Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#934) Kristof93


Kristof93
senior tag

Sziasztok!
A fórum sokat segített a gép kiválasztásakor, ezért gondoltam regisztrálok és leírom a tapasztalataimat.

Az i7es, FHDs változatot választottam egy 64 gigás Samsung msata ssd-vel és 8gb rammal.

Először is a hőfokok (nem légkondis szobában): netezés közben a proci, a hdd és az ssd is 50fok körül van. Játék közben a proci általában 65 fokos, maximum 74, a gpu pedig 71. A hdd ilyenkor nálam 58 fokig ment fel. A gépház csak a billentyűzet közepén melegedik jelentősebben, de itt sem zavaró.

A játékok nagyrésze fullhdban is játszható max beállításokon, a max payne és a bf3 "csak" highon.
A képernyő képe még 1600*900ról skálázva is szép marad, ezért nem kell a játékok miatt a kisebb felbontasú változatot választani. Játszani elég az i5ös verzió, de az i7es proci eszméletlenül jó, 3d renderelésnél majdnem a 2600k-mat is beérte.

Hibák/hiányosságok:
-a képernyő körüli fényes műanyag borzalmas minőségű, nem is tudom mit gondoltak a lenovo mérnökei amikor kiválasztották.
-szerencsétlenebb villamos hálozat esetén a gépház enyhén rázhat.
-két külső képernyővel használom a gépet, ilyenkor a beépítettet vagy egy harmadikat nem lehet rákapcsolni.
-304.79-es driverrel néha megfeledkezik hogy egy dedikált vga is van benne, a játékok alatt nem működik és még az nv control panel sem indul el, újraindítás vagy folyamatosan elindítva tartott nv control panel megoldja ezt a problémát.
-a touchpad óriási de elég nehézkes használni.
-a ramot csak 16gb-ig lehet bővíteni ami Photoshophoz vagy más éhesebb programhoz kevés lehet.
-az ssd gyorsítótárként van konfigurálva, "szétválasztani" pedig körülményes. Tudok segíteni ha valakinek ilyen problémája adódik. -a 64GB szerintem elég rendszernek, Adobe és Autodesk programokkal megrakva is maradt még 20GB-om, pagefile és hibernálás kikapcsolásával.

Összsítve szerintem a gép nagyon megéri az árát, munkára (Ps-el és Mayaval dolgozom) és játékra is kiváló.

Ha valami kérdésetek van szívesen válaszolok :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.