Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Az is csak csíkcsere, csak neked akkor nem edge, hanem hátulról világítós van. Kínából olcsó hozzájuk a csík.

    Közben én is szereltem.
    Új életre kelt a tv! :B

  • Persze, de az minden nap "ezt csinálja"!

    Én csak ezért nem vállalkoznék rá:

    Kicsit kicsi!

    Szerk.:
    Most, hogy még pár hozzászólást olvastam, egészen kedvet kaptam hozzá, hogy néhány moncsit megnézzek! :DD
    Van, ami különben tökre jó lenne, de a fényerő... :Y
    Abból kettő is üzemel, Tesz Moncsiként.

    az ott egy vízipipa a kuckóban? :D

  • Köszi :R
    És ja, a gyártáshoz is jó dolog, ha a melós nem tudja elrontani :)

    "Azért nem lettek kidobva, mert arra, hogy a memtest86 fusson órákon, napokon keresztül, mindegy mit teszel ki,"
    Jaja, meg konzolhoz is megfelel. Amúgy a csíkos+halványból lehetne jót csinálni, de monitor LCD-t szétszedni másképpen, de ugyanakkora anyázás, mint TV-t :D

    "Amúgy a csíkos+halványból lehetne jót csinálni, de monitor LCD-t szétszedni másképpen, de ugyanakkora anyázás, mint TV-t"

    Talán vmikor lesz affinitásom hozzá, de nem biztos.
    Ha lesz, akkor belevágok, mert ezek gyk ingyen jöttek, kidobás helyett, tehát ha ócsóért megrendelem aliról a led-csíkokat, akkor max azt fizetem tanulópénznek, ami hát nem egy eget-rengető dolog!

    Mondjuk 26 év távlatából (Pont 2000 első pár hónapjában kezdtem a szervizeskedést.) nem hinném, hogy gondom lenne, pont ezzel...
    ..málló laptop külső burkolatot is sikerült használható állapotba tenni, legalábbis egy 2-5 évet biztosan kapott még a "Sufni-Tuning" miatt!
    Az meg még 2012 előtt volt, amikor csináltam, mielőtt elhagytam-, és visszajöttem szép hazánkba!
    GyK a csavarok körül mált szét a műanyag, amit tisztítás után kétkomponensű ragasztóval szépen visszaépítettem...
    (Csavar ki-be tekerés mellett, nagyon sikeres projekt lett, összerakás után olyan stabil volt érzetre is a lapos, hogy élmény volt megfogni!)
    Ugyanígy az egyik zsanér körül is meg kellett erősíteni, és ugyan többé nem volt szétszedhető a zsanéros része, de veszélye sem volt, hogy valaha az életben mégegyszer elengedi... :DDD :DD

  • Durva, hogy a tápegység meg az elektronika be van dugva egy full zárt helyre szellőzés nélkül aztán ott kozmálódik. Tudom, nem új dolog, csak én korábban nem igazán láttam ilyet.

    Ez ennek a TV-nek a hátulja. Van szellőzése.

  • Rowon
    nagyúr

    Durva, hogy a tápegység meg az elektronika be van dugva egy full zárt helyre szellőzés nélkül aztán ott kozmálódik. Tudom, nem új dolog, csak én korábban nem igazán láttam ilyet.

  • Gratulálok. Mindig jó olvasni amikor egy elektronikai eszközt megmentesz egy kis javítással.

    Pont a napokban mentettem én is meg LG tévét. Szegénykét azért dobták ki mert kék volt a háttérvilágítás. Szerencsére egy kemény 5000ft-os ledszalag volt a baja. Nekem meg 3 óra szerelés és lett olcsón egy okostévém ami nálam szerintem még simán kiszolgál 5-10 évet amennyit használom. Egy hasonló méretű plazmát váltott. Ez szerencsére nem fűti fel egy fél óra után a komplett szobát :DDD. Szerencsére úgy találták ki, hogy a benne lévő két fólia sorrendjén kívül ne tudd rosszul összerakni.

    Köszi :R
    És ja, a gyártáshoz is jó dolog, ha a melós nem tudja elrontani :)

    "Azért nem lettek kidobva, mert arra, hogy a memtest86 fusson órákon, napokon keresztül, mindegy mit teszel ki,"
    Jaja, meg konzolhoz is megfelel. Amúgy a csíkos+halványból lehetne jót csinálni, de monitor LCD-t szétszedni másképpen, de ugyanakkora anyázás, mint TV-t :D

  • Ez a te irodád? :D
    Valamivel több helyem van... de nem sokkal :D 32" TV éppen elfér a földön fektetve. Asszony telerakta a tortás cuccaival az én helyemet is :D

    A tesztmonitor meg akkor jó szerelésre, ha már nem kár érte :D Én is ilyesmit szeretek csinálni, ha nem jön be akkor nincs gond (ez a TV is ilyen volt, anyám Samsungja meg nem ilyen :DD ). A 42-es LG is azért ott szerelődött (és maradt is ott) mert ott fér el az asztalon.

    Igen, kis kuckó! ;)

    Van 3 monitor, 1 csíkos, kettő halvány, az utóbbi kettő azonos típusú, egyszerre leselejtezett céges...

    Plusz van még beszerzési forrás, ha akarom.
    Azért nem lettek kidobva, mert arra, hogy a memtest86 fusson órákon, napokon keresztül, mindegy mit teszel ki, amíg olvasható, felismerhető a kép, felirat, adatok. :DDD

    Nyilván ezeken más munka nem zajlik

  • Gratulálok. Mindig jó olvasni amikor egy elektronikai eszközt megmentesz egy kis javítással.

    Pont a napokban mentettem én is meg LG tévét. Szegénykét azért dobták ki mert kék volt a háttérvilágítás. Szerencsére egy kemény 5000ft-os ledszalag volt a baja. Nekem meg 3 óra szerelés és lett olcsón egy okostévém ami nálam szerintem még simán kiszolgál 5-10 évet amennyit használom. Egy hasonló méretű plazmát váltott. Ez szerencsére nem fűti fel egy fél óra után a komplett szobát :DDD. Szerencsére úgy találták ki, hogy a benne lévő két fólia sorrendjén kívül ne tudd rosszul összerakni.

  • Persze, de az minden nap "ezt csinálja"!

    Én csak ezért nem vállalkoznék rá:

    Kicsit kicsi!

    Szerk.:
    Most, hogy még pár hozzászólást olvastam, egészen kedvet kaptam hozzá, hogy néhány moncsit megnézzek! :DD
    Van, ami különben tökre jó lenne, de a fényerő... :Y
    Abból kettő is üzemel, Tesz Moncsiként.

    Ez a te irodád? :D
    Valamivel több helyem van... de nem sokkal :D 32" TV éppen elfér a földön fektetve. Asszony telerakta a tortás cuccaival az én helyemet is :D

    A tesztmonitor meg akkor jó szerelésre, ha már nem kár érte :D Én is ilyesmit szeretek csinálni, ha nem jön be akkor nincs gond (ez a TV is ilyen volt, anyám Samsungja meg nem ilyen :DD ). A 42-es LG is azért ott szerelődött (és maradt is ott) mert ott fér el az asztalon.

  • Egyik se, ez egy szerviznek rutinművelet, meg otthon se nehéz.

    @mrzed : Én is azt hittem, hogy lent-fent vagy két oldalt :) CCFL-nél mg ilyenek voltak, vagy háttérvilágítás.
    és @ViZion : Mi ebben a kitartás? Rossz csíkot küldött a kínai, kaptam másikat... ezt csak intézni kellett meg megvárni.

    @mindenki, köszi :D

    Persze, de az minden nap "ezt csinálja"!

    Én csak ezért nem vállalkoznék rá:

    Kicsit kicsi!

    Szerk.:
    Most, hogy még pár hozzászólást olvastam, egészen kedvet kaptam hozzá, hogy néhány moncsit megnézzek! :DD
    Van, ami különben tökre jó lenne, de a fényerő... :Y
    Abból kettő is üzemel, Tesz Moncsiként.

  • " De miért lett volna ez gyenge... " Nem azt írtam, hogy gyenge, hanem valami nem fémes hordozófelületnek néztem... :B

    " Egy világításba való LED sokkal nagyob árammal működik, nem csoda, ha melegszik. " Igaz, ezt tudom! Mindegyik kivitelű lednek megvan a gyárilag megadott határértéke(i)! (feszültség, áram, minimális hőleadó felület) Csak egy rossz példa volt!

    Viszont a CD-lemez probléma az szerintem valós! Az egyik gyári lemezem, amit végig a tokjában tartottam egy fiókban...már 10évet sem élt meg és már olvashatatlan! Elfogadtam, hogy kezd lehalni az olvasóm és megpróbáltam máshol/másik gépben! Ugyanott, ugyanúgy lett olvasási hibás! Jó, ismerőstől kölcsön kértem az ő lemezét (egyszerre vettük meg ugyanazt, ugyanakkor) és az ő példánya is már hibás volt! Nála is megpróbáltuk az Én példányomat és nála is ugyanott adott hibát! Mindkét adathordozó felülete sértetlen, karcmentes volt. Bizonyos megvilágításban a rétegek között olyan furcsa olajszínű foltokat lehetett látni, amitől előfordulhatott ez a hiba! A gyártót és a játék kiadóját nem akarom leírni! :N

    " De, kezdenek meghalni a LED-ek. " Nem akartam okoskodni! Legyen úgy! Ha visszaír az érintett, akkor úgyis megtudjuk! :R

    ...de nem offolok tovább, mert már nagyon elmentem egy teljesen más irányba! :B

    " Az egyik gyári lemezem, amit végig a tokjában tartottam egy fiókban...már 10évet sem élt meg és már olvashatatlan! "
    Az viszont nem hiszem, hogy általánosítható. Vannak itt ilyen tesztlemezek, kuka mellett talált, olvashatóak. Sokat számít, hogy mondjuk hol, hogyan készült, mennyi UV-t kapott, stb.

    "Bizonyos megvilágításban a rétegek között olyan furcsa olajszínű foltokat lehetett látni, amitől előfordulhatott ez a hiba! "
    Rossz minőségű gyártás. Valószínűleg nem tervezett, simán csak belesz*rás vagy éppen olyat tudott hozni a beszállító.

  • Undoroid
    őstag

    "Nem, mert a maximálisan beállítható fényerő fog csökkenni! "
    Nem tudom, én azt láttam, hogy kevésbé világít->kevésbé melegszik. Az áttolt áramot meg a driver módosításával lehet csökkenteni, de mivel impulzusüzemben megy, ugyanott vagy.

    "Aluból van az a hordozó és még úgy is képes volt az a fakezű futár eltörni? "
    Meghajlította. De miért lett volna ez gyenge...?

    A Ga-As LED 5-10mA áramon megy, éppen csak világít. Egy világításba való LED sokkal nagyob árammal működik, nem csoda, ha melegszik.
    CD szerintem, ami gyári nyomott, ugyanúgy sok évtizedig jó, a gond az írottakkal van.

    "Szerintem elképzelhető az is, hogy nála nem a háttérvilágítással lesz gond, "
    De, kezdenek meghalni a LED-ek. Ecchphoto fejtette meg itt a környéken, hogy a TV-kben LED valójában kékes lenne, előtte van egy sárga réteg, és az ég le, potyog le. Ettől lesz lila.

    " De miért lett volna ez gyenge... " Nem azt írtam, hogy gyenge, hanem valami nem fémes hordozófelületnek néztem... :B

    " Egy világításba való LED sokkal nagyob árammal működik, nem csoda, ha melegszik. " Igaz, ezt tudom! Mindegyik kivitelű lednek megvan a gyárilag megadott határértéke(i)! (feszültség, áram, minimális hőleadó felület) Csak egy rossz példa volt!

    Viszont a CD-lemez probléma az szerintem valós! Az egyik gyári lemezem, amit végig a tokjában tartottam egy fiókban...már 10évet sem élt meg és már olvashatatlan! Elfogadtam, hogy kezd lehalni az olvasóm és megpróbáltam máshol/másik gépben! Ugyanott, ugyanúgy lett olvasási hibás! Jó, ismerőstől kölcsön kértem az ő lemezét (egyszerre vettük meg ugyanazt, ugyanakkor) és az ő példánya is már hibás volt! Nála is megpróbáltuk az Én példányomat és nála is ugyanott adott hibát! Mindkét adathordozó felülete sértetlen, karcmentes volt. Bizonyos megvilágításban a rétegek között olyan furcsa olajszínű foltokat lehetett látni, amitől előfordulhatott ez a hiba! A gyártót és a játék kiadóját nem akarom leírni! :N

    " De, kezdenek meghalni a LED-ek. " Nem akartam okoskodni! Legyen úgy! Ha visszaír az érintett, akkor úgyis megtudjuk! :R

    ...de nem offolok tovább, mert már nagyon elmentem egy teljesen más irányba! :B

  • " a LED lámpa akkora mint a fejed, de az nem megy tönkre. " Igen, mert annak legalább a kétharmada hőleadó felület és legalább 20gramm hővezető pasztát is elhasználtak a kényes felületen! Ipari területen nem tréfálnak!

    " azzal ugyanott vagy, mintha leveszed a fényerőt. " Nem, mert a maximálisan beállítható fényerő fog csökkenni! Még véletlenül sem lehet túltolni a ledek munkaáramát! Tehát eleve egy kicsivel sötétebb lesz minden = kevesebb hőfejlődés = nagyobb élettartam...

    " nem műanyag klipsszel rögzíteni, mint gyárilag, hanem csavarral " Na igen! A műanyag klipsz kiugorhat a helyéről vagy eltörhet és megint annyi a hűtésnek, azután jöhet a csere...Aluból van az a hordozó és még úgy is képes volt az a fakezű futár eltörni? :Y Így már értem, hogy miért sikerült annyira gyengén a javítás! Láttam már több munkádat és csodálkoztam is ezen!

    " az a LED mennyi üzemórát fog kibírni, mennyi hőleadó felület kell neki, stb " Régen (nagyon régen) majdnem kiesett a szemem, amikor a piros színű Ga-As (Gallium-Arzenid) ledek adatlapját tanulmányoztam, akkor olvastam a gyári adatok szerinti várható élettartamot normál használat esetén: valami 13millió üzemórát említett az adatlap! Ez az érték a felhasznált anyagok változtatása miatt azóta jelentően csökkent...de az is lehet, hogy rosszul emlékszek, mert ez egy elképesztően magas szám lenne! Bár régen pont így volt a CD-lemezekkel is! ~70év volt a várható élettartamuk, de mára ez is a töredékére csökkent...

    Minden esetre szép mentés volt! Egy újabb szép munkát adtál ki a kezeid közül! :R Le a kalappal!

    * * *

    ERRE azért még kíváncsi leszek! Szerintem elképzelhető az is, hogy nála nem a háttérvilágítással lesz gond, hanem maga a kijelző kaphatott egy apróbb pofont és az sérült meg! Az viszont nem lesz javítható... :B

    "Nem, mert a maximálisan beállítható fényerő fog csökkenni! "
    Nem tudom, én azt láttam, hogy kevésbé világít->kevésbé melegszik. Az áttolt áramot meg a driver módosításával lehet csökkenteni, de mivel impulzusüzemben megy, ugyanott vagy.

    "Aluból van az a hordozó és még úgy is képes volt az a fakezű futár eltörni? "
    Meghajlította. De miért lett volna ez gyenge...?

    A Ga-As LED 5-10mA áramon megy, éppen csak világít. Egy világításba való LED sokkal nagyob árammal működik, nem csoda, ha melegszik.
    CD szerintem, ami gyári nyomott, ugyanúgy sok évtizedig jó, a gond az írottakkal van.

    "Szerintem elképzelhető az is, hogy nála nem a háttérvilágítással lesz gond, "
    De, kezdenek meghalni a LED-ek. Ecchphoto fejtette meg itt a környéken, hogy a TV-kben LED valójában kékes lenne, előtte van egy sárga réteg, és az ég le, potyog le. Ettől lesz lila.

  • Undoroid
    őstag

    Igen, ez borzalmas a mostani LED-esek esetén, hogy a hűtés viszi a hátán. Nézd meg egy ipari csarnok világítását, a LED lámpa akkora mint a fejed, de az nem megy tönkre. (Illetve : arról tudod, hány üzemóra a garantált működése.) Lehetne E27-re is olyat gyártani, ami tartós, sőt, van is, csak nem veszik meg a népek, mert nem 1000Ft. (Utóbbira meg panaszkodnak, hogy meghal.)
    Mindenhol az ezeknek a gagyi LED világításoknak a halála, hogy szétég. Viszont amikor egyedi LED megy rajta tönkre, azt kicseréled, és megy tovább. Nekem sok ilyen javított izzó van itthon, nagyon ritkán veszek újat. (Több évente.)

    "Esetleg -elektromos úton- néhány százalékkal csökkenteni a ledek áramának maximumát? "
    Kicseréled előtte az ellenállást (vagy ha PWM meghajtás, akkor azt módosítod), de azzal ugyanott vagy, mintha leveszed a fényerőt.

    "Nem lehet valahogyan jobb hővezetést elérni a "lavor" anyaga és a ledek között?"
    Gondolkodtam szilikonpasztán, csak el lett felejtve :S Az jót tenne neki, szerintem is. Meg nem műanyag klipsszel rögzíteni, mint gyárilag, hanem csavarral.
    A hordozóanyag alumínium.

    Amúgy nem direkt erre van tervezve, hogy tönkremenjen, ezek még így is tovább bírták, mint a készülék életciklusa lenne. Egyszerűen megvan hogy az a LED mennyi üzemórát fog kibírni, mennyi hőleadó felület kell neki, stb. Ez nem egy nagy csoda. A gyártó meg nem arra gondol, hogy 10 év múlva az a pár ilyen TV, ami még használatban van, mennyire lesz szerelhető, mert előbb fogják kidobálni a vásárlók azért, mert újat akarnak venni, mint tönkremenjen.

    " a LED lámpa akkora mint a fejed, de az nem megy tönkre. " Igen, mert annak legalább a kétharmada hőleadó felület és legalább 20gramm hővezető pasztát is elhasználtak a kényes felületen! Ipari területen nem tréfálnak!

    " azzal ugyanott vagy, mintha leveszed a fényerőt. " Nem, mert a maximálisan beállítható fényerő fog csökkenni! Még véletlenül sem lehet túltolni a ledek munkaáramát! Tehát eleve egy kicsivel sötétebb lesz minden = kevesebb hőfejlődés = nagyobb élettartam...

    " nem műanyag klipsszel rögzíteni, mint gyárilag, hanem csavarral " Na igen! A műanyag klipsz kiugorhat a helyéről vagy eltörhet és megint annyi a hűtésnek, azután jöhet a csere...Aluból van az a hordozó és még úgy is képes volt az a fakezű futár eltörni? :Y Így már értem, hogy miért sikerült annyira gyengén a javítás! Láttam már több munkádat és csodálkoztam is ezen!

    " az a LED mennyi üzemórát fog kibírni, mennyi hőleadó felület kell neki, stb " Régen (nagyon régen) majdnem kiesett a szemem, amikor a piros színű Ga-As (Gallium-Arzenid) ledek adatlapját tanulmányoztam, akkor olvastam a gyári adatok szerinti várható élettartamot normál használat esetén: valami 13millió üzemórát említett az adatlap! Ez az érték a felhasznált anyagok változtatása miatt azóta jelentően csökkent...de az is lehet, hogy rosszul emlékszek, mert ez egy elképesztően magas szám lenne! Bár régen pont így volt a CD-lemezekkel is! ~70év volt a várható élettartamuk, de mára ez is a töredékére csökkent...

    Minden esetre szép mentés volt! Egy újabb szép munkát adtál ki a kezeid közül! :R Le a kalappal!

    * * *

    ERRE azért még kíváncsi leszek! Szerintem elképzelhető az is, hogy nála nem a háttérvilágítással lesz gond, hanem maga a kijelző kaphatott egy apróbb pofont és az sérült meg! Az viszont nem lesz javítható... :B

  • " Pontosan ettől. Kicsit leveszed a fényerőt, és sokkal hosszabb az életartama. " Ez már csak így megy... :W Sajnos ez a helyzet más világítótestekkel is és azokon rendszerint nem tudsz fényerőt módosítani...inkább gyártják a további szemetet, de ez egy más téma! :O

    Néztem a korábbi javításodat! Ott is a túlhajtás/túlhevülés végzett a ledekkel? Nem lehet valahogyan jobb hővezetést elérni a "lavor" anyaga és a ledek között? Elég nagy felületű lenne a hőelvezetéshez, de a ledek hordozója túl vastagnak néz ki és talán nem is fémes (el tudta törni a futár) szóval inkább hőszigetelő... Esetleg -elektromos úton- néhány százalékkal csökkenteni a ledek áramának maximumát? Biztosan ki van az találva, hogy túl sokáig ne legyen hibátlan (tervezett elavulás) és cserélni kelljen! :(((

    Igen, ez borzalmas a mostani LED-esek esetén, hogy a hűtés viszi a hátán. Nézd meg egy ipari csarnok világítását, a LED lámpa akkora mint a fejed, de az nem megy tönkre. (Illetve : arról tudod, hány üzemóra a garantált működése.) Lehetne E27-re is olyat gyártani, ami tartós, sőt, van is, csak nem veszik meg a népek, mert nem 1000Ft. (Utóbbira meg panaszkodnak, hogy meghal.)
    Mindenhol az ezeknek a gagyi LED világításoknak a halála, hogy szétég. Viszont amikor egyedi LED megy rajta tönkre, azt kicseréled, és megy tovább. Nekem sok ilyen javított izzó van itthon, nagyon ritkán veszek újat. (Több évente.)

    "Esetleg -elektromos úton- néhány százalékkal csökkenteni a ledek áramának maximumát? "
    Kicseréled előtte az ellenállást (vagy ha PWM meghajtás, akkor azt módosítod), de azzal ugyanott vagy, mintha leveszed a fényerőt.

    "Nem lehet valahogyan jobb hővezetést elérni a "lavor" anyaga és a ledek között?"
    Gondolkodtam szilikonpasztán, csak el lett felejtve :S Az jót tenne neki, szerintem is. Meg nem műanyag klipsszel rögzíteni, mint gyárilag, hanem csavarral.
    A hordozóanyag alumínium.

    Amúgy nem direkt erre van tervezve, hogy tönkremenjen, ezek még így is tovább bírták, mint a készülék életciklusa lenne. Egyszerűen megvan hogy az a LED mennyi üzemórát fog kibírni, mennyi hőleadó felület kell neki, stb. Ez nem egy nagy csoda. A gyártó meg nem arra gondol, hogy 10 év múlva az a pár ilyen TV, ami még használatban van, mennyire lesz szerelhető, mert előbb fogják kidobálni a vásárlók azért, mert újat akarnak venni, mint tönkremenjen.

  • Undoroid
    őstag

    "agy ezek is alapból nagyobb áramon vannak járatva és a fejlődő hő végzi a dolgát? :F"
    Pontosan ettől. Kicsit leveszed a fényerőt, és sokkal hosszabb az életartama. Anyáméban már többször cseréltem csíkokat, más baja a LED TV-knek nem szokott lenni. Ez is kibírt 10+ évet amiről értekezünk.

    " Pontosan ettől. Kicsit leveszed a fényerőt, és sokkal hosszabb az életartama. " Ez már csak így megy... :W Sajnos ez a helyzet más világítótestekkel is és azokon rendszerint nem tudsz fényerőt módosítani...inkább gyártják a további szemetet, de ez egy más téma! :O

    Néztem a korábbi javításodat! Ott is a túlhajtás/túlhevülés végzett a ledekkel? Nem lehet valahogyan jobb hővezetést elérni a "lavor" anyaga és a ledek között? Elég nagy felületű lenne a hőelvezetéshez, de a ledek hordozója túl vastagnak néz ki és talán nem is fémes (el tudta törni a futár) szóval inkább hőszigetelő... Esetleg -elektromos úton- néhány százalékkal csökkenteni a ledek áramának maximumát? Biztosan ki van az találva, hogy túl sokáig ne legyen hibátlan (tervezett elavulás) és cserélni kelljen! :(((

  • Pont mostanában kezdett vacakolni a kis szobai lg tv-m.
    Nagyon szép lilás foltok láthatók a képen :DDD
    Lehet megpróbálom megszerelni.

    Az is csak csíkcsere, csak neked akkor nem edge, hanem hátulról világítós van. Kínából olcsó hozzájuk a csík.

  • Pont mostanában kezdett vacakolni a kis szobai lg tv-m.
    Nagyon szép lilás foltok láthatók a képen :DDD
    Lehet megpróbálom megszerelni.

  • Újabb varázslat zárult sikerrel! :R

    Azt lehet tudni, hogy a régi ledek mitől pihentek meg? Vagy ezek is alapból nagyobb áramon vannak járatva és a fejlődő hő végzi a dolgát? :F

    "agy ezek is alapból nagyobb áramon vannak járatva és a fejlődő hő végzi a dolgát? :F"
    Pontosan ettől. Kicsit leveszed a fényerőt, és sokkal hosszabb az életartama. Anyáméban már többször cseréltem csíkokat, más baja a LED TV-knek nem szokott lenni. Ez is kibírt 10+ évet amiről értekezünk.

  • Undoroid
    őstag

    Újabb varázslat zárult sikerrel! :R

    Azt lehet tudni, hogy a régi ledek mitől pihentek meg? Vagy ezek is alapból nagyobb áramon vannak járatva és a fejlődő hő végzi a dolgát? :F

  • Nem tudom eldönteni, hogy elhivatottság, őrültség, vagy a kettő különleges elegye kell ehhez, minden esetre respect!

    És a leírását is köszönjük, ezek alapján mindenki át tudja gondolni, hogy belevágna e... :DD

    Kevesen vagyunk ilyen örültek! ;)

    Egyik se, ez egy szerviznek rutinművelet, meg otthon se nehéz.

    @mrzed : Én is azt hittem, hogy lent-fent vagy két oldalt :) CCFL-nél mg ilyenek voltak, vagy háttérvilágítás.
    és @ViZion : Mi ebben a kitartás? Rossz csíkot küldött a kínai, kaptam másikat... ezt csak intézni kellett meg megvárni.

    @mindenki, köszi :D

  • Mindig öröm látni, mikor valaki ilyen kitartóan dolgozik, hogy megjavítson valamit. Respect :R

  • mrzed
    senior tag

    Gratula, szép munka. Minden elismerésem a kitartásodhoz.
    Én teljesen abban a hiszemben voltam, hogy körbe vannak ledcsíkok. Van egy kis szutyok 24" fhd acer monitorom, annak a tetején sötétebb a kép, feltételeztem, hogy a felső ledcsík adta meg magát. Most már csak szét kell szednem, ha már ihletet adtál. :DDD

  • Nem tudom eldönteni, hogy elhivatottság, őrültség, vagy a kettő különleges elegye kell ehhez, minden esetre respect!

    És a leírását is köszönjük, ezek alapján mindenki át tudja gondolni, hogy belevágna e... :DD

    Kevesen vagyunk ilyen örültek! ;)

Új hozzászólás Aktív témák