Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shift+ő


shift+ő
senior tag

Van egy NEC 1300A íróm, és szinte mind írásra ezt mondja, CD-re DVD-R-re de DVD+RW azt megírta. már próbáltam biost cserélni az sem segítet.
Mit tegyek, minősítsem vissza olvasónak?

(#2) -Jackson- válasza shift+ő (#1) üzenetére


-Jackson-
őstag

RGB biztostud segíteni :D
bocsánat

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#3) shift+ő válasza -Jackson- (#2) üzenetére


shift+ő
senior tag

Elérhetőség?

(#4) -Jackson- válasza shift+ő (#3) üzenetére


-Jackson-
őstag

neharagudj, ez csak egy rossz vicc volt, bár kitudja.... a mai napon cathode nicket használ, de nemvalószínű, hogy a fantáziáláson kívül bármihez is értene.
mégegyszer elnézést a tréfáért, tudom hogy ez neked egyáltalán nemvicces

szégyelem magam

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#5) pintyesz válasza shift+ő (#1) üzenetére


pintyesz
senior tag

Nem akarlak elszomorítani,de elég kemény dió lesz.
Van egy ismerösöm aki anno az asztali CD lejátszómat javította meg.(nem olvasott minden CD-t)
Állítólag több mint 1 órát tökölt a beállításával.
A minap beszéltem vele,hogy van egy gagyi asztali DVD lejátszóm és mindent játszik,csak DVD-t nem!
A lényeg,hogy nem válalta.:(

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#6) Grunya válasza pintyesz (#5) üzenetére


Grunya
aktív tag

Nekem is van egy Pioneer DVD íróm ugyanezzel a tünettel!! Honnan lehet tudni egyáltalán, hogy lézer beállítási hibáról van szó? (DVR-105)

(#7) haxy


haxy
tag

Nekem van egy NEC 1300, PIONEER 107D, PIONEER 108 irom és el kell mondanom hogy a lézer beálitási hiba azt jelzi hogy ez a lemez nem irható ezen a sebeségen.

probáld lassaban irni és ha már 1x sen sem megy akkor dobd el a lemezt az valoszinüleg sz@r. Nem irtad mien lemezekel probáltad igy csak enyit tudok.

Ez van.

(#8) haxy


haxy
tag

ja egy példa:
vetem 25db traxdata lemezt ez ritekg04 es megirat 4x sebeségel mindet
no vetem 100db ot ezt 2db kivételével mind csak 2x en tudta megirni mindnél lézer beálitási hibát jelzet mikor 4x en akartam irni rá.

most mrgen vettem 25db traxdatát és mindet 4x en irta.
de a 108 pioneerem a 8x aritát 12x esen irja.

Ez van.

(#9) Pipó


Pipó
őstag

Ugyanez a bajom, csak Sony DRU-510A íróval. Vettem 2*25 mínuszos lemezt (Fuji, Omega) és állandóan lézer beállítási hibát ír ki. 2-3-at tudtam összesen megírni, bár a Fujiból hiába írta ki, hogy 4*, szerintem csak 1* -en írta, mivel egy óra volt.

A +-os lemezzel nem csinálja. Feltettem a legújabb firmware-t az sem segített.

Van valakinek tanácsa?

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#10) Pipó válasza Pipó (#9) üzenetére


Pipó
őstag

Van ötlet?

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#11) Korcsii válasza Pipó (#10) üzenetére


Korcsii
őstag

Hát nem sok... de van egy egyszerű megoldás: használj +os lemezt

(#12) Pipó válasza Korcsii (#11) üzenetére


Pipó
őstag

Jó-jó, de most vettem 50 mínuszost.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#13) chestRke


chestRke
csendes tag

Sziasztok!

Fél éve használok Ricoh 16x DVD-R lemezeket. Semmi gond nem volt az írásukkal. Egyszer csak Nero nem hajlandó megírni mondván, Lézer beállítási hiba van. Az íróm Pioneer 111D BK. Megpróbáltam más író szoftverrel, más sebességgel, sehogy sem ment. Frissítettem a Pio firmware-ét 1.19-ről 1.29-re, de semmi. A lemez ugyan az a széria, mint amikor még ment, új hengert sem bontottam. Sőt, még Philips CD+R-t sem volt hajlandó megírni ezek után és az olvasással is gondjai voltak. Na gondoltam ennyit az íróról.
Vettem egy zsír új ASUS DRW-2014L1 írót, de ezzel sem megy. Frissítettem a firmware-ét 1.00-ról 1.01-re, de ugyan azt műveli, mint a Pio. Se DVD-t, se CD-t nem akar írni.

Mit tudok tenni ez ügyben?
Valami szoftveres hiba lehet? Olvastam, hogy lehet, hogy a XP SP2 kavar be, de ha bekavar, akkor eddig miért működött? Nem állítottam, telepítettem semmit.
Vagy hardveres gond lehet? Érdemes lenne új IDE kábelt vennem? (IDE-s írók)

Köszönöm a segítséget!

Peti

(#14) vmaxter válasza chestRke (#13) üzenetére


vmaxter
tag

Hú de rége írtatok ebbe a topikba. Olvasva az üzenetedet megrémültem, mert én is ebben a cipőben járok és készültem venni másik írót, de akkor lehet nem is érdemes? Csak az a gondom, hogy nagyon sok dolgot kéne már archiválnom és k_r_ára nem tudom mit csináljak.
Ott tartok, hogy Pendrive-on hordom be a melóhelyre a cuccaimat és itt írom ki. De ez nem tartható állapot.

Valaki korábban írta, hogy kisebb sebességgel kell megpróbálni, de nekem úgy sem megy.

(#15) shteer válasza vmaxter (#14) üzenetére


shteer
titán

sztem érdemes... a mai dvdíró árak mellett
esetleg egy fw-frissítés ha van újabb

..szerintem jónak tűnik

(#16) vmaxter válasza shteer (#15) üzenetére


vmaxter
tag

Már azzal is próbálkoztam, semmi eredmény. De éppen most kaptam egy ötleten, kölcsön kérek egyet és kipróbálom azzal milyen.

(#17) vmaxter válasza vmaxter (#16) üzenetére


vmaxter
tag

Ja kipróbáltam egy Asus 1814-et, nagyon szépen olvasott, írt, és még csendes is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.