Hirdetés

2019. december 9., hétfő

Gyorskeresés

(#7101) Mottie válasza Szaszabond (#7100) üzenetére

Mottie
(őstag)

Intel Centrino Wireless N-2200
Driver Provider: Intel
Driver Date: 11/17/2014
Driver Version: 15.12.0.8

A gépen pedig Windows 10 Professional fut, gyakorlatilag clean install. (8.1 clean install után egyből update) szóval nem telepítettem külön drivert, magának intézte.

Be Victorious!

(#7102) kolivanov777 válasza kolivanov777 (#7051) üzenetére

kolivanov777
(tag)

Ezek szerint senki nem cserélt wifit?

(#7103) Impressa válasza kolivanov777 (#7102) üzenetére

Impressa
(őstag)

De volt itt fórumtárs, aki cserélt, le is írta a típusát is. Adok-veszek BP volt az egyikük ha jól emlékszem, s neki működött is. Ha visszakeresel itt a topikban, meg fogod találni. :K

(#7104) rob72

rob72
(tag)

Sziasztok :R

Segítséget kérnék ,van egy lenovo y580 laptopom .a Bluetooth nem működik benne , (wifi igen)én már oda-vissza kipróbáltam, rendszer újra telelepítés, bios-ban semmi beállítás, letöltés,telepítés driver a kártyához, :(
nekem broadcom-os van benne ,
nem csatlakoztatható másik bluetooth modul, mert nincs csatlakozó hely ráforrasztva gyárilag (a lapon van egy beépített foglalat)
de az érdekes , hogy egy lenovo G580 ból lett kivéve , és ott működött a wifi + bluetooth is :F

lett már szétbotva , azért írom le pontosan ezeket

(#7105) A megváltó válasza rob72 (#7104) üzenetére

A megváltó
(tag)

Nézd meg az eszközkezelőben hogy hogyan van.Meg a FN+F5 tel lehet be, ki kapcsolni a wifit, + Bluetooth-ot.

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#7106) rob72 válasza A megváltó (#7105) üzenetére

rob72
(tag)

Nekem nincs "lenovo vezeték nélküli eszköz beállítások" sehol sem eszközkezelőben, meg így sem FN+F5
Bluetooth-ot, sincs ,meg ismeretlen eszköz sem :(

"lenovo vezeték nélküli eszköz beállítások"
ezt hogy tudom elérni ,letölteni? nekem win7 van :K

A Lenovo Energy Management frissebb verzió van fent, nem az a kerek óra alakú

[ Szerkesztve ]

(#7107) Mottie válasza rob72 (#7106) üzenetére

Mottie
(őstag)

Nekem nagyon régen eltűnt már mindenhonnan a Bluetooth, azóta sem jött elő (pedig eleinte volt). Olyasmi okozhatta talán, hogy újrainstallkor kikapcsolt állapotban volt de nem vagyok biztos benne.

Be Victorious!

(#7108) Vigneau válasza Mottie (#7107) üzenetére

Vigneau
(nagyúr)

Nekem meg az a bajom, hogy minden újraindítás után aktívvá válik a touchpad, pedig le szoktam tiltani, mikor eszembe jut.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7109) rob72 válasza Mottie (#7107) üzenetére

rob72
(tag)

Üdv

megoldódott, win7-re letöltöttem Lenovo Energy Management programot [link]azután
driver letöltés, telepítés megint innen az oldalról, és már működik is :K

[ Szerkesztve ]

(#7110) Mottie válasza rob72 (#7109) üzenetére

Mottie
(őstag)

Nekem Win10 van, legutóbb mikor néztem még nem volt hozzá :)

Be Victorious!

(#7111) Impressa válasza Vigneau (#7108) üzenetére

Impressa
(őstag)

Nálam nem. :D Ha néha szeretném használni touchpadot, akkor sikamakiálom kell kicsit, mint a csodalámpát. :D

(#7112) Vigneau válasza Impressa (#7111) üzenetére

Vigneau
(nagyúr)

No, akkor itt jön a kérdés, mi nem kerek Nálad és nálam... :DDD

(#7113) Mottie válasza Vigneau (#7112) üzenetére

Mottie
(őstag)

Neked nem is válaszoltam. Nekem is mindig feloldja újraindítás után, de nem zavar, ha akarom letiltom megint :D

Be Victorious!

(#7114) Impressa válasza Vigneau (#7112) üzenetére

Impressa
(őstag)

Szerintem vízéren állnak a gépek. :DDD Nekem is mindig feloldja újraindítás után, csak nem veszem észre, mert nem működik. :D Úgy látom a tegnapi buli hatása még tart, mert a sikamikálom szó kifogott rajtam. :DDD

(#7115) A megváltó válasza Mottie (#7113) üzenetére

A megváltó
(tag)

Synapticsban van hiba alapból már ezekben az újabb verziókban nincs benne hogyha külső egér van csatlakoztatva akkor kikapcsolja a touschpadet. ezzel a 2 regisztrációs kulcs módosításával megjelenik a beállítás a programban.

1 [HKEY_CURRENT_USER\Software\Synaptics\SynTPEnh]
"DisableIntPDFeature"=dword:00000033

2
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Synaptics\SynTPEnh]
"DisableIntPDFeature"=dword:00000033

(#7116) Impressa válasza A megváltó (#7115) üzenetére

Impressa
(őstag)

Nekem nincs ilyen regisztrációs kulcsom, ilyenkor mi van? :D

A mappák megvannak, de azokon belül ezek nincsenek meg. :F

Esetleg van vmi ötleted, vagy bárkinek?

(#7117) nbware válasza Impressa (#7116) üzenetére

nbware
(senior tag)

nekem sem volt, hozd létre :) nekem megy :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#7118) Impressa válasza nbware (#7117) üzenetére

Impressa
(őstag)

Köszönöm, akkor kipróbálom, kellett a megerősítés. :R :)

(#7119) zso79 válasza A megváltó (#7115) üzenetére

zso79
(őstag)

Működik, kikapcsolja, viszont nem kapcsolja vissza, ha kihúzom az egeret ;) Arra valami megoldás?

(#7120) zso79 válasza zso79 (#7119) üzenetére

zso79
(őstag)

Sorry, visszavontam, nálam mégsem működik :( Megjelenik az opció, de akkor is kikapcsolja, ha nincs bedugva egér, újraindítás sem segít. (W7 Ent x64)

(#7121) nbware válasza zso79 (#7120) üzenetére

nbware
(senior tag)

használj normális oprendszert :) windows 10 alatt nálam tökéletesen működik :D

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#7122) Sk8erPeter válasza nbware (#7121) üzenetére

Sk8erPeter
(nagyúr)

Ja, mert a Windows 7 nem normális oprendszer, ne fárassz már... :W Mellesleg Windows 10-et használok immár, de egyelőre tele van borzasztó idegesítő tulajdonságokkal, katyvaszos felületekkel, lásd az új gépházas felület és a régi, még Vistától vagy 7-esből (!) jól ismert, klasszikus vezérlőpult borzalmas kutyulását. Elég csak arra gondolni, ha meg akarod változtatni a nyomtatód alapértelmezett tulajdonságait - ehhez először a Settings > Devices menüpontot kell előhívnod, ahol a "Printers & Scanners" az első menüpont, majd ott hiába mész rá bal vagy jobb egérgombbal a listában megjelenő nyomtatódra, a "Remove device" lehetőségen kívül más nem jelenik meg, úgyhogy itt csak eltávolítani tudod az eszközt - hát persze, teljesen logikus, hogy le kell görgetned legalulra, majd a "Devices and printers" linkre kattintani - mi van? Eddig nem épp ott voltunk? :DDD -, aminek hatására a már 7-esből is ismert vezérlőpult jön elő, ahol már rá tudsz kattintani a nyomtatódra jobb gombbal. Tehát tulajdonképpen mi változott? Beleraktak egy teljesen felesleges lépcsőt a folyamatba, végső soron pontosan ugyanúgy állítod be, mint a 7-esnél, mert hát a gépházas felületet nem sikerült időre elkészíteni, de azért a Windows 10-et ki kellett tolni a piacra minél előbb, akár ilyen félbéta állapotban is, ha már ekkora hírverést csináltunk neki. Igazából ezek miatt tettem le annak idején a 8.x vonalról, inkább ezek a tulajdonságai idegesítettek, az inkább tűnt mellékesnek, hogy nekem sem jön be a "szaracsempe". A csempe inkább ezt a szemléletet tükrözte nagyon jól, de elfogadható, hogy van, akinek éppen ez jött be, szóval ezt hagyjuk is. De mivel a 10-esé a jövő, jobbat egyelőre nem tudok, mint elfogadni a kényelmetlenségeket, hátha később a frissítésekkel sikerül valami kevésbé agyament felületet kialakítani.
Van pár nagyon jó újítás is a 10-esben, mint például a multidesktop támogatás, ami nagyon tetszik, meg örülök neki, hogy végre kialakították az inkább már rettentő szánalmasnak számító lehetőséget, hogy 2015-ben végre a command promptban is lehet billentyűzettel beilleszteni Ctrl+V lenyomásával, meg Alt+F4-be tudod végre zárni ezt az ablakot is. Ezek mondjuk Linuxok alatt már mind ezer éve működtek, még az őskorból ismerősek, de sebaj. Persze nyilván van jópár más dolog is, ami jó a 10-esben, és nyilván lesz hova fejlődnie, de jelenlegi állapotában inkább érződik félkésznek.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#7123) A megváltó válasza zso79 (#7120) üzenetére

A megváltó
(tag)

Szia!
Valószinüleg ha kikapcsolod FN+ F6 kombóval akkor kikapcsolja ha rá van dugva és ha nincs rádugva akkor is

Automatikusan elindul a synaptics programja?
Próbáld újra rakni a drivert , lehet hogy akkor újra kell a regedites cuccot is csinálnod

[ Szerkesztve ]

(#7124) zso79 válasza A megváltó (#7123) üzenetére

zso79
(őstag)

Nem játszom vele, nem ér annyi időt, tegnap épp elég elment vele Legfrissebb driver sem segített. No mindegy, eddig is megvoltam nélküle ;)

(#7125) Mottie válasza zso79 (#7124) üzenetére

Mottie
(őstag)

Nekem mindig van időm egy bill. kombinációt leutni, ha szükség van rá :)

Be Victorious!

(#7126) Szaszabond válasza Mottie (#7101) üzenetére

Szaszabond
(aktív tag)

Köszi a választ. Ha valaki még hasonló cipőben járna, Sok próbálkozás után úgy tűnik, hogy ez a verzió lényegesen sokkal ritkábban kapcsol szét. Mondhatni teljesen stabil, bár két hét után egyszer már átment korlátozottba a kapcsolat.

Intel Centrino Wireless N-2200
Driver Provider: Intel
Driver Date: 11/17/2014
Driver Version: 15.11.0.8

Csak a számítógépen megkerestem egy régebbi telepítést és azt raktam fel.

Lenovo Y580, Huawei P10, Gear S3, Synology DS218+, MED600X3D

(#7127) Vigneau

Vigneau
(nagyúr)

Sziasztok!

Tegnap este kimerevedett a FF az y580-on. Semmire nem reagált, még CTRL+ALT+DEL-re sem. Kikapcsoltam, azóta már a BIOS-ba is csak lassan képes belépni. Lát minden összetevőt, de újraindítva nem tölt be, arra hivatkozva, hogy nem ismer fel bootolható lemezt. Ötlet esetleg? Kifingott volna a vezérlő az alaplapon?

Vigi

(#7128) Impressa válasza Vigneau (#7127) üzenetére

Impressa
(őstag)

Szia!

Nekem nagyon úgy tűnik, h igen, új chip s mehet tovább. Pontosan ezekkel a tünetekkel ment el a másik gépem.... Bekapcsoláskor, legtöbbször jó volt, de ahogy bemelegedett, elkezdett kifagyni, és nem talált bootolható lemezt...

(#7129) Vigneau válasza Impressa (#7128) üzenetére

Vigneau
(nagyúr)

Szia Impressa!

Ezek szerint sikerült megfőznöm... :B :W

Remélem, nem kerül túl sokba a csere, ha csak ez a gond.

Üdv: Vigi

(#7130) Szaszabond válasza kalozhun100 (#7077) üzenetére

Szaszabond
(aktív tag)

:( Sajnos ugyanígy jártam én is, pedig nagyon vigyázva van rá...

MÁS: Tudna valaki linkelni egy képernyőképet az kinyitott eszközkezelőről (lehet töb részletben is, ha nem fér rá egyre) mert sajni felraktam az Új win 10 1511 frissítést és azóta van vagy 9 ismeretlen eszközöm és fogalmam sincs melyek ezek. Esetleg ha valakinek lenne rá ötlete, hogy mit kellene telepítenem az is jó lenne

(#7131) A megváltó válasza Szaszabond (#7130) üzenetére

A megváltó
(tag)

Win 7 ből tudok szolgálni eszközkezelővel.

1,
2,
3,
4,

Memória kártya olvasó , kamera jó?

[ Szerkesztve ]

(#7132) Szaszabond válasza A megváltó (#7131) üzenetére

Szaszabond
(aktív tag)

Köszi de win 10 (v.1511) kellene mert valahogy teljesen más mint win 7-nél. Egyébiránt minden megfelelően működik ezért sem értem mik lehetnek ezek....

(#7133) kalozhun100 válasza Szaszabond (#7132) üzenetére

kalozhun100
(őstag)

Mindjárt lövök pár képet. Mi kellene?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#7134) kalozhun100 válasza kalozhun100 (#7133) üzenetére

kalozhun100
(őstag)

Tessék nekem ilyen:D Windows 10 Pro Treshold 2

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge

(#7135) Szaszabond válasza kalozhun100 (#7134) üzenetére

Szaszabond
(aktív tag)

Köszi, hát fogalmam sincs, mindenem van, kivéve a Lenovo Vhid Device (UMDF HID minidriver device). Megnéznéd nekem, hogy ez pontosan mi? - hogy mit is keressek?

(#7136) kalozhun100 válasza Szaszabond (#7135) üzenetére

kalozhun100
(őstag)

Amúgy ha rámész az ismeretlen eszközre, majd a részletek fül, hardverazonosítók és az ott lévő írást ha bemásolod googleba, megtudod micsoda. Legalábbis én így találtam meg a hiányzókat.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#7137) WhiteHawk24

WhiteHawk24
(tag)

Üdv!

Nektek az Y580-as CPU és GPU hány fokos szokott lenni játék alatt? pl.: GTA5
Újrapasztáztam most, de a hőmérséklet nem változott. Mondjuk a ventilátor nem pörög nagyon, de én sokkalom a hőmérsékletet.

Előre is köszönöm! :)

i7-4790K, Fatal1ty Z97X Killer, 16GB 2400MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Beast CL11, Gigabyte GV-N1660GAMING OC-6GD; Lenovo Y580

(#7138) Mottie válasza WhiteHawk24 (#7137) üzenetére

Mottie
(őstag)

A heten megnézem neked, ha addig nem ír más.

Be Victorious!

(#7139) WhiteHawk24 válasza Mottie (#7138) üzenetére

WhiteHawk24
(tag)

Előre is köszönöm! :)

i7-4790K, Fatal1ty Z97X Killer, 16GB 2400MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Beast CL11, Gigabyte GV-N1660GAMING OC-6GD; Lenovo Y580

(#7140) Impressa válasza WhiteHawk24 (#7137) üzenetére

Impressa
(őstag)

Szia,

Mennyi az annyi hőmérsékletben kifejezve, kíváncsi lennék. :) ha képet tudsz dobni róla azt megköszönöm. :R
A PCH értéke is érdekelne...

(#7141) satz18

satz18
(őstag)

Én annó több tesztet is csináltam, egy helyen látszódik is a PCH:

[link]

[link]

Asus GL502VS, Lenovo x60, Xiaomi Mi 9T, PS 3

(#7142) Impressa válasza satz18 (#7141) üzenetére

Impressa
(őstag)

Hogy ezt a cikket miért nem én kaptam... most el fogom olvasni.

Köszi az infókat! :R

(#7143) WhiteHawk24 válasza satz18 (#7141) üzenetére

WhiteHawk24
(tag)

Pasztázás után CPU: 92 °C? :Y
Elbújok a 70 °C CPUmmal! (Van hozzá hűtőpadom.)
Segít a pad az SSD/HDD hőmérsékleten is, így erősen tudom ajánlani annak aki sokat játszik vele.

(#7144) k-adi

k-adi
(veterán)

Hello. Nem kell valakinek az én y570 notim? :D Bocs az offért.

link: katt :P

(#7145) Pedro1975

Pedro1975
(újonc)

Sziasztok.... SEGÍTSETEK LÉGYSZI Kicseréltem a Wifi kártyát ezért bios-t kellett frissítenem. Ezek után fekete képernyő fogad. Utánanéztem hogyan kell visszaállítani a régi Bios-t. nbware leírását követtem. Rendben végig is ment csipogott aztán kikapcsolt. Az újraindítás után ugyanúgy fekete kép :( Annyi a változás nálam hogy a pendrivera egy régebben általam csinált backup bios került nem a lenovo hivatalos bios. Lehet itt rontottam el??? :( Mostmár ha meg akarom ismételni a flash-t, csak simán felpörög a venti de nem kezd el sípolni ezáltal gondolom nem is csinálja a dolgát :(((((((( Ha van valami ötletetek alaplap cserén kívül légyszi segítsetek....

(#7146) 161 válasza Pedro1975 (#7145) üzenetére

161
(csendes tag)

nbware leírását akartam belinkelni

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCKr68ZJ4vv6VloNdnS2hjhA

(#7147) Sk8erPeter válasza Pedro1975 (#7145) üzenetére

Sk8erPeter
(nagyúr)

Esetleg megpróbálhatnád még azt, hogy így látható kép nélkül is visszaállítod alapértelmezettre a BIOS-t, a megfelelő billentyűk lenyomásával, egyik srácnak bejött ez a tanácsom korábban:
http://prohardver.hu/tema/re_lenovo_y570_multimedia_mindenkinek/hsz_3232-3234.html
Idézem onnan magam:

"bekapcsolás után nyomkerászd az F2-t, hogy belépj a BIOS-ba, majd ezután az F9-et nyomd le, ez a "Setup Default", tehát az alapértelmezett értékek visszaállítása, majd Enter (ezzel leokézod), utána F10 (ezzel elmented), majd Enter megint (hogy leokézd).
Tehát:
1. F2
2. F9, Enter
3. F10, Enter"

Meg ha ez nem jön be, esetleg a Wi-Fi kártya átmeneti kiszedésével is megpróbálhatnád elindítani a gépet, hogy megtudjuk, úgy mit csinál.

Sk8erPeter

(#7148) Pedro1975 válasza Sk8erPeter (#7147) üzenetére

Pedro1975
(újonc)

Köszönöm hogy próbáltatok segíteni. Nem tudtam semmiféle trükkel visszahozni, felhívtam egy srácot innen az apróról most nála a gép azt monda megoldja. Újra kell írni a BIOS Chippet. Holnap mehetek érte.. Bár ezzel még a wifi kártya csere nem oldódott meg :(

(#7149) kalozhun100 válasza Pedro1975 (#7148) üzenetére

kalozhun100
(őstag)

Miért lett wifi kártya cserélve benne? Milyenről milyenre?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#7150) kalozhun100

kalozhun100
(őstag)

y580-ban a wifi kártya milyen? Nagyon ratyi? Mire érdemes kicserélni?

Samsung Galaxy S7 Edge

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.