Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Leesett az állam! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Hyperion


Hyperion
senior tag

Apám !!!
Nekem, kell egy ilyen...nagyon király!!!
Olvassátok el ajánlom...
[L]http://www.hardwareoc.hu/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=58&page=1[/L]
Szerintetek menyire lehet ez hangos?????

(#2) Vitus válasza Hyperion (#1) üzenetére


Vitus
őstag

Ez már egy jó régi darab :)
[L]http://www.hardwareoc.hu/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=58&page=2[/L]
Ott a zajszintje. 21-35 között 25 normálba. Normálba elég jó de a 35 az már kicsit zajos. :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#3) Esmein


Esmein
nagyúr

Mivel nem nagyobb a hőleadó felülete mint egy normál ventis akárminek nem hiszem, hogy sokkal jobb lenne a hatásfoka ...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#4) Mosqu!to válasza Hyperion (#1) üzenetére


Mosqu!to
addikt

kicsit le vagy maradva ember.:)
ez 1 tökre régi darab és a pieltier(aszem rosszul írom :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#5) Hatamoto válasza Esmein (#3) üzenetére


Hatamoto
tag

Jaja, de nem is ez számít nála, olvasd el a cikket! :))

(#6) Hyperion válasza Esmein (#3) üzenetére


Hyperion
senior tag

Hááát nemtudom ezzel azért vitatkoznék....
34C volt az AMD-nek a max hőmérséklete ..Azért nem nem semmi... :C

(#7) Esmein válasza Hyperion (#6) üzenetére


Esmein
nagyúr

meséltem már hogy 38 fokos volt a 2000+-os procim alapon terhelve ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#8) Szőrös  válasza Esmein (#7) üzenetére


Szőrös 
veterán

Nyakonöntötted 1 csöpp nitrogénnel ? :)

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#9) Hyperion válasza Mosqu!to (#4) üzenetére


Hyperion
senior tag

Tudom, hogy már régóta használják a Peltiereket, de én még komplett gyártótol származó peltiert még nem láttam! ''Csak'' házilag készülteket

(#10) Vitus


Vitus
őstag

Szerintem egész egyszerűen nem éri meg a macerát. olyan 22től lehet már kapni thermoelekromos cuccokat de nagy a fogyasztása, és annyival nem jobb. Szerintem egy jó nagy zalman 7000cu agyonveri (legalábbis ár/telj.-ben) :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#11) AngelH válasza Hyperion (#1) üzenetére


AngelH
aktív tag

Szep, es azt is tudod ugye, hogy ebbe kicsit komolytalan peltier van (peltier kid :)) ), ami max 80watt hot tud elvezetni, ha ennel tobbet kap, visszajara fordul az egesz, es nem huteni fog, hanem futeni! Mit gondolsz, miert nem irnak rola mindenhol, ha ez ekkora talalmany lenne, mar mindenki gepeben ilyen csucsulne, nem pedig vizhutesre gyujtenenek sokzaszezerert... Az otlet maga jo, csak a megvalositas eleg silany, aki ilyen hutot vesz, annak tuti valami combosabb procija van, marpedig ez meg az en p4emre se lenne eleg huzas nelkul, ezt inkabb alacsony fogyasztasu procikra lehetne rarakni, ott erne valamit.

(#12) Mosqu!to válasza Esmein (#7) üzenetére


Mosqu!to
addikt

nekem a 2200+ -om 11*182-n, 1,85V-on spire falconrock2-vel, idle: 40°C, terhelve 46-47.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#13) anaqer válasza Mosqu!to (#4) üzenetére


anaqer
veterán

2001?... már Pentium MMX-eket is hűtöttek Peltierrel, egy időben nagy divat volt, aztán az extrém tuningosok áttértek a szárazjégre meg a gázkompresszoros hűtésre.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#14) Mosqu!to válasza anaqer (#13) üzenetére


Mosqu!to
addikt

rossz évet írtam, mert én 1 magyar csákót láttam aki még a 366-os cerkáját hűtötte evvel. az meg ugyebár nem 2001. annál korábban nem tudtam róla:)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#15) Tal2


Tal2
tag

Ez tényleg régi koncepció, nézd meg, hogy az Ordasi Gábor miket hozott ezzel össze. [L]http://www.tuningnet.hu[/L]
Ordasi kipróbálta, hogy mi van, ha vízhűtéssel hűti a meleg oldalt. Hát majdnem minuszba tudta kergetni a processzor hőmérsékletét. :DD
De ott már olyan problémák jelentkeznek, amivel nem szokott az átlag user találkozni, mégpedig az, hogy el kezd lecsapódni a pára a proci körül, és ez köztudottan veszélyes.
Az én vízhűtésem(peltier elem nélkül), pedig nem optimális a hőfelvevő blokk kialakítása, max 34-fokig engedi föl a hőmérsékletet, azaz szobahőmérséklet + 14-15 fok.
Ja és kb 5W a fogyasztása a kis szivattyúnak.

A Peltier két nagy baja az, hogy túl nagy az áramfelvétele és az ára.

(#16) Mosqu!to válasza Tal2 (#15) üzenetére


Mosqu!to
addikt

elég sokan valósították már azt meg hogy -10°C a proci, vagy még lejjebb. te is le vagy maradva:)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#17) Tal2 válasza Mosqu!to (#16) üzenetére


Tal2
tag

Tudom, de nem akartam konkétumok nélkül ilyet írni :))
Meg kell csak nézni a gyári kompresszoros megoldásokat.

(#18) Vitus válasza Mosqu!to (#16) üzenetére


Vitus
őstag

Csak nem peltierel, hanem gázkompresszoros hűtéssel! És volt az már -40-is :) Ő most arról beszélt :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#19) Tal2 válasza Vitus (#18) üzenetére


Tal2
tag

Segítettem Gábornak anno megtervezni a gázhűtését. :))

A Kryotech megoldásokra gondoltam, csak nem jutott eszembe a nevük. :))

(#20) Tal2


Tal2
tag

-27 fok :-)))))))

(#21) Tal2


Tal2
tag

itt egy link : [L]http://www.hardwarelabs.de/artikel.php?id=1110[/L]

(#22) Esmein válasza Mosqu!to (#12) üzenetére


Esmein
nagyúr

11,5*200@1.83v terhelve 56 fok microflow II. idle 47. Na de majd az 1.6-os duronom :D alapon 40 fok terhelve 2 ora prime-al 1,5 volton.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Leesett az állam! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.