Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG G2 - Mélyvíz

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) rayoliviero válasza DroiDMester (#50) üzenetére


rayoliviero
veterán

Azt a dupla hővédelmet (ha ez a neve) át kell állítani Stweaksben defaultról a teszthez?

(#52) rayoliviero válasza HUTCHDB (#49) üzenetére


rayoliviero
veterán

Már Cloudy is jó régen frissítette amúgy a G3 ROM-ját, mostanában sajnos nem sieti el. Lamhoang leállt, Optimus pedig szintén ki tudja mikor lesz frissítve.

DroiDMester: Ok, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#53) DroiDMester válasza rayoliviero (#51) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Igen a dualt, vissza kapcsoltam defaultra, és nálam a service menünen is kivan kapcsolva!

Nincs is értelme másképp beállítani custom kernel esetén, mert az a opció úgyis csak gyári kernellel működik megfelelően!

(#54) HUTCHDB válasza DroiDMester (#53) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Na most akkor hogy is van ez?
A hovedelem ki van kapcsolva?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#55) DroiDMester válasza HUTCHDB (#54) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Mérlenne kikapcsolva dorimanx nak saját hővédelme van, amit stweaks ben tudsz állítani! Első fül legalul!

(#56) cettlee


cettlee
őstag

ennek a spigen toknak alig van pereme, kijelzöre esést védi azért?:D

(#57) schferenc77


schferenc77
aktív tag

sziasztok!
twrp van fent a telón, próbáltam otg usb-ről felrakni DM 4.0-át. Lehet, hogy a pendrive a bűnös (bár PC-n tökéletesen látszik), de nem tudom róla telepíteni a romot. Nem lát semmit a twrp az usb-otg-n. Maga az usb kábel jó, mert első körben egy full backupot tudtam rá készíteni ugyanarra a pendrive-ra. Nincs os a telón (előtte nyomtam mindenre egy wipe-ot). Az internal storage-ot hogyan tudom így elérni PC-ről?

(#58) HUTCHDB válasza DroiDMester (#55) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Jah, tenyleg, azt allitgattuk is....82/80-ra.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#59) szabo.norbi válasza schferenc77 (#57) üzenetére


szabo.norbi
tag

Szerintem próbáld meg, újra rámásolni a pendrivera, vagy egy másik pendrive-val, vagy esetleg töltsd le mégegyszer.

Más: már eddig is romolgattam, de nem volt egy olyan ROM sem ami megfogott volna stabilitására, vagy hatékonyságra, talán egyedül az Optimista G3 port, de az belakás után nem volt tökéletes, plusz sokszor volt alkalmazás beragadás. A gyárival egész jól elvagyok de azt meg kipucolnám kicsit, tudtok írni esetleg egy listát amiket lehet törölni és nem szükséges plusz olyan APP-ot amivel ezeket ki lehet biztonságosan írtani? Gondolok itt arra, hogy véletlenül ki törölnék valamit ami meg fontos a rendszernek aztán meg ott a baj. :D Előre is köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

Az „érintett” és az „elkötelezett” közötti különbséget legjobban a sonkás tojásrántottával mutathatjuk be:a csirke „érintett”, a disznó viszont ”elkötelezett”! /// iPhone 6

(#60) hard74 válasza rayoliviero (#52) üzenetére


hard74
senior tag

Lamhoang nem csak az XDA-ról tűnt el?
http://lgviet.com/forum/threads/tong-hop-chia-se-moi-thu-ve-lg-g2-f320-d802.4358/
A Cloudykernel1.4-et próbálta már valaki?
[link]

[ Szerkesztve ]

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#61) pusihusi válasza schferenc77 (#57) üzenetére


pusihusi
addikt

Mountoltad hogy lássa a pendrit? TWRP-MONTUSB otg klikk s utána látni fogja.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Feri!!

(#62) rayoliviero válasza hard74 (#60) üzenetére


rayoliviero
veterán

Azt nem tudom, de rossz a link.

A kernelt próbáltam, nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#63) rayoliviero válasza hard74 (#60) üzenetére


rayoliviero
veterán

De, úgy látszik, köszi.

Itt van valami final és deodex azt írja, töltöm is lefele.

(#64) schferenc77 válasza szabo.norbi (#59) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Másik pendrive megoldotta a problémát :-)
Viszont ami furcsa, és nem tudok keresztül lendülni rajta: korábban az sms backup +-t használtam, ami a gmailbe tolja fel az sms-eimet és szépen vissza is töltötte.
Most próbálom belakni a romot, és visszatölti az sms backup az sms-eket (legalábbis kiírja, hogy x db sms visszatöltése sikerült), de nem látszik sem az üzenetek között, sem a hangoutsban. Az üzenetek között egy pillanatra feltűnik a lista, de aztán tök üres lesz. Írtam egy teszt sms-t, az szépen megjelenik. Ugyanakkor, ha azt elmentem, felkerül a gmail-ba, de utána visszaállításkor megint nem látszik. Mintha nem tudná megjeleníteni. Próbálgattam már mindent, de nem ok, Végszükség esetén visszarakom a mentett rendszert, TB-pal készítek egy mentést az sms-kről, és utána DM rom után abból állok vissza, de jó lenne ezt a kört mellőzni :-)

(#65) rayoliviero válasza HUTCHDB (#58) üzenetére


rayoliviero
veterán

DroiDMester:

Ezt a LamHoang Finalt átalakíthatnád, ha van kedved, jó lenne. Én örülnék neki, HUTCH is biztos, mert szereti a G3 ROM-okat és még mások is valószínűleg, de majd írnak, remélem, hogy van-e rá igényük.
Mivel deodexált, most bontottam ki, legalább már deodexálni nem kell. :K Csak így is van közel 1,5 GB, tele van szeméttel és jó lennének bele az extrák.

[ Szerkesztve ]

(#66) szabo.norbi válasza rayoliviero (#65) üzenetére


szabo.norbi
tag

Bocsi a láma kérdésért de mit jelent az hogy "deodexált"? :D :B

Az „érintett” és az „elkötelezett” közötti különbséget legjobban a sonkás tojásrántottával mutathatjuk be:a csirke „érintett”, a disznó viszont ”elkötelezett”! /// iPhone 6

(#67) rayoliviero válasza szabo.norbi (#66) üzenetére


rayoliviero
veterán

System app és priv-app mappákban nincsenek odex fájlok az apk-k mellett. Így kisebb a ROM mérete.

(#68) pusihusi


pusihusi
addikt

"LamHoang Finalt" DM én is kérem ha lehetne, köszi előre!

Üdv. Feri!!

(#69) schferenc77 válasza schferenc77 (#64) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Na, felraktam az OptimusG3-at, és azon se mennek az sms-eim... :O
Ha TB-vel kell készítenem mentést az sms-ekről, akkor mit kell kiválasztani TB-ban? Mert üzenetektre szűrve 2 elemet ad ki:
- Telefon/Üzenet tárhelye
- Üzenet 4.20.21

Ezek közül melyik tartalmazza az sms-eimet?

(#70) szabo.norbi válasza rayoliviero (#67) üzenetére


szabo.norbi
tag

Így érthető. Köszönöm :))

Az „érintett” és az „elkötelezett” közötti különbséget legjobban a sonkás tojásrántottával mutathatjuk be:a csirke „érintett”, a disznó viszont ”elkötelezett”! /// iPhone 6

(#71) rayoliviero válasza szabo.norbi (#70) üzenetére


rayoliviero
veterán

Szívesen.

Az én telóm is sárgásodik kicsit, ha meleg. :(

(#72) HUTCHDB válasza schferenc77 (#64) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Az sms backup + nem mukodik kk alapon. (Remelem, csak idoleges, mert en is szerettem)
Helyette van masik szinten sms backup nevu program, ami a belso sd-re menti a korabbi uzeneteket.
Onnan (termeszetesrn, ha nem torlod le, vagy formazod a belso tarhelyet) vissza is allithato.
En is ezt hasznalom, hadznaltam.
Itt g2-on alternativa lehet az lg backup, ami szinten szepen visszaallitja az sms-eket.

Szerk.:
A tb-hez nem ertek... :N

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#73) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Lehet, hogy tényleg én vagyok a láma, ehhez a romoláshoz :F
Az Optimus G3 oldalán azt írják, hogy benne van a " LG G3 Camera 4K And 120FPS With Working Magic Focus + xdabbeb Camera". Ehhez képest nekem van egy 4.21-es és egy 4.7-es verziójú Kamera app-om (egy sárgás, másik képkes színű ikon), de egyikben sem találom, hogy hol lehetne ezeket a spéci dolgokat (120fps, 4K) előhozzni...

(#74) schferenc77 válasza HUTCHDB (#72) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Köszönöm! :R
De legalább szólna az a dög, hogy 4.4-en nem megy. Érdekes, hogy lementés megy, de a visszaállítás nem. Már rég áttértem (gyári) KK-re, és szépen mentette az üzeneteket, csak most szívat meg :-)

(#75) szabo.norbi válasza rayoliviero (#71) üzenetére


szabo.norbi
tag

Ez nekem akartad? Nekem nem sárgásodik a kijelzőm. Kb. 2 hónapja lett kijelző cserélve. Akkor se sárgásodott. :)

Az „érintett” és az „elkötelezett” közötti különbséget legjobban a sonkás tojásrántottával mutathatjuk be:a csirke „érintett”, a disznó viszont ”elkötelezett”! /// iPhone 6

(#76) rayoliviero válasza szabo.norbi (#75) üzenetére


rayoliviero
veterán

Azt nem neked, bocsi, csak nem választottam el az előzőtől azt a mondatot. Akkor amúgy miért cserélték?

Ezt is mindenkinek:

[ Szerkesztve ]

(#77) rayoliviero válasza rayoliviero (#76) üzenetére


rayoliviero
veterán

Lam Hoang Final, jól néz ki. A status bart azt már én telepítettem rá utólag.

(#78) szabo.norbi válasza rayoliviero (#76) üzenetére


szabo.norbi
tag

a SPIEGEN Slim Armor tokom LG G Flex-et csinált a G2-őmböl. Vagyis elhajlította. Kijelzővel lefele lerakva az asztalra 3 milimétert billegett keresztbe. De gariba kaptam új kijelzőt. :DD

Az „érintett” és az „elkötelezett” közötti különbséget legjobban a sonkás tojásrántottával mutathatjuk be:a csirke „érintett”, a disznó viszont ”elkötelezett”! /// iPhone 6

(#79) sitotomi válasza szabo.norbi (#78) üzenetére


sitotomi
tag

Kicsi volt a tok és beleerőltetted? Nem tudom elképzelni hogy nyomoríthat meg egy tok egy telefont...

(#80) szabo.norbi válasza sitotomi (#79) üzenetére


szabo.norbi
tag

Nem volt kicsi, akkor nem is erőltettem volna bele! Nagyon szépen simán belefeküdt! De utólag mikor már vissza kaptam a telefont, akkor megnéztem és a tok hajlította ugyanis ha a tokot leraktam az asztalra nem billegett ugyanúgy ahogy a telefon sem, viszont együtt a kettő már igen. Így azóta nem is használok semmilyen tokot!

Az „érintett” és az „elkötelezett” közötti különbséget legjobban a sonkás tojásrántottával mutathatjuk be:a csirke „érintett”, a disznó viszont ”elkötelezett”! /// iPhone 6

(#81) hard74 válasza rayoliviero (#76) üzenetére


hard74
senior tag

Optimus-hoz képest milyen?Sebesség,akkuhasználat?Az art vagy a dalvik defaultot tetted fel?

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#82) rayoliviero válasza hard74 (#81) üzenetére


rayoliviero
veterán

Art, mert csak az deodexed, megnéztem, de át lehet váltani Dalvikra ugyanúgy.

Akkut még nem tudom. Sebességre Optimus gyorsabb volt, de ebben nagyon sok a szemét, 500 MB-ot most távolítok el, így szerintem ez is gyors lesz.

(#83) rayoliviero válasza rayoliviero (#82) üzenetére


rayoliviero
veterán

F@sza, bootloop, valamelyik szemét eltávolítása nem tetszett neki. Ezt már régebben is eljátszotta, egy régebbi verzióval. Pedig csak a felesleges cuccokat töröltem, ami más ROM-ban benne sincs a nagy részük, ami pedig benne van más ROM-okban, azokból csak olyat szedtem le, amit biztosan szabad törölni, más ROM-oknál nem volt gond.

Pedig már a szemetek eltávolítása után, gyorsult a ROM.

Jó lenne ha DM kiszedné a sok sz@rt belőle, úgy használható lenne.

[ Szerkesztve ]

(#84) rayoliviero válasza rayoliviero (#83) üzenetére


rayoliviero
veterán

Na jó, kuka ez a ROM, most alig szedtem le valamit, tényleg semmi a rendszer müködéséhez szükséges cuccot és bootloop megint. Gépem fel sem ismerte a telefont, csak tölteni tudta. :D
Erre kár lenne időt pazarolni átlakítani DM-nek.

Senkinek nem ajánlom, ezt a ROM-ot, esetleg olyannak, aki semmit nem töröl és nem zavarja, ha akad. Szépnek szép, kár érte.

(#85) pusihusi válasza rayoliviero (#83) üzenetére


pusihusi
addikt

Akkor most új telepítés?

Üdv. Feri!!

(#86) bardo válasza rayoliviero (#83) üzenetére


bardo
tag

lamhoan miért záratta be a forumot? Jobb ez a ram mint az optimusé?

Huawei P9 L09C432, Mate 10 Pro Telekom single sim

(#87) rayoliviero válasza pusihusi (#85) üzenetére


rayoliviero
veterán

Már másodjára telepítettem, és eltávolítok már bármilyen kis dolgot, bootloop. Nem foglalkozok vele. Visszatettem az Optimus backupot.

Csak az átlátszó notification panelt sajnálom belőle, az nagyon szép volt és hogy deodexált G3 ROM, mert egyik sem az. :( A sok fölösleges sz@r nélkül 1 GB lenne a mérete.

Ezt a notification panelt pedig más ROM-ra nem tudom feltenni, nem települ, a deodexed apk sem, nem tudom mit lehet a gond. Ha valaki hozzáértő segítene, jó lenne.

bardo: Megsértődött talán, mert felhasználtak a ROM-jából valamit, de ebben nem vagyok biztos. Úgyhogy ezt simán át lehetett volna alakítani, úgyis bezárta az Xda-s topikot. :D

Hát szebb és deodexed, nem mondanám jobbnak, mert most írtam, hogy van benne hiba, érzékeny a program eltávolításokra, nem simerte fel a gépem. Ha pedig nem távolítom el belőle a szemetet, akkor lassú szegény.

[ Szerkesztve ]

(#88) pusihusi válasza rayoliviero (#87) üzenetére


pusihusi
addikt

Én most kezdek hozzá, ma harmadszorra csinálok új telepítést mert én is belefutottam a "LoPro Softkey" pedig írtam hogy gázos aztán kipróbáltam. :U

Üdv. Feri!!

(#89) bardo válasza rayoliviero (#87) üzenetére


bardo
tag

Akkor maradok én is optimuson. MIUI rom tetszik még, csak nem tudom hogy van-e benne magyar nyelv, meg mennyire meríti az aksit. Illetve milyen a hangminőség alatta, meg van-e dupla koppos ébredés, meg elaltatás?

Próbáltad már? Vagy valaki?

Huawei P9 L09C432, Mate 10 Pro Telekom single sim

(#90) rayoliviero válasza pusihusi (#88) üzenetére


rayoliviero
veterán

Hát ez ilyen sajnos.

Csak tudnám, hogy lesz normális G3 ROM-unk, amiben minden benne van. Ha nem láttam volna meg, hogy a LamHoang deodexált és benne vannak ezek az extrák, akkor megfelelne az OptimusG3, ahogy van. De így nagyobb lett az igényem. :D

De ezt csak két ember tudja megcsinálni a fórumon Danny365 (ő más ROM-jához nem fog nyúlni) vagy DM, de ezek után lehet nem éri meg neki időt pazarolni a LamHoangra, hogy ilyen bugos. De amúgy lehet, hogy csak nekem bugos, ő lehet meg tudná oldani, nem tudom. :F

Szerk: MIUI-t nem próbáltam, az nekem nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#91) HUTCHDB válasza bardo (#89) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Miui-t en probaltam.
Picit javult, de meg mindig vannak akadasok.
Gyorsasaga kozel sincs olyan, mint az lg alapu romoknak.
Dupla kopp mukodik.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#92) HUTCHDB válasza rayoliviero (#90) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Na mindjart ramegyek en, felteszem, megnezem hogy nalam hogy mukodik. ;)

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#93) rayoliviero válasza HUTCHDB (#92) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ha tetszik, Te is szólhatnál DM-nek, hátha akkor ránéz, mert alapjában véve f@sza ROM lenne. De a szemetek nem kellenek bele.

Az ART-osat tedd fel, a kisebb méretűt, mert az a deodexált. Attól át lehet váltani Dalvikra ugyanúgy, csak alapértelmezetten Art.

[ Szerkesztve ]

(#94) HUTCHDB válasza rayoliviero (#93) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A dalvik-os is deox.

Viszont nem birom az istennek sem letolteni.
Sem a link-es, sem a mega-s verziot sem.
Megara nem tudod feltenni?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#95) schferenc77 válasza schferenc77 (#73) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Srácok, valaki erre a kamera dologra? Tetszik ez a G3 rom, meg a DM-é is, de nehogy már ne tudjam elővarázsolni ezeket 4k-s meg 120fps-es dolgokat. Égen földön nem találom...

(#96) HUTCHDB válasza schferenc77 (#95) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Hat pedig a dm romban benne van:

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#97) rayoliviero válasza HUTCHDB (#94) üzenetére


rayoliviero
veterán

Az nem az, én is azt hittem, de aztán belenéztem és ott vannak benne az odex fájlok.

Tölti fel, de van avgy 20 perc. De amúgy nekem is csak többszöri próbálkozásra sikerült a megás link, valami gáz van vele és én is pont oda töltöm.
Lehet még közben érdemes lenne többször megnyitnod a linket.

(#98) rayoliviero válasza HUTCHDB (#94) üzenetére


rayoliviero
veterán

(#99) Danny365 válasza rayoliviero (#90) üzenetére


Danny365
őstag

Páran nagyon rápörögtek erre a deodex témára, miközben egy átlag júzernek szerintem hót' mindegy, hogy egy ROM deoxedálva van-e vagy sem.

Deodex közben lényegében újracsomagolod az .apk-t, az optimalizált .odex fájlt gyömöszölöd vissza, éppen ezért tart tovább pl. az első bootolás deodexed ROM-oknál, mert nincs a rendszernek kéznél az .odex fájl, igy tovább tart felépiteni a dalvik cache-t.

Az egyetlen valódi értelme a deodexnek az, hogy igy gond nélkül lehet az apk-kat moddolni, mert minden kód egy helyen van.

Tehát ha én fognám a CloudyG3-at és deodexálnám, csak azért, hogy az legyen, kb. zéró értelme lenne.

(#100) pusihusi válasza rayoliviero (#98) üzenetére


pusihusi
addikt

Már 1 órája próbálom talán most az 1.5 megvan :U

Üdv. Feri!!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG G2 - Mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.