Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janoskaz


janoskaz
csendes tag

HI! Azon érdekes dolgot szeretném én most tisztázni
hogy ha egyszer sikerül lesarkazni a processzort akkor az végzetes dolog avagy sem ?! Eddigi tapasztalatom szerin NEM vészes mivel most is egy ilyen megy a gépemben, de akkor nem értem mi is a probléma, ha lesarkazok egy procit pontosabban annak magját! Ez csak esztétikai hiba esetleg nagyobb darabot kéne letörnöm vagy az alaplapom ilyen szerencsés? Akkor hogy is van ez? :o

(#2) emvy válasza janoskaz (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

Te, tényleg elég gáz, hogy még megy a procid. Én ilyen procit nem is hagynék a gépemben. :)

while (!sleep) sheep++;

(#3) Polesz válasza janoskaz (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Mákod van, mert számít. Ha pont jó helyen találod el a sarkát a procit simán dobhatod kukába. Nem véletlenül emlegetik a lesarkazást mint potenciális veszélyforrást :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#4) TitiRii válasza janoskaz (#1) üzenetére


TitiRii
senior tag

mákod volt.
ha a szilicium is törik akkor konyec.
nekünk már van ithon 12.tb 1.6xp(tbred) 1.0 duron
egyiket se én sarkaztam le csak kaptam öket.
én amugy el nem tudom képzelni hogy viszitek ezt végbe.. mármint a lesarkazást.. jopár 1000 coolert felrakatam már minden féle márkából, minden féle lapra de 1* sem véstem szét a nyákot a csavarhuzoval, kentem össze a pasztával a coolert vagy a procit, és nem sarkaztam le.
haverom 650 duronya körbe agyon van sarkazva és még müködik. mákja volt neki is.

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#5) janoskaz


janoskaz
csendes tag

Hát akkor nagy mákom van mert most kaptam egy 1700xp-t és éppen 1900xp-ként fut átrajzolás meg minden nélkül! :)

(#6) janoskaz


janoskaz
csendes tag

JA és egy fillérembe nem került csak az a kis darab hiányzik a sarkából!

(#7) Not guilty


Not guilty
csendes tag

Korábban indítottam egy topicot talán ''miből van a proci magja? '' címmel. Olvasd el mert olyan kimerítő válaszokat kaptam kedves ph-s kollegáktól hogy azóta is azt emésztem. Volt benne szó lesarkazásról, gyártástechnológiáról, anyagismeretről minden ami belefért.
Az én 1800 xp-m is 3 helyen van lesarkazva, de le se szarja.

''Lesz maj egy kis 'onvágya, de majd megszoktya.''

(#8) janoskaz


janoskaz
csendes tag

Hát elolvastam a az említett cikket és a következőt vontam le az egészből:
Minden a szerencsén múlik! :))

(#9) morzsa


morzsa
aktív tag

Nekem is volt 1G duron ami lesarkazás után már ''csak'' 1200-on volt hajlandó bootolni és futni. Ilyen a sors.:))

https://linktr.ee/wbteam21

(#10) twollah


twollah
nagyúr

Mintha láttam volna már valahol a fórum témái között lesarkazással foglalkozó topicot.

(#11) twollah válasza janoskaz (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Mielőtt még elkezdenél bőszen óbégatni nézd már át a topicokat!
Itt van egy-két topic ami a témával fogalkozik:
- http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=9377
- http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=6144
- http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=2592

Tudod elég ha csak bepötyögöd a keresőbe azt a szót, hogy lesarkazás, és azonnal kidobja a témákat.

(#12) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Most lehet, hogy hülyeséget fogok kérdezni, de videókártyával történhet-e ilyesmi? Valaki találkozott már ezzel a problémával?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#13) Esmein


Esmein
nagyúr

Normál földi körülmények között a GPU sarkát nem tudod leverni. Ha leveszed a védőtokot és vmi olyan leszoritást alkalmazol mint az űrhajókon, akkor esetleg.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#14) aga


aga
tag

Ezért kell lesarkazásvédőt haszálni.

[Szerkesztve]

A világon 10 féle ember létezik. Aki ismeri a kettes számrendszert, és aki nem.

(#15) BobMaster válasza aga (#14) üzenetére


BobMaster
senior tag

Vagy olyan odafigyeléssel és biztos kézzel cserélni a hűtőt, mintha sebészi beavatkozás lenne.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#16) Gh0sT válasza aga (#14) üzenetére


Gh0sT
addikt

A GPU-ra is lehet kapni lesarkazásvédőt? :F

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#17) Esmein válasza Gh0sT (#16) üzenetére


Esmein
nagyúr

Minek. Nem birod lesarkazni. Mit szeretnél rátenni amugy ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#18) Gh0sT válasza Esmein (#13) üzenetére


Gh0sT
addikt

Szerintem nekem sikerült! :( Bár nemtom hogy milyen volt előtte, de most mintha hiányozna belőle némi ''anyag''! Az a fura, hogy eléggé szemetel a kártya! Szép fehér vízszintes csíkok bekapcsoláskor!

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#19) Esmein válasza BobMaster (#15) üzenetére


Esmein
nagyúr

Annyiszor kellett már kivennem a procim, h csukott szemmel berakott táppal bal kézzel kiveszem :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#20) Esmein válasza Gh0sT (#18) üzenetére


Esmein
nagyúr

Holy fuk. Milyen kártya ez ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#21) Gh0sT válasza Esmein (#17) üzenetére


Gh0sT
addikt

Akkor a történet:
A vízhűtés bordáját raktam fel. Kis ezüstpaszta, óvatos felhelyezés... Úgy döntöttem, hogy ezután rádugom a csöveket a bordára. És hopp, ahogy dugtam úgy végigcsúszott a burda a GPU-n. Tudom, hülye vagyok, mert előtte kellett volna becsöveznem, de útólag lehetek okos.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#22) Gh0sT válasza Esmein (#20) üzenetére


Gh0sT
addikt

Egy Saphire Radeon 9600 Pro.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#23) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Egyébként még arra is gyanakodtam, hogy valamit rövidrezártam a pasztával. Megpucoltam szépen az egész kártyát, de semmi változás! Ja, füstjeleket is adott ki magából egyszer! :(

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#24) Esmein válasza Gh0sT (#23) üzenetére


Esmein
nagyúr

A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőle a füst, akkor nem működik tovább.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#25) Esmein


Esmein
nagyúr

Amúgy a procit se olyan könnyű lesarkazni. Olyan hűtő volt haver prociján, hogy 2 csavarhúzóval lehetett leszedni. Az egyikkel benyomtam a pöcköt, de úgy, hogy a 2 spacer közt az alaplap érintette a házat, a másikkal benyúltam a socket meg a fém közé és elforditottam a csavarhuzot. Szal eszméletlen mit ki nem birnak ezek.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#26) Gh0sT válasza Esmein (#24) üzenetére


Gh0sT
addikt

Működik az, csak nem jól!

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#27) Esmein válasza Gh0sT (#26) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ha működik, akkor nem sarkaztad e eléggé, menj neki mégegyszer :)
Amúgy ha ez történt az baj, mert általában lesarkalt ickre nem vállalnak garanciát :(

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#28) Gh0sT válasza Esmein (#27) üzenetére


Gh0sT
addikt

Azé megpróbálom visszavinni, hátha... Karácsony van elvégre. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#29) Esmein válasza Gh0sT (#28) üzenetére


Esmein
nagyúr

Melyik cégnél vetted ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#30) tuctuc válasza janoskaz (#1) üzenetére


tuctuc
aktív tag

Elég nehéz megcsinálni a mai procikkal. Itt a történet egy ''mit ki nem bír a P4'' címmel:

Hugom 2.4es 533as P4 procca állandóan 60 fok körül kóválygott, és már idegesítette őt is az Intel gyári hűtő, így vettem egy GT4350-est kb. 3 hete. Másnap nekiálltam a bordacserének. Amikor levettem a bordát, azt láttam, hogy nem a P4 mosolyog rám, hanem a Socket 478 :) A procc ugyanis rá volt ragadva a gyári hűtőre (mint ha odaforrasztották volna), és így a borda kitépte a foglalatból, amikor levettem. Valószínű, hogy a leszorító pöcök se volt vízszintes, amikor rátették anno a gyárit a TRIGON COMPUTERNÉL. Megnéztem a lábakat, álltak, mint a cövek, ezután felhívtam haverom, hogy mivel szedjem le a hűtőről a proccot :), a leghumánusabb tanácsa a vajazókéssel a sapka tocogtatása volt. :C Ezzel a módszerrel végülis lejött, a procin nem láttam a feliratot, mert a ''paszta'', ha volt rajta, akkor egy alufóliára hasonlító SZILÁRD anyagra változott, aminek a proci felőli része fekete (szenes-a sapkát megfestő) volt, a borda felüli része pedig egy tükör. A proci a 3. próbálkozásra volt hajlandó bootolni. Nem kívánom senkinek az élményt, hogy egy ilyen munkával szembesüljön, kerüljétek a fent említett céget, akik összerakták egy éve.

20 éve a PH-n

(#31) Tombi válasza tuctuc (#30) üzenetére


Tombi
senior tag

bakker ez télleg nem semmi :DD

(#32) Esmein


Esmein
nagyúr

Meglepődtem volna ha leveszem a hűtőt és a socketet találom ott :D
Where's my f*ckin CPU ?!

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#33) Ploszi


Ploszi
senior tag

na, hogy védjem egy kicsit a lesarkazók táborát: nekem úgy sikerült hogy nem volt kedve kivenni az alaplapot a házból (meg persze széthúzgálni mindent) hanem a régi bordát levettem és megpróbáltam rárakni az egyik Thermaltake gyögyörűséget! csakhogy a Chieftec dragon-ban a középső merevítő pont a socket fölé esik és a borda mérete miatt lehetetlen volt fölraki, csakhogy én megpróbáltam :DDD 3x na így sikerült lesarkazni, bár az enyém is működik rendesen ( 2.1+XP 2300MHz-en)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#34) Esmein válasza Ploszi (#33) üzenetére


Esmein
nagyúr

En lenduletbol kiszereltem a merevitot elso lepeskent. Plusz socket, táp közt van 5 centi. Igy raktam be a spire microflow-t és nem vertem le a sarkát, pedig közel jártam :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#35) Sirpi


Sirpi
senior tag

Amúgy lesarkazott proci hazavághatja az alaplapot, vagy ilyenkor procicserével nyugodtan lehet tovább használni a gépet? Mert ez ugye nem mindegy...

S

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#36) Joló válasza Sirpi (#35) üzenetére


Joló
tag

Ezt a kérdést nem gondoltad komolyan?Ha megy a proci még azt sem kell cserélnj,nem hogy az alaplapot!

[Szerkesztve]

Üdv: Zoli

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.