Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 3d


3d
tag

Sziasztok!

Most került valahogy elém a Lenovo IdeaPad Yoga 510 14 laptop, ami első ránézésre furának tűnhet ezzel a notebook/tablet kombóval, de jobban megnézve talán az egyik legjobb ár/érték arányú laptop a piacon ebben az árkategóriában.
Az érdekes az, hogy senkit nem látok, hogy ugyan így vélekedne ezért bedobom ide, hogy megtudjam más véleményét is.
Link a gépről.
Illetve egy review a notebookcheck-en.

Ami nekem elsőre felkeltette a figyelmemet az a i5-7200U és az IPS panel. Persze az IPS-ből a leggyengébb de akkor is IPS.(Persze a glossy kijelző az emberfüggő de szobában tökéletes.) Semmiképp sem játékra hanem inkább kreatív munkákra. Már ezekkel a paraméterekkel sem találtam ilyen áron laptopokat. Ha valaki tud 7. generációs procival(i5), IPS paneles gépet 220eFt-ért, nyugodtan dobja ide a linket!
Amit eddig hátránynak érzek, hogy nem lehet az aksit gépbontás nélkül cserélni. Ezt nem tudom hogy én megtehetem-e garivesztés nélkül, de amint megtudom írok.

Köszi előre is a véleményeket!

[ Szerkesztve ]

(#2) Hiperhuje


Hiperhuje
aktív tag

Én is szemezek egy ilyennel. Most az edigitálnál kamatmentes 15x16.000 ft lenne. A faxomat! Sajnos beleszerelmesedtem a 2 in 1-ekbe. :F

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#3) 3d válasza Hiperhuje (#2) üzenetére


3d
tag

Én végül beruháztam egy ilyenbe és eddig nem bántam meg. Így használva egy pár napot nagyon szuper :)
8 GB memóriával kértem mert ez azért ma már alap egy gépben. Ami szuper ebben, hogy ennél a gépnél a memória és háttértár csere nem jár garanciavesztéssel, tehát bármikor lehet cserélni a 2 éven belül. A memóriának csak egy foglalat van, de így is 16GB-ig bővíthető.
A kijelző fantasztikus!! Persze az oldalsó bevilágítás az meg van de összehasonlíthatatlan képe van egy TN panelezhest képest. Persze ez nem fps játékra való de ha fontos, hogy jól látható és szép kép legyen akkor ezt teljes mértékben hozza. Amitől még aggódtam az a fényerő de átlagos felhasználáshoz tökéletes. Nyilván ha többnyire szabadban használod erős nyári napsütésben akkor ez nem a te géped lesz. Én többnyire szobában használom :)
Az aksi sajnos lehetne erősebb (csak 35Wh) de hála a 7. generációs procinak átlagosan így is bír kb 2 órát(bár ezt nem mértem pontosan), ami nekem teljesen elég.
Fontos még megjegyezni, hogy a garanci az a tmx-nél van(telemaxgsm) amiről elég sok rosszat hallottam. Ez azért fontos mert az aksit csak náluk lehet cserélni, vagyis nem tudod garivesztés nélkül te saját magad cserélni.
Egy érdekesség ami egy kicsit zavaró, de jól néz ki, az a fémnek tűnő élek, amik sajnos gépeléskor "karcolják" a kezét az embernek :)
Ja és a 14" az tökéletes! Nekem a 13.3" túl kicsi lenne a 15.6" meg túl nagy lenne.
A billentyűzetvilágítás áldásos esténként, és egy nagyon ötletes megoldással még utp kábelt is lehet csatlakoztatni a géphez :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.