Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Lg 52x24x52 probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Joltee


Joltee
aktív tag

Adott a egy LG 52x24x50 író (GCE-8520B), a legújabb firmware-rel. A CD-t szépen megírja (12x-en írtam), de visszaolvasáskor (más CD-olvasóban is) látszólag ott van az adat, de nagyobb része ''hülyeség'', értem ezalatt, hogy 255-ös karakterekkel van tele az összes file. Ha tömötített file-t írok fel, CD-ről kitömörítéskor egy halom CRC hibát kapok. A legújabb Nero-t használom.

Érdekes, hogy az írás kezdetétől egy ideig a vinyó is dolgozik, ahogy neki kell, azonban egy idő után nem csinál semmit, az írás viszont megy tovább!!!???

Win98SE, Celeron-466, 384 MB RAM, 5GB HDD, az író sec. masteren van, semmi más nincs mellette. A HDD bad sector mentes, leteszteltem.

Valami tipp?

Üdv, Joltee

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#2) robekri válasza Joltee (#1) üzenetére


robekri
addikt

UDMA?
IDE kábel hossz???(ezzel már én is szívtam)
A puffer hogyan viselkedik??(nem ugrik 90% alá írás közben)

Egyenlőre ezek!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#3) biga válasza Joltee (#1) üzenetére


biga
senior tag

Jól láttam, hogy legújabb firmware van fent? Te tetted fel? Nem lehet, hogy bugos? Próbáld meg visszatenni az előzőt.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#4) mura81


mura81
senior tag

Nekem LG 48/24/48 cd íróm van, és arra lettem figyelmes, hogy effektíve 16×-san írja a cd-ket, pedig 48× sebességet jelez. Pláne rédekes, hogy ez már a 2. ami ezt csinálja.
Az otthoni Plextrorom 48/24/48 (fekete:)) mint a villám effektíve kb 48× sebességgel írja a cd-ket.
Kinek mi a tapasztalata az LG írókkal, mennyi idő alatt ír meg egy 80 perces cd-t??? Nálam kb 5 perc amíg megírja +- 15-20 másodperc. A plextorom 2:30 alatt ír meg egy cd-t

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#5) Snowman21 válasza biga (#3) üzenetére


Snowman21
tag

Biga, nagyon rosszul látod a problémát egyáltalán nem az a baj;]

(#6) biga válasza Snowman21 (#5) üzenetére


biga
senior tag

Hmmm... Ez érdekes válasz. Főleg az alárásod!

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#7) micro válasza Joltee (#1) üzenetére


micro
addikt

Milyen alaplap?
UDMA szerintem is.
Vedd vissza DMA-ra. Nekem bejött.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#8) Joltee


Joltee
aktív tag

Nos, mielőtt bármit is írnék, valszeg vissza fogom vinni a boltba, ugyanis amit esetleg megír jól, az nem olvassa vissza rendesen. :[

Egyébként próbáltam DMA nélkül => semmi. Firmware-t pedig pont azért frissítettem, hátha a régi firmware-nél is fennálló gond megszűnik... :(

Azért köszi a hozzászólásokat!

Joltee

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#9) Gitros válasza Joltee (#8) üzenetére


Gitros
aktív tag

Nem lehet, hogy a Nero tesz neked keresztbe? Van 1-2 íróprogi, ami ha nem jó a s/n, akkor nem szól semmit, csak elbaltázza a CD-t.

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#10) Joltee válasza micro (#7) üzenetére


Joltee
aktív tag

Köszi a tippet mindenkinek (micro-nak főleg ->), végülis a DMA-mód kikapcsolása bejött, már sikerült 2x is hibátlan CD-t írnom és visszaolvasnom is! :D

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#11) eddie303 válasza Joltee (#10) üzenetére


eddie303
őstag

Szerintem végsegítségnek keress egy újabb drivert az alaplapod vezérlõihez, aztán próbáld meg, lehetõleg újraírhatóval, hogy megy-e. Nem hálás dolog DMA nélkül írni.... :(

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#12) Padre


Padre
tag

Ja, én is úgy tudom hogy DMA nélkül az írási sebesség erőssen korlátozott. Szóval vagy DMA, vagy felejtsd el az 52X-eshez közeli sebességeket.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Lg 52x24x52 probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.