Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L@@-Yosh


L@@-Yosh
tag

Sziasztok!
most készülök venni 5 db házhűtőt 3db8 cmest és 2db 9 cmest plz segítsetek melyek a legjobbak ?ár/teljesytmény
nem baj ha drágább csak nagyobb legyen a teljesítménye illetve halk

Sztem AMD a tutti!

(#2) TexT-BoY válasza L@@-Yosh (#1) üzenetére


TexT-BoY
addikt

akkor :
Artic cooling 8cmes
Enermax szabájzós 9es:)

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#3) Gismo válasza TexT-BoY (#2) üzenetére


Gismo
addikt

Pontosan!

(#4) Sniper_BOY válasza TexT-BoY (#2) üzenetére


Sniper_BOY
aktív tag

Coolermaster neon led fan 8cm 2500rpm 34 köbláb/perc
És a fent említett coolink mind a kettőt használom és tökéletesek

AMD XP 3200+ Abit NF7 TT SilentBoost 512MB Kingston DDR400 Sapphire Ati 9700Pro WD 80GB 7200rpm/8MB + samsung sp0802n 80GB 7200rpm/2MB HDD CMD-649-es ide vezérlő MSI DR-16B Toshiba 1802 DVD Samsung 757MB MX500 live! 5.1 Chieftec 300w 3x8cm CM blue led fan azona cs-2600 ház

(#5) TexT-BoY válasza Sniper_BOY (#4) üzenetére


TexT-BoY
addikt

???

az Artic coling az nem = a Coolinkal:))

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#6) gery03 válasza TexT-BoY (#5) üzenetére


gery03
senior tag

(#7) Sniper_BOY válasza TexT-BoY (#5) üzenetére


Sniper_BOY
aktív tag

nézd meg a coolink.com-ot ott fenn van amúgy az oldalról írtam fel a nevet

AMD XP 3200+ Abit NF7 TT SilentBoost 512MB Kingston DDR400 Sapphire Ati 9700Pro WD 80GB 7200rpm/8MB + samsung sp0802n 80GB 7200rpm/2MB HDD CMD-649-es ide vezérlő MSI DR-16B Toshiba 1802 DVD Samsung 757MB MX500 live! 5.1 Chieftec 300w 3x8cm CM blue led fan azona cs-2600 ház

(#8) L@@-Yosh


L@@-Yosh
tag

Sziasztok!
nagyon köszönöm hozzászolásaitokat .
Ezek milyen árban vannak?

Sztem AMD a tutti!

(#9) Szél


Szél
tag

Hi! Hol lehet megvenni az Artic Coolingot??? Beírtam a keresőbe, de csak procihűtőket dobott ki. Valószínű én voltam láma.
Valaki tud segíteni, hogy Bp-n hol lehet megvenni?!

(#10) Wildmage válasza Szél (#9) üzenetére


Wildmage
senior tag

Herta.
Én viszont azt kérdezném az artic cooling pro tc-ről, hogy a hőmérséklettől függő szabályozást felül lehet bírálni mondjuk az enermax előlapi panelokkal, vagy mennek, ahogy ők azt gondolják? A másik kérdésem meg az, hogy a képeken csak két felső csavarhely van. Alul nem fogja semmi vagy csak a képek bénák?

(#11) Szél válasza Wildmage (#10) üzenetére


Szél
tag

Köszi szépen! Nálam a TT A1357-esnél vagy kézi vagy hőm. függő szab. van. Egy csatlakozó van, ahol szabályozni tudsz.

(#12) Gismo válasza Wildmage (#10) üzenetére


Gismo
addikt

Mien csavarhely hol?

(#13) lorcsi


lorcsi
veterán

árakat is tudjátok hozzájuk?

(#14) Ruzso


Ruzso
tag

Coolink Breeze 1200Ft környéke

Life could be so easy without PC.

(#15) Wildmage válasza Gismo (#12) üzenetére


Wildmage
senior tag

Itt>
Amúgy már láttam egy másik képet is róla és ott már megvolt mind a 4 sarkán a csavaroknak a luk.
Én meg ezzel Bővebben: linkszeretném akkor leszabályozni az articot és az akarom, hogy ne bírálja felül, ha esetleg melege van a hőmérőjének. Lehet ezt akkor?


[Szerkesztve]

(#16) zenit válasza Ruzso (#14) üzenetére


zenit
tag

Coolink CFE08T - ilyet ne vegyetek, nagyon morog a csapágya. :(

(#17) Arhel


Arhel
senior tag

Már máshol fölraktam a hasonló kérdésem:
Bővebben: link
Egy kis segítség kéne nekem is! :)

(#18) Gismo válasza Wildmage (#15) üzenetére


Gismo
addikt

Akkor ha azt akarod hogy ne bírálja felül a panel utasítását akkor egy mezei ventit kell venned, vagy ebben a ventiben a hőre érzékeny ellenállást összekell zárnod!

(#19) kíváncsi válasza Wildmage (#15) üzenetére


kíváncsi
senior tag

hogyne lenne meg rajta mind a 4 lyuk :DDD
csak úgy lett fotózva hogy nem látszik :)

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#20) neduddki válasza L@@-Yosh (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ha nem baj hogy dragabb akkor javallom batran valogass: Bővebben: link

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#21) Ruzso válasza zenit (#16) üzenetére


Ruzso
tag

Nekem 8cm lite-om van, de le van szabályozva 1900 rpm-re 2500-rol.

Life could be so easy without PC.

(#22) Gismo válasza neduddki (#20) üzenetére


Gismo
addikt

OFF
A múltkor írtáá SMS-t a valóvilágba!! (Ne essék félreértés nem nézem csak gépelés közben hallottam a neved!)
ON
Azok a Papst ventik marha drágák!

(#23) Csocso válasza L@@-Yosh (#1) üzenetére


Csocso
csendes tag

A Glacialtechnek is vannak 8cm ház hütői és azok 19dBa val mennek!
Az árukat nem tudom.

Az Inteligens Gép Inteligens Kezelőt Kiván

(#24) 666


666
tag

Ilyen Glacialtech venti még nem jött ki, majd szerintem egy pár hét mulva lesz, azt veszek 7-et a Casetekembe ;)

http://www.shocktogon.com // Counter-Strike szerverhoszting // ez egy reklám volt

(#25) strike-force válasza 666 (#24) üzenetére


strike-force
őstag

dehogynem, állítólag a 3testőrben lehet kapni, ott van az árlista alján is br. 1500pénz

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#26) 666


666
tag

akkor megyek és veszek előbb 1-et kipróbálni

http://www.shocktogon.com // Counter-Strike szerverhoszting // ez egy reklám volt

(#27) neduddki válasza Gismo (#22) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Kerlek nevezd meg segedeid, a hejszint es a fegyvert en valsztom!!!!:- )))))))))

udv

neduddki

p.s. hogy en a nyalovilaggal barmijjen kapcsolatban elnnek aszt szigoruen tagadom, meg ha a legrovidebb spot-ra is sikatva elkapcsolog /ha veletlenul rtl-klubot nezek/:- ))))))))))

amugy tennyleg nem ocsok, de hat halkak is meg fujnak is:- ))))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Sziasztok!
GlacialTech Silent Blade : Levegőszállítás: 25.20 CFM
Ez elég gyenguci nem kevés levegőt szállít nem?
Szerintetek?

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#29) Mazka05 válasza L@@-Yosh (#1) üzenetére


Mazka05
őstag

8Cm Collink nagyon halk gondolom a 9cm halkabb de az tény hogy nem a legerösebb de a legghalkabb! :)

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#30) Cray Tyler


Cray Tyler
senior tag

ZALMAN ZM-F1, ultra csandes, olcsó, kiváló minőség, 1700rpm mellett 16 dB. kb 1000 + fa darabja, nekem van belöle 5 db, elsőrangú cuccos.

(#31) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

azért ez a zalman se a legtuttibb Zalman ZM1 ''Normal'' 12V 0.25A 3000 RPM 36.5 CFM 34.2 dB :(
mondjuk sztem az artic cooling a legjobb eddig :
Fordulatszám: 1000 - 2500 RPM
Maximális levegő áramlás: 12.2 - 31.5 CFM
Zajszint: 10 - 23 dB

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#32) Fehérsólyom


Fehérsólyom
aktív tag

Sziasztok!

Én a következőt tudom nektek tanácsolni:
Kipróbáltam mind a Zalman ZM1-et, a Coolink Breeze-t, Silent Blade-t, Arctic Cooling-ot mind pedig a CoolerMaster ledes ventijét.
Tapasztalataim:
Zalman ZM1: Iszonyat hangos még a halkított állapotában is.
Coolink Breeze: Ellenállással lassítva elég csendes, de magas hangot ad ki, ami miatt már zavaró
Silent Blade: Csendes és elég sok levegőt szállít. (Ezt javaslom mindenkinek bátran!)
Arctic Cooling: Iszonyat csendes de alig szállít levegőt. 1600-ot pörgött nálam, de kevésnek éreztem, továbbá hiába ''dugdostam'' ide-oda az érzékelőt nem ment gyorsabban.
CoolerMaster: Alapon hangos, ellenállással lassítva 1700-re csendes (mint a Silent Blade) illetve még elég sok levegőt szállít. Ha megnézitek a lapátformája nagyon hasonlít a Silent Blade-re.

Konklúzió:
Aki csendes, de még elég levegőt szállító 8cm-es ventit szeretne annak ajánlom a Silent Blade-t.
Aki csendes, de még elég levegőt szállíító 8cm-es ledes ventit szeretne annak pedig a CoolerMaster-t, egy kisebb ellenállással. (Nálam kb 7V-ot kap és így jó, persze a ledek kapják a 12V-ot és 18-19mA-t :) )

(#33) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Szia!
Na ez sztem mindenki számára kielégítő válasz :)
És mi a véleményed erről ezt próbáltad? : Thermaltake A1357 Smart Case Fan II bővebben : Bővebben: link

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#34) _Volkovy_ válasza L@@-Yosh (#1) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

A mindent verő a Vantec Tornado..A 8centis 5500rpm max fordulatszámot tud ;]

(#35) kíváncsi válasza Fehérsólyom (#32) üzenetére


kíváncsi
senior tag

No meg még egy kérdés : nekem van egy coolermaster kék ledes 8cmes ventim 2500 rpm en pörög ezt lehet valahogy lassítani ha igen hogy?

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#36) kíváncsi válasza _Volkovy_ (#34) üzenetére


kíváncsi
senior tag

annak mekkora hangja van ?hangosabb mint egy porszívó :DDD

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#37) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

TD8034H 80mm 0.75A 5700RPM 84 CFM 70.4 dB
:D

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#38) Narancs pécs válasza neduddki (#20) üzenetére


Narancs pécs
csendes tag

Hol lehet ilyeneket kapni?

(#39) _Volkovy_ válasza kíváncsi (#36) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

elég hangos,de elviselhető.

(#40) neduddki válasza Narancs pécs (#38) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

BP etele uton van a importor.
Es a budafoki uti mikronikaban meg oleg sok fajtat lehet kapni /betalan lajos es krusper kozott/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#41) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

Nekem is 2db Zalman ZM-F1-em van, nekem az ellenálások nélkül van felnyomva és igy pörögnek kb 3000-et, igy is halkak és kib...ott jók, mióta bennevannak a házamba azóta az alaplap hömérséklete lement 4-5 fokkal a procié meg 6-7 fokkal, ugyhogy most sirély minden :DD

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#42) Fehérsólyom válasza kíváncsi (#35) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

A Thermaltake A1357 Smart Case Fan II-t nem próbáltam, így nem tudok semmit sem mondani.

A CoolerMaster esetén pedig a következőt tudom neked tanácsolni:
Első lépésként forraszd át a ledeket úgy hogy mindegyik sorba legyen. Itt nagyon figyelj arra, hogy minden led azonos iránba nézzen ( ---I>I---I>I---I>I---I>I--- vagy ---I<I---I<I---I<I---I<I--- remélem érted :B)! Ha esetleg nem világít, akkor meg kell fordítanod őket. A gyári megoldás az, hogy kettő-kettő sorban míg ezek együtt párhuzamosan. Na a ledről annyit kell tudni, hogy feszültségforrás, azaz nagyon nem egészséges párhuzamosan kötni őket. (A gyári azért van párhuzamsan, mert az 5V-os rendszerre van kitalálva, ahol ugyanis ha négy lenne sorban nem lenne elég a fesz.)
Persze úgy kell őket sorba kötnöd, hogy azt a vékony drótot, ami a fekete kábelhez csatlakozik a mamtrica alatt, azt ott hagyod (ez lesz a föld) de rögtön az elsőhöz odakötöd és nem csak a másodikhoz, és azt a kettőt, ami a piros mellé van beforrasztva kiforrasztod, és ha jól kötötted sorba a ledeket nem kettő, hanem csak egy drótod lesz szabad.
Ez volt a neheze, ha ezzel megvagy a ledek elé - ahonnan a feszülttséget kapják, be kell kötni egy 270Ohmos ellenállást. így 18-19mA-t kapnak. Ez a piros ledeknél a maximum megengedett 20mA alatt van, de így nem égnek ki és a legnagyobb a fényerejük (E fölött már a led karakterisztikája nagyon meredek lesz és minimális ingadozás fesz ingadozás után kiéghet, de ebbe ne menjünk bele. A lényeg, hogy így adja a legnagyobb fényt a leggazdaságosabbn és a leghosszabb élettartam mellett.). Ha a kék ledeknél más áramerősség kell akkor nyugodtan javítson ki valaki, mert azokat nem ismerem. Csak annyit tudok, hogy bizotsan elbírnak többet is! Azaz nálad is rendben lesz
Ezek után én nem csináltam más mint egy Y elágazás a veni piros drótján. Az egyik végére ennek a ledeket kötöttem (persze ott volt már elöttük a 270Ohmos ellenállás) a másik végére pedig sorba bekötöttem 2db 33Ohmos ellenállást ami közvetlen a ventihez ment.
Azért kettőt és azért ennyit, mer ilyet lehet kapni illetve így kisebb teljesítményt kell disszipálniuk azaz nem melegszenek. Ha egy db 66Ohm körülit raksz bele az nagyon hamar felmelegszik.
Remélem segítettem :DD
Egy rajz, hogy hogyan kellen kinéznie:
--I>I---I>I---I>I---I>I----(ez a föld)
I
270Ohm
I
I
I I ---------33Ohm---33Ohm--- (ez megy a motorhoz)
Y
I
I
(ez a piros drót a 12V-al)

(Hát ilyet se csinálok legközelebb :D :D)

[Szerkesztve]

(#43) kíváncsi válasza Fehérsólyom (#42) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Nagyon köszi de nem nagyon értem :)
Úgy döntöttem veszek 3 coolermaster kék ledes ventit 25dba val üzemelnek meghagyom egyenlőre a 2500rpm -t
Akkor végülis arra következtettem hogyha majd veszek később előlapi szabályzót akkor majd le tudom csökkenteni egy kis bütyköléssel az rpm-et ugye?

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#44) LukE válasza Fehérsólyom (#42) üzenetére


LukE
veterán

'' Na a ledről annyit kell tudni, hogy feszültségforrás, azaz nagyon nem egészséges párhuzamosan kötni őket.''

forras? talan inkabb fogyasztani szoktak...
A ledek elvileg áramgenerátoros meghajtast szeretnenek, de ezt egesz jol lehet kozeliteni egy sorba kapcsolt ellenallattal.
A 4 leddel sorba kotott 270Ω stimmel.
Kulonbozo szinu ledekhez kulonbozo nyitofeszultseg tartozik, a max aram inkabb a merettol fugg. (piros~1.8-2V, zold~2V+, kek 3.5, feher talan 4, de nem biztos.)

(jah, mint latod, itt az ASCII art nem olyan 1xŰ:) )

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#45) Fehérsólyom válasza kíváncsi (#43) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

Igen le tudod, de ha nem akarsz 10e körüli értéket költeni szabályzásra, akkor ellenállással megoldod, hiszen azok ára 4HUF :DD
Ha pedig csak simán rádugod és leszabályzod, majd látni fogod, hogy lecsökken a fényereje.
(Ha nagyon nem megy majd küldj egy mailt és akkor megpróbálok valamit rajzolgatni is :))

(#46) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Nagyon szépen köszönöm :)
De lehet mégse ilyet veszek találtam egy jó hűtőt.
Nézz be a silent blade II témába

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#47) Gismo


Gismo
addikt

Hátakkor!
Vettem 1500 pénzé egy Arctic-coolng házhűtőt és nemgyőzőtt meg! Alap fordulatszámon szinte nincs légszállítása! Ami nem tool yo! Viszont ha összezárom a hőérzékeny nemtommiaszart akkor meg naon hangos!
kb ugyanolyan mint az SCS! Csak azenyém ien vagy mindenkinek ien lomha?

(#48) Gismo


Gismo
addikt

mndenkinek ugyanez a véleménye?

(#49) Amigo78


Amigo78
senior tag

fekmerült bennem 1 kérdés a zalmannal kapcsolatban.....lehet siklocsapágyas? és azért ijen olcso?

(#50) xedos


xedos
addikt

Én Glacialtech Silentbladet vettem...
Nekem nagyon bejött! Csendes és mozgatja a levegőt!
Azonos fordszám mellett nézzétek a légszállítást és a hangot!
A legtöbb kb. 1200-1500-as fordulaton tud zajban alámenni, de ekkor már nincs légszállításuk.
A másik probléma:
Általában a ventillátorokat egy adott fordulatszámra tervezik. Ha ellenállással
lelassitjuk, akkor lehet, hogy rezeg, morog stb.
Van egy 92mm-es Sunon ventim. Alapba hangos, de lefújja a fejemet. Amikor
csak 5V-ot adok neki, akkor rázza a gépet -pedig parafa alátéttel szereltem...
Igaz még 5V-on is nyomja a levegőt....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.