Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) roPHka


roPHka
senior tag

van (pontosabban volt, mer szétörtem és a kukába hajítottam) egy AMD Athlon T-bird 1,2Ghz-es proci (lesarkazva). Nemrég egy ECS L7VTA alaplapot cseszett el, ma meg egy Soltek SL-DRV2 (KT266). Beraktam a procit, bekapcsoltam a gépet 2x-3x (max.1percre). A HWMonitor aszondja CPU temperature: (-) 55 C ?!...
na mind1, aztán mikor bekapcsoltam nem jött be a képernyő, hót sötétség.
Ki a procit be egy másikat. természetesen azt sem vette be, pedig az eddig ment az EPOX lapban. Ki a procit a Soltek lapból vissza az EPOXBA, nicsak azt sem megy (mármint a proci). Hát ez kész beszarás. Volt 1lapom ,meg 2procim, 1hónappal ezelőtt pedig szintén elszállt egy lapom + procim!
Ilyenkor mi a fasz van?! akkor most tényleg volt egy Soltek lapom meg egy procim?! Mindkettő elszállt?! nem égett el semmi, az tuti, de akkor mégis mi a szar történhetett?!
Valaki tud olyan helyet ahol megtudják szervizelni a lapom (SOLTEK SL-DRV2, asszem ez a pontos típusa) ?

(#2) AND1 válasza roPHka (#1) üzenetére


AND1
őstag

Nyugodj meg...
bármilyen szervizben megtudják nézni sztem

Egy régi PH-s.

(#3) pilóta válasza roPHka (#1) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem értem. Ezek szerint egy lesarkazott procit belerektál egy jó alaplapba? Garatula!

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) Cane


Cane
őstag

Bios reset volt?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#5) CsendPenge válasza roPHka (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Lesarkazott procit berakni egy lapba? Azt hiszem, hogy ezt nem gondoltad végig. Valószínűnek tartom, hogy a lesarkazás miatt zárlatos (?) lett a proci, és valamit az tehetett tönkre a lapban, bár ilyenről (igaz, lesarkazott prociról alaplapban sem) hallottam. Gondolom az ilyeneket, hogy bios reset stb. próbáltad ugye? (hátha valami beállítás elállítódott)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#6) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Uhh, lesarkazott porcival alaplapot próbálgatni. Ez olyan, mint megnézni, hogy az oroszlán mit reagál a kezünkben egy húscafattal. Körübelül. :))

Nem vagyok az AMD-k nagy mestere, de az AMD-re nem lehet lesarkazásvédőt venni? Mert én emléxek valami ilyesmire.

Üdv: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#7) Cane válasza Bazsesz (#6) üzenetére


Cane
őstag

Lehet hozzá kapni.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#8) zsoltee10 válasza Bazsesz (#6) üzenetére


zsoltee10
addikt

Én még a tualatinról is inkább leszedtem a védősapit. :P

Szerintem is egy bios reset majd megoldja a gondot. Ha nem égett el semmi, talán nincs baj sem.

(#9) roPHka


roPHka
senior tag

akitől vettem azt mondta hogy neki tökéletesen ment egy ECS lapban (persze mondani bármit lehet. naiv vok' :) ).
szvsz itt bios reset nem segít, a multkorinál sem segített. és magam mögött tudhatok már ezen ügyeskedésem miatt egy procit meg egy lapot (hál' istennek a Bluefish a lapot kicserélte).
van idehaza hivatalos SOLTEK szerviz vagy ilyesmi? értem úgy mint az ABIT - Comp Ker.
aki tud plz. vésse le ide a címét

(#10) shtml válasza zsoltee10 (#8) üzenetére


shtml
őstag

BIOS-reset? Szerinted hogyan tudja egy lesarkazott processzor elrontani a BIOS-t? Vagy hogyan tud egy BIOS-reset megjavítani egy zárlatossá vált alkatrészt?

Nem kell elégnie egy alkatrésznek ahhoz, hogy tönkremenjen.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#11) CsendPenge válasza shtml (#10) üzenetére


CsendPenge
őstag

''Szerinted hogyan tudja egy lesarkazott processzor elrontani a BIOS-t?''
Láttam már pár olyan dolgot, amit nem gondoltam volna. Így távolról csak tippelgetni lehet. Néha a jó proci/bios is elállítódik, hát még ha rossz a proci...
''Vagy hogyan tud egy BIOS-reset megjavítani egy zárlatossá vált alkatrészt?
Sehogy. De nem is erről beszéltünk. :) Ezek szerint nem sok.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#12) Sanyo


Sanyo
senior tag

Pár hónapja gyártottam egy sarok nélküli 600MHz-es duront (egyik oldala is letört majdnem teljes hosszában). Az első és eddig egyetlen ilyen bénázásom egy hűtővel. :) A proci azóta is működik, teljesen stabil, eddig minden alaplapban működött, divx-et is tömörítettem vele. A fentiek fényében úgy érzem, hogy mázlim van. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.