Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Club


Club
őstag

A kérdés adott.
Egyik haveromat érdekelné, meg engem is:)

(#2) pre-Scott


pre-Scott
csendes tag

Engem érdekelne ,hogy lehet-e softmoddal fx 5900-ból quadro fx-et csinálni.
azt pusmogják ,hogy igen. ha ez így van adjatok tanácsot.
előre is köcce!

Jobb okosan hülyéskedni , mint hülyén okoskodni :::::::Nagymaminak tranzisztorokrol beszélni. Az unokámnak 68millo transzmicsoda van a prokettorában! ::::::::::::::: NEM VAGYOK ÚJONC!! :O

(#3) Club


Club
őstag

Up

(#4) Suliro


Suliro
senior tag

Lehetséges.

I believe in Dodge power!

(#5) Club válasza Suliro (#4) üzenetére


Club
őstag

Lehetne ennél kcisit bővebben?:D
Hogyan?
Mivel?
Mire kel figyelni?
Mindegyik''moddolható''-e?
Stb stb..

(#6) Suliro válasza Club (#5) üzenetére


Suliro
senior tag

Utánanézek, van egy cikk, hogy ti4200-at hogyan kell, de az fx-eknél is ugyanúgy müxik, majd linket nyomok. A lényeg, hogy nekem bármelyik nem omega driverrel ment.

I believe in Dodge power!

(#7) Club válasza Suliro (#6) üzenetére


Club
őstag

És teljesértékű Quadro-vá moddolható?
Mert ugye akkor nem kellene megvenni sok pénzér a Quadro-kat, hanem 5900+soft mod és lehetne szerkeszteni:)

(#8) Suliro


Suliro
senior tag

Bővebben: link
Itt a tunig fül alatt van a geforce 4kártyák quadrosítása. Teljesértékű lesz, de csak a módosított driverrel fog működni quadroként. Mondom: nekem mindegyik driverrel ment, nem csak a 42.51-el, moddoltam 61.77-et és azzal is ment.

I believe in Dodge power!

(#9) Club válasza Suliro (#8) üzenetére


Club
őstag

Estefele megnézem, köszi;)

(#10) Suliro válasza Club (#9) üzenetére


Suliro
senior tag

Szívesen, sok sikert a moddoláshoz.

I believe in Dodge power!

(#11) Loretto


Loretto
veterán

Van egy quadro topic, asszem kbalage indította. Ő elég jól informált azt hiszem quadro ügyben.

Soirée...

(#12) Club válasza Loretto (#11) üzenetére


Club
őstag

Köszi, de megpróbáltam rákeresni, de nem találtam:U
Lehet béna vagyok?

(#13) Suliro válasza Club (#12) üzenetére


Suliro
senior tag

softquadro ként keress rá
Bővebben: link

[Szerkesztve]

I believe in Dodge power!

(#14) Club válasza Suliro (#13) üzenetére


Club
őstag

Mondtam hülye vagyok:B
Köszi:)

(#15) szicsu válasza Club (#1) üzenetére


szicsu
őstag

Szeva!

Én már az én kártyámat (mx 440 128Mb) sikerült quadrosítani, ha jol emlékszem akkor
Quadro 500 lett belőle.Nagyon szépen ment,de teljesítmény növekedést nem tapasztaltam.
A RivaTuner 1.53 mal sikerült.

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#16) Club válasza szicsu (#15) üzenetére


Club
őstag

Szia.
Igazából nem a teljesítmény növelés a cél, hanem az, hogy más grafikai alkalmazásókban Quadro-ként lehessen használni.

Egyébként tudja valaki mi lesz az 5900-ból ha Quadro-sítom?:U

(#17) Atlantis válasza Club (#16) üzenetére


Atlantis
veterán

Bővebben: link

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#18) Loretto válasza Atlantis (#17) üzenetére


Loretto
veterán

#13 ;) De Te is foglalkoztál a quadroval rendesen nem?

[Szerkesztve]

Soirée...

(#19) Club válasza Atlantis (#17) üzenetére


Club
őstag

Ja köszi ezt már belinkelték elötted;)

(#20) Atlantis válasza Loretto (#18) üzenetére


Atlantis
veterán

De igen, azóta már softfireGL-t nyúzok egy 9800XT-vel.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#21) Atlantis válasza Club (#16) üzenetére


Atlantis
veterán

Ja, bocs. Quadro3000 lesz elvileg belőle, de nem teljes értékű.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#22) Club válasza Atlantis (#21) üzenetére


Club
őstag

Mennyiben nem lesz teljes értékű?:U

(#23) Atlantis válasza Club (#22) üzenetére


Atlantis
veterán

Annyiban, hogy nem mindenhol fog érvényesülni az átalakítás. Meg ahol érvényesül, ott sem fogja elérni teljes mértékben az eredeti Quadro szintjét.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#24) Club válasza Atlantis (#23) üzenetére


Club
őstag

Na várjál csak..
Mi az hogy ''nem mindehol fog érvényesülni az átalakítás''?
Ezt hogy értsem?
És mi az hogy ahol fog ott sem éri az a Quadro szintjét?
Akkor ezekszerint más külöünbség is van a kártyák között?

(#25) Atlantis válasza Club (#24) üzenetére


Atlantis
veterán

Természetesen van némi hardver különbség is. Nekem pl.: Specview-tesztekben a UGS alapú szoftverek iszonyat gyengén szereplenek, ez engem érintett is, mert géptervező vagyok. 3Dsmax és hasonló programok esetén valszeg jelentősen gyorsít az átalakítás, szóval ha olyan területre kell ,akkor jó lesz. Másik, hogy játszani nem lehet az átalakított kártyákon, külön oprendszer kell erre, ha fontos ez a szempont. Az ATI megoldása sokkal jobb, annak egyetlen hátránya, hogy nem használható a TV-Out, míg NV-nél igen. Viszont Ati-nál minden területen tökáéletes a kártya, gyorsít mindenhol rendesen.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#26) Rover623 válasza szicsu (#15) üzenetére


Rover623
félisten

Mert nem OpenGL alapú alkalmazásokat futtattál...szerintem...

primus inter pares

(#27) Rover623 válasza Atlantis (#25) üzenetére


Rover623
félisten

Proe-ra is jó...;]

primus inter pares

(#28) Antimatrix válasza Atlantis (#25) üzenetére


Antimatrix
tag

Én most adtam el egy ASUS V9950-et FX5900-et mert nem tudtam tuningolni pedig batár réz hűtő van rajta...

De a haveromat érdekelné aki megvette tőlem...

Be lehetne linkelni azokat az oldalakat ahonnan le lehet tölteni ezeket a programokat...

Szerintem a srác nagy játékos őt az a megoldás érdekelné ahol gyorsabb lesz a kártya de a játékok is mennek.


Előre is köszi
:)

PH+BIZHATÓSÁG TOP69 -helyén vagyok - innen kezdve exelhetek a PH!-n is :-)))) Hiába mondják Csernobilnak mégis van következménye.- by Slepy- Degenerált Userekről vélemény! -- Az internetem van/nincs az örök bitmezőkön!

(#29) Atlantis válasza Rover623 (#27) üzenetére


Atlantis
veterán

ProE-ra valóban jó és dehogynem,dDe nem csak ProE-ból áll a világ. (hál'Isten, de ez egy másik történet)

[Szerkesztve]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#30) Atlantis válasza Antimatrix (#28) üzenetére


Atlantis
veterán

Ez nem játékok területén hoz plussz teljesítményt. 5900-es NV-vel nem hiszem, hogy megoldható lenne a játékok és nagyobb OpenGL-teljesítmény párosítása. Arra ott a 6800-as sorozatés az új Rivatuner(NvStrap)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#31) Rover623 válasza Atlantis (#30) üzenetére


Rover623
félisten

Biztos hogy nem műx...
Régen Ti4200-at (780GL) aztán később FX5700-et (FX1100) próbálgattam.
RivaTuner-es softquadro...
Az OpenGL teljesítmény korrekt volt...sokszáz dolcsis kareszokat és sokezer dolcsis munkaállomásokat lehetett megalázni a Specview eredményekkel...de a 3DMark eredmények mindig drasztikusan leestek...
Szóval, játék: GF 6-os sorozat
CAD: FX5900...

De ha már vesz 6600-at, abból is lehet csinálni FX540-et...;]

primus inter pares

(#32) Atlantis válasza Rover623 (#31) üzenetére


Atlantis
veterán

Félig igaz a vége:
játék:6800-as sorozat
CAD:6800-as sorozat, ott ugyanis teljesen müxik minden terület átalakítás után is.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#33) Rover623 válasza Atlantis (#32) üzenetére


Rover623
félisten

Na ja...de ha 5900-ban gondolkozott először, akkor akár a 6600 is lehet túllövés anyagilag...hát még a 6800...
Persze CAD-re a jó vas a legjobb...vagy a még annál is jobb vas...:)

primus inter pares

(#34) nick76 válasza Suliro (#8) üzenetére


nick76
csendes tag

Hi Suliro!

Most nézem, hogy azt írod sikerült az nvidia kártyádat moddolni 61.77 driverrel.
A kérdésem az, hogy ez hogy lehetséges, mivel a Softquadro4 script nem müxik már ezen a driveren:
[kép]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.