Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Lejárt a jogsim

Hozzászólások

(#1) t-shirt


t-shirt
veterán

Lejárt a jogsim eü érvényessége, most nincs autóm nem vezetek, de később kb 1 év múlva lesz újra kocsim, a kérdés az lenne hogy mennyi idő után lehet még úgy megcsináltatni az eü-t hogy ne kelljen újra rakni a jogsit

(#2) Dufresne


Dufresne
addikt

Fél éveb belül még biztos. Többet meg minek várnál vele? Mivan, ha kiderül, hogy valami bajod van, pont mielőtt hosszabbítanád a jogsit:F

(#3) Zordkaszás válasza t-shirt (#1) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Háziorvosohoz látogass el minél előbb, ha jól tudom ő az illetékes :))
Megvizsgál, aztán beleírja, hogy OK :DDD

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#4) t-shirt válasza Dufresne (#2) üzenetére


t-shirt
veterán

most vettem észre hogy kb 2 hónapja lejárt, meg akarom csináltatni, csak nyaralás utánra gondoltam, nem tudom mennyi időm van még elintézni

[Szerkesztve]

(#5) vicces válasza t-shirt (#1) üzenetére


vicces
addikt

honnan szedsz ilyet, hogy lejárt az eü papirosod?
nekem a jogsin kivül más papirom nincs is talán már meg.
kaptam egy fehér kártyát/ ''a stabil oldalfekvés'' tanfolyamról/, arra azt mondták, hogy nem kell magammal vinni, ugyhogy az el is veszett már. a doki igazolására is emlékszem, de az is elveszett. ha jol emlékszem azt 5 évre adják, nem? /most jut eszembe, hogy jo sok pénzt hagytam ott 1 indigo papirért, rajta egy aláirásért /

[Szerkesztve]

:)

(#6) gézu válasza t-shirt (#1) üzenetére


gézu
őstag

Szerintem csináltasd meg minél hamarabb,nehogy megint felemeljék
az árát.:D

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#7) t-shirt válasza vicces (#5) üzenetére


t-shirt
veterán

ha a rég rózsaszínű jogsid van akkor nézd meg a hásó oldalát, ahol a ''B'' -re rá van pecsételve, na ott találod hogy meddig érvényes

(#8) vicces válasza t-shirt (#7) üzenetére


vicces
addikt

már kártyás van. kb 3 éves. de nem találtam rajta erre utaló irást.

:)

(#9) Som@ válasza vicces (#8) üzenetére


Som@
őstag

A kártyás jogsin is rajta van.
A lejárta után nem vezethetsz vele, viszont további, azt hiszem 5 évig még érvényes személy azonosító okmány.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#10) Cruz válasza Som@ (#9) üzenetére


Cruz
aktív tag

Bizony rajta.
Az elején a kép mellett, a születési időd alatti sorban van jelölve.
4 (a) Kibocsátási dátum
4 (b) Érvényességi idő

Nálam ez utóbbi 2012, úgyhogy nem aggódom :)

C.

ps: igazolhatod vele a személyazonosságodat, de a csak a lakcímkártyával együtt.

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#11) t-shirt válasza vicces (#8) üzenetére


t-shirt
veterán

a kártyásnak az elején és a hátulján is rajta van

(#12) t-shirt


t-shirt
veterán

senki sem tudja hogy mennyi időm van megcsináltatni,
9K lesz, 5 az orvos 4 a kártya

(#13) vicces válasza Som@ (#9) üzenetére


vicces
addikt

van rajta 1 pár rublika:
1.Családnév 2. utónév
3. Szül id.
4a.Kibocsátási dátum
4b.Érvényességi idő
4c. Kibocs.hatóság
5.Sorszám
!9.Érvényességi kategóriák
10.Vizsga időpontja
11.Kateg.érv.
12.Korlátozások kodja

ennyi.:) itt más nincs. lehet elemezni

:)

(#14) vicces válasza Cruz (#10) üzenetére


vicces
addikt

szóval a 4b az, az ! :)
akkor a válasz meg is van válaszolva.

nekem a kártya elején és a hátulján szereplő dátumok között ~5 hónap a különbség.
bocs, kicsit elszámoltam :B

[Szerkesztve]

:)

(#15) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Én a múlt héten csináltattam meg a jogsimat. Most várom, hogy postázzák az újat.
Szerintem érdeklődj utána, mert az okmányirodában indenkinek feltették a kérdést aki sorban állt, ugye nem járt még le?

A röhej az, hogy a csere oka rovatban az áll, hogy csere téves adattatalom miatt, amikor szóvá tettem, hogy ez nem jó, akkor azt a választ kaptam, hogy ez a rendszerben a default lehetőség, és nincs is több. Hát tudjátok....

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#16) Elrond


Elrond
senior tag

Sziasztok!

Nekem is lejárt a jogsim,mennyi idő alatt intézhető el,

van ebben is gyorsított eljárás,mint az útlevélnél?

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#17) LVXXX válasza Elrond (#16) üzenetére


LVXXX
tag

Nekem tavaly novemberben 1 hét volt.
Egy hétfö reggel elmentem a háziorvoshoz, délután az okmányirodába, majd következö hétfön szintén az okmányirodába az új jogosítványért.

(#18) sharpapa


sharpapa
aktív tag

Hali!

Holnap vizsgázok elsősegélyből, és kéne egy tételsor, ha valakinek megvan. Ha van ilyen, akkor lécci ide írja, mert e-mail nem biztos hogy megjön időben (a haverom tegnap küldött eggyet, még most se jött meg).Kössz

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#19) Viktor0610 válasza sharpapa (#18) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezt jó esetben az autósiskolátol kapod meg... :DD
Nálunk legalábbis így volt.

Samsung Galaxy A54

(#20) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Gondoltam felélesztem ezt a topicot, mivel egy pokol kezd lenni ez az egész helyzet. Lejárt az egészségügyi alkalmasságim(egy bírság után tudtam meg, nem tudtam hogy ott is van lejárati dátum, mindig az okmány elejét néztem, amin 2014 állt), így február elején beadtam a jogosítványomat megújítani. Mivel külföldön élek már fél éve, így le kellett adnom a kártyát is, ugye személyes átvételre nincs lehetőségem, és csak így postáznak. Meg egyébként sem vezethetnék azzal a papírral itt kint, amit kaptam az irodától. Szóval, 30 nap a határidő, de eddigi ismerősök mind 1, max. 1,5 hét alatt megkapták az új jogsit. Nekem már pontosan 3 hete csúszik, pedig autó nélkül itt majdnem lehetetlen boldogulni, másokra vagyok utalva teljes mértékben. A 30 napos keret az 30 munkanapot jelent? Csak mert pont nem rég jelent meg egy cikk egy ilyen kálváriáról, mivel szeretett anyaország épp most áll át a domborított jogosítványra, csak szokás szerint nem állnak a helyzet magaslatán. A cikkben(érdemes elolvasni) egyenesen lesz@rják a hatályos törvényeket(de ebben már nem látok nagy újdonságot), és bőven a határidő utánra ígérték meg az új papírt.

Jelenleg kezdek oda eljutni, hogy nem érdekel a dolog, és autóba ülök. Pont autóvétel előtt állok, és 16 mérföldre nem tudok arrébb menni, hogy megnézzek egy olyan vasat, amit megvételre érdemesnek tekintek, mert a bürokrata nyomorékok megint csak a seggüket vakarják.

Don't Tread On Me

(#21) Ck. válasza MPowerPH (#20) üzenetére


Ck.
addikt

Hali, UK-ban vagy ha jól látom...
Legjobb tudomásom szerint nyugodtan vezethetsz jogosítvány nélkül itt kint, nem kötelező a papírjaidat magadnál tartani. Ha rendőr igazoltat, vagy bármi, akkor 7 napon belül bemutathatod bármelyik kapitányságon.
Más kérdés, hogy ha nem érkezik meg 7 napon belül a jogsid, akkor az gázos...
Miért nem cserélteted amúgy át UK-sra?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Lejárt a jogsim
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.