Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Esmein


Esmein
nagyúr

Tudom, hogy valamelyik szörny az, de nem tudom melyik. A 7000 cu-t szokták emlegetni (Kalandor ?) de az meg elvileg intel cuccmucc.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#2) S0LaRiaN


S0LaRiaN
csendes tag

cnps6000Cu + vantec tornado ha nemerdekel a gep hangja vagy jolhangszigetelt a hazad ;)

[Szerkesztve]

(#3) Ronin válasza Esmein (#1) üzenetére


Ronin
aktív tag

A 7000CU van AMD-re meg Intelre is.
AMD-re a jelölése CNPS7000A-CU.

(#4) Ronin válasza Esmein (#1) üzenetére


Ronin
aktív tag

De vannak még rá más ''szörnyek'' is, pl: Thermalright, Swiftech.

(#5) Esmein válasza Ronin (#4) üzenetére


Esmein
nagyúr

Csak ezek nem olyan ismertek mint a zalman. Utánanézek a cnps 7000A cu-nak.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#6) S0LaRiaN


S0LaRiaN
csendes tag

CNPS6000CU vagy CNPS7000A-CU?

[Szerkesztve]

(#7) Esmein válasza S0LaRiaN (#6) üzenetére


Esmein
nagyúr

7000. Jobb mint egy halvány vizhűtés.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#8) S0LaRiaN


S0LaRiaN
csendes tag

6000 rusztikusabb de sehol nemlattam meg boltban vagy tesztet rola?

[Szerkesztve]

(#9) tocsa válasza Esmein (#7) üzenetére


tocsa
senior tag

Es jobb mint egy hajszarito vagy lombporszivo.
:D

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#10) Esmein válasza S0LaRiaN (#8) üzenetére


Esmein
nagyúr

6000- <400gr
7000- 773gr réz. Valami köze van a tömegnek a disszipációhoz, a zalman esetében meg főleg.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#11) Esmein válasza tocsa (#9) üzenetére


Esmein
nagyúr

20-25 decibel a hangereje. Csukott gépházban nem is hallod.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#12) J.J. András válasza Esmein (#10) üzenetére


J.J. András
őstag

szerinted az alaplap (vagyis a foglalat) elbírja ezt majdnem 1 kg-os cuccot ?

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#13) J.J. András


J.J. András
őstag

amúgy hajtom már régóta (fél-gőzzel), de én inkább a súlya miatt az AL-CU verziót választanám.....pár fok eltérés adnak a tesztek általában a full-réz javára..... -egy jól szellőző házban meg mindegy, hogy 36°C vagy 38°C-os a CPUd .....:)

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#14) J.J. András


J.J. András
őstag

jah, és a kérdés ez lett volna....: HOL LEHET MOSTANSÁG VENNI ILYET BOLTBAN OLCSÓN ??? -az olcsó olyan nettó 7000 - 7500-at értem.....

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#15) S0LaRiaN


S0LaRiaN
csendes tag

nade ctem 6000nek nagyobb a holeado felulete illetve konyebb.

[Szerkesztve]

(#16) Alan válasza J.J. András (#12) üzenetére


Alan
aktív tag

Nem a foglalathoz kell rögzíteni, hanem az alaplapra csavarozni 4 helyen. Semmi problémát nem okoz.

Egy idő után viszont megáll benne a por a lamellák között és ettől leromlik a hűtés hatásfoka, érdemes pár havonta kitisztítani.

(#17) G4bo válasza Alan (#16) üzenetére


G4bo
csendes tag

feltéve ugye ha olyan az alaplap, mert nem mind1ik olyan, hogy van a proci foglalat mellett 4 lyuk...

MSI K7N2 Delta-ILSR | AMD Barton 2500+@3200+(2200Mhz) | 2*512MB 400Mhz PQI | Chaintech FX5900 128MB | Samsung 160GB SATA 7200rpm 8MB | Maxtor 80GB + 40GB 7200rpm | Thermaltake Xaser V1000D ház + Enermax 353W táp

(#18) tralala válasza G4bo (#17) üzenetére


tralala
tag

Hoi!

Veszel nagylevegot es kifurod :))
Aztan meg veszel uj deszkat :DD

(#19) Esmein


Esmein
nagyúr

abit kv7 tökéletes ilyen szempontból. 4 lyuk ott van. a 773 grammra meg azt irja a zalman, ha lehet ne cipelje összeszerelve :D

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#20) Viktor77 válasza J.J. András (#12) üzenetére


Viktor77
titán

Az IC7-em elbírja a 7000Cu-t is. Vedd te is ezt, valamivel jobb mint az Al-Cu.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#21) Esmein válasza Viktor77 (#20) üzenetére


Esmein
nagyúr

Na igen, és hol lehet ilyet kapni mondjuk kecskeméten ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#22) Viktor77 válasza Alan (#16) üzenetére


Viktor77
titán

Ezt miből gondolod? Nekem az IC7-men, a foglalatba kell dugni két tartóhidat, és arra kell rácsavarozni 2 helyen.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#23) Esmein


Esmein
nagyúr

kb 10-12k egy cnps 7000a cu ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#24) S0LaRiaN


S0LaRiaN
csendes tag

meg mindig nemtudom h 6000CU vagy 7000A-CU?

[Szerkesztve]

(#25) Esmein válasza S0LaRiaN (#24) üzenetére


Esmein
nagyúr

Meg mindig a 2.
De lehet nem olyat kérek karácsonyra, hanem egy mx500-at meg egy surfacet :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#26) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

off
gyorsan meg tudja valaki mondani hogy mennyi a 2400+ TbredB alapfeszültsége?
Köszi :)
on

(#27) WuDu


WuDu
tag

asstem 1.6 nálam 1.65ön megy, de az már huzott

(#28) _Volkovy_ válasza WuDu (#27) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

oké köszi

(#29) LukE válasza _Volkovy_ (#26) üzenetére


LukE
veterán

<off>
[L]http://139.95.253.213/SRVS/CGI-BIN/WEBCGI.EXE/,/?St=4,E=0000000000097725756,K=5673,Sxi=11,Case=obj(1224)[/L]
</off>

Zalman-> 7000. A 6000 elég problémásan hűthető, negyobb procit meg nem bír el passzívan.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#30) _Volkovy_ válasza LukE (#29) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Kösszépen.Igazából ezt kerestem de nem találtam..
on

(#31) so_ha válasza Esmein (#1) üzenetére


so_ha
senior tag

A legbrutálisabb borda:
[L]http://www.systemcooling.com/modules.php?name=News&file=article&sid=1464[/L]
Vagy ez:
[L]http://www.swiftnets.com/products/mcx462-v.asp#[/L]
Egy csendes (17dB-s) ventivel:
[L]http://www.blacknoise.de/shop/de_DE/produkt/id_is_70754_and_NB-UltraSilentFan-S2_Blue_Bulk_80mm.html[/L]

üdv so_ha

(#32) Esmein válasza so_ha (#31) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ez a borda egy Vantec Tornadoval... Brutalis lenne.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#33) so_ha válasza Esmein (#32) üzenetére


so_ha
senior tag

Lehet hogy brutálisabb lenne, de amivel én ajánlottam, azzal csendesebb, és nem utolsó sorban hatékonyabb is.

üdv so_ha

[Szerkesztve]

(#34) Esmein válasza so_ha (#33) üzenetére


Esmein
nagyúr

50 m3 / óra hmhm. Az nem túl sok. egy vantec tornado 5100 köblábat visz át ennyi idő alatt..

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#35) S0LaRiaN


S0LaRiaN
csendes tag

hat azert nemhiszem h lehetne uberelni egy 6000CU t + vantec tornadot ... ;)
7000CU val aza gaz h nemlehet ra tornadot tenni normalisan csak ganyolva az meg gaz .... amde 6000CU t lehet kapni vhol? seholsenem lattam meg arlistan ;(
mennyibe van eza jatekszer? ;)

[Szerkesztve]

(#36) Esmein válasza so_ha (#33) üzenetére


Esmein
nagyúr

A hangerő meg mindegy, igyis lazán 50 dB felett van a gépem.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#37) Jenő válasza Esmein (#25) üzenetére


Jenő
aktív tag

OFF

Csak nem valami űberbrutál fps-játékkal játszol? ;]

(#38) Esmein válasza Jenő (#37) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ez sport :D Amúgy Call of duty de az húzás nélkül is fut, csak versenyzek haverral, bebizonyitom h viával is beverem az nf7-esét :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#39) J.J. András válasza Viktor77 (#20) üzenetére


J.J. András
őstag

Viktor...hallod, és az Északi Híd Hűtője, (nekem a gyári henger-bordás + ventis van) , nem lesz útban a Zalman CPNS7000-nek ??
neked ráfért ?

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#40) jerry311


jerry311
nagyúr

a swiftech az nagyon brut ál, azt már néztem régebben is :))

[Szerkesztve]

(#41) S0LaRiaN


S0LaRiaN
csendes tag

esm????? meg nemsikerult beverned kicsiocsi ;)) de varom a tovabbi probalkozasaid ;)

[Szerkesztve]

(#42) Esmein válasza S0LaRiaN (#41) üzenetére


Esmein
nagyúr

Szorzólockom van te gyök :D 179*12 1.875V stabilnak tűnik. ramok 2-3-3-6/1T.
Alaplap 61 c', cpu 49 ?.... Amúgy lehet kikötöm a szorzólockot.

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#43) karib


karib
addikt

Az elérhetőbb árkategóriában tudom javasolni a Coolink Armor2 7VS-t. Kb. 5 ezer nettóért teljesen réz borda, rajta egy elég brutál 80x80 mm-es venti, jár hozzá pöpec alu gombbal ellátott potméter, amivel a fordulatszám tág határok között szabályozható.

Csendesnek sajnos egyáltalán nem mondható, még teljesen letekerve sem, így én vagy megmoddolom, vagy más után kell nézzek. De jól hűt: 2400+ Thorton @ 2425 MHz, 2,000 volton (Abit AN7), most háttérben videót nézve 52 fok a CPU (venti maxon).

[L]http://www.kellytech.hu/hun/cooler/coolink/a27vs.htm[/L]

Department of Redundancy Department

(#44) Alan válasza Viktor77 (#22) üzenetére


Alan
aktív tag

Igazad van, én AMD-s lapokra gondolva írtam a 4 lyukas megoldást, neked meg Intel lapod van. Ezeknél valóban hallottam széttört műanyag keretekről, de én magam nem próbáltam ilyen lappal.

NAHÁT, LEHET MÓDOSÍTANI A HOZZÁSZÓLÁST :) Fantasztikus!

[Szerkesztve]

(#45) Viktor77 válasza Alan (#44) üzenetére


Viktor77
titán

Akkor sorry! :)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#46) Esmein válasza karib (#43) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ez csinos. Amúgy abit kv7nél 2 értéket ir ki az aida. alaplap és cpu, viszont mind a kettő 50-60 fok közt van és sosem egyenlő. Akkor most melyik mi ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#47) Viktor77 válasza karib (#43) üzenetére


Viktor77
titán

Csendesnek csendes, csak sajnos van az az alap morgás, még teljesen letekert állapotban is. Ezért cseréltem én is 7000Cu-ra.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#48) fufi


fufi
tag

Nekem 7000A-Cu -m van. Az A azt jelenti hogy egyaránt nasználható AMDhez meg Intelhez is. A 6000-t nem ajánlom senkinek. Az sokkal hangosabb és a hőleadása sem túl jó. Csak exrémül néz ki.
Mindenkinek ajánlom figyelmébe a Prohardveres megatesztet. [L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=283[/L] itt minden kiderül...

Semmi sem biztos, csak a lehet.... De bármi lehet!

(#49) Esmein


Esmein
nagyúr

Thermaltake Vulcano 11+ ról van vkinek személyes tapasztalata ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#50) karib válasza Viktor77 (#47) üzenetére


karib
addikt

Valóban, az alap morgása bosszantó. Viszont valszeg valami überbrutál golyóscsapágyazású venti van rajta ezek szerint :)

Egyelőre trükközöm még egy kicsit, 80mm-es Papst venti és külső levegő becsövezése a cél, a gyári brutál pedig kapcsolóval megmarad tartaléknak, ha feltekerem a sebességet. Azért a Zalman bő 2x annyi, mint a Coolink :(

Department of Redundancy Department

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.