tudsz véletlenül olyan DVD playert ahol lehet változatatni a szöveg méretén, mert kiteszem TV-re és így el kéne néha nagyobb felirat.
Te milyen DVD lejátszót használsz?

- - --== '' Az emberi világban az okos nők, a gyöngeségükből is erőt kovácsolnak! '' ==-- - -

(#6) arpeen2 válasza idom (#5) üzenetére


arpeen2
senior tag

A Nero tudja kezelni a RAM-ot.
Nem ismerek olyan playert amin lehet változtatni a betűméretet (napersze ettől még simán létezhet).

(#7) Badb0y


Badb0y
addikt

A,it adnak hozzá cd-t azon van egy dvdram progi. Az teljesen jó mindenre.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#8) Mr K


Mr K
senior tag

Azt meg tudná mondani valaki, hogy a kazettás (cartridge) típusú DVD-RAM lemezeket bele lehet-e natúrban tenni, vagy csak a csupaszokat?

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#9) jerry311


jerry311
nagyúr

Újabb kérdés: érdemes rajta firmware-t frissíteni, ha egyébként semmi bajom nincs vele?

(#10) idom


idom
csendes tag

Sztem nem....amondó vagyok, amíg jól műxik ne nyúljon hozzá az ember! :DD

- - --== '' Az emberi világban az okos nők, a gyöngeségükből is erőt kovácsolnak! '' ==-- - -

(#11) Badb0y válasza Mr K (#8) üzenetére


Badb0y
addikt

csak csupasz, de ki tudod szedni belőle

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#12) jerry311 válasza idom (#10) üzenetére


jerry311
nagyúr

Én is kb. így gondoltam, de hát érdemes megkérdezni embereket, mert lehet én átsiklottam valami részlet felett az új firmware-rel kapcsolatban.

(#13) idom


idom
csendes tag

Nézd....kb 3 dolog lehet...amiből kettő hátrányos....vagy elszáll az író, mert nem sikerül a frissítés, vagy sikerül, de szarabb lesz, mint volt, vagy jobb lesz...Na most szerintem itt a negatívumok túlsúlyban vannak! :D
Én is sokat gondolkodtam rajta, de végülis mivel minden tökéletes, inkább nem kísérletezek vele! :))

- - --== '' Az emberi világban az okos nők, a gyöngeségükből is erőt kovácsolnak! '' ==-- - -

(#14) Badb0y válasza idom (#13) üzenetére


Badb0y
addikt

Én mindig a legfrissebbet teszem fel és semmi bajom nincsen velük.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#15) Mr K válasza Badb0y (#11) üzenetére


Mr K
senior tag

Kösz. (Szerencsére a Panasonic kazetták tényleg gyárilag szétszedhetők (legalábbis amik nekem vannak)), de azt hiszem érdemesebb inkább csupaszokat vásárolni hozzá, mert szerelgetni azért macerás.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#16) Badb0y


Badb0y
addikt

Nem tudja valaki hogy ez az író a dvd9-et tudja-e majd írni??

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#17) arpeen2 válasza Badb0y (#16) üzenetére


arpeen2
senior tag

Semmiképpen. A 4082 egyrétegű író.

(#18) idom


idom
csendes tag

Úgy van....egyrétegű...nekem is ilyen van, most akarom lecserélni, de aki nem akar majd DL-t írni annak tökéletes, mert nekem még semmi bajom nem volt vele!
A RAM-ot is nagyon szépen megírta! :C

- - --== '' Az emberi világban az okos nők, a gyöngeségükből is erőt kovácsolnak! '' ==-- - -

(#19) Christoph


Christoph
aktív tag

Nekem 4081b-s íróm van, de ha valakit érdekel a véleményem, igenis hasznos a firmware frissités. Elöször is elég kicsi a kockázat hogy elszúrod, ha mindent megfelelően csinálsz, viszont elég sokat nyerhetsz vele. Nem csak hogy kezelni fogja megfelelő sebességgel az újfajta lemezeket az író, hanem az egyes fw egyéb hibákat is javítanak, ilyen volt pl a 2 rétegü lemezek olvasása, illetve egyes -r-es médiák esetében az írás minösége illetve sebessége. NE felejtsük el, hogy ezen íróknál a firmware már nagyobb jelentőségü mint a CDR-ek esetében.
Olvassátok el, hogy mit írnak, mit javít a firmware, sokszor érdekes dolgokat olvashat az ember, és amit leírnak is csak a jelentősebb javítások, a kisebb bugok javításáról nem is szólnak, pedig azokat is tartalmazza, csak ritkán kerülnek ki az ilyen info-k.

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#20) jpisti


jpisti
senior tag

Én a GSA 4081b vel (ami állítólag tök ugyanaz mint a 4082b) nyugisan írtam primco-t, minden bajság nélkül. Viszont az is igaz, hogy a jobb minőségü lemezekhez is olcsón hozzá lehet jutni.
A ram driver amit adnak hozzá az nállam tökre behülyítette a winfost ezért ezt én nem használtam-lom, mert az XP alapban kezeli a RAM ot, és ha beteszem az íróba akkor egy akármilyen file kezelővel írhatok rá ( pl: Total Commander)!
Az a külömbség, hogy akkor csak szokásos file formátumokat használhatom és az UDFS-t nem, amit a saját LG által kiadott driver simán kezel.

Szerk: az előttem szólóval én is tökéletesen egyet értek, ha nincs áramszünet akkor nem lehet baj (tanácsos a tuningolt gépeket a flash-elés időtartamára alapba tenni, Tapasztalat! )

[Szerkesztve]

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#21) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Nekem is LG GSA 4081B van és megvagyok vele elégedve az A203-as Firmware van rajta a 4082B-é a Princokat gond nélkül írja a rammal se volt még bajom. Azt nem tudjátok honnan lehet leszedni 4082B-nek a DOS-os A207-es Firmware-t? Mer csak az A203-as Dos telepítős.:(

[Szerkesztve]

(#22) lamantin válasza SzlobiG (#21) üzenetére


lamantin
tag

http://forum.rpc1.org/dl_file.php?site=tdb1&file=4082A207.ZIP

Nálam is ez van fenn. eddig tökéletes :)

(#23) SzlobiG válasza lamantin (#22) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem jó a link vagy is nem tudom letölteni.:O

Ez Dos-os verzió? Ha igen lécc küldel e-mailba. THX

(#24) lamantin válasza SzlobiG (#23) üzenetére


lamantin
tag

mail ment...
jó link: http://www.firmware-flash.com/~tdb/

(#25) SzlobiG válasza lamantin (#24) üzenetére


SzlobiG
félisten

Válaszoltam. De a Link egyszerűen nem jó.:O

(#26) alcher


alcher
csendes tag

én márciusban vásároltam egy lg-gsa4082b-t,egészen 3héttel ezelőttig nagyon megvoltam vele elégedve.irtam vele egy csomó princo-t,lila riteket,arita szitázású zöld riteket,tdk +-os rw-t,dvd-ramot,és természetesen cd-ket is.dvd-ket 4x-esben irtam.3hete jöttek a gondok,ujrairható cd-re ideiglenesen szerettem volna kiirni vm-it.előszőr töröltem(formáztam a lemezt,ez a művelet,hibátlan volt.)irni szerettem volna,kérte a cd-t,pedig bent volt az ujrairható.beraktam egy üres irható(sima 1x-irhatot),ismét kérte az üres cd-t.ezek után beraktam egy tele irt cd-t,sokáig tekergette-tekergette,majd közölte nincs benne lemez.itt feladtam a küzdelmet,jó akkor vm-iért megunta a cd-ket.(a teac cd iróm tökéletesen olvas és ir.)beleraktam a dvd-ket azokat irta olvasta,mostanáig.ill az olvasás még most is megy kivétel az ujrairható dvd.irni nemhajlandó kb 10db lemez ment a kukába,elkezdi irni a néro azt irta ki,hogy fokusz error,utána burn prof activáted faiiled.letöltöttem egy burn4free nevű iro progit,lemezt vele sem irta meg,csak kiirta,hogy atapi error,majd kiajánlott webb helyeket,hogy töltsem le a drivert,le is töltöttem,fel is raktam,a jelenség ugyan az maradt.úgytünik az lg jó iró,de fél évnél többet,nembír?!most várom a fejleményeket a szervíztől,de szerintem visszafogják dobni,hogy működik,mit fogok vele csinálni azt nemtudom?kb400-lemezt irtam vele.

(#27) jerry311 válasza alcher (#26) üzenetére


jerry311
nagyúr

Visszaviszed, hogy nem működik. :(
És ezt addig játszod amíg meg nem unják, vagy amíg el nem éred a törvényes határidőt ahhoz hogy újat KELLJEN adniuk :))

(#28) jerry311


jerry311
nagyúr

Ki mit tud eme ''csodás'' író túlírási képességeiről?
Nekem egyáltalán nem akar semmit :(
Ez lemez függő is?

(#29) p.tomi


p.tomi
csendes tag

Hali mindenkinek!

Nem tudjátok mi baja az lg gsa-4082 B dvd írómnak a Princo cd-k kell?
Eddig egy darabot sem tudtam vele normálisan megírni.
Milyen dvd lemezt ajánlotok hozzá?

Thom

(#30) lacko22


lacko22
aktív tag

ARITA, INTENSO

(#31) ollie válasza p.tomi (#29) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az a baja, hogy a Princo szemét minőség, foglalkozni sem érdemes vele. Vegyél minőségi lemezeket.

***

(#32) jerry311 válasza ollie (#31) üzenetére


jerry311
nagyúr

Valóban elég gyenge :))
Bár nekem 50-ből csak 1-et rontott el, igaz mindet csak 2x sebességen írtam a rászitázott 4x ellenére :)

(#33) alcher válasza jerry311 (#27) üzenetére


alcher
csendes tag

mostanra állapították meg,hogy tényleg bedöglött az iró,csak várnom kell még hoznak a nagykerből,ugyanilyen cseredarabot,mert az üzletnek jelenleg nincs készleten.úgyhogy eddig ez a pozitív hozzáállás.mit értesz túlirási képességen egy dvd lemez4,7gb,szerintem ezeket neigen lehet túlirni,mert akkor nemfogja olvasni a dvd lejátszó.de a sima cd-ket mindentovábbi nélkül lehet túlirni.mondjuk ez inkább szoftverfüggö.a neroban van olyan opcio ahol be lehet allítani a túlirás engedélyezését,és külön be lehet állítni percben is.mondjuk pl:700mb cd 80perc,ezt be lehet állítani,92perc túlirásra,többre nem érdemes.dvd lemeznél még nemnéztem.próbáld ki egy ujrairhatón.a néroban az expert menü alatt találod az overburn enabled cimű fejezetet azt kell kipipálni,és a 80-at átjavítani 92-re.

(#34) jerry311 válasza alcher (#33) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hát ez azt jelenti, hogy 10-20 MB plusz hely kellene.
És hiába írom be a nero-ba hogy 4800 MB-ig engedje az írást, el sem kezdi :(
Egyébként nem DVD-t szeretnék írni, csak DVD-re szeretnék írni :DDD
Hú de érthető :DDD

(#35) alcher válasza jerry311 (#34) üzenetére


alcher
csendes tag

szerintem 100mb-túlirást,biztos nemfog engedélyezni,AZ NAGYON SOK.a sima cd-ket is LEMEZFÜGGÖEN,706,708mb túlirást viselenek el,úgyhogy már a cd-t nemtudja lezárni.ez azt jelenti,hogy a számítogépben lévő cd-dvd-olvasód kezelni tudja majd a túlirt cd-dvd-t,de asztaliba nembiztos,hogy fog rendesen működni.4.7gb-taz durván 120perc,próbáld 125percre kihozni,hátha úgy sikerül,de úgyvettem észre ez a dvd-s buli azért jóval macerássabb dolog,mint a sima cd irás,valahogy másképpen működik az adatátvitel,mint sima cd irásnál.nekem még nemsikerült dvd-t túlirnom,pedig mentettem ki rá énis adatot.

(#36) jerry311 válasza alcher (#35) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szóval 0.4%-ot nem kehet túlírni egy DVD-n?
Ez szomorú.
Bár még nem adtam fel, mert a hibaüzenet* alapján az író vagy a firmware nem szereti a dolgot.

*Invalid line in command field, vagy valami hasonló butaság.

(#37) Sanya válasza jerry311 (#36) üzenetére


Sanya
nagyúr

ugyanannyit lehet túlírni, mint a cd-n. pár megát.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#38) alcher válasza jerry311 (#36) üzenetére


alcher
csendes tag

sikerült,nagynehezen kicserélték az irómat,kaptam egy4120b-tez már tudja a dual laert.ez a jóhirem.közben tegnap megnéztem miután feltelepítettem a nero6.3.10progit,a túlirást,csak cd-re lehet beállítani!dvd-re nem vonatkozik!DE AZ MÁR BIZTOS,HOGY LEMEZMINŐSÉG FÜGGÖ A TÚLIRÁSI LEHETŐSÉG!MÁRKÁSABB LEMEZT INKÁBB TÚL LEHET ÍRNI,MINT A NONAMEKET!DE TERMÉSZETESEN MINIMÁLISAN!CSODÁT NEMLEHET VÁRNI! 700mb-ra az a 708mb-ráhagyás az korrekt!valószínüleg dvd -re pedig olyan 4.75körül vagy kevesebb lehet!DE CSODÁT NE VÁRJUNK 700MB-RA 800-BIZTOSAN NEMFOG RÁMENNI,4.7GB,HELYETT 5GB-BIZTOS NEMFOG RÁMENNI EGY DVD-RE! röviden ennyit a túlirásról!ezt a témát jól kielemeztük.
AZ UJ IRÓMRÓL,TEHÁT 4120B.
2.4dl,apluszos lemezt12xtudja irni,minuszost8x-an,5x-en a dvd-ramot.tegnap tesztelem arita szitázású ritek-os4x-irható lemezzel,6db-ot irtam,természetesen 4x-ben,jól sikerült az irás,és mintha irás után nem melegedne annyira,de azért tartottam szüneteket,az irások között.a közeljövöben fogom tesztelni +-os lemezekkel,mert átfogok térni a +-os lemezekre,mert valahogy jobb a minőségük,mint a - -osnak.

(#39) Christoph


Christoph
aktív tag

Ha jól tudom, mindössze pár hete jelent meg az a nero, amely a dvd esetén is engedi a túlírást...
Sajna a pontos verziószámot nem tudom, de a legújabb hivatalos biztos tudja...

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#40) ggabz válasza alcher (#26) üzenetére


ggabz
csendes tag

Olvastam a problémádat.Én is így jártam,csak egy 4081-es
íróval. Kb. fél évig kifogástalanul működöt és 2 napja megadta
magát.A probléma akkor kezdődött mikor egy írott DVD-t(amit már
jópárszor átírtam másnak)kb. 10 perc helyett,33 perc alatt rakott fel
a vinyóra.Ez után már semmit nem ismert(CD/DVD) fel(Nincs ilyen
meghajtó!!!).
Bevittem a szervízbe,a broblémát Ők is észrevették,de egy jópár
próbálkozás után náluk beindult a masina.
Hazavittem,írtam vele.Működött a 2. lemez megírásáig.A hibajelenség a
következő:Sávkövetési hiba!,majd ismét megdöglött és semmit nem ismert
fel.
Most becseréltem egy 4082B-re.Ezzel az az észrevételem,hogy lassabb
mint a 4081-es.
1 film felrakása kb 4 perccel hosszabb.
Remélem nem kell ezt is hamarosan lecserélnem.
Régen Princo(trágya)lemezeket használtam,de most áttértem az Aritára
(meg vagyok velük elégedve).
Légyszi ha tudsz értesíts,hogy Te ezügyben mit tudtál meg!!!!
Amúgy a szervízben azt mondták,hogy a meghajtóban van egy a lemezt
leszorító korong,ami nem szorította le a lemezt és ezért a beolvasás
meg sem kezdődött.Valamitől velmágneseződődhetett.
Várom a válaszod!

(#41) alcher válasza ggabz (#40) üzenetére


alcher
csendes tag

sajna a szervíz nemközölte,hogy mi volt a konkrét hiba,úgyhogy ezügyben nemtudok nyilatkozni!megmondom öszintén,én nagyon örülök,hogy erre a legujjabb tipusú lg-gsa4021b-re cserélték ki az irót.a duallaer irást valószínüleg nemfogom kiprobálni(drága a lemez!2200ft,meg szerintem ez még nincs kiforrva)a 12xmax.+dvd irást sem.de szerintem a 4x-es irással már stabilan elfog boldogulni,mert szerintem javitottak fejlesztettek rajta anyit,hogy ez stabilan menjen.én a dvd-ram-ot sem fogom használni,semmi értelme!ujrairható +os tdk lemez a jól bevált modszer.jelenleg énis zöld arita szitázású lemezt használok,még 40dbvan belőle,utána +os lemezekre térek rá valami márkásabbra,pl:philips.de a - -osból elég jó minőség a lila ritek!én eztajánlom inkább,mint az aritát!princo szerintem,csak pénzkidobás,bár hozzáteszem,nekem nemvolt gondom vele,csak haver mondta,hogy egyidő után eltűnik róla az anyag,mert silány minőségű.de vegyél a kezedbe egy princot,aritát-riteket,hasonlitsd össze a színeket,látható a különbség!princo egész világos lila,arita-ritek mélysötét lila.

(#42) jerry311 válasza alcher (#38) üzenetére


jerry311
nagyúr

Tudom, nem jelent semmit, de informatikában dolgozom. --> Természetesen nem várok csodákat, nem akarok CD-íróval DVD-t firkálni, stb., stb. Csak meglepett, hogy egy jó CD-re felmegy jó esetben +1-2% a névlegeshez képest, DVD-re meg 0.5%-sem. A lemez valamilyen 4x verbatim, ezért is gondoltam inkáb az író vagy annak firmware ''hibájára'' (hiányosságára).
A nero meg nem tudom melyik de van benne opció külön CD-re és DVD-re, hogy meddig engedje a túlírást.

(#43) alcher válasza jerry311 (#42) üzenetére


alcher
csendes tag

végül is ez a szép a számitástechnikában,mindig akadnak érthetetlen furcsaságok.de szerintem hirtelen nagyot változott a technika,míg a cd irokat volt idő kifejleszteni,tesztelni és úgy piacra dobni,a dvd-irokkal(combokkal)már sajnos nem ez a helyzet.itt van ez a rengeteg formátum,és még mindíg megy a versengés melyik a jobb,mindegyik fejlesztő,gyártó a sajátjára esküszik még mindig,közben már itt a dulalayer is.úgyhogy a dvd-irok,még mindíg gyerekcipőben járnak(hiába estek az áraik),nincs idő tesztelni,piacra kell dobni,mert különben elértéktelenedik.számomra ezek a firmware frissítések is furcsák(cd-iróknál nem kellett,(igaz nemvolt ennyi formátum.)alaplap biost sem kell ilyen sűrűn frissíteni)végül is a gyártónak kéne beletenni a készülékhez egy leírást (pl:az én uj iromnak a101-es a romverzioja)amiben közlik ezzel a romverzióval ezt tudja a készülék,nézzkörül a házuk táján mert a frissebb verzió ezt és ezt fogja tudni.az a baj minden készüléken ottvan a romverzió,ha bedöglik a készülék és frisebb a romverzio,mint amivel megvetted,ugrik a garancia!ez is elég hülyeség.én most örülök,hogy megy az új masina,nagyon kimélni fogom,meglátjuk mi lesz belőle!

(#44) jerry311 válasza alcher (#43) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az is röhej, hogy még mindig ''veszekednek'' a formátumokon, gyakorlatilag ma már nincs olyan ember aki csak - vagy + írót vennem (de DVD-író sem).
Manapság már az asztali DVD-k (még az írók közt is) is támogtnak mindenféle formátumot, még azt is amiknek köze sincs a DVD-hez (pl: mp3).
Szvsz ez már így marad.

(#45) noren


noren
tag

Sziasztok!

Most találtam a neten ehez a 4082B firmware-t még pedig az A8-st!

Valaki felrakta már...?

és érdemes e....?

noren

(#46) Badb0y válasza noren (#45) üzenetére


Badb0y
addikt

Azt hogy érdemes-e nem tom, mert nem tudom mit kellene nézni mi változik, ugyanolyan mint volt :DDD

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#47) noren válasza Badb0y (#46) üzenetére


noren
tag

neked hanyas firmware van felrakva....?

noren

(#48) noren


noren
tag

Valaki jó lenne ha mondana valamit erröl az A8 firmware-ről...!

Kezdek elkeseredni....((

noren

(#49) tobsa


tobsa
tag

Nekem is ilyen íróm van,de nem hajlandó csak 1× írásra.Mi lehet a probléma?

(#50) Amoonre


Amoonre
tag

Nekem is ilyen van és nagyon pöpec csak verbatimot ne írjatok vele mert szinte örökkévalóság mire beolvass és másolni is nagyon lassan lehet róla. Elég szomorú.:(((

Amit te látsz biztos hogy a valóság???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.