Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eFeMeR74


eFeMeR74
senior tag

Sajnos bár érthető módon a gyártok nem rootolva adják ki általában a termékeiket. Pedig az eszközünk csak vele tud teljes mértékben jól működni. Akár egy virusírtó vagy ram app is root jogokat kér a hatásos műkődés érdekében. Mivel a páromnak vettem egy ilyen kis tabot, mert nagyon tetszett neki (szerintem Ashton Kutcher akivel reklámozták :) ) De sok olyan app amit én megvettem a telefonomra (azok a termékek közé tartozik amin gyárilag lehet kapcsolni a root jogot) és egyéb alkalmazások a root hiánya miatt nem működtek. Ennek hatására nekiálltam, hogy kirootolom. Mivel nem volt még Intel procis android a kezemben és nem találtam hozzá magyarul leírást, ezért egy kis kutakodás és olvasás után lengyel és angol fórumokon megtaláltam a megoldást. Bár azért így sem ment simán, de 2 óra befektetett munkával sikerült :)

1 lépés: A megfelelő driverek telepítése PC-re .
Letöltése: Intel_Yoga2_Drivers
2. lépés: Intel Fastboot Tethered Recovery Launcher telepítése PC-re.
Letöltés: FBRL
3.lépés: SuperSU.zip telepítése a Yoga2 tablet belső vagy külső SD kártyájára (bontatlanul:) ) Nekem csak a külsőre telepített Supersu.zipet látta, de lehet én csináltam valamit rosszul :)

4. lépés: A letöltött Fastboot RL csomagoljuk ki a PC egy tetszőleges helyre, majd a kicsomagolt mappába keressük meg a launcher.bat filet és futtasuk. Amikor a tabletet USB vel összekötjük válaszuk ki a lehetőségek közül Az USB hibakeresés módot (Valamint, ha nincs engedélyezve a Tabon a Biztonsági Beállításoknál a Ismeretlen források telepítése akkor azt sem árt kipipálni :))
A felugrott ablak zöld szinű és kéri, hogy irjuk be hogy ACCEPT majd nyomjunk Entert. Ha továbbra is zöld marad a felugrott ablak és az ADB online akkor jól csináltunk eddig mindent és további lehetőségeket kínál fel. Ha piros lesz akkor húzzuk ki az USB és dugjuk be megint, majd fogadjuk el a csatlakozást csukjuk be a Fastbootot majd megint inditsuk el a launcher.bat filet. Csak akkor lépjünk tovább, ha zöld marad a felugró ablak. Hiba akkor lehet, ha a driverek nincsenek megfelelően telepítve.

5. lépés: Itt most a T3 kell beirni és egy Entert nyomni. Nem kell megjedni a Tab újraindul CWM módban. Várni kell egy kicsit, hogy telepítse a recoveryt a tabra. Ha befejezte egy CWM fogad minket.

6.lépés: A hangerő szabályzó gombokkal tudunk le/fel navigálni és a bekapcsoló/power gombal okézni.
Válaszuk a install.zip lehetőséget, majd okézunk.

7.lépés: A lehetőségeknél itt keresük meg a "choose zip from sdcard" , ha a belső SD mentettünk vagy az ext.., ha a külsőre. Vagyis keressük meg az előzőleg felmásolt UPDATE-SuperSU.zip fileunkat
Telepítsük. Várjuk meg míg végez a tabunk (ha rákérdez a fix rootra fogadjuk el) Ha végzett a hangerőgombokkal kiválasztjuk a reboot systemet és újraindítjuk a Yoga2 tabunkat.
Innentől egy teljesértékű rootolt (supersu) készülékünk van. Szükség szerint a feltelepített SuperSU appnál su bináris frissítést kérhet, amihez net kapcsolat szükséges. Ez akkor fordul elő, ha nem a legfrissebb supersu appot (.zip) telepítjük fel.

Végeztünk van egy ROOT jogú Yoga 2 Tabletünk :C

A rootolást mindenki csak saját felelőségre (Garancia vesztéssel járhat)
A hibákért semmilyen felelőséget nem vállalok. :( A rootolás egy 2 hetes Lenovo Yoga 2 10,1 1050F tableten történt W7 32-bit alatt. ;) A megfelelő driverek telepítése fontos. :K

[ Szerkesztve ]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#2) eFeMeR74 válasza eFeMeR74 (#1) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Ha valaki tud lengyelül és érthetőbb a leirás akkor innen is meríthet: Lengyel Fórum

Root tabletów Yoga 830F/L/LC i 1050F/L/LC.

1.Ściągamy plik Intel Fastboot Tethered Recovery Launcher:
[link]

2.Ściągamy ostatnią wersję binariów SuperSU:
SU

3.Kopiujemy binaria SuperSU w zipie do katalogu głównego pamięci wewnętrznej tabletu.

4.Ściągamy i instalujemy na komputerze drivery USB:
[link]

5.Podłączamy tablet do komputera i zaznaczamy debugowanie USB.

6.Rozpakowujemy ściągnięty plik IntelAndroid-FBRL.7z do dowolnego folderu na komputerze, po czym uruchamiamy launcher.bat.

7.W wierszu poleceń pod zieloną ramką wpisujemy ACCEPT i naciskamy Enter.

8.W wierszu poleceń wpisujemy T3 (nazwa eksploita) i naciskamy Enter (w razie potrzeby można wypróbować T1 i T2)

9.Jeżeli eksploit zrobił swoje, to w tym momencie tablet zrestartuje się do trybu CWM

10. Przyciskami regulacji głośności wybieramy install.zip i zatwiedzamy przyciskiem Power.

11.Dalej, wybieramy pozycję "choose zip from sdcard", "0" i wybieramy nasz plik UPDATE-SuperSU.zip, potwierdzamy i czekamy aż CWM skończy instalację

12.Po restarcie tabletu, cieszymy się rootem !

Uwaga!
Jeżeli ktoś wcześniej instalował już sterowniki USB pochodzące od innych urządzeń, albo próbował chińskich programów rootujących, powinien przed instalacją sterowników z punktu czwartego, poczyścić system Windows z wcześniejszych, bo mogą powodować konflikt !

[ Szerkesztve ]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#3) Ashenvale86 válasza eFeMeR74 (#1) üzenetére


Ashenvale86
tag

Helló!

Szükségem lenne a segítségedre. Sajnos elakadtam. Odáig jutok el, hogy az F3 beírása után újraindul a gép, viszont akkor "E: No valid intaller medium found" hibát ír ki. A programban zöld a szöveg, azzal nincs gond.

Úgy gondolom, hogy a supersu-val kellene csinálnom valamit. Másolni kell, vagy telepíteni? Te azt írtad, telepíteni, de azt is, hogy bontatlanul, ezért gondolom, hogy elég másolni. Illetve, ha telepíteni kell, leírnád, hogyan? Ha pedig rossz helyen próbálkozok, tudnál adni segítséget?

Köszönöm előre a válaszod!

[ Szerkesztve ]

(#4) eFeMeR74 válasza Ashenvale86 (#3) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

A hibaüzid, hogy nem talál érvényes telepíthető progit.
Nálam az volt a probléma, hogy nem látta a belső sd re telepített supersu.zippet csak a külső microsdre telepítettet. Ezért onnan futtattam. Elméletileg a belső sd gyökér könyvtárában is fel kellene ismernie.
Tedd a külső sdre a supersut és próbáld onnan telepíteni. Onnan fel kell, hogy ismerje.

A FBRL a pc kell telepíteni és kicsomagolni a supersu a telefonra másolni kibontatlanul (supersu.zip)
Először a CWM kell a tabletre rakni ahogy a leirásban is szerepel.
Hányadik lépésnél tartasz?


[ Szerkesztve ]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#5) eFeMeR74 válasza Ashenvale86 (#3) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Az a F3 nem véletlenül T3 akar lenni? Amit a fasbooton választasz ki?
Neked kell beirni és nyomni egy entert, ha zöld minden. A képen piros mert nincs csatlakoztatva az eszköz.
De ha zöld akkor beirni a T3 és nyomni egy entert.

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#6) Ashenvale86 válasza eFeMeR74 (#4) üzenetére


Ashenvale86
tag

Szia!

Feltettem a külsőre is, és a belsőre is, direkt avégett, mert írtad, nálad nem ismerte fel a belsőn.

Igen, T3 akart vbolna lenni. Újra is indult, de utána jött az a hibaüzi, amiről beszéltem.
Kérdezted, meddig jutottam el:
- feltettem a két programot a gépre (win 10)
- A supersu.zip et másoltam a tab-ra.
- Elindítottam a launchert- usb-s valamit kiipáltam stb (ezeket abban a sorrendben tettem, ahgy te leírtad)
- Ezután beírtam, hogy ACCEPT. A következő képernyő is zöld volt, ezért beírtam, hogy T3.
- Ezután pedig eljuttam a cwm(?)-be, ahol jött ez a hiba.

Megnézem, jól másoltam e fel a dolgokat. hátha az lesz a baj. Am azért akarom rootolni, mert az sd kártyát csak fat32-ben formázza le a tablet, emiatt nem tudok 4 gb-nál nagyobb file-okat rátenni. Ha esetleg erre tudsz mást megoldást, azt is szívesen veszem.

Köszönöm, hogy eddig is segítettél, megnézem, jól másoltam-e fel, lehet írásvédett az sd vagy valami hasonló hülyeség, mert másolásnál voltak gondok, arra emlékszem... :)

(#7) Ashenvale86


Ashenvale86
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#8) eFeMeR74 válasza Ashenvale86 (#6) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Hamár fent van a CWM akkor nagy gond nem lehet :)
Onnan már bármit feltudsz flashelni. Nálad csak annyi a hiba, hogy nem talál a cwm telepíthető filet. Vagy nem látja vagy nincs felmásolva rendesen. Esetleg nevezd át a supersu.zip filet a pcn update.zip re és úgy másolt a tabletre (külső v belső sdre) és akkor próbáld cwmből telepíteni. :K

Esetleg próbáld meg a playról ezzel az appal.

[ Szerkesztve ]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#9) Ashenvale86 válasza eFeMeR74 (#8) üzenetére


Ashenvale86
tag

Átneveztem, de semmi(külsőn, besőn is).

Lehetséges, hogy rosszul lett felrakva valamelyik program a gépre? Az egyiknél vergődött valamit, hogy usb-s eszközök vannak bedugva, vagy mi... A billentyűzeten meg egéren kívül mindent kihúzva újratelepítettem, de akkor is problémázott(de lehet, h nem, csak hülyén fordítottam valamit.).

Azt a programot felraktam. De őszintén szólva nem tom, mire való :D. Am azt írja: No superuser access. :(

[ Szerkesztve ]

(#10) eFeMeR74 válasza Ashenvale86 (#9) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Az ismeretlen appok telepítése engedélyezve van? usb hibakeresés?
CWM eltudod inditani a tabot? Mert, ha igen akkor simán mennie kellene.

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#11) Ashenvale86 válasza eFeMeR74 (#10) üzenetére


Ashenvale86
tag

Egyenlőre jegelem a témát. Megoldottam máshogy a fájl másolását. (mkvtools-al szétvagdostam a filmeket). köszi azért a segítséget!

(#12) pászka válasza Ashenvale86 (#11) üzenetére


pászka
aktív tag

exfat-ra formázd az sd-t és akkor tudsz 4 gigánál nagyobb fájlt rárakni! nem kell szétvágni.

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#13) Ashenvale86 válasza pászka (#12) üzenetére


Ashenvale86
tag

Próbáltam. Nem kezeli a tablet.

(#14) Nikaré


Nikaré
őstag

Sziasztok!
Én még nem kezdtem neki a rootnak, remélem az elkövetkező hetekben tudok időt szakítani erre.
Kérdésem lenne, az mitől van hogy amikor töltőre csatlakoztatom akkor teljesen más időt mutat ? (rendszerint kikapcsolt állapotban töltöm) ha jól emlékszem 7 órával későbbi időt.

(#15) jeni


jeni
félisten

Szia!

Az exFAT módban sem lehetséges a 7,9GB MKV átmásolása az SD kártyára,úgy hogy PC-n egy kártyaolvasóba helyezve próbáltam átmásolni.
Valami megoldás van ilyen esetekre,hogy ténylegesen nem kezeli az NTFS formátumot a tablet?

[ Szerkesztve ]

(#16) jeni válasza eFeMeR74 (#2) üzenetére


jeni
félisten

Szia!

Ment privi!

[ Szerkesztve ]

(#17) Nikaré válasza Nikaré (#14) üzenetére


Nikaré
őstag

Nem sikerült a root. T3 után a - normal boot, power off, recovery mode, restart bootloader kínálja fel a hangerő fel/le választásnál és a recovery-t próbáltam jobb híján, látja is a zip. et (át is neveztem mert hátha)
de a vége - installation aborted. Úgy, hogy ez most elmarad nekem :(((

(#18) eFeMeR74


eFeMeR74
senior tag

Mindenképpen kellenek a megfelelő ADB, Fastboot és illesztőprogramok
Innen
A tableten is legyünk fejlesztők. A beállítások-legalul (a tábletgépről)-ott a Build-számra 4x koppintsunk.
Ha az első koppnál azt a választ kapjuk, hogy ön már fejlesztő természetesen nem kell tovább koppintani :N

Ha esetleg valamit kihagytam itt olvashatunk róla. :K

Intel Android root

[ Szerkesztve ]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#19) eFeMeR74 válasza eFeMeR74 (#18) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Aki elakad valamilyen hibával az azért fodulhat elő, mert nem nyitja ki a bootloadert.
Ezért mindenki telepitse fel az OP rendszerének megfelelő Intel Android Bootloader Interface Drivert.
Ezért fontos, hogy minden illesztő és driver fentlegyen rendesen. Amikor csatlakozik a tab a pchez adjunk időt neki az illesztők telepítésére és ellenőrizük is le, hogy rendesen települtek-e.

Intel Android Bootloader Interface

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#20) eFeMeR74 válasza eFeMeR74 (#19) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Elméletileg ez tartalmaz minden szükséges illesztőt :) :D

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#21) eFeMeR74 válasza eFeMeR74 (#19) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Bootloader nyitása Yoga 2 Tabelten:

[link]

A hozzászólás alján található zip file tartalmazza az eredeti és a patchelt img filet is.
Fastboot módban flashelhető a tabra.

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#22) eFeMeR74 válasza Nikaré (#17) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Valószínűsítem, hogy neked is 5.1 droidod van fent és ott nem nyitja ki a bootloadert ezért nem sikerül.
Neked kell feloldanod egy 5 perces művelettel.
Fastbootban inditod a tabot és az előzőleg flashalt a tabnak megfelelő img filt futtatod. Fentebb van a leirás a bootloader nyitásról. (kockázata nincs csak ahogy a fórumozó irta 5 percet elvesz az életedből:) )

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#23) jeni válasza eFeMeR74 (#22) üzenetére


jeni
félisten

kicsomagolva is felmásoltam a kártyára és azzal sem megy. továbbra sem megy az 5-s androidon

azon a véleményen vagyok,hogy a 4.4.x androidot kell vissza tenni valahogy

(#24) conqver


conqver
aktív tag

Szevasztok!
A segítségeteket kérném, mivel ennek a gépnek nincs külön topik.
Tehát adott egy szép új 1050F amin nem tudom kikapcsolni a rezgést és a hangot.Beállításokban természetesen próbáltam?
Valami ötlet?

:R :R

Shadow&Dust.....

(#25) eFeMeR74 válasza conqver (#24) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Melyik rom van rajta?

Amúgy elméletileg Beállítások-Eszköz-Hangok :)

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#26) eFeMeR74


eFeMeR74
senior tag

Gyári Romok - Hivatalos Firmware és egyéb segédprogramok letöltése:

YT2 1050 firmware

[link]

U.I: Aki 5.0 droidal próbál rootolni annak a T3 helyett a T4 opciót válassza :)

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#27) conqver válasza eFeMeR74 (#25) üzenetére


conqver
aktív tag

Szevasz!
A legújabb 5.01 asszem!
A hangot leveszem ha kell de rezgés nem múlik el!

Shadow&Dust.....

(#28) jeni válasza eFeMeR74 (#26) üzenetére


jeni
félisten

Szia!
Megerősítve! :K
A T4 funkcióval megy a tabi rootolása!
Köszi a segítséget! :R

(#29) Nikaré válasza eFeMeR74 (#22) üzenetére


Nikaré
őstag

Igen, mindent megcsináltam ahogy kell, és a T4 volt a megoldás számomra is:
Minden működik rendesen. Köszönöm!

A mostani új frissítést, nem engedem rá.

(#30) egerj


egerj
tag

Sziasztok !

A leírás teljesen OK!, DE mégsem sikerül ..
A Launcher.bat ot futtatom, és a kapcsolat OK, a státusz ADB-ONLINE.
És el is indítja a bootloder -t. de nem nyitja ki, csak várakozik

Futtattam a gyári recovery-t, és futtattam az UPDATE-SuperSU-v2.46 de két hibával leállt a a telepítés :
E: failed to verify whole-file signature
E: signature verification failed

Sajnos az a fórum ahol a bootloder nyitásról van szó ott nem találom a konkrétumokat.
(lehet kevés az angolom hozzá ?)

Help please !

ui: a legfrissebb szoftver verzió van rajta :
YOGA Tablet 2-1050F_160408

[ Szerkesztve ]

(#31) Bamakko


Bamakko
újonc

Köszönet @eFeMeR74 a részletes leírásért! A YT-on én még találtam videót is (https://www.youtube.com/watch?v=D3Mkmr2u43k) ami talán a vizuális beállítottságú személyeknek lehet segítségükre! :)

Továbbá lenne egy kérdésem. Tundál-e hasonló leírást készíteni h hogyan is kell flashelni? (Most végtére is, amióta root-olva van a tablet, nem hal be mint előtte. Sokszor volt, h miután a képernyőzár bekapcsolat nem lehetett "felébreszteni", csak miután töltőre tettem, és eltelt 5 vagy akár 20 perc)

(#32) Nikaré


Nikaré
őstag

Találtatok új sw -t erre a jó kis tabra?

(#33) Fuzz93


Fuzz93
csendes újonc

Sziasztok!

Van egy Lenovo Yoga Tab 3 8" tabletem. Nem régiben kapta meg a 6.0.1.-es verziót. A múlthéten azt vettem észre, hogy sokkal jobban merül a tabletem, nem tudom mitől, belementem az akkumulátor adatai közé, és ott a Médiaszerver nagyon nagy %-ban van jelen. Most, úgy gondoltam egy hard reset segíthet a problémámon, de ugyanúgy merül a tabletem, sőt még most még rosszabb lett a helyzet. Ugyanis, most megjelent valami "Média" mutat nagyon nagy feszültséget, azon belül:
- CPU teljes 29 p 3 mp
- Ébren tartás 52 p 29 mp, jelenesetben, de az ébren tartás folyamatosan nő, ha készenlétben van a tablet.
Egyébként a Médiaszerveren belül a CPU teljes 39 p 26 mp, és semmit nem használtam még a tabletem.

Ötlet esetleg?

(#34) eFeMeR74 válasza Fuzz93 (#33) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

rootolt?
greenify and kernel adiutor ;)
Ha nem ott a kingroot és megcsinálja.(mármint a rootot)
[link]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#35) Nikaré


Nikaré
őstag

Van új szoftver amit érdemes lenne feltenni, valaki talált ehhez a kis géphez??

(#36) Nikaré válasza Nikaré (#35) üzenetére


Nikaré
őstag

Nem nagyon pörög a topik :(
Visszazárást próbált valaki, lehet egyáltalán?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.