Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#657) karldergroße


karldergroße
senior tag

Köszönöm a tanácsot, valóban a Rescue és Recovery által készített backupok foglaltak el majdnem 20 GB-nyi helyet. Érdekes volt azonban, hogy a program az Advanced Delete Backups menüjében nem engedte törölni a backupokat. Illetve elkezdte a törlést, majd kiakadt és nem válaszolt.Csak úgy tudtam megoldani a dolgot, hogy a Backup menüben a set schedule pontot választottam, ott minden piát kivettem (tehát az időpontokat és a mentés helyét is) és leokéztam. Ez letörölte az összes addigi backupot majd készítettem egy új base-backupot. Elég poén, hogy ez az egy backup ezután 14,4 GB lett, tehát az egész akcióval 5 GB-nyi helyet nyertem vissza...
Elég ciki, hogy van egy 80 GB-os vinyó, abból 10 GB elmegy az előre feltelepített Lenovo-s kütyükre, kb. 15 GB elmegy Windows-ra, Office-ra és egyéb szükséges alapvető programokra, és a maradék 55 GB-ból ez a backupolás állandóan lefoglal vagy 20 GB-ot. A vinyónak így túlvagyunk a felén.

Egy kérdés lenne tehát: nem elég a rendszer rendbehozatalához a normális windows-alapú rendszervisszaállító pont, ha a dok-fájlokat az ember úgyis rendszeresen archiválja. Kell ez a Rescue és Recovery a teljes biztonsághoz? (Ha lenne egy 200GB-os vincseszterem, nem zavarna, de így úgy gondolom, hogy túl sok helyet foglal.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.