Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Picco


Picco
addikt

kivancsi leszek a szemkovetest ha rendesen kihasznaljak, mit fognak tudni kihozni belole, ha hatekonyan ki lesz hasznalva, ez hatalmas elorelepes lehet, foleg PCVR kategoriaban.

utolag beletekertem a rogtonzott keynoteba, meg hulloemberunknel is talan egy fokkal cringebb volt ami egy olyan lec amit nem hittem volna hogy meg tudnak ugrani.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2) Felesbandi válasza Picco (#1) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Ha jol tudom nincs benne szemkovetes. :(

[ Szerkesztve ]

(#3) Picco válasza Felesbandi (#2) üzenetére


Picco
addikt

csak fel szemmel figyelem a VR hireket mostanaba, elvileg ebben a generacioban mar kellene lennie, de a tevedes jogat fenntartom. szeptemberbe kiderul elvileg

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#4) Boby7777 válasza Picco (#3) üzenetére


Boby7777
csendes tag

Szeptember 27-én lesz a Meta műsor, amiben részletesen beszélnek majd a Quest 3-ról. Ha tartják a szokást, akkor már október közepén piacra dobják.

Papucsharcos

(#5) stfx válasza Picco (#3) üzenetére


stfx
aktív tag

Nem lesz benne szemkovetes, az csak az $1100-os Quest Pro-ban van.

(#6) Picco válasza stfx (#5) üzenetére


Picco
addikt

mitol vagy benne ilyen biztos?
tudtommal semmi kezzelfoghato specifikaciot nem jelentettek meg be, ahogy Boby is irta szept 27-en lesz a bejelentes.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#7) stfx válasza Picco (#6) üzenetére


stfx
aktív tag

Mert mar megerositettek hogy nincs benne:

(#8) Picco válasza stfx (#7) üzenetére


Picco
addikt

my disappointment is immeasurable and my day is ruined :(((

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#9) Apollyon válasza Picco (#8) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ezekkel a funkciókkal nem hiszem, hogy közel tudták volna tartani az árát az $500-hoz. Még mindig ott lesz quest pro mint opció, ha az kell... Amazon UK most 920 fontért listázza a Pro-t, egy éve ilyenkor 1500 volt...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#10) Picco válasza Apollyon (#9) üzenetére


Picco
addikt

meglatjuk mi lesz, en hiszek benne hogy amig szemkovetes+nagyfelbontas+elerheto_ar meg nem jelenik egy headsetben, addig nem lesz erdemi fejlodes PCVR teruleten. szemkovetes nelkulozhetetlennek tunik ahhoz hogy ertekelheto teljesitmenyt kapjunk lenyegesen nagyobb felbontason. 120hz is jo lenne.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#11) Apollyon válasza Picco (#10) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Van egyébként valamilyen headseted? A nagy felbontáshoz olyan gép is kell, még egy 4090-et fullra kihajtva is eléggé meg lehet alázni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#12) Picco válasza Apollyon (#11) üzenetére


Picco
addikt

en meg rift-el kezdtem amikor ledobtak az arat hirtelen £400-ra. azota voltak ujabb headsetek is a fejemen, de en ugy latom hogy amig nem lesz szemkovetessel segitett rendereles, addig nem lesz tenyleg erdemi elorelepes fidelitasban, foleg nem kozepkategorias gepeken.
ez pedig magaval hozza azt is hogy penetracio alacsony marad es nem indulnak el nagyobb szamban AA/AAA jatek fejlesztesek.

en nagy hivoje vagyok/voltam a VRnak, nagyon sokat jatszottam anno, de next gen VR-ra faj a fogam. addig elleszek a rossz 2Ds vilagban valahogy.

"A nagy felbontáshoz olyan gép is kell, még egy 4090-et fullra kihajtva is eléggé meg lehet alázni."

ezzel nem ertek egyet. VR jatekokat pont hogy visszafogott hardverre irjak, hogy mindenkinek meglegyen a fix FPS, kulonben jon a hanyas. tapasztalatom szerint inkabb CPU intenziv rengeteg jatek. anno nalam meg autos szimulatoroknal is tobbnyire a CPU volt a szuk keresztmetszet, nem a GPU.
de meg ha az allitasodat igaznak is vennenk, szemkovetest figyelembe vevo renderelessel 20%ra tudnak redukalni a terhelest a GPUn, ezert is vagyok kicsit csalodott hogy ebben a headsetben nem lesz benne a technologia.

[ Szerkesztve ]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#13) Apollyon válasza Picco (#12) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ahogy láttam, próbáltam a játékkínálatot, nekem úgy tűnt inkább örülni kell annak is, ami már van. Erre a szemkövetős renderelésre még nem tudok mit mondani, hogy ez valóban mennyire működne minden esetben.
Ezt a 20%-os dolgot mennyire lehet készpénznek venni?

Illetve a Quest Pro-val mi a gond? Az tudja azt, amit szeretnél.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#14) Picco válasza Apollyon (#13) üzenetére


Picco
addikt

Ezt a 20%-os dolgot mennyire lehet készpénznek venni?

semennyire, 4-5 eve lattam errol egy oras eloadast ahol talan 4k*4k kijelzot hajtottak akkori kozepfelso kategorias gpu-val.
3 vagy 4 kulonbozo szintre rendereltek mindig a kepet, attol fuggoen hogy hova neztel es a kijelzonek sohasem volt tobb mint 15%a fullra elesitve, korulotte egy kb felezett render, periferia pedig ertekelhetetlenul eletlen volt, de a szem szamara ez nem erzekelheto elvileg.
jo lenne PSVR2-t kiprobalni elobe, nagyon kivancsi lennek ra.

Illetve a Quest Pro-val mi a gond? Az tudja azt, amit szeretnél.

itt nem csak egy letezo marhadraga keszulek kellene, hanem egy mainstream arkategorias hogy be is induljon a fejlesztes ebbe az iranyba es szeleskorben tamogatott feature legyen.
az mindenesetre mar jo jel szerintem hogy a PSVR2-be van szemkovetes, nemsokara megtudjuk hogy mire eleg.
az sem arthat hogy az uj meregdraga apple headsetbe is jutott, remelem vegre nem csak negativum lesz hogy mindenki apple-t majmolja es atkerul ez a funkcio a tobbi headsetre is.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#15) Apollyon válasza Picco (#14) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Értem.
Ám biztos vagyok benne, hogy a quest pro-n kívül nem lesz még jobb ajánlat évekig, most már lecsúszott az ára a valve index környékére, így talán beindul valamennyire a dolog. Mondjuk én sem kesselnék ennyit egy Q Proért, de ha olcsóbb lenne és megvenném, nem hiszem, hogy kellene más headset hosszú évekig. Jelenleg én a Q2-vel is elégedett vagyok, bár már többet porosodik, mint nem.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.