Hirdetés

2019. november 21., csütörtök

Gyorskeresés

(#7251) alces

alces
(csendes tag)

Az Y570-ről váltottam Alienre. Persze használtan, és nem bántam meg. Vannak nagyon szép darabok az aprón, nem csak AW. Persze az igényeket kell pontosan meghatározni. Sokan még számlát is tudnak adni. Ami még jó, hogy remek szakemberek vannak kis hazánkban akik ezen gépek szervizét sokkal jobban ellátják, mint a szakszervíz. Az Asus G sorozat jó hűtéssel van megáldva, ajánlott, kivéve néhány szériát, de ezeket a fórumon megtalálhatod
Én is vigyáztam az enyémre anno, az asszonypajtás örökölte. Na ő már kevésbé, ennek ellenére semmi baja. Azok a Lenovok még össze voltak rakva. Az MM-ben nézegettem Y50-70-et, összeszerelésben, anyagminőségben közel sincs olyan, mint egy 570 vagy 580. A cimbi 580-asa még mindig prímán szuperál, szintén barátosnőnél. Ő MSI GT70-re váltott.

(#7252) alces válasza 52utas (#7237) üzenetére

alces
(csendes tag)

Takarítsd ki, kapjon új hűtőpasztát. Azután új drivertelepítés. A ventillátor megy amikor terheled??Ja és nézz GPU Z-el hőmérsékleti értékeket.

(#7253) nbware válasza Classius (#7247) üzenetére

nbware
(senior tag)

és a y700ra nem gondoltál?

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#7254) Thorizmund

Thorizmund
(csendes tag)

Sziasztok srácok!

Szeretett y570-es laptopom adaptere 4,5 év után megadta magát. Próbálkoztam univerzális töltőkkel, de nem az igazi, mert egyik sem produkálja rendesen azt a 120 W-ot szegénykémnek. Úgy döntöttem rászánom a pénzt és veszek egy direkt ehhez gyártott adaptert. Ezzel kapcsolatban két kérdésem van. Az egyik, hogy az 'utángyártott új' jellemzésű termékért megéri-e kifizetni azt a 12e forintot, vagy nagyon ragaszkodni kellene a gyárihoz? Ezt azért kérdezem, mert ahol találtam ilyen adaptert, gyári töltő nincs raktáron :/ A másik kérdésem az lenne, hogy milyen átmérőjű a töltő feje? 3mm és 2,5mm-esből lehet választani és fogalmam sincs melyik lenne a jó. Előre is köszi a válaszokat!

(#7255) nbware válasza Thorizmund (#7254) üzenetére

nbware
(senior tag)

nekem y580 van. én elvittem a laptopot a boltba és ott kerestek hozzá megfelelő adaptert, ami tölti azóta is, ráadásul után gyártott. nem olyan mint a régi volt, mert majdnem 1,5x akkora, de teszi a dolgát :)

(#7256) Impressa válasza Thorizmund (#7254) üzenetére

Impressa
(őstag)

Szia!

Ez a te méreted:

(#7257) Sickboy25

Sickboy25
(addikt)

Sziasztok!

Sajnos a kisfiam kicsit leéltem a drága laptopomat, külsőre :). Az lenne a kérdésem, hogy az y580 fedlapja cserélhető? Ha igen hol tudnék venni? Nagyon karcos lett...

Köszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#7258) softcore

softcore
(csendes tag)

Hali!

Új téma keltette fel az érdeklődésemet, de nem igazán merek belevágni kérdezés nélkül :D

a proci húzásról érdeklődnék,

Igazábol elég sok helyen hallottam, hogy az Intel i - szériás procikat elég jol lehet "húzni" namármost ez mennyire igaz?

Illetve mennyire éri meg a dolog?

Amivel én rendelkezem: Intel i3 5005U @2000 ghz

Pontosan mi a "húzás"" folyamata?
Én óvatosan nézegettem a BIOS-t de semmi ilyesmit nem találtam benne egyenlőre :/

Szép napot nektek!

(#7259) Sickboy25 válasza softcore (#7258) üzenetére

Sickboy25
(addikt)

Hali!

Én laptopot nem nagyon húzkodnék... De meg lehet próbálni, de sok értelmét nem látom. Az asztalimat sokszor tuningoltam... Vannak itt fórumok amik lépésről lépésre leírják és nagyon sok jó tanácsot adnak! Pedig ott van a BIOSban :)

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#7260) A megváltó válasza softcore (#7258) üzenetére

A megváltó
(tag)

Szerintem y580 -ban, és atöbbi laptopban sem lehet a CPU-t tuningolni, biosban nincs rá opció, szoftveresen meg én csak a Clock gen-t próbáltam , de az se tudja kezelni,szóval felejtős.

[ Szerkesztve ]

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#7261) nbware válasza softcore (#7258) üzenetére

nbware
(senior tag)

az tuti, hogy nem az a bios kell hozzá, ami most is van, hanem egy hackelt, ami kinyit sok mindent a bios részen.
laptopot nem tuningolnék, főleg nem egy i3ast, értelme nem sok van. Ráadásul a hűtetni is jobban kell, laptopban, meg nem tudsz jobb hűtést adni neki.

(#7262) nbware

nbware
(senior tag)

Hali, valaki kipróbálta már az új y700at? tényleg olyan rossz az amd-s verziója, mindenképp az inteles a jobb megoldás?

(#7263) sinkoneri

sinkoneri
(tag)

Sziasztok!

Hasznalja vki az Y580-at 16G RAM-al?
Most tervezem az RAM bovitest.

(#7264) nbware válasza sinkoneri (#7263) üzenetére

nbware
(senior tag)

én használom igen és jól működik :D

(#7265) Vigneau válasza sinkoneri (#7263) üzenetére

Vigneau
(nagyúr)

Én is úgy használtam, nem baj az, ha van benne annyi. Úgy sem túl nagy tétel. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7266) sinkoneri válasza nbware (#7264) üzenetére

sinkoneri
(tag)

Kiraly!

Masik kerdes. Nekem gyarilag nem volt benne mSATA disk. Erdemes ezzel meg felokositani?
Hasznal valaki ilyet?

(#7267) Vigneau válasza sinkoneri (#7266) üzenetére

Vigneau
(nagyúr)

Volt a gépemben 128, majd 256GB-s mSATA SSD is. Remekül tette a dolgát, és mellette nem kellett kivenni sem a gyári HDD-t, sem az ODD-ot.

(#7268) nbware válasza sinkoneri (#7266) üzenetére

nbware
(senior tag)

Nekem van benne egy msata 240ssd es egy sima 250es sara ssd. Msatan van a rendszer, másikon csak a játékok :)

(#7269) sinkoneri válasza nbware (#7268) üzenetére

sinkoneri
(tag)

Es gyarilag volt benne vagy utolag pakoltad be?

(#7270) nbware válasza sinkoneri (#7269) üzenetére

nbware
(senior tag)

Alapból 2db 4es volt benne, vettem bele 2db 8Gbos Kingston 1600Mhz DDR3as modult és én tettem bele.

(#7271) sinkoneri válasza nbware (#7270) üzenetére

sinkoneri
(tag)

Koszi, ok nekem is mar megvannak a RAM-ok gond nelkul uzemel.
Masik hogy vettem egy nagyobb akksit is gepbe...az eredeti kicsit megadta magat csak sztem ujra kene az ujat kalibralni mert nem erzem azt a hosszabb akksi idot mint ami elvarhato lenne. Van vmi tapasztalatotok akksi csere kapcsan? Win es linux egyarant erdekelne.

Koszi

(#7272) A megváltó válasza sinkoneri (#7271) üzenetére

A megváltó
(tag)

y580 nagyobb aksi?Én még nem találtam

(#7273) sinkoneri válasza A megváltó (#7272) üzenetére

sinkoneri
(tag)

8800-as
http://www.notebook-alkatresz.hu/L11S6F01-8800-mAh-Akkumul%C3%A1tor--u112309+modell10586-Lenovo-Ideapad-Y580.html

(#7274) sinkoneri

sinkoneri
(tag)

Meg egy kerdes.

Dual boot-os a gepem amit most ujra akarok huzni de ugy hogy OKR-is mukodjon. (mos nem muxik).

Ha jol gondolom akkor ezek a lepesek kellenk:
1. OKR disk bebootol. A telepitonek meg kell adni a win particio meretet. Az OKR letrehoz egy Lenovo_Part particiot es a win particiot telepiti az OKR dolgait a Lenovo_Part paritciora.
2 Reboot a win telepitovel ..win telepit az OKR-ben megadott Win particiora a szokasos modon.

Ha csak win lenne akkor itt az jon hogy OKR-telepito ismet indit es futtat de nekem itt jonne a Linux telepites.
Csakhogy a linux felrakja a sajat boot manageret amit valoszinu az OKR boot managere felulcsap.
Szoval ha linux telepites utan inditom az OKR-t akkor az vajon mennyire vagja agyon a linuxot vagy ha meg ez utan megint konfiguralom a linux boot managert akkor elerheto e a OKR funkcio?

Csinalt mar vki ilyet?

(#7275) spyduck

spyduck
(nagyúr)

Sziasztok,

Van most bent nálunk egy Y580 Windows 10-el. A Broadcom wifi nem működik és nem is találok hozzá sehol működő drivert. Tudna esetleg segíteni valaki? :)

(#7276) kalozhun100 válasza spyduck (#7275) üzenetére

kalozhun100
(őstag)

win 10-nek alapból fel kéne ismernie, 8.1nél is a support oldalon azt írják, hogy a windows megkeresi hozzá.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#7277) spyduck válasza kalozhun100 (#7276) üzenetére

spyduck
(nagyúr)

Megkereste és meg is találta csak nem működik vele.

(#7278) nbware válasza spyduck (#7277) üzenetére

nbware
(senior tag)

lehet akkor nem jó...

(#7279) kalozhun100 válasza spyduck (#7277) üzenetére

kalozhun100
(őstag)

Nekem tökéletesen mükszik.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#7280) spyduck válasza kalozhun100 (#7279) üzenetére

spyduck
(nagyúr)

Ugyan ez a tipusú wifi kartyad van?

(#7281) kalozhun100 válasza spyduck (#7280) üzenetére

kalozhun100
(őstag)

ŐŐ, milyen is? Nekem valami N2200

Samsung Galaxy S7 Edge

(#7282) spyduck válasza kalozhun100 (#7281) üzenetére

spyduck
(nagyúr)

bcm94313hmgb

(#7283) kalozhun100 válasza spyduck (#7282) üzenetére

kalozhun100
(őstag)

win 7 driver? eszközkezelőben látható? Be van egyáltalán kapcsolva?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#7284) lenovo90

lenovo90
(újonc)

Sziasztok!
Sérülésmentes Lenovo Y570 billentyűzetet szeretnék vásárolni. Ha esetleg van valakinek, akkor kérem írjon nekem.

(#7285) nbware válasza lenovo90 (#7284) üzenetére

nbware
(senior tag)

én sajna kompletten szeretném eladni... :(

(#7286) peterszky válasza Sickboy25 (#7230) üzenetére

peterszky
(őstag)

Én a napokban frissítettem és ma nekem is előjött ez a probléma. Feltettem a géphez kapott Lenovo Broadcom Win7-es drivert, azóta megy minden rendesen.

What else you gonna do on a Saturday?

(#7287) kalozhun100

kalozhun100
(őstag)

Ma raktam újra a gépet, mivel megjött az SSD-m bele. Samsung 850 EVO 250GB msata. Pöpecül működik benne. Win 10 frissen fel, csak kártyaolvasó driver kellett, mert azt nem ismerte fel eszközkezelőben.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#7288) sinkoneri válasza sinkoneri (#7274) üzenetére

sinkoneri
(tag)

Megcsinaltam remekul megy minden. Dual Boot plusz OKR. Ha valakit erdekel leirom.

(#7289) kalozhun100 válasza sinkoneri (#7288) üzenetére

kalozhun100
(őstag)

OKR az mi? Engem amúgy érdekelne.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#7290) sinkoneri válasza kalozhun100 (#7289) üzenetére

sinkoneri
(tag)

OKR: One Key Recovery

A bekapcs gomb mellett levo pici gombbal lehet teljes OS image mentes csinalni a windows-rol amibol kesobb vissza lehet allitani az oprendszert. Csak en OS nelkul vettem a laptopot ezert volt kalandos felrakni a linux, windows OS melle.

(#7291) A megváltó

A megváltó
(tag)

Sziasztok!
HWinfi64 5.32 használok monitorozásra , ti milyen beállításokkal használjátok,alapból én a intel videókártyát használom mindenre, ha játszanom kell akkor meg a gtx 660m et.namost van a hwinfóban olyan hogy" wake disable gpu" ezt ha bepipálom akkor is csak akkor mutat információt a gtx 660m ról,ha indítok vele egy játékot.Ez hiba vagy csak én gondolom annak.

(#7292) Impressa

Impressa
(őstag)

Sziasztok!

Régen jártam már erre. :)

A segítségeteket szeretném kérni. Van egy M.sata SSD-m, amire felraktam anno a próba Win. 10-et, de nem használtam, s kivettem a meghajtót. Most a HDD helyén van egy SSD Win. 10-re upgradelve, és szerettem volna mellé visszarakni az M-es SSD-t, viszont a problémám az, h nem tudom a biosban a boot sorrendet átállítani, s emiatt nem tudom a rendszert elindítani a sima SSD-ről, h a másikat le tudjam formázni.
Van vkinek vmi ötlete, mit próbáljak meg esetleg? :) Lehet vmit én rontok el... :F

A segítségeteket előre köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

(#7293) nbware válasza Impressa (#7292) üzenetére

nbware
(senior tag)

elvileg pedig a diskeknél tudod választani a sorrendet

(#7294) Impressa válasza nbware (#7293) üzenetére

Impressa
(őstag)

Sajnos azon kívül, hogy vibrál a kijelző, nem csinál semmit. Kivettem az M.Sata SSD-t hátha... - csak kíváncsiságból, de semmi...

(#7295) kalozhun100

kalozhun100
(őstag)

Nem rég vettem az y580ba SSD-t. Samsung 850 EVO msata 250GB-osat. Nagyon érezhető a különbség ssd, meg a gyári 5400rpmes hdd között.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#7296) Vigneau válasza kalozhun100 (#7295) üzenetére

Vigneau
(nagyúr)

Egyértelműen. Igaz, nekem anno mezei SX300 128GB mSATA ADATA-m volt, de az is nagyon sokat dobott az élményen. :K

(#7297) Classius

Classius
(aktív tag)

Sziasztok!
Divison-t tolja/tolta itt valaki y580 gépen? Az én konfigom i7-el van, alapból sima hd panellel de 1920x1080 tv-n használom a lapost, arra lennék kíváncsi, hogy aki tolta az hogyan boldogult grafikai beállításokkal, mennyire futott optimálisan a játék.
Még gondolkodom a játék beszerzésén, legfőképp ezért is, mert nemtudom hogyan futna el a gépemen. Válaszokat Köszönöm előre is, remélem lesznek!

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#7298) WhiteHawk24 válasza Classius (#7297) üzenetére

WhiteHawk24
(tag)

Szerintem ne vedd meg, nem lett jó az a játék. Én ingyen kaptam és nagyon bántam volna ha pénzt adok ki érte.
Nem vitatkozni akarok, ez csak egy szimpla jó tanács!

Nincs fent a gépemen, de ha senki nem válaszol felrakom és megnézem.

i7-4790K, Fatal1ty Z97X Killer, 16GB 2400MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Beast CL11, Gigabyte GV-N1660GAMING OC-6GD; Lenovo Y580

(#7299) Classius válasza WhiteHawk24 (#7298) üzenetére

Classius
(aktív tag)

Igen, hát ez sem mellékes, én is nyilván utána olvastam illetve kezdettől fogva követek pl fb csoportot ahol minden masodik hsz arrol szól mennyire bugos és stb...
Mindenesetre engem érdekelne még így is, ha akár ennyiben segítenél azt nagyon megköszönném!!

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#7300) WhiteHawk24 válasza Classius (#7299) üzenetére

WhiteHawk24
(tag)

Megnéztem hogyan fut.
Hát FullHD-ben mindent levéve minimumra, köztük a kép élességét is 35 FPS-t sikerült kisajtolnom belőle. Nem teszteltem túl sokat, de ha este tud ennyit akkor a hóviharokat is bírhatja.
Hozzátenném, hogy nekem 8GB 1600mhz cl9-es memóriám van.
Így néz ki a játék: [kép]
A döntés a tied! :)

i7-4790K, Fatal1ty Z97X Killer, 16GB 2400MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Beast CL11, Gigabyte GV-N1660GAMING OC-6GD; Lenovo Y580

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.