Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Lenovo Thinkpad E431 Boot probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) regica


regica
csendes újonc

Sziasztok!

Egy Lenovo Thinkpad Edge e431-et használok már vagy 4 éve, és valamit elállítottam egy windows pendrive-ról való telepítése során pár hónapja, és nem tudom visszacsinálni, és mostanában többször - főleg ha alvó állapotból hívom vissza - megjelenik egy BIOS-os ablak, amit sajnos nem tudok mellékelni, de a következő szerepel benne: Boot Menu, alatta Windows Boot manager, ATA HDDO: Crucial...(ez gondolom az SSD meghajtóm, amin a Windows is van), ATAPI CDO... és PCI LAN: Realtek... egyikre kattintva sem történik semmi, nem Bootol. Illetve a Boot Menu mellett beléphetek egy Application Menu-be is, ahol a Boot priority order-t lehetne állítani, select item-nek a +/- - kéne megnyomni, ami sajnos nekem numerikus hiányában nincs.... Itt amúgy a az első a Windows Boot Manager a második az ATA HDDO: Crucial
A dolog amúgy megoldódik úgy, hogy kiveszem az akksit, várok 1 percet, aksi vissza, bekapcs. és onnantól rendesen Bootol.
Remélem tudtok segíteni, mert elég idegesítő dolog! Előre is köszönöm a segítséget!

(#2) dugo_ válasza regica (#1) üzenetére


dugo_
veterán

Nyomj egy bios resetet, aztán állítsd be rendesen a boot sorrendet, ami nem kell (lan boot pl) az tiltsd le.

Amúgy van Notebook hibák és Azonnali notebookos kérdések topik is, nem kellett volna újat nyitni.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Lenovo Thinkpad E431 Boot probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.