Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kushwavez


kushwavez
senior tag

Sziasztok!
Haveromnak egy Lenovo Ideapad 320-15AST notija van, amibe van egy A6-9220 CPU, és egy Radeon 530 dedikált vidikari. Legfrissebb Win 10 és legfrissebb driverek. Viszont van egy nagyon nagy problémája, mégpedig, hogy a Radeon 530-at a rendszer egyáltalán nem használja...Szeretne vele lolozni (és egyéb nem megterhelő 3D játékokkal játszani), de egyszerűen lehetetlen mert 20-30 FPS-el fut (minden), játszhatatlan. Az integrált vidikarit használja folyamatosan és egyszerűen nem hajlandó kiválasztani sehogy sem a Radeon grafikát, feladatkezelőben 0% használatot ír mellé folyamatosan. Volt próbálva a driver újratelepítve, teljesítménycentrikusra rakva a Power settings, Radeon beállításokban hiába van kiválasztva, mégsem azt használja. Lenovo support persze nem tud segítséget adni, csak a szokásos "próbáltad ki meg bekapcsolni, újratelepíteni?" szöveget tolják, semmit nem segítenek.
Utánanézve láttam, hogy elég sok embernél adódott ez a probléma, de nem találtam rá semmi megoldást.
Kérdem én, hogy a fenébe lehet egy laptopot úgy eladni, hogy használhatatlan? (megvétel óta nem volt használva a Radeon grafika, mert egyszerűen nem lehet)

2. hiba: Beépített mikrofon nem működik sehogy sem. Hiába van kiválasztva a mikrofon és beállítva alapértelmezettnek, nem működik.
Én szépen elvinném a Lenovo-hoz és odaadnám nekik, hogy előttem csinálják meg. Kíváncsi lennék mire mennének...
Esetleg van valaki akinek ilyesmi gépe van és pont ilyen szituba keveredett, de megoldotta?
Pár tippet igazán elfogadnék!
A noti: https://www.arukereso.hu/notebook-c3100/lenovo/ideapad-320-80xv00aehv-p381374173/#termek-leiras

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.