Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG G2 behalt GPS

Hozzászólások

(#1) MegesJedve


MegesJedve
újonc

Üdv!

A történet:
Szóval lőn a fent említett masina (LG G2). Kevesebb mint fél éves, bótpócró' vásárolt. Eddig semmi gond nem volt vele.. gyors, pontos... bla, bla.. szóval minden oké. Egy nap úgy döntöttem hogy leszedek egy appot futáshoz (egészség fontos ugye). Na akkor kezdtem tapasztalni hogy a kicsike nem hajlandó kommunikálni a szatellitekkel. Erre találtam ilyen GPS Test és ehhez hasonló appokat a play áruházban, hogy majd én jól kiderítem mi a fennforgás itten mostan. Ezek királyul ki is mutatták hogy 20 sat-ot lát de 0-ra kapcsolódik. A GPS ikonom fent meg közben szürke színben pompázott (a fehér helyett).

Nagy elkeseredésemben elsírtam bánatom egy haveromnak akinek szintén G2-je van minek hatására ő is leszedte a GPS Test csodaappot hogy megnézzük milyen királyul műxik nála. Na most abban a nanomásodpercben ahogy landolt a progi a telóján a kis ikonja neki is átment szürkébe és azóta sem tért jobb belátásra (megjegyzem az enyém sem).

Gugel a barátom:
Hát nem az. Viszont sokan azt írták hogy pontatlan meg lassan lock-kol a GPS, meg hogy hardver hiba, stb. Viszont ahogy mondtam itt volt 2 királyul működő teló amire rákerült egy új gps-t használó app és abban a pillanatban megadta magát. És igen az egyik pillanatról a másikra történt szó szerint.. legalább is a haverom telóján. A sajátomon csak sejtem hogy a futós app miatt halt be mert korábban a Maps és a Traffi hunter is gond nélkül ment.

Amiket próbáltam már:
Állítgatni a GPS beállításokat pontos meghatározásról (gps, wifi, telóhálózat) csak GPS-esre és vissza.
Más GPS tesztelő programokat leszedni -nincs vétel egyiken sem-
Más navigálós appokat feltenni... nincs adás
Gyorsítótár ürítés
Gyári hard reset... still nothing

Utolsó mentsvár:
Sok okosság között találtam egy cikket amiben a gps.conf nevű fájl módosításáról szól. Ahogy néztem ebben vannak azok az adatok amik kellenek a csodaszép kapcsolat kialakításához a telóm és a szatelitek között. Viszont ehhez rootolnom kell a gépet, amit szeretnék elkerülni ha van rá valami egyszerűbb megoldás.

Halp me pls:
Egyedül vagyok, kicsi vagyok, éhes vagyok... :(
Szóval igen nagy örömömre szolgálna ha valaki ki tudna segíteni.
Köszöntem a figyelmet!

(#2) Just_Reboot válasza MegesJedve (#1) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Szia!
Itt hamarabb kapsz választ.

[ Szerkesztve ]

(#3) bugmenot1 válasza MegesJedve (#1) üzenetére


bugmenot1
tag

Szia :) Szerintem ezt zárni fogják, ide írd be: [link]

(#4) MegesJedve


MegesJedve
újonc

Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG G2 behalt GPS
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.