Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7351) modflow válasza Hunter2 (#7350) üzenetére


modflow
veterán

Előbb elindult úgy, de visszaraktam az aksit és most megint nem megy.

Lehet el kell telnie egy bizonyos időnek aksi és töltő nélkül és úgy kapcsol be aksi nélkül. Ezt megnézem.
Most van pl. 17:00, megnézem 17:15-kor elindul-e.

Közben ezt találtam:
Fórum

Nem vagyok a legjobb angolból, de az jött le, hogy a Lenovo progija kisüt egy IC-t az alaplapon és ez a baja.
Nos nekem már nem garis a gép, mert 2013 elején vettem. De könyörgöm, én elindítok egy gyári LENOVO szoftvert és ha az tönkreteszi az alaplapot bármikor, az nem kötelessége a cégnek hogy cserélje, javítsa ingyen?

Valaki átfutná a linkelt oldalt?

(#7352) Hunter2 válasza modflow (#7351) üzenetére


Hunter2
addikt

Egész egyszerűen a full feltöltés-lemerítésbe belepusztult az akksid. Ennyi!
Veszel bele egy másik akksit és menni fog jó eséllyel.

[ Szerkesztve ]

(#7353) modflow válasza Hunter2 (#7352) üzenetére


modflow
veterán

De az oldalon, amit linkelek pont az van, hogy nem ez a gond. Az alaplapi chipet nyírja ki a szoftver és hiába veszek új aksit, ha az alaplap ami vezérli rossz lett.

(#7354) modflow


modflow
veterán

Hát nem kapcsol be... :(

Nem tudom az előbb hogyan indult el.

(#7355) modflow


modflow
veterán

Sajnos ennek annyi...

Igen, egy trükkel be lehet kapcsolni és amíg nem húzom ki a falból, addig tölti az akksit és utána használható is, de ha kihúzom utána már nem tölti az akksit és ha lemerül, akkor szintén nem lehet tölteni, csak trükközés után. Szóval sajnos tényleg kinyír valamit az alaplapon.

Senki ne használja ez a LENOVO Energy Management programot!!!!!

(#7356) Impressa válasza modflow (#7355) üzenetére


Impressa
őstag

Szia,

Én már futtattam le, s akkor nem halt bele a gép. Annyi volt össz-vissz, hogy várnom kellett majdnem 1 órát, mire a villogás után átváltott pirosra, s elindította a töltést. Azóta nem próbáltam. A gép élete során kb. 3x-4x csináltam.

Hogy áll most a dolog?

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7357) modflow válasza Impressa (#7356) üzenetére


modflow
veterán

Sajnos sehogy...
Nekem nem érzékeli a töltőt. A TMX azt mondta nem javítják meg, menjek a fogyasztóvédelemhez.
Szervizt se nagyon találok, ahol javítanák itt Miskolcon.

(#7358) WhiteHawk24 válasza modflow (#7357) üzenetére


WhiteHawk24
tag

Jesszusom TMX.... Soha senkinek ne keljen oda mennie.... Garanciális a gép, hogy oda akarod vinni?

(#7359) Crash Diet válasza modflow (#7355) üzenetére


Crash Diet
csendes tag

Hát az utolsó mondattal mérsékelten egyet értek

Nálam ez az energy management időről-időre hazavágja a gépet és kék halált dob, miután percekig 100%-on pörgeti a procit és nem engedi, hogy levegyen a feszültségből és az órajelből...az szokott segíteni, ha eltávolítom és felrakom újra valamelyik verziót a kemény kettő darab verzió közül. Egyedül azért használom, mert a portalanítás funkció nagyon jól jön egy hosszabb render vagy játék után

Viszont érdekes módon ez is akkumulátorral függhet össze, mivel azután szokott jelentkezni a probléma, ha nagy ritkán használom aksiról a gépet és miután vissza töltötte 100%-ra, utána szokott előjönni. (ha átállítom "optimálisra" (60%), akkor volt már olyan, hogy egyszerűen "beakadt" a gép, újra sem lehetett indítani, szóval én nagy ívben elkerülöm az aksi kisütést, eszembe nem jutna megpróbálni, pedig már elég régi lehet, mivel használtan vettem a gépet, (refurbished)
Hiába na, a lenovo csak árban és (bizonyos modelleknél) kialakításban jó, minden másban eléggé gagyi, a szervizről, supportról nem is beszélve, sajnos a lenovonál rengeteg a kókler és trehány "szakember" :W

Ezt csak azért írom le, hogy tényleg jobb kerülni az energy mgmt-et ahogy csak lehet

(y510p tulaj vagyok)

[ Szerkesztve ]

(#7360) A megváltó


A megváltó
tag

Én még nem csináltam akkumulátor nullázást ahogyan a management program írja.De driver azt kell felrakni ami a honlapon van / cd -n és akkor nincs semmi baj szerintem , persze ez az én tapasztalatom/véleményem.
wifi driverel szívtam én is mindig megszakadt ha 300 mb re volt a router állítva, de újratelepítettem a honlapról a drivert és azzal meg jó volt.Vga driver(hd4000) is van sokkal frissebb , de az újakkal nem működik a fn+ f4 kombó, nem mintha valaha is használtam volna:)

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#7361) Impressa válasza modflow (#7357) üzenetére


Impressa
őstag

Nekem még megy a gép, csak nem tudom meddig.
Megbízható szervizest tudnék ajánlani neked, de sajnos ő Pesten dolgozik, sok fórumtárs is ismeri. Lehet egy misét megérne a dolog, azaz egy kérdést, hogy vállalja-e vagy sem. Van rá esély, hogy menthető, de ezt ő tudja biztosan. Killhates

Én évekig 60%-on használtam, de aztán úgy döntöttem, hogy ezzel felhagyok s legyen 100%-on. Nálam a mai napig fut a battery management, csak tudnám minek...
Egyelőre teszi a dolgát rendesen, bár a touchpad meg van bolondulva, csak külső egérrel tudom használni, ezen kívül semmi gondom nincs vele.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7362) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!

Lenovo Ideapad Y580 gamer laptopot , Full HD kijelzos (2012 Szeptemberi vasar) mennyiert lehet eladni hasznaltan?
Koszonom.
G

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#7363) kalozhun100 válasza Gravity1234 (#7362) üzenetére


kalozhun100
őstag

Hello ezt a kérdést egy beárazós topikba tedd fel kérlek. De amúgy olyan 150kra saccolnék.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#7364) Hunter2 válasza kalozhun100 (#7363) üzenetére


Hunter2
addikt

Egy 5 éves használt laptopot? Én max 100-at mondanék rá ha nem árulgatni hanem eladni akarod.

(#7365) WhiteHawk24


WhiteHawk24
tag

Üdv!
Valaki használja ezt a gépet Windows 10 1709-es builddel? Nekem állandóan kékhalálozik. Most állítom vissza.

[ Szerkesztve ]

(#7366) modflow válasza WhiteHawk24 (#7365) üzenetére


modflow
veterán

Én használom és mindig frissítek, így a legutóbbi verzió van fent. Nincs semmi gond vele.
Mondjuk eredeti a Win és az Office is.

(#7367) kalozhun100 válasza WhiteHawk24 (#7365) üzenetére


kalozhun100
őstag

Mióta kijött a windows 10 első insider verziója azótaaz van rajta.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#7368) WhiteHawk24 válasza kalozhun100 (#7367) üzenetére


WhiteHawk24
tag

A 1703-as builddel nincs is gondom, de gondolt egyet és frissült magától a múlthéten (Mikor én akartam még anno, akkor bezzeg nem sikerült neki!), majd rendszeres kék halálokkal örvendeztettet.
Valószínűleg driver gondom lesz, majd ha lesz időm nekiülök megjavítani, de lehet inkább megvárom már akkor a 1803-at!
Mindkettőtöknek köszönöm a segítséget! :R

(#7369) cerberusmax


cerberusmax
csendes tag

Sziasztok!

Mióta befrissített legutóbb a WIN10, azóta eltűnt a bluetooth driverem :W , Fn + F5-re nem jön elő a kapcsoló :W . Amit eddig találtam driver az nem működik. :((( Másnál nem jelentkezett a hiba? Megoldást tud rá valaki? :F

Köszi.

"Nincs végzet, csak ha bevégzed." Y580 i7 8Gb 1.75Tb FHD 256GB mSata ADATA XPG SX300 :)))

(#7370) Impressa


Impressa
őstag

Nekem eddig minden funkció müxik rajta a frissítések óta. Remélem így is marad.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7371) cerberusmax válasza Impressa (#7370) üzenetére


cerberusmax
csendes tag

Meg tudnád írni, hogy melyik bluetooth driver-t használod és milyen verzióval? Sokat segítene. Köszi.

"Nincs végzet, csak ha bevégzed." Y580 i7 8Gb 1.75Tb FHD 256GB mSata ADATA XPG SX300 :)))

(#7372) feco93 válasza cerberusmax (#7371) üzenetére


feco93
tag

Szia!
Nekem ezzel működik!

(#7373) Armis


Armis
tag

Nálam olyan gond adódott, hogy se wifi, se ethernet nem működik. Egyáltalán nem ismer fel hálózatot, hiába telepítenék drivert, bár win10 alá nem is kéne. Létezik megoldás?

(#7374) bacus


bacus
őstag

Nemrég vettem észre, hogy a bal hangszóróm teljesen néma. A gép 6 éves, legalább 50%-ban fülhallgatót használok, ezért nem is tudom megmondani, hogy mióta lehet rossz.

Elképzelhető, hogy csak valami kábel szétcsúszott, kontaktos? Az alaplapi csatit már lehúztam, visszadugtam, ez nem segített. Ennél jobban nem igen szeretném szétszedni a gépet, 0-24 -ben megy.

Tud valaki ajánlani olyan embert aki megnézné ezt neked, de megvárhatóan? Azaz nem kell otthagynom a gépem.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#7375) SteadyMan válasza bacus (#7374) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Az is lehet, hogy a fülhallgató jack aljzatnál kontakhibás a hangszóró leválasztás. Azt még nézd meg, ha hozzáférsz.

(#7376) bacus válasza SteadyMan (#7375) üzenetére


bacus
őstag

Köszi az ötletet, ha darabokra szedés nélkül hozzáférek akkor megnézem. Gondolom azt sem egyszerű cserélni.. :(

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#7377) SteadyMan válasza bacus (#7376) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Már nem emlékszem, hogy zárt, vagy nyitott típusú a jack aljzat, de ha nyitott. lehet annyi elég, hogy letisztítod a kontaktokat, amelyek leválasztják a hangszórókat. Zártnál lehet még az is segít, ha jó erősen belefújsz az aljzatba, néha bevisz kis szöszöket a jack dugó és kihúzás után nem tud visszazárni a kontaktus rendesen.
De persze az is lehet hogy nem itt van a baj, csak egy ötlet volt.

(#7378) bacus válasza SteadyMan (#7377) üzenetére


bacus
őstag

Itt is van vmi probléma, mert ha a bedugott jackat mozgatom, akkor is előjön kis kontakt hiba. :(
Persze lehet a füles dugójával is gond, majd kipróbálom másik fülessel is.

A belefújást próbálom ki előszőr, ahhoz nem kell szétszedni. :)

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#7379) SteadyMan válasza bacus (#7378) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Amit írsz, az sajnos előjön ezeknél a jack aljzatoknál, néha a NYÁK panelon elenged az aljzat forrasztása és tipikusan ilyen "mozgatós" kontakthiba lép fel. Ezt a befújás nem fogja megoldani, az néha csak arra jó, hogy ha szöszmösz ment az aljzatba és pont amiatt nem érintkezik valamelyik kontaktus, akkor talán kijön a levegő hatására. Csak szét kellene szedni és nagyítóval megnézni, hogy ha mozgatod az aljzatot, nem látszik e a forrasztásokon repedés, leválás.

(#7380) bacus válasza SteadyMan (#7379) üzenetére


bacus
őstag

Ezt a szétszedést nem igen szeretném magam megoldani, egy újra zsírozás/takarítás se ártana, de a notit nem tudom nélkülözni :(, és van egy olyan kényszer képzetem, ha én szedem szét, akkor utána több bajom lesz vele. (biztos sikerül letörnöm valami rögzítő pöcköt a tapasztalatlan szétszedéssel) Már új korában is "recsegős" volt a billentyűzet, vigyáztam rá nagyon, ezért most pont ugyan olyan, mint új korában. :)

Tudtok ajánlani valakit aki már sokat szétszedett ebből a típusból és megvárható a művelet?

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#7381) SteadyMan válasza bacus (#7380) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Nem tudom, hogy ki fog itt valami megbízható szakit javasolni, mert nem nagyon él ez a topic. :(
Amúgy meg egy gép szétszedés úgy, hogy átnézni mindent, megkeresni a hangszórós problémát, procit újrazsírozni, kitakarítani a port, azért van pár óra. Szervizek, meg be sem vállalják azonnalra. Mindenesetre mentsd az adataidat a gépről , mielőtt így szétkapják.
Esetleg az Azonnali kérdések órája topic-ban kérdezz rá, hátha ott ajánlanak laptop szerelőt.

(#7382) modflow


modflow
veterán

Az Y580-am kártyaolvasója, ami kb. összesen ha ment 3 órát, sokat mondok, tegnap csak kelezte hanggal és egy pillanatra megjelent a meghajtó, aztán meg el os tűnt végleg. Pedig a kártya jó! Többel is néztem.

Mi baja lehet az olvasónak? Lehet törölni külön a dtovetét és újrarakni? Vagy Windows kezeli?

Mit lehetne kezdeni vele? Csak az auto navi kártyáját szeretném frissíteni.

(#7383) modflow


modflow
veterán

Az Y580-am alaplapi töltésvezérlője anno tönkre ment a gyári akksi karbantartó miatt. Javítva lett.

Ennek van köze ahhoz, hogy most már vagy 8 óra, míg feltölt az akksi?

Nektek mennyi idő alatt tölt fel 0-ról 100-ra?

(#7384) kockaskocka


kockaskocka
csendes tag

Sziasztok! Lenovo Y570-re szerettem volna a Win10-et feltenni, de az utolsó telepítési fázisban kiírta a telepítő, hogy a gép nem alkalmas rá? Nem értem hogyan lehet ez. A specifikációja nem olyan rossz a gépnek. Mi lehet az ok? Drivert kell frissíteni? Köszönöm!

(#7385) modflow


modflow
veterán

Nekem most lesz 7 éves a gép.
Tökéletesen működik, de felmerült bennem, hogy lehet nem ártana pasztázni a CPU-t.

Mire van ehhez szükség? Mert csak akkor szedném szét, ha mindenem megvan hozzá.

Gondolom a paszta az alap, de kell valami más is? Valami hűtő hidat olvastam itt valahol... :F

(#7386) bacus


bacus
őstag

Nálam már tulajdonképpen nyugdíjba vonult a gép, még mindig nem csináltattam meg az egyik hangszóróját :), de mivel nem használom napi szinten már nem is fontos.

Ha majd megint nem a virusról szól a mindennapi élet, lehet megcsináltatom, lányomnak fáj rá a foga nagyon, de egyelőre még vannak rajta régi dolgaim, amit csak ott használok, pl nyáktervező, ilyesmi..

Egy nagyon jó kis gép az már biztos, megszolgálta az árát, a fényes kijelzőt nem szerettem nyáron, nem fért be a motorom dobozába, de nem bántam meg a vételt.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#7387) SteadyMan válasza modflow (#7385) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Ebben a videóban látni, hogyan kell szétszedni a gépet és kb. 8 perc után van az, hogyan tisztítja és keni újra a tag. A hűtőhidat egyben le lehet venni, arról is letörli a régi hőpasztát.
Szóval csak szerszám, paszta meg türelem kell hozzá.

(#7388) modflow válasza SteadyMan (#7387) üzenetére


modflow
veterán

Hú bakker!
Ezt darabjaira kell szedni? :Y
Hát nem tudom, nekikezdjek-e...

Milyen szerrel törli le a régi pasztát?

(#7389) SteadyMan válasza modflow (#7388) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Igen, eléggé szét kell szedni, mert csak úgy lehet hozzáférni, hogy le tudd emelni a hűtőhidat. A régi pasztát előbb egy tiszta, száraz, 100%-os pamut ronggyal (semmiképpen ne legyen műszálas) le kell törölni, az szinte teljesen lejön. Ha mégsem, nagyon enyhén megnedvesíteni tiszta alcohol-lal a rongyot (legjobb egy régi fehér pólóból egy darab) és azzal leszedni a maradékot. Fontos, hogy ne kend rá sem a régi, sem az új pasztát az IC-k lábaira, mert onnan elég körülményes kitakarítani. Ahogy látszik is a videóban, tisztítás után az IC-t leragasztja a tag egy méretre kivágott fóliával, hogy még véletlenül se kenjen mindent össze. És nem kell nagyon vastagon a paszta, mert ha túl sok, ki fog oldalra préselődni, amikor visszacsavarozod a hűtőhidat. Éppen annyi szükséges, hogy az IC teljes felülete egyenletesen be legyen kenve, ne legyen folytonossági hiány sehol, mert ott akkor légrés keletkezhet.
De ha nem nagyon szedtél még szét ilyesmit, akkor lehet jobban jársz, ha beviszed egy számítógép szervizbe, ahol csinálnak újrapasztázást, takarítást, mert elsőre nem lesz ez olyan egyszerű menet.

(#7390) modflow válasza SteadyMan (#7389) üzenetére


modflow
veterán

Asztali PC-t szétszedtem már kismilliószor, de ilyet laptopot még nem...

Mennyi forintért csinálnak meg egy újrapasztázást kb?

(#7391) SteadyMan válasza modflow (#7390) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Ez változó itt Budapesten, általában szerviz óradíjjal számolnak, ami azért alsó hangon 10e Ft biztos van, fel kell hívni a szervizt és megmondják. De ha szedtél már szét gépet, akkor nem lesz olyan dráma, ha te csinálod meg figyelmesen.

(#7392) modflow válasza SteadyMan (#7391) üzenetére


modflow
veterán

Akkor én fogom csinálni.
A ne menj sehova idején enyhén lesz rá időm. :D

(#7393) modflow válasza SteadyMan (#7391) üzenetére


modflow
veterán

7:30 után mit művel a CPU körül?
Mit tép fel???

Ill. van a GPU, CPU ezt pasztázza, de mik azok a téglalap szerű dolgok, amik szürkék?
Azokhoz miért nem nyúl?

(#7394) SteadyMan válasza modflow (#7393) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Gyárilag van ott fólia, pont azért, amit írtam, hogy ne tudjon az IC lábakhoz befolyni a paszta. De gondolom mégis befolyt és azért veszi le a fóliát, hogy kitakarítsa, majd ragaszt rá újat. A GPU-nál nem kellett.

(#7395) modflow válasza SteadyMan (#7394) üzenetére


modflow
veterán

Értem.

Viszont van ugye a képen itt fent a GPU és a CPU. Ez oké.
De van ott még 4 szürke színű terület. Az mi?
Az paszta?
Ha igen, oda miért nem tesz újat?

(#7396) SteadyMan válasza modflow (#7395) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Azok a szürke részek nem paszta, hanem Seal Strip. Ez olyan gyurma szerű anyag, ami rugalmas és azért használják, hogy amikor rászorítják a hűtőhidat az alaplapra, ne roppanjanak össze azok az IC-k, amelyeket nem kell pasztázni. Meg persze kitölti a réseket és azért van valamennyi hőkontakt ott is, nem csak a levegő. Ha megnézed a képet, ennek a tömítőnek az egyik része az egyik oldalon, a többi része a másik oldalon maradt, ha visszarakod a hűtőhidat kb. jó lesz újra.

(#7397) modflow válasza SteadyMan (#7396) üzenetére


modflow
veterán

Értem, köszi.
És nagyon köszi, hogy segítesz! :R

Hiába nézem 4K-ban a videót, nem látni rendesen.
A tuti az lesz, ha szétszedem.

Csak azért vagyok óvatos, mert ha szétszedem és valami hiányozna, vagy eltörne, bármi... és nem tudnám használni, akkor a Home Office-nak annyi.... ami elég nagy gáz lenne...

Még egy utolsó kérdésem lenne. A videóban ő is letép valami fóliát. Ha nekem is le kell, mit tegyek vissza? Milyen fólia az???

[ Szerkesztve ]

(#7398) SteadyMan válasza modflow (#7397) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Szia!
Antisztatikus fólia, nem tudom, honnan lehet beszerezni mostanság. Esetleg helyettesíthető Kapton fóliával, amit forrasztáskor használnak kitakaráshoz, hogy ne olvadjon/mozduljon el alkatrész. Mindkettő elég drága.
De ha szerencséd van és nem trutyis az IC-k lába, akkor nem kell letépni a régit, vagy ha mégis le kell és óvatosan teszed, akkor vissza is tudod tenni. Csak azért szükséges, hogy ha az új paszta megfolyik, ne menjen be a lábak közé. Mondjuk elvileg a paszta nem vezet elektromosan, de jobb a békesség.
Azért figyelmesen szedd szét a géped, fotózzál mindent, mielőtt kicsavarod a csavarokat, széthuzigálod a csatikat! Jól jön, ha nem emlékszel pontosan, mi hol volt, amikor rakod később össze.
Sajnos mindig benne van a pakliban, hogy történik valami gebasz amikor atomjaira kell szedni valamit, de azért az odafigyelés sokat segít. És itt nem túl jó, ha a végén megmarad egy két csavar... ;]

(#7399) modflow válasza SteadyMan (#7398) üzenetére


modflow
veterán

Ma megérkezett a 10g-os Noctua NT-H1 paszta, durva ára volt...
Gondolom ez bőven elég lesz.

Hát köszi a tippet a fényképezésre, én is mindig így szoktam csinálni, mármint hogy fotózok. :)

Amúgy ügyes vagyok gép terén, asztali gépet jó párszor szétszedtem már. Remélem ez is menni fog, ha egyszer belevágok.

Köszi szépen a segítséget!

(#7400) SteadyMan válasza modflow (#7399) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Nincs mit, drukkolok, hogy minden OK legyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.