Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) V.Stryker válasza i400 (#50) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nekem is csinálja. Most hogy ki van téve optibay-be, még hangosabb.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#52) Gabesz87 válasza i400 (#50) üzenetére


Gabesz87
addikt

Óh, értem. Köszi. Hát, nagyon kulturáltan teszi ezt.

(#53) V.Stryker válasza Gabesz87 (#52) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Régebb volt egy másik WD szériás merevlemez, asus notikba tették főleg. Az még durvábban csinálta, vagy félpercenként. Ahhoz lett végülis egy wd progi amivel ezt lehetett optimalizálni (parkolási időt állítani) és akkor nem csinálta ennyire. Próbáltam ehhez is fellelni, de sajna ehhez nincs.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#54) Gabesz87 válasza V.Stryker (#53) üzenetére


Gabesz87
addikt

Most, hogy mondod, valami dereng, mivel ezelőtt egy Asus notim volt, valami X széria, úgy rémlik, az is csinálta ezt. De aztán abban egy WD vinyó ki is purcant. Ill. újonnan vettem, de meg sem nyikkant, szóval eleve szar volt. Hogy előtte is WD volt-e benne, már nem tudom.

(#55) i400


i400
senior tag

Szervizesként volt tavaly egy olyan időszak amikor halomra hozták be a vastag kék wd-s gépeket mindegyikben egyszerre halt le a vinyó. Nem akartuk elhinni.

(#56) EczkE


EczkE
addikt

Sziasztok!

Az Edge E540-rol tapasztalat, velemny?

Ezt neztem ki. A max keretem is kb ennyi, 400£.

Asszem mindenféleképpen!

(#57) cattus válasza EczkE (#56) üzenetére


cattus
őstag

Bár nem pont ilyen, de hasonló gépem van (14"-os és i3 3110M-es proc., egy GeForce GT635M, meg még a hagyományos UltraNav), ugyanennyiért vettem OS-sel együtt. Szerintem korrekt gép.

Do the thing!

(#58) bnorci71


bnorci71
addikt

nem szoktam kikapcsolni a gépet csak alvó módba rakni
most viszont kikapcsoltam párszor induláskor azt írja
Fan Error

meghalt a proci venti?
rég hallottam pörögni, mondjuk induláson kívül sose zúgott

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#59) bnorci71 válasza V.Stryker (#49) üzenetére


bnorci71
addikt

kikapcsoltam, de most is sípol néha :(

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#60) artiny


artiny
őstag

Lenovo ThinkPad Edge E seria allandoan fujja a levegot, mint amit idaig tapasztaltam az IdeaPad oknal, hogy eleg hangossan hut es szinte allandoan megy a ventilator? Mert ami volt IdeaPad s205 az idegesitett engem az allando ventije es ahogy lattam az IdeaPad U szeria is azt csinalja.
pl.Lenovo ThinkPad Edge E531 mi a helyzet

(#61) V.Stryker válasza artiny (#60) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nálam mostanság nem zavaró. Valahogy nem tűnik fel, hogy menne erősen a venti...vagy megszoktam. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#62) artiny válasza V.Stryker (#61) üzenetére


artiny
őstag

Ahogy lattam probaltad kikapcsolni...valahogy nem sikerult? vagy nincs ra tamogatas a programban ezert nem sikerult?

Speedfannal is probaltad?

(#63) bnorci71 válasza artiny (#60) üzenetére


bnorci71
addikt

enyém felpörög bekapcsoláskor, de mire a boot végére ér más le is áll

ép a napokba vettem észre, hogy nem megy....
levettem a gép hátát kitakarítottam a ventit most már nem ír boot közben Fan error-t

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#64) i400 válasza artiny (#62) üzenetére


i400
senior tag

Még a venti sebességét sem írja ki semmilyen program nemhogy szabályozni :DDD

(#65) adamch4


adamch4
tag

Sziasztok!
Örülök, h végre ilyen topik is nyílt, már épp itt volt az ideje :R
Bár eddig semmilyen problémát nem tapasztaltam a kis E431-el, most egy komolyabb upgrade lehetőségét fontolgatom i7 és M.2 tekintetében. 1,5 év használat után volt egy pár szokatlan jelenség, amit máig nem tudok megmagyarázni, de alapvetően nagyon megvagyok elégedve ezzel a kis géppel :))

[ Szerkesztve ]

Ahol nincs alternatíva, ott az igazságból hiányzik valami.

(#66) EczkE


EczkE
addikt

Az E540 uton van. :B

Asszem mindenféleképpen!

(#67) V.Stryker válasza EczkE (#66) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Akkor várunk a klubban. :)

Egyébként akinek i3-3110M -es procis a gépe, annak aida64 -el milyen hőfokot ír normál netezés közben? Nálam ilyen 50 fok körül van. Ha a hűtőpadra ráteszem és a venti is megy, akkor 40-45 között. Ki hogy áll ezzel?

Mondjuk Diablo 3 közben 70 fok alatt marad. Legalábbis amikor win gombbal kilépek, akkor valamilyen 60-as értéket mutat, ami nem rossz. Egyedül az 50 fok idle módban nem tudom mennyire jó. Az asztali i3-as gépemnél 34 fok körül volt mindig.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#68) bnorci71 válasza V.Stryker (#67) üzenetére


bnorci71
addikt

39 fok

simán netezés wifin, venti nem megy

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#69) bnorci71 válasza V.Stryker (#67) üzenetére


bnorci71
addikt

indítottam egy CPU stresszt
50fok körül indult el a veni 55fokig ment fel
elindítottam a GPU stresszt is úgy 63-65 lett a proci, de a ventit még mindig nem hallottam,mondjuk szól a tv is

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#70) V.Stryker válasza bnorci71 (#68) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

39 fok? az csöppet kevés...nekem sose volt annyi. :W Milyen konfigod és milyen oprendszered van?

Másnál is hasonlóan alakul?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#71) bnorci71 válasza V.Stryker (#70) üzenetére


bnorci71
addikt

E531
CPU típusa Mobile DualCore Intel Core i3-3110M, 2400 MHz (24 x 100)

Win7

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#72) EczkE


EczkE
addikt

Meg van a gép. :B Még frissül. Win 7 Proval kaptam.

Asszem mindenféleképpen!

(#73) V.Stryker válasza EczkE (#72) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

És milyenek az első benyomások?

bnorci71: Mondjuk nálam Win8.1 van, de az nem jelenthet 10 fokot. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#74) EczkE válasza V.Stryker (#73) üzenetére


EczkE
addikt

Eddig tetszik. :DDD Túl sokat nem tudok elmondani róla. A mai nap arra fog elmenni hogy felmenjenek a frissítések. A hétvégén lesz időm jobban kielemezni. Talán még egy Logout bejegyzést is írok róla. Majd kiderül. :D

Asszem mindenféleképpen!

(#75) bnorci71 válasza V.Stryker (#73) üzenetére


bnorci71
addikt

Aida ennyit mond
:U

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#76) V.Stryker válasza bnorci71 (#75) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ott van a bibi...nálad...sosenem az a 30 fok :N ....az nálam is annyi...a CPU Package-t kéne naplózni és nézni. Az valahol ott lesz és olyan érték, mint ami az egyenkénti magoknál van nálad is.

Egyébként ma kiszereltem a hűtőt és újrapasztáztam. Annyi paszta volt gyárilag odakenve...vagyis mellé...hogy normálisan 10-15 notit kenek újra vele. Most kitisztogattam mindent, újrakentem, összeraktam és nyertem több, mint 5 fokot. Most 45 fok körül elvan úgy,hogy a venti épp hogy megy. Legalábbis, most hogy nektek leírjam,hogy megy-e vagy nem, a fülem a rácshoz kellett tennem. Megy, de egyébként nem hallani. Szóval remélem jó lesz így. :)

Jah igen...kiszerelés... fogja a procinál 4 csavar, a gpu-nál 3 és a ventinél kettő. Mégse akar kijönni. Tanácsként annyit mondanék, hogy a venti alatt egy rohadt ragasztós szigetelő darab miatt nem jön ki. Óvatosan, de azt valamivel lenyomogatva már szépen kijön.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#77) bnorci71 válasza V.Stryker (#76) üzenetére


bnorci71
addikt

lehet nem 30 fok ,de nekem akkor se megy a venti :)

akkor az minek a hőmérséklete?
mert a stbilitás tesztre szépen emelkedik

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#78) adamch4


adamch4
tag

Szerintetek az S431 és S531 világító billentyűzete működne az E431 és E531-ben?
Elég pofásul nézne ki :)

Ahol nincs alternatíva, ott az igazságból hiányzik valami.

(#79) V.Stryker válasza bnorci71 (#77) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na ma nekem is bedobta induláskor párszor a Fan Error. -t. :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#80) i400 válasza adamch4 (#78) üzenetére


i400
senior tag

T540p-ben is ilyen billzet van, keményebb az alátámasztása, jobb rajta gépelni, de meg sem közelíti a T42p MNB billzetét :)

(#81) adamch4 válasza i400 (#80) üzenetére


adamch4
tag

valóban jónak tűnik ez is
vajon egy ilyen háttérvilágítós bill-t belehetne tenni egy Edge-be is? Vagy szerintetek nem működne a dolog?

Ahol nincs alternatíva, ott az igazságból hiányzik valami.

(#82) i400 válasza adamch4 (#81) üzenetére


i400
senior tag

Szalagkábel + csavarok ha egyeznek akkor szerintem menne. Nekem sokszor kiadja a billvilágítás ikonját a kijelzőre random.

(#83) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Na, most megint felb@sztam magam. Figyeltem egy ideje,hogy a párom 70k-s Samsung notija valahogy jobban hasít a neten... ma nézem...bakker, abba belefért a 150-es wifikártya, ebbe meg csak a 72Mbps -es, holott kétszer annyiba kerül és nem is egy belépőszintű Samsung. :W Jah, és azt bármilyen oprendszer alapból felismeri,míg ezt a broadcom szart semmi. :W

Tud valaki egy magyar emailt fogadó emailcímet a lenovo-hoz? most már megírom, hogy száradt volna le a kezük, mikor ráírták,hogy ThinkPad. :(((

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#84) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Na itt egy kis E531 elemzés. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#85) EczkE válasza V.Stryker (#84) üzenetére


EczkE
addikt

404.

Asszem mindenféleképpen!

(#86) V.Stryker válasza EczkE (#85) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát izé...nálam jò. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#87) EczkE válasza V.Stryker (#86) üzenetére


EczkE
addikt

Nyilvanosra allitottad? :D

Asszem mindenféleképpen!

(#88) V.Stryker válasza EczkE (#87) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Jobb már? Mobilról eszetlenkedem...

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#89) EczkE válasza V.Stryker (#88) üzenetére


EczkE
addikt

Most mar jo. :R

Asszem mindenféleképpen!

(#90) artiny


artiny
őstag

Sziasztok

Kineztem hasznaltan egy Lenovo ThinkPad Edge E320 -ast. (i5/6630m/350GB/4GB >> 200€) Van valakinek ilyen esetleg ajanjatok ezeket az Edge -t? Mi a legfobb baj veluk? Johet barmi info

(#91) Mathias-2120


Mathias-2120
tag

Sziasztok!

A Lenovo Thinkpad E440 Windows 7 oprendszeres laptopomon nem működnek megfelelően a funkciógombok. Kezdődik azzal, hogy eleve nem világít az Fn gombon lévő led (csak bekapcsoláskor villan fel néhány mp-re). illetve a hangerő és fényerő szabályozó dedikált gombokon kívül nem funkcionál a többi a Win7-es környezetben.
Van erre valamilyen megoldás?

Köszi!

Segíts magadon, Isten is megsegít!

(#92) TomMusic válasza Mathias-2120 (#91) üzenetére


TomMusic
őstag

Szia,
Ha megnyomod az "Fn"+"Esc" gombot, akkor már jó lesz, viszont ezt minden újraindításnál meg kell csinálni. De szerencsére erre is van megoldás, mégpedig a BIOS frissítés.
Innen le tudod tölteni, szerencsére nagyon egyszerű a frissítés: [link]. Mindjárt megnézem én melyiket raktam föl..

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#93) TomMusic válasza Mathias-2120 (#91) üzenetére


TomMusic
őstag

Na mengéztem, én ezt a verziót raktam föl:
1.25 1.25 (HEET44WW) 1.25 (HEHT44WW)
Tehát ha jól látom, ez eggyel régebbi a legfrissebbnél, de nálam tuti jól működik.

Más:
Valahol olvastam, hogy ez a gép tud egyszerre 3 kijelzőt kezelni (saját, VGA, HDMI egyszerre), viszont nem tudom hol lehet beállítani, mert úgy néz ki, hogy csak 2 megjelenítőt tud egyszerre...
Intel integrált videókártya van benne.
Próbálta már valaki az összes megjelenítőt használni?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#94) Faterkam


Faterkam
addikt

Na nálam ma olyat csinált az 531.-es, hogy feldobálja a hálózat beállítást,: állítsam be, otthoni, nyilvános stb., de hát nem változtattam meg semmit. Mindegy, beállítottam: Otthoni. Erre pár óra múlva megint! Ezt miért csinálja? :R

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#95) V.Stryker válasza Faterkam (#94) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ez inkább valami windows-os nyavaja lesz.

Valaki E531-hez olcsón nem tud egy forrást ahol full hd kijelzőt lehet venni hozzá?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#96) Faterkam válasza V.Stryker (#95) üzenetére


Faterkam
addikt

Ne is mondd! Windows... :U 2-3 hónaponta nem enged belépni a saját profilomba! Mondjuk ezt a szomszéd Fujicuja is eljátssza!

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#97) V.Stryker válasza Faterkam (#96) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Éljen a local fiók. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#98) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

No, tegnap megjött az ebay-ről rendelt Intel 2230-as wifi kártya a gépbe. Habár elméletileg egyforma papíron a sebességük, mert a neten fellelhető fél információk alapján a Broadcom is 300Mbps-es, de mégis íme az eredmény:

Broadcom:

És az új Intel chippes:
[L:/dl/upc/2015-03/11/63827_dhrzykcne9ddbsdl_2015-03-10_18_05_40-speedtest_net_by_ookla_the_glo.jpg](IMG:/dl/upc/2015-03/11/63827_dhrzykcne9ddbsdl_2015-03-10_18_05_40-speedtest_net_by_ookla_the_glo.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#99) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Valaki rájött már, hogy miként lehetne a tapipadot úgy beállítani, hogy ha usb egeret dugok be, akkor automatikusan letiltódjon?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#100) Faterkam válasza V.Stryker (#99) üzenetére


Faterkam
addikt

Rá: Lecseréled ezt a laptopot! :W
Nekem a vásárlás óta ez a bajom, ezt még az ócska G-580.-as is zsigerből tudta! :U

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.