Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Ma pattant ki az ötlet és kezdtem el keresgélni.
Először ide tévedtem, viszont kb semmi infót nem írnak a termékekről a webáruházakban, így általános keresés után találtam meg ezt az oldalt, ahol a XJ 2800-as készülék egész szimpatikus.
Ahogy elnézem nincsenek elaprózva a szűrőbetétek, sokat ígérőnek tűnik.
Így a technológiák alapján annyival sztem nem tud többet a 3800-as, hogy megérje a dupla árat.
Automata. A kisebb tesó meg manuális, na bumm. :)

Viszont kb nulla felhasználói véleménnyel azért merész vállalkozásnak tűnik, bár ott van a 8 napos pénz visszafizetési gari is.

Szóval a kérdésem adódik: kinek van ezekkel tapasztalata?

Köszönöm!

(#2) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Megrendeltem azt az xj 2800-ast. Kíváncsi vagyok.
Max kérem vissza a pénzem, ha nem válik be.
Itt lesz mit szűrnie: főút mellett élek és veszettül allergiás vagyok a parlagfűre. ;]

(#3) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Már két napja megy folyamatosan, mióta meghozták.
Tetszik. :K
Még járatom pár napot, aztán leállok a használatával, akkor majd kiderül, h mekkora is a különbség. :))

(#4) Kicker


Kicker
senior tag

Sziasztok

irodába 25 m2-ig kéne egy levegőtisztító! Nézegettem párat, de bizonytalan vagyok, hogy honnan kéne rendelni, vagy Veszprém környékén lehetne-e beszerezni.

Probléma, papírok általi por, nyomtató por.

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#5) Kicker


Kicker
senior tag

ja és konvektorral fűtűnk...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#6) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Szia!
Megkaptam a privit, én viszont csak annyit tudok hozzászólni, h elmesélem a tapasztalataim.
Enyém lassan megérik egy szűrő cserére - napi használatban van -, bár fogalmam sincs, mekkora telítettségnél szokás cserélni a hepát.

Amikor nézegettem a piacot, akkor én úgy ítéltem meg, vannak készülékek, amik tudnak egy technológiát hasonló áron, de csak a Heaven Fresh termékei tudják az összeset, illetve all-in-1.
Én bátran merem ajánlani, mint elégedett vevő, de egyéni igényekhez mérten én előtte felvenném velük a kapcsolatot és akkor adnak tanácsot is.

Én sztem minden forintját megérte a készülék, nem bántam meg, sőt!
De akármit is választasz, óva intelek az olcsó gagyiktól, mert arra viszont qrva drágák, ha nem jó semmire. :)

(#7) Kicker válasza Teasüti (#6) üzenetére


Kicker
senior tag

akkor mely oldallal vegyem fel a kapcsolatot?

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#8) Teasüti válasza Kicker (#7) üzenetére


Teasüti
nagyúr

http://legtisztito-levegotisztito.hu/

(#9) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Usában úgy látom fele annyiért árulják a heaven fresh sorozatot, mint itthon.
Ott pl az xj 2800-ra vmi száz valahány dollárt írtak. Érdemes vetni rá egy pillantást.
Mondjuk a kistesó esetén annyira nem lényeg sztem a különbözet, mert drága gariztatni, ha valaha is kelleni fog, de a nagytesónál már nem mindegy, h spórolhat-e az ember ~50k forintot, ha kint féláron adják az itthonihoz képest. :U

Mondjuk szűrőket pont nem néztem, de ha kintről az itthoni árából közel két csere is kijönne, akkor eldöntetett a kérdés. :)

(#10) Kicker válasza Teasüti (#9) üzenetére


Kicker
senior tag

Mielőtt vettem volna, kaptam egyet!

AP-1 levegőtisztító

Vélemény?

Ezt ajánlotta a cég:
Xj3000c

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#11) Teasüti válasza Kicker (#10) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nekem nem szimpatikus az AP-1. Ugyan nagyobb teljesítményű, de csak szén- és baciszűrő van benne (utóbbit nem is ismerem). Bacira UV lámpa való, ezért fura, h van erre külön szűrő. :F

Viszont nálatok az irodában sztem az AP-1 nem fogja kivenni a levegőből a szálló port, mert így leírás alapján nincs benne részecskeszűrő. Amiket látok az szagtalanításra (gáz megkötésre) és fertőtlenítésre van.

Én az xj3000-et vinném. Van benne hepa (sztem a légszűrés ezzel kezdődik) és ózonizátor, ami az AP-ben nincs.

A linkek alapján ítélve.

(#12) Kicker válasza Teasüti (#11) üzenetére


Kicker
senior tag

Köszi!

Hát a nagy előny a kettő között, hogy ez ingyen van... :)
Viszont szűrőt kéne benn cserélni, vagy tisztítani.

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#13) Teasüti válasza Kicker (#12) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Való igaz; meg majd úgyis elválik később, h jó lesz-e a mostani. :)

(#14) ALI_G válasza Teasüti (#8) üzenetére


ALI_G
veterán

Sajnos ez az oldal már nem létezik :D
Azóta is megy még a készüléked?

(#15) melkah


melkah
tag

Ezt a temat en is szivesen up-olnam meg ha par eves akkor is. Hatha mostmar tobb embernek van tapasztalata es velemenye ezekrol a keszulekekrol ?!

(#16) ALI_G válasza melkah (#15) üzenetére


ALI_G
veterán

Hát igen, elég gyenge a magyar piac. A lakásfelújítós topicban írtam párszor már.

Egy fórumtag írta hogy problémája van a lakásban lévő por mennyiségével (ahogy nekem is volt). Ezt írtam neki:

Ismeros helyzet. Ket dolgot lehet tenni, elso hogy surun porszivozol es felmosol, letorolsz mindent. Igy ki lehet birni egy hetet. A masik, ha mar az elobbit nem birod, mert naponta 2 orat toltesz otthon mint mi, es meg akkor is a kohogoroham tor rad a szallo portol, akkor veszel egy levegotisztitot.
Kb egy honapja irtam en is pont ide, ugyanezen problemaval es a vege az lett hogy vettem egy hepa szuros levegotisztitot, es lass csodat, azota szallo port se latok a levegoben, porcica sehol, es majdnem egy honap eltelt mire lattam port a polcokon.
Nekem bevalt. Menyasszonyom elotte rengeteget kohogott, mintha asztmas lett volna. Na azota megszunt.
Evente kell cserelni szurot, szoval koltseggel jar, de cserebe tenyleg tiszta levego van a lakasban.
Amit en valasztottam annak van automata levegominoseg erzekeloje, es ehhez merten szabalyozza a ventillator fordulatot. Nekunk konvektoros futes van, es amikor bekapcsol, szepen elkezd keringni a levego es 2 perc mulva a felkavart port mar erzekeli is a levegoszuro es kapcsolja fel a fordulatot. Ez idovel merseklodott, mivel joval kevesebb por szall a levegoben
.
Winix u450, plazma szuros. Koreai gyartmany. Sajnos itthon hivatalosan nem forgalmazzak, szoval ha beszarik, akkor draga lesz a szervizeles, de egy ertelmes tesztben se talaltam olyat, amit itthon forgalmaznak. Ha plazmasat veszel, szerintem fontos hogy kikalcsolhato legyen.

[ Szerkesztve ]

(#17) hodostamas


hodostamas
addikt

UP :)

legutolsó komment szerint meggyőző egy légtisztító használata. Más tapasztalatai? Unjuk már hogy takarítás után másnap már mindenhol látszik a por..

:R

(#18) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok,
Nem egy túl pörgős topic, de hátha nézi valaki. :B
Szóval társasház, és nyugodt természetű vagyok, de a cigiszagtól bárkinek neki tudnék menni. Pár napja valamelyik igénytelen lakótárs elkezdett cigizni olyan helyen, ahonnan a légáramlat eljuttatja a cigiszagot a fürdőszobában lévő szellőzőbe. És egy kis részét a lakásba is.
Arra gondoltam, hogy valami HEPA-filter szerű lappal leragasztom a szellőzőjáratokat (3db van belőle, bár még nem néztem meg hogy vannak összekötve). Ennek lenne vajon értelme?
Olvastam a neten mindenhol ecetet meg szódabikarbónát írnak hogy öntsem ki egy tálba. Ismerem ezeket a megoldásokat, pont nem jók semmire..
Viszont nem tudom hogy van-e olyan lap, vagy bármi ami megszűri a cigiszagos levegőt.
Nincs semmi konvektor semmi ilyesmi a fürdőben, de azért teljesen betömni nem akarom azokat a járatokat..
Előre is köszi ha valaki ír! :R

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.