Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Undoroid
    őstag

    "agy ezek is alapból nagyobb áramon vannak járatva és a fejlődő hő végzi a dolgát? :F"
    Pontosan ettől. Kicsit leveszed a fényerőt, és sokkal hosszabb az életartama. Anyáméban már többször cseréltem csíkokat, más baja a LED TV-knek nem szokott lenni. Ez is kibírt 10+ évet amiről értekezünk.

    " Pontosan ettől. Kicsit leveszed a fényerőt, és sokkal hosszabb az életartama. " Ez már csak így megy... :W Sajnos ez a helyzet más világítótestekkel is és azokon rendszerint nem tudsz fényerőt módosítani...inkább gyártják a további szemetet, de ez egy más téma! :O

    Néztem a korábbi javításodat! Ott is a túlhajtás/túlhevülés végzett a ledekkel? Nem lehet valahogyan jobb hővezetést elérni a "lavor" anyaga és a ledek között? Elég nagy felületű lenne a hőelvezetéshez, de a ledek hordozója túl vastagnak néz ki és talán nem is fémes (el tudta törni a futár) szóval inkább hőszigetelő... Esetleg -elektromos úton- néhány százalékkal csökkenteni a ledek áramának maximumát? Biztosan ki van az találva, hogy túl sokáig ne legyen hibátlan (tervezett elavulás) és cserélni kelljen! :(((

Új hozzászólás Aktív témák