Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Lefagyhat-e a memtest? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Kellögemm


Kellögemm
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérek. A gépem többnyire játék során, de időnként máskor is újraindul.
A gép:
Gigabite k8ns - Athlon 2800+ - RAM Infineon 512 MB - VGA Asus radeon 9550 ge 256 MB

Futtattam a memtest86 1.65-ös verzióját, de 80 %környékén kifagyott, aztán már addig sem jutott el. 4 próba után feladtam.

Mi lehet a baj? Segítségeteket előre is köszönöm!

''Számítógéppel sokkal egyszerűbb megoldani azokat a problémákat, melyek nem is léteznének számítógép nélkül!''

(#2) Brae válasza Kellögemm (#1) üzenetére


Brae
őstag

Ha memtest kifagy=memóriahiba
Szvsz ki kellene próbálni egy másik memóriamodullal.

(#3) Kellögemm válasza Brae (#2) üzenetére


Kellögemm
csendes tag

A másik memóriamodullal való kipróbálással az lenne kiszűrve hogy a program hibás-e? Vagy a lapomba kellene másik RAM-ot tenni, és lefuttatni a progit?

[Szerkesztve]

''Számítógéppel sokkal egyszerűbb megoldani azokat a problémákat, melyek nem is léteznének számítógép nélkül!''

(#4) gykarcsi válasza Kellögemm (#1) üzenetére


gykarcsi
tag

Csá! Nálam már volt, olyan, hogy el se indult, a ramokat átraktuk másik gépbe, ott tudtuk tesztelni (az alaplappal sem volt semmi gond). Mástól is hallottam, hogy nem minden alaplapot ''kedvel''.

[Szerkesztve]

(#5) Rover623 válasza Kellögemm (#3) üzenetére


Rover623
félisten

A másik memóriamodullal való kipróbálással az lenne kiszűrve hogy a program hibás-e?
Azért az a gyakoribb hogy a memória hibás...és nem a memtest...;)

primus inter pares

(#6) Kellögemm válasza Rover623 (#5) üzenetére


Kellögemm
csendes tag

Látod? Nem teljesen tökéletes még a Memtest sem... :)
Megfogadom a cserebere tanácsot. Mi okból indulgathat még újra a gépem, ha nem a RAM-tól?

''Számítógéppel sokkal egyszerűbb megoldani azokat a problémákat, melyek nem is léteznének számítógép nélkül!''

(#7) Shalala válasza Kellögemm (#6) üzenetére


Shalala
senior tag

ha jatek soran indul ujra akkor lehet meg a tap is. bar vegulis barmi lehet :) ird be az adataidhoz hogy pontosan milyen geped van

(#8) Kellögemm válasza Shalala (#7) üzenetére


Kellögemm
csendes tag

Hát ööö ennél pontosabban mit írhatnék még? 400 w-os Mercury tápom van, nemrég vettem.

''Számítógéppel sokkal egyszerűbb megoldani azokat a problémákat, melyek nem is léteznének számítógép nélkül!''

(#9) róland válasza Kellögemm (#8) üzenetére


róland
veterán

Mondjuk az adatlapon van egy olyan rész, hogy ''Konfiguráció'', ott neked csak egy aranyos ''-'' jel van.

Ott kellene adatokat megadni a gépedről: Alaplap, Processzor, Memória, Videókártya, HDD, FDD, ODD, Ház, Táp, Monitor, Billentyűzet, Egér, stb.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#10) Kellögemm


Kellögemm
csendes tag

Naszóval futtattam a Memtest 1.3-as verzióját is, ugyanúgy lefagy, a TEST 4-nél, amikor is az ERRORS alatt 56107 szám található. Akkor gondolom egy nagy rakás sz*ar, a RAM-om mi? Ekkora hibaszám mekkorának számít az ilyen típusú hibák között?

''Számítógéppel sokkal egyszerűbb megoldani azokat a problémákat, melyek nem is léteznének számítógép nélkül!''

(#11) Robaj válasza Kellögemm (#10) üzenetére


Robaj
addikt

1 hiba is sok, ha garis a ram, szó nélkül kicserélik.

(#12) Brae válasza Kellögemm (#10) üzenetére


Brae
őstag

Nem biztos, h rossz a ramod, lehet h csak el van állítgatva...
Állítsd át a ram időzítéseit by SPD-re, vagy ha azon volt, akkor a legrosszabb időzítésekre, amit be lehet állítani és futtas utána egy memtestet.

(#13) #65675776 válasza Kellögemm (#6) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ki mondta, hogy tökéletes? Olyan nincs. A hiba pedig hiba, akármennyi is van belőle.

(#14) #64791808


#64791808
törölt tag

Szeretem, ha valaki olyan programot használ, aminek nem olvasta el a readme-jét.

A memtest86 memóriadiagnosztikai program, és mint ilyen, arra van kitalálva, hogy a memóriahibákat felderítse. Ha a memória hibázik, akkor azt piros sávban jelzi a memtest, címmel és tartománnyal együtt.

Ha viszont a memtest lefagy, akkor az nem a memória hibája. Ha lesz egy rahedli hexa cím és error szöveg a kék képernyőn, az egyértelműen cpu probléma, ha csak úgy megáll, és lefagy, az alaplap vagy cpu, de a legritkább esetben a memória hibája.

A ''biztos a memtest a hibás'' hozzáállásokon meg behugyozok a röhögéstől ;]

Húzott a gép?

(#15) Kellögemm válasza #64791808 (#14) üzenetére


Kellögemm
csendes tag

Így van. Szép piros majdnem az egész képernyő... Gondolod, hogy az 56107 hiba amit a memória követ el összefüggésben lenne a cpu-val, vagy alaplappal? Nekem soknak tűnik, pláne hogy egy ideig OK minden, aztán egyszercsak error error error error...Ja, és a sok error után közvetlenül fagy le. nem fejezi be, hanem kiakad. Hát nem tudom. Garis, visszaviszem.
Köszönet a hozzászólásokért! :R :R :R

''Számítógéppel sokkal egyszerűbb megoldani azokat a problémákat, melyek nem is léteznének számítógép nélkül!''

(#16) #64791808 válasza Kellögemm (#15) üzenetére


#64791808
törölt tag

ja de várjál, akkor félreértés volt

Ha NINCS piros, és úgy fagy a memtest, az nem memória.

De ha van piros, akkor uátna előfordulhat, hogy bele is fagy a memtest, annyira gázosak a ramok.

Jelen konkrét esetben ha azok a ramok referenica sebességen és időzítésen 56 ezer hibát csinálnak egy memtest alatt, akkor azok nem hétköznapian szar ramok, gyorsan vissza velük.

Bocs, ha félreérthető voltam az előbb.

(#17) Kellögemm


Kellögemm
csendes tag

Visszavittem, mondta a szervizes hogy 15-20 perc míg kivizsgálják. Ennek megfelelően 3 perc múlva már ott is volt az ''elő is jött a probléma'' mondattal. :DD Természetesen kicserélték... :C Azóta minden OK. Jeee!! Újra ''CS Forever'' !!! Kösz mindenkinek a hozzászólásokat! :R :R :R

''Számítógéppel sokkal egyszerűbb megoldani azokat a problémákat, melyek nem is léteznének számítógép nélkül!''

(#18) Matthew válasza Kellögemm (#10) üzenetére


Matthew
senior tag

Látom már megoldódott a hiba, de van újabb memtest86 verzió is, pl 3.2-es.

(#19) _Gudella


_Gudella
senior tag

Letöltöttem a legújabb 1.65-öset, és ABIT AW8-on Intel 920-al nem indul el, pedig elvileg már van presler támogatás.... lehet valami megoldás?

(#20) beci


beci
őstag

Hy.Mennyi idö alatt fut le a memteszt?És hány pass-t kell kivárni?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#21) Robaj válasza beci (#20) üzenetére


Robaj
addikt

Mem mennyiségétől függ + attól h. hány tesztet futtatsz.
Ha tutkóra akarod, akkor akár egész nap (éjszaka) is futhat, én ált 2-3 pass után megelégszem, h. nincs hiba :)

Bundás: 1 mp :P

[Szerkesztve]

(#22) (Bundás) válasza beci (#20) üzenetére


(Bundás)
addikt

Gondolom konfig-fűggő! Annó egy 2400mhz-en ketyegő bartonnal, 2x512/440mhz-es ramokkal 2-3-3-5-ön kb. 20perc volt egy kör, +/- 5perc! Általánosságban már az első kör alatt kiderülhet a hiba, de egyesek szerint 5-6kört érdemes végigvárni!

(#23) (Bundás) válasza Robaj (#21) üzenetére


(Bundás)
addikt

csak egy másodperccel maradtam le! :DDD

(#24) beci


beci
őstag

Köszi a válaszokat. :)) Én 4-et vártam végig.Kb 42perc volt.Akkor elvileg ez malydnem 100%-ra tuti eredmény?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#25) (Bundás) válasza beci (#24) üzenetére


(Bundás)
addikt

Merem állítani! ;)

(#26) beci válasza (Bundás) (#25) üzenetére


beci
őstag

:) Koszi a segitséget. :))

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#27) ALI_G


ALI_G
veterán

Nekem nemrég volt ram bajom (adataimnál vna milyen). Alaplapot lecseréltem SATA miatt. lett MSI K7N2 delta2 platinum. 1 hónap múlva egyre súlyosabb hibákat gyártott. Nyomtam memtest-et amikor már meguntam, és mondom ez már hardveres eredetű fagyások. Proc akkor már alapon ment, meg a ram is.
Memtest 1 perc után 160 hibát dobott 1-2 másodperc alatt. Egyiket kivettem (h ne dual-ba menjen), leraktam legkisebb sebességre, legynagyobb időzítéssel. Keveseb mint 3 percet bírt és detto.
Másnap haver hozta ramját. Az is meghalt benne. Alaplap vissza boltba. Bolt ül rajta 1 hónap, pénz visszaad. 2 hét múlva NF7 S2 csücsül a gépben. Faxán megy azóta is, bár eleinte ez is bénázott. procit nem vitte húzva rendesen. Majd meghalt a kisebb vinyóm. Illetve aztem. A táp volt a ludas végig!!! Az 5V-ot szarul adta le a mocsokja. Ráment 1,5 hónapom, majdnem egy tantárgyból buktam miatta (2 kötprogot kellett közben leadni, nekem meg nem volt gépem), egy alaplap gariztatás végig szenvedése, egy VGA elfüstőlése az MSI-ben, haverom tápja. Kicseréltem minőségire, és azóta vígan megy minden. :R kopp-kopp-kopp

(#28) mr_ricsi válasza beci (#24) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Én 4-et vártam végig.Kb 42perc volt.Akkor elvileg ez malydnem 100%-ra tuti eredmény?''

Ennyi idő kevés, hogy a gép teljesen bemelegedjen. Én már találkoztam olyannal, amikor csak 1 óra után jelzett hibát. (Bár, ha jól emlékszem, nem a memó, hanem az alaplap miatt voltak hibák, de ez végülis nem számít: valami tesztprogi jelezzen, és akkor már el lehet indulni.)

Én ezt is 4 órán át szoktam futtatni, de a 2 -szerintem- minimum.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#29) sbazsi válasza beci (#24) üzenetére


sbazsi
veterán

:Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y

majdnem

[Szerkesztve]

(#30) beci válasza mr_ricsi (#28) üzenetére


beci
őstag

Lefuttattam ujra,megvártam 40passot.No problem.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#31) polip


polip
addikt

párszor az életem során lefuttattam, és az a tapasztalatom, hogy ha gáz van a rammal, az kijön rögtön....

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Lefagyhat-e a memtest? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.