Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) V.Stryker válasza bnorci71 (#150) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igen, ilyen. Ez való a géphez, én is az ebay-ről rendeltem.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#152) bnorci71 válasza V.Stryker (#151) üzenetére


bnorci71
addikt

köszi na akkor rendelek egyet onnan

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#153) dash17291


dash17291
tag

Nálatok "milyen" a TN paneles FullHD E540 LVDS panelének minősége? 90 fokkal elforgatott fejjel a közepét nézve, majd 5 centiméterrel vertikálisan mozgatva a fejemet a sarkok fényessége teljesen átmegy sötétbe. Utána fogok nézni, hogy mi az a szaturáció, meg gamma és miegyéb, de ez így nagyon nem tetszik. A színek borzalmasak; első benyomásra a gyári Win azzal a Thinkpad logós kék háttérrel elég ocsmányul néz ki. Linuxon pedig xterm-ben (fekete háttér, fehér szöveg) még elmegy, aztán a GMail-be belépve (fehér háttér) össze-vissza kápráznak a szemeim. A fényerő lejjebb vétele nem sokat segít rajta. Másnál is ilyen? (A 2009-es FullHD 24'' TN paneles monitoromnál nem tapasztaltam ennyire ilyesmiket.)

[ Szerkesztve ]

(#154) V.Stryker válasza dash17291 (#153) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Pont erről írtam a blogomban...iszonyatosan ótvar fos a kijelzője. A tavaly nyáron vett notimba egy 2011-ben gyártott kínai panel van... szerinted? :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#155) dash17291 válasza V.Stryker (#154) üzenetére


dash17291
tag

:(((

Vajon a HP Probook 650G1 ([link]) kijelzője jobb lehet? Azt írja még róla, hogy "SVA csillogásmentes".

(#156) dash17291 válasza V.Stryker (#154) üzenetére


dash17291
tag

Kéken világít egy pötty középtájt. Elmentem erre az oldalra. A képernyő közepét nézve, az első két ábrán az "R" betű téglalapját rózsaszínesnek látom. Akkor lesz vörös, ha a téglalap közepét nézem. Még jó hogy van otthon egy CRT monitor. Mindjárt sírva fakadok...

(#157) V.Stryker válasza dash17291 (#156) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ezzel én is pont így voltam. :DDD MIndegy, a következő biztos almás gép lesz....

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#158) tpeter77 válasza V.Stryker (#129) üzenetére


tpeter77
addikt

szia

Micsoda véletlenek, pont ettől az eladótól fogom megrendelni a Wifi kártyát bnorci71-nek, mert neki nincs ebay-es regje és meg már többször vásároltam a béjen.
mennyi idő alatt jött meg neked a kártya? kapsz hozzá tracking számot?
üdv, Peti

(#159) V.Stryker válasza tpeter77 (#158) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát már rég vettem, így nem tudom kaptam-e számot, nem is szoktam ügyet csinálni ilyenekből. 3 hét alatt itt volt. Most épp olyan sz.r az ebay, hogy meg se tudom neked nézni....

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#160) cattus


cattus
őstag

A két éves E430-on megjelent ma a második dead pixel. Nem annyira zavaróak, de azért eléggé bosszant. Ráadásul mégcsak hurcolva sem volt sokat...

Do the thing!

(#161) TomMusic


TomMusic
őstag

Hali,
A céges laptopom egy lassan 1 éves E531, és akkor volt 150 körül. Amit le kell vonnom, hogy a teljesítménye abszolút jó, (i3-3110M, 4GB RAM), szerintem a képernyője is bőven jó. A billentyűzettel sincs gond (addig, amíg le nem öntöd ragacsos üdítővel, mert akkor cserélni kell, ami 20 körül van.. de mondjuk ez mindegyik laptopra igaz). Ami bűnrossz viszont, ugye a touchpad. Na az gyakorlatialg használhatatlan.Illetve ami még negatív tulajdonság, az a csatlakozók elhelyezése.
Az árát valószínűleg nem éri meg, de ez azért nem baj, mert ez mindenre igaz, szóval mondjuk úgy, hogy relatíve megéri az árát. Néha mikor látom az olcsóbb laptopokat, először felmérgelem magam, hogy óó, én meg egy drágát választottam, de aztán kiderül, hogy azokba gagyibb proci van, meg ilyenek..

No szóval ez ilyen kis agymenés volt, főleg azért hogy megnyugtassam magam, hogy jó kis gép ez.. :D

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#162) tpeter77 válasza V.Stryker (#159) üzenetére


tpeter77
addikt

megérkezett a wifi kártya és remekül működik.

(#163) V.Stryker válasza tpeter77 (#162) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Szuper. Bàr én két napja voltam egy oktatàson és az ott lévő wifit bem làtta. Pedig rajram kívűl az utolsó tégi sz@r noti is....

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#164) TomMusic


TomMusic
őstag

Hali,
E531-en ha gyorsan gépelek, illetve bizonyos billentyűket egyszerre lenyomok, néha a hangszóró kiad egy rendkívül idegesítő rövid bíp hangot. Ezt ki lehet valahogy kapcsolni? Találkozott már valaki ezzel a problémával?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#165) V.Stryker válasza TomMusic (#164) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igen. A biosban ki tudod tiltani.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#166) TomMusic válasza V.Stryker (#165) üzenetére


TomMusic
őstag

Köszi!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#167) Gabesz87


Gabesz87
addikt

E530-am van egy 64 Gb-os ADATA SP300 mSATA SSD-vel, amit sajnos kezdek kinőni, nem sok hely van már, ezért kicserélném egy 120-asra. Ti ha használtok, milyet használtok, mit ajánlotok? Én az ára miatt egy Kingston mS200-at néztem ki. Vélemény?

(#168) V.Stryker válasza Gabesz87 (#167) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nekünk az E531-ben m.2 csatlakozó van, így mSata kilőve.

Amúgy amióta lehúztam egy kis időt PC-s kereskedelemben, kizárólag Samsung ssd-ket használok.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#169) Gabesz87 válasza V.Stryker (#168) üzenetére


Gabesz87
addikt

Az asztali gépemben nekem is Samsung 840 van, szeretem is (nem az EVO, csak a sima). Előtte OCZ volt, hát azzal aztán volt bajom. Csak hát hallva a sok balhét az EVO-k körül (lassulás, fw gondok), nem sok kedvem van hozzá ami azt illeti. Meg hát az mSATA-s Samsung EVO kb 4e-el drágább, mint a Kingston.

(#170) cattus válasza Gabesz87 (#167) üzenetére


cattus
őstag

Én az E430-ban egy Intel 530-at használok a HDD helyén. 22k volt a helyi PC boltban 5 év garival. Eddig tökéletes.

Do the thing!

(#171) V.Stryker válasza cattus (#170) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nekem a feleségem gépében van olyan, egy rakás sz.r.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#172) kmisi99


kmisi99
addikt

Érdekelne mit gondoltok egy ThinkPad E531 ről? Barátnőmnek keresnék laptopot, ami nem egy sok kilós állat, de mégis rendesebb minősége és teljesítménye van. Azért jobb lehet mint a többi konzumer gép? Sajnos egyáltalán nem ismerem ezt a szériát.

(#173) V.Stryker válasza kmisi99 (#172) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Jónak jó, de azért van egy két idiotizmus vele. Lásd a blogomat... Amúgy kulturált ajánlatért eladom. :)

Amúgy most kaptam egy céges Dell-t, azzal sem vagyok maradéktalanul elégedett. :W

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#174) fgst


fgst
tag

Sziasztok!
Valaki cserélt már E540-ben billentyűzetet?
Nemvilágítósról cserélnék háttérvilágításosra. Mindkettőn, ugyanott vannak a szalagkábelek, passzol (igaz az újban 4 helyett 6 rögzítő csavar van), viszont világítani nem akar az FN+SPANCE kombóra.
Valakinek van ötlete vagy tapasztalta az ügyben?
Üdv. Zoli

[ Szerkesztve ]

(#175) fgst válasza fgst (#174) üzenetére


fgst
tag

Sziasztok!
Akkor megválaszolom a kérdésem...
Arra ugyan nem sikerült rájönni, hogy típusszám alapján hogyan deríthető ki a háttérvilágítás támogatottsága, de a billentyűzetet kiszedve feltűnő, hogy a 12 érből csak 3 db van kiforrasztva a pointer szalagkábelén.
A háttérvilágítással rendelkező billentyűzetek naracs színű kábelén megfigyelhető, hogy a 12 érintkezőnek kb fele össze van húzva egy érbe, valószínűleg ez adja a világítás egyik pólusát...
Szóval ha a te alaplapodon több mint 3 ér fut a szűkebb kábel csatlakozójánál, jó eséllyel alkalmas világítós billentyűzet beépítésére, ellenkező esetben viszont nem fog működni.
Üdv. Zoli

[ Szerkesztve ]

(#176) dash17291


dash17291
tag

Na, az E560 FHD-ban IPS lesz. De azért a fényerőre és annak eloszálására, a kontrasztarányra és az színpaletta lefedettségére kiváncsi leszek.

(#177) Jarod1


Jarod1
addikt

e531 em van, és az USB3 port valamiért kékhalált hozott, van valakinek ötlete mi lehet ? win7 32 bit

(#178) fgst


fgst
tag

Aki szeretne dokkolót a szeretett masinájához jutányos áron annak ajánlom figyelmébe ezt az apróhirdetést:
http://hardverapro.hu/apro/lenovo_thinkpad_onelink_dock_eu1

[ Szerkesztve ]

(#179) Jarod1


Jarod1
addikt

E531 be i5 ös procit bele lehet tenni?

(#180) bnorci71


bnorci71
addikt

huu de be van halva ez a topik :(

ez jó a mi kis gépünkbe?
[link]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#181) Jarod1 válasza bnorci71 (#180) üzenetére


Jarod1
addikt

aszem jó, mintha láttam volna m2 csatit.

(#182) bnorci71 válasza Jarod1 (#181) üzenetére


bnorci71
addikt

köszi igen itt írja

update: A belső, eddig nem kiderített csatlakozó némi nyomozás után elárulta magát: M2-es, tehát biztosan nem mSata csatlakozó került a gépbe, amibe a már Lenovonál ismerős NGFF sorozatos SSD-k kerülhetnek.

csak ez a rengeteg szám szabvány elnevezés .......................

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#183) bnorci71


bnorci71
addikt

de kihalt ez a topik :F

zsanér másnak is lötyög? Mostanában tűnt fel, hogy lezárom majd a kijelzőt még 1-2mm-t lehet a klaviatúra felé nyomni

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#184) lionshamlet


lionshamlet
senior tag

Sziasztok.
Lenovo thinkpad e531 lapinal az a hibauzenet jott elo win ujratelepites utan:
To interrupt normal startup, press enter
Bejon a boot menü
De nem enged bootolni se hdd-ről, se usb-ről.
Mit tudok kezdeni vele?

(#185) ducee


ducee
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy lapi, Lenovo E531-es.
Én már úgy jutottam hozzá, hogy nem kapcsol be.
Töltőre dugva, és bekapcsolva, talán az "i" piros pötty gyullad ki, meg el is alszik,
de már régen vettem elő.
Valaki azt mondta, hogy ez a típus hajlamos bios hibára is, lehetséges?

Aki tud valami infót, ne tartsa magában, köszi!

(#186) fgst válasza ducee (#185) üzenetére


fgst
tag

Szia!
E540-nél nekem volt ilyen betárolt bios hiba problémám (bekapcs gombra i-n pont kigyullad, fn, egyéb ledek nuku, ventilátor nuku, nem bootol, ki sem lehet kapcsolni, gombbal, csak teljes áramtalanítással).
Nekem ezen áramtalanítás (táp és akku ki) és gombelem kihúzása pár percre szokott segíteni. Ilyenkor kiürül a bios, hibaüzenettel bootol, de elindult utána a gép.

(#187) ducee válasza fgst (#186) üzenetére


ducee
csendes tag

Köszi az infokat, de azt hiszem ezeket én már mind próbáltam rajta...
Még cpu cserét is.
Azóta is ugyanaz a helyzet.
Én is csak hallottam valakitől hogy bios bajuk szokott lenni ezeknek.

(#188) Jarod1


Jarod1
addikt

használ valaki M2 ssd a gépében?
One M.2 Card slot for support of WWAN card or SSD

(#189) fgst válasza Jarod1 (#188) üzenetére


fgst
tag

Szia!
Én M.2-vel használom, azon van a rendszer, ill. van egy másodlagos optibayban.
Én ilyet vettem hozzá anno:
Adata Premier SP600 M.2 2242 - 256GB - SSD

(#190) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok!
E531 hoz mellyik a legerősebb proci ami belevaló? és w11 compatibilis esetleg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.