Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

S9-re is települt gond nélkül, pedig "csak" OneUI 2.5. :) [kép]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2) DrBubo77


DrBubo77
addikt

Végre.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#3) viragdani01 válasza Bjørgersson (#1) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

Köszi, frissítem vele a cikket! :)

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#4) Ceree


Ceree
senior tag

"Arra egyelőre nem sikerült rájönnünk, hogy ha korábban valaki a Fine Lock vagy pedig APK-ból telepített Good Lock segítségével használt egyes funkciókat, akkor azokat át tudja-e vinni a frissen elérhető Good Lockra."

Ezt valaki kitesztelhetne, mert sok beallitasom van amit nem veszitenek el a fine - > goodlock valtassal, de jo lenne a hivatalosra valtani, marcsak az addonok frissitesenek egyszerusodese miatt is.

Másolat_eredetije

(#5) Curtain


Curtain
aktív tag

Ideje volt már de jobb később mint soha.

(#6) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Ez mit tud ez a cucc? Érdemes feltenni a céges A23 5G-re?

(#7) Rinocerosz válasza INGJOKE (#6) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Elég komolyan testre lehet szabni a One ui-t (navbár, értesítések, egykezes mód, billentyűzet, érintés, mappák...stb igen sokmindent tud. Próbát megér, de ha csak telefonálásra használod az amúgy se túl acélos A23-at akkor lehe nem érdemes.

(#8) LosBlancosRM


LosBlancosRM
senior tag

Most vérzik igazán a szívem, hogy iPhonera váltottam. Hátha nem lesz teljesen elmebeteg az S23U árazása.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#9) prolad


prolad
őstag

Itt volt az ideje. Lassan 2 éve van Samsung, azóta vártam.

(#10) Rinocerosz válasza LosBlancosRM (#8) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Igen... végül is a nagyobb "szabadság" volt a húzó ereje az Androidnak, de ez elveszett sajnos egy idő után. Viszont ezzel megint elég komoly kontrolt kap a felhasználó a rendszer felett. :K

[ Szerkesztve ]

(#11) Probert75 válasza Ceree (#4) üzenetére


Probert75
addikt

A GoodLock kell legyen telepítve a Fine mellett. Így eltávolítod a GoodLock-ot, majd telepíted a Gaxay Store-ból, megnyitod és ha meg van minden, akkor törlöd a Fine-t.
De egyébként meg lesz minden, mert nekem is megmaradt, csak el kell indítani és be kell kapcsolni a kiegészítőket megint.

[ Szerkesztve ]

(#12) INGJOKE válasza Rinocerosz (#7) üzenetére


INGJOKE
veterán

Csak Waze fút rajta, már a sim is ment a saját telefonomba. :D
Köszi elengedtem...

(#13) Somatom válasza Rinocerosz (#10) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem a gyártók már rég lelépték a stock Androidot. A Google csak kullog a gyártói ficsőrök után. A Samsung pedig az egyik leginnovatívabb gyártó. Csak véletlenül állt össze nálam a teló, tab, TV trió, de be kell vallanom, hogy a Samsung megvett dekára az ökoszisztémájával és a ficsőrjeivel. Lassan időszerű lesz a telóváltás és nagyon valószínű, hogy maradok a Samunál.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14) golyós válasza Somatom (#13) üzenetére


golyós
őstag

Bár azt az egyszerű dolgot még mindig nem tudja megugrani, hogy a kikapcsolt telefon ébresszen, a Notes alkalmazás leáll , hibaüzenet minden újraindításnál és, hogy a kikapcsolt ébresztő az kikapcsolva is maradjon a bixby routinokban is. Mert hiába van kikapcsolva, ébreszt mint az állat.
Az új 5.0 alatt behozott üzemmódok sem használhatóak kézi indítással, a rutinok meg szintén nem jók semmire automatán csak kézi indítással.
Nekem a Samu rendszere a kanyarban sincs a Miui vagy a kivégzett Huaweihez képest.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#15) Rinocerosz válasza Somatom (#13) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Persze, a samsung amúgy se rossz ezzel a One Ui felülettel, de azért sokszor olvasom/olvastam az s9,s20,s22 topikban, hogy ezt meg azt tudta a Huawei, de a smasung nem (persze csak apróságok). Viszont ezzel a Good Lock-al igen csak rálicitál mindenre a samsung.
Nagyon kicsit kellene még foglalkozni ezzel a készenléti fogyasztás dologgal és akkor A-tól Z-ig egy tökéletes telefon lenne. (Legalábbis számomra :) ) . Lekopogom, nekem mondjuk nem bírja rosszul az s22.

Az ökoszisztémában nagy rálátásom nincs, de a tablettel szépen együtt működik és a TV-t ha cserélem akkor az is samsung lesz :K. Úgyhogy alakul ez szépen

(#16) Decske válasza golyós (#14) üzenetére


Decske
aktív tag

A kikapcsolt telefonos ébresztés egy hardveres cucc, semmi köze a OneUI- hoz.
A hibák amiket leírsz meg valszeg egyéni probléma. Bixbinél nekem csak az adott időpontban kapcsoljon ki a repülőgép üzemmód sz@rakszik, azon kívül egy rakat rutinom rendben megy.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#17) DrBubo77 válasza Rinocerosz (#15) üzenetére


DrBubo77
addikt

Az órájuk is szépen beépül az ökoszisztémába. Csak ne merülne le 2 nap alatt.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#18) Rinocerosz válasza golyós (#14) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Mondjuk egyik se tűnik nagy hibának? :F
Most ha neked nem jó a note app akkor miértnem mész az alkalmazásokba és eltávolítás majd újra leszeded. Esetleg ha nagy a gáz akkor lehet nyomni egy Fr-t is. SmartSwitch-el ez pillanatok alatt meg van mentésekkel együtt. (Lehet megoldaná a gondokat)

Az ébresztésnél most mit vársz? Te kikapcsolod, de a rutinokban még is be van állítva az ébresztés.... akkor egyáltalán minek a rutin? A telefon csak azt csinálja amit te beállítottál neki.

Kézzel indítani lehet, van rá opció a rutinoknál és lehet időzítőt is beállítani neki. Ha kézzel akarod az a legegyszerűbb ha widgetel kirakod a kezdő képernyőre.
Szóval nincs ott gond csak körültekintőbben állítsd be a dolgokat.
Nekem is van pár rutin és teszi a dolgát szépen. Még akkor is ha a telefont újra indítom.

Miunál is azért akadtak gondok főleg a ram menedzsmentnél... nem beszélve a frissítésekről amik jó esetben ha 2 évig élnek. A samsungnál már 4 főverzió és 1 bizt. frissítés van. Ezt még csak a samsung érte el Android fronton... majd talán a OnePlus szeretne felzárkozni, de csak felső kategóriaban.

(#19) ben11


ben11
őstag

Sajnos továbbra sem látom, lehet nem támogatott az A15 5G. Fura lenne, mert a Nice lock gond nélkül fut. Android 13, One UI 5.

*szerk
Nem támogatott a készülék.. :C :W

[ Szerkesztve ]

(#20) Usgyi


Usgyi
aktív tag

Na végre...

Samsung Galaxy S23+ & Samsung Galaxy Watch 5 pro

(#21) Ceree válasza Probert75 (#11) üzenetére


Ceree
senior tag

El sem tavolitottam vegul, mert samsung store felismerte h telepitve van, es csak frissitettem. Majd megnyilt es ott voltak a telepitett addonok, egybol lehetett frissiteni oket. Fine lock-ot toroltem is, es ugy latszik minden megy frankon tovabb. :)

Másolat_eredetije

(#22) kano válasza Rinocerosz (#10) üzenetére


kano
nagyúr

De ugye ezt a Samsung vette el és nem az Android.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#23) batai15


batai15
félisten

Ez az egyetlen alkalmazás ami miatt kívánatos a one UI.

(#24) nigelx


nigelx
csendes tag

OneUI 1.0-ra is települ (A8 2018).

(#25) joey04 válasza LosBlancosRM (#8) üzenetére


joey04
titán

Reméljük jó áron jön.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#26) ben11 válasza nigelx (#24) üzenetére


ben11
őstag

Na ne már, 2018-as A8ra felmegy, nekem meg nem.. :O

(#27) jacis


jacis
nagyúr

Igazából mi ez a Good Lock? Mire lehet használni?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#28) Somatom válasza jacis (#27) üzenetére


Somatom
veterán

Link

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#29) odani


odani
tag

Na végre! Viszont azt már nem tudom, miért is hiányoltam anno ennyire. :DD
Amit még mindig akarok, az az ikonok keretének az eltüntetése egyszerűen. Régen mintha rendszerszinten lehetett volna kapcsolni, valamiért úgy rémlik, hogy a Theme Parkban kéne lennie ilyen funkciónak, de nem egyesével akarok ikonokkal pepecselni. Tudja esetleg valaki? :F

(#30) jacis válasza Somatom (#28) üzenetére


jacis
nagyúr

Köszönöm. Már alkottam is vele... 😊

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#31) mar@cuja


mar@cuja
lelkes újonc

Kezdek a végére érni... A Good Lock a legjobb dolog, ami az okostelók világában az elmúlt években történt. Az csak egy dolog, hogy mindent is testre lehet szabni mókolás nélkül, de végtelen számú jobbnál jobb feature egy gyári appban. Le vagyok nyűgözve, pedig sosem voltam Samsung-fan. Új szintre emelte az S22-met túlzások nélkül.
Kár, hogy a Dropship még régiókorlátos. Ezen kívül szinte az összes kiegészítőben találtam hasznos dolgot. Pl. vicces, hogy az Edge Touchoz hasonló appot használok 5 éve (én az gesztusvezérlésre is nav bar helyén). Mondjuk az kicsit profibb, de ez se rossz.

(#32) makikutya válasza golyós (#14) üzenetére


makikutya
csendes tag

Aktívan használom az általad leírt funkciókat, semmi ehhez hasonló problémával nem találkoztam, de meg nyomokban sem. A samu rendszere az egyik legjobban optimalizált rendszer jelenleg is az android ökoszisztémában, és tényleg sok kreatív ötlet gyűlt össze a miui oldalon, de konzisztencia, felhasználói élmény oldaláról alig vártam hogy megint samsungom legyen, csak pár hónapos kihagyást tettem, mert egy ponton nem az új notera váltottam, hanem a mi11 ultra elcsábított. A telefon tényleg remek volt, de összességében egyszerűen nem bírtam sokáig a samu nélkül, és ahogy megjelent, atjöttem az az s22 ultrára... mivel a tabletem és a tv is samsung, ez tényleg egy másik világ.

(#33) golyós válasza makikutya (#32) üzenetére


golyós
őstag

Lányomnak ugyan ez a telefonja van, neki se jelentkezik csak egyrésze.
Ő a messengerrel sziv, bármit csinálunk vele, minden inditásnál jön az üzenet : a messenger ezen verziója nem kompatibilis a készülékkel . ???
Én csak a kijelzővel szivok 2 éve: hivás közben elvéve a fülemtől nem éled fel a kijelző csak a kikapcs gombra. közelségérzékelő jó, tesztelték már szervizben is, működik.
Minden reggel újra kell inditani akkor működik, de csak szigorúan 1 napig, ha kimarad az újrainditás egyből behal megint.
Nagyon nem tetszik a hangerő állitás kinézete 11es droid óta, Volume styles alkalmazás megoldaná, tetszőleges kinézet adható a csúszkának stb. Ez sem megy mert a Samu rendszere kilövi , hiába állitom be , hogy fusson folyamatosan, akkumulátor kezelésnél is beállitom, hogy ne állitsa le, akkor is kinyomja a rendszer.
Nekem a Hüvely rendszere vált be a legjobban, de gms nélkül nem kell.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#34) Tomiii258 válasza Ceree (#21) üzenetére


Tomiii258
tag

A Task Changer is megjelenik neked a Good Lock-ban?
Én eddig lényegébne csak amiatt haználtam a Fine Lock-ot is, de a Good Lock telepítése után a Task Changert se telepített addonként se letöltendő addonként nem jelzi sehol.
Ezzel szemben pl a Quick Star simán megjelent a Good Lock-ban telepítettként, de a Task Change sehol... (nekem ez a kettő modul volt fent)

Tomiii258

(#35) ben11 válasza Tomiii258 (#34) üzenetére


ben11
őstag

A nice lock-ban átköltözött a Home up addonba. Nézd meg, valószínűleg ott lesz.

(#36) Ceree válasza ben11 (#35) üzenetére


Ceree
senior tag

Igen, ott van. :)

Másolat_eredetije

(#37) Tomiii258 válasza ben11 (#35) üzenetére


Tomiii258
tag

Köszi, ez így nagyon jó, mert a Home Up meg nem kompatibilis a telómmal...még egy S8-at használok :DDD
Hát...akkor viszlát Good Lock, nekem asszem marad a Fine Lock...
Köszi mégegyszer!

Tomiii258

(#38) ben11 válasza Tomiii258 (#37) üzenetére


ben11
őstag

Nekem meg a good lock nem az az A13 5G-vel, marad a nice lock.. :DDD

(#39) mar@cuja válasza Tomiii258 (#37) üzenetére


mar@cuja
lelkes újonc

Dropship, gondolom, azzal se megy.

(#40) Tomiii258 válasza mar@cuja (#39) üzenetére


Tomiii258
tag

Dropship? :F

Tomiii258

(#41) mar@cuja válasza Tomiii258 (#40) üzenetére


mar@cuja
lelkes újonc

(#42) Tomiii258 válasza mar@cuja (#41) üzenetére


Tomiii258
tag

Köszi, így már értem, de erről se hallottam még eddig, mondjuk a HomeUp-ról sem, mert nekem ezek nem jelennek meg a Fine Lock "not installed" modul listájában, de gondolom csak azért, mert ezek az újabb modulok amúgy sem nem kompatibilisek az 1000 éves S8-asommal.
Visszont a HomeUp egész biztos megy a Fine Lock-kal, úgyhogy akár a DopShip is mehet, ha kompatibilis vele a teló.

Tomiii258

(#43) mar@cuja válasza Tomiii258 (#42) üzenetére


mar@cuja
lelkes újonc

Régiókorlátos, megnéztem sima apk-ból telepítve. Elindul, de koreai fiók kell hozzá.

(#44) n2066


n2066
tag

Felejtsük el a fine lock good lock... akármit., Szerintem nagyon korlátozott minden téren... 3rd party launcherek viszik a pálmát. A70-et én Hyperion launchert használok. Ég és föld a good lockhoz képest. Megfelelő ikon csomaggal háttérkép szinéhez igazodnak az ikon színek is...

Vigyázz, mit kívánsz, még valóra válik! Beware your wishes they might come true!

(#45) ben11 válasza n2066 (#44) üzenetére


ben11
őstag

Egészen más/több mint egy launcher.

(#46) bcl


bcl
senior tag

Sziasztok!

A Good Lock-kal kapcsolatos kérdésem lenne.
Tök jó, nagyon örülök, hogy elérhető nálunk is, meg minden, de egy csomó modult egyszerűen nem dob fel a Samsung store.
Ebből kettő nagyon hiányzik, meg egy még jó lenne: a
- Multistar
- Notistar
Kifejezetten hiányzik, meg még jó lenne a Home up is.

Namost a Nice Lockot egyelőre nem szedtem le, és ott meg is vannak még ezek a modulok, de a Home up, meg a Multistar nem megy (úgy értem, a DeX nagyobb felbontások eltűntek, ahogy a Home up beállítások is), bár nem panaszkodik se az, se a Good Lock.
A Notistar is listázza a régebbi értesítéseket (bár a 13/OneUI 5 elég jól felzárkózott ilyen szempontból; majdnem nincs is erre a modulra szükség)

Ilyenkor mi a teendő? Térjek vissza a Nice Lockhoz? Vagy valamit én nem csinálok jól?
Előre is köszi, ha valaki tud segíteni!

(#47) bcl válasza bcl (#46) üzenetére


bcl
senior tag

Megoldódott, vak vagyok :DDD

(#48) ricsip


ricsip
addikt

sub

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.