Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ati9500


Ati9500
senior tag

Sziasztok!!

Van egy Amd Xp 1700+ Processzorom.
Általában 1800 Mhz körül szokott üzemelni!!

Erre keresnék nagyon halk, nagyon olcsó de jó hűtőt!!

Tapasztalatok??? Ajánlatok???

Ja van egy feel IV-es házam...
Azon 2 hütő erre is egy alacsony ford halk hűtőt keresek (olyan 1000 rpm-körüli kéne!)

Abit An7 Alaplap ezen le fogom cserélni a chipset hűtőt passivra (valami Zalma félére... remélem nem lesz gond!!)

A videó kártyára Artic coolert szándékozom venni!


remélem így jó halk lesz a gépem!!

Várom az ötleteket!!!

(#2) TexT-BoY válasza Ati9500 (#1) üzenetére


TexT-BoY
addikt

erre is az Artik kulingot ajánlanám... 3500Ft és ha jol gondolom akkor a VGA hűtővel együtt veheted meg:DDD 19dba:D nagy a hangja:DDD

és asszem hogy egy 2800+os bartonnal is megbirkozik:D

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#3) Ati9500


Ati9500
senior tag

tudsz hozzá valami linket??

megnézném milyen??

(#4) Wildmage


Wildmage
senior tag

Hertánál van asszem.

(#5) TexT-BoY válasza Ati9500 (#3) üzenetére


TexT-BoY
addikt

[L]http://www.arctic-cooling.com/en/products/copper_silent2l/[/L] csak nemvilágit...

a hertánál kapható

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#6) yossarian


yossarian
aktív tag

Nekem Spire Whisperrock IV-van, egész jó, 21dB. le lehet még veni a ventirácsot, úgy még halkabb. én így tettem :)

(#7) Fehérsólyom válasza Ati9500 (#1) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

Házhűtőnek javaslom az Arctic Cooling 8cm-es renddzerhűtőjét. Hőmérséklet szabályzós, és brutálisan csendes. 1000rpm-2500rpm-ig megy. Nálam még soha (!!!) nem ment feljebb 1600rpm-nél, de így is hangtalan.
Procihűtőnek pedig javaslom a GlacialTech-et. Az Arctic igen csak gyatrán teljesített. Személy szerin én az Igloo 2450Light-ot használtam 1600+/2500+-ra. Csendes és hűt. (Radikalmodon van egy teszt, azt hiszem ennek az utódja a 2570Light, ami mégjobban hűt.) Illetve most egy Silent Breeze III-at használok. Ez még egy picit csendesebb de sokkal brutálisabban hűt. Ezzel a full terhelés alatt a cpu (2500+) die temp 55°C. :D Ez egy picit drágább. Egyébként a 3 Testőrben megveheted és kapsz vele 5 év garanciát :)

[Szerkesztve]

(#8) Ati9500 válasza Fehérsólyom (#7) üzenetére


Ati9500
senior tag

A te mostani hűtőd hány decibeles?

MI a három testőr honlap címe?

(#9) andorpapa


andorpapa
őstag

Fehérsólyomnak igaza van, halk és olcsó hűtés esetén a GlacialTech cuccokat érdemes keresni. Az Igloo 2450 Light valóban ideális választás, nagyon halk, és bőven elég az említett procira. Az utódja a 2470 Light, még egy picit halkabb, bár én már nem hallottam a különbséget, pedig mindkettő járt nálam. Az Aquában a 2450 Light nettó 2400, a 2470 Light pedig nettó 2540 HUF.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#10) Fehérsólyom válasza Ati9500 (#8) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

Az én mostanim Silent Breeze III. Ha most újonnan veszel hűtőt, csak ajánlani tudom, nyúzom már vagy 6 napja rendesen, de le a kalappal. Egyébként 19dB (nem sok :DD). Úgy teszteltem, a hangját, hogy fogtam és a ház mellé tettem, kivezettem egy venticsatlakozót és bedugtam/kihúztam. Bedugott és kikapcsolt állapot között nagyon minimális eltérés volt (az is csak akkor ha közvetlen a venti fölé hajoltam). Majd mikor beszereltem SpeedFan-al leállítottam a ventit, majd vissza teljes gázzal. Ekkor már semmilyen különbséget nem hallottam. Ja, a gépemben minden hűtés ami csak lehet passzív, a winchester folyadékcsapágyas. A leghangosabb eszköz a 360W-os Chieftec táp, ami nem a hangerejéről híres :DD (akár csak a gépem).

(#11) anakin válasza andorpapa (#9) üzenetére


anakin
csendes tag

sziasztok

most hétvégén vettem meg a 3 testőrbe [L]http://www.3t.hu[/L] az utolso 2450Light-os (20dB) és egy 2470Light-ot (19dB) darabja br. 3K Huf és 5 év gari.
Vigyázni, kell mert a 2470 8 cm-es ventillátorral van szerelve, nekem ez nem fért volna be!
Ilyenkor, már a táphűtőt is érdemes kicserélni pl. termolelemes Zalman 8 cm-es ventillátorra (ZM-F1), 1200 Huf ugyanott, illetve a videokártyára is érdemes passzív hűtést szerelni, valamint a mobilrackből a ventiket kiikatatni, csak vigyázz meg ne főjön a vincsi ha van benne!

anakin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.