Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  ''lezárt'' hdd probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) mattheus


mattheus
őstag

Sziasztok!

Szeretném a tanácsotokat kérni. Van egy HDD-m, amit vmilyen programmal ''lezártak''. Nem vagyok a témában nagyon jártas, de a lényeg az, hogy vmilyen védelmet tettek rá és ennek következtében sima format c: paranccsal nem tudom megformázni. A 0 sáv védett ha jól tudom. Ezt mivel lehetne megszüntetni ? A HDD egyébként működősképes.
Köszi

(#2) neduddki válasza mattheus (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

fdisk /mbr ?????
esetleg siman fdisk, vagy vmejj baracsagosabb valtozata /particionalas/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#3) mattheus


mattheus
őstag

Asszem a sima FDISK parancsot sem engedi. Még én személyesen nem probáltam csak az,akitől kaptam és ő azt mondta, hogy nem ment............

(#4) djtörök válasza mattheus (#3) üzenetére


djtörök
senior tag

akkor mélyformat

(#5) mattheus


mattheus
őstag

mélyformatot mivel és hol lehet csinálni ? Mire kell figyelni ?

(#6) vjannus válasza mattheus (#5) üzenetére


vjannus
aktív tag

low disk format(de ezt csak végső esetbe)

(#7) vtechun


vtechun
veterán

próbáld ki egy linux telepítő cd-vel formázni...sztem az megfekteti...

(#8) mattheus válasza vjannus (#6) üzenetére


mattheus
őstag

Ez pontosan milyen format és hogyan lehet csinálni ?

(#9) mattheus


mattheus
őstag

Segítsetek abban is ha tudtok, hogy ezeket a formatálási módokat (low vagy hard) milyen programmal tudom megcsinálni és honnan szedthető le ? Köszi

(#10) Flashy válasza mattheus (#8) üzenetére


Flashy
veterán

hagyd a low level formatot.
inkább nézd meg te magad, vagy ha nem értesz eléggé hozzá akkor legalább a pontos hibaüzenetet írd be ide. egy vincsesztert nem lehet úgy védetté tenni, hogy másik gépben, vagy akár abban a gépben de másik programmal ne lehessen átparticionálni. maga a meghajtó nem ad erre lehetőséget, ha egyik program nem tudja formázni, másik program attól még tudni fogja.

(#11) btotyi válasza mattheus (#1) üzenetére


btotyi
tag

Notebook (Hitachi/IBM)vinyók szokták tudni a password lock-ot.


Nézz szét itt [L]http://rockbox.haxx.se/lock.html[/L]

(#12) mattheus


mattheus
őstag

Végre megkaptam a Winchestereket. Tipusa IBM Deskstar 30.7 GB .
4 DB-ot kaptam es egyik sem hasznalhato ! :(((
A jelenség a következő: a héten vettem egy külső HDD Rack-et, ami USB-n kapcsolódik a gépemhez. Berakom a merevlemezt és bekapcsolom. A Windows jelzi, hogy a észlelte a rack-ben a HDD-t. Látom is a folyamatjelző LED-en , hogy olvassa. Eltelik 10-15 másodperc és a Windows automatikusan kikapcsolta a Rack-ben levő merevlemezt. Ezek után bootolni akartam a Winchesterről és nem észlelte, hogy HDD van ! :F Floppy boot után a jelenség ugyanaz. Nem észleli a winyót ! ??? Pedig ezek biztos, hogy működő HDD-k , csak valamivel elérhetetlenné tették. Van vkinek ötlete, hogy mi lehet ez ?

(#13) mattheus


mattheus
őstag

valakinem van vmi ötlete ?

(#14) Zoz


Zoz
őstag

És ha nem az USB-s rackban van, hanem rendesen bent a gépben?
Rakd be a gépbe és a DFT-vel ellenőrizd le, hogy jó-e a vinyó, ill az Erase Disk menüponttal totál üresre le tudod törölni, utána már mennie kell!
[L]http://www.hitachigst.com/downloads/dft32_v373_b25.exe[/L]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  ''lezárt'' hdd probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.