Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Biaggio


Biaggio
őstag

Hétvégén baráti társaságban voltunk, jól éreztük magunkat. Én is vittem múlt héten frissen vásárolt Kodak digitgépem (+Kingston SD kártya), 2 év garancia. Egész nap bőszen kattintgattam, rengeteg jó fotó sikerült. Ám este, néhány pohár bor után anyósjelölt le akart fotózni minket (kedvesem+jómagam) egy szökőkút előtt. Ám a gép kicsúszott a kezéből és a kőpadlóra esett :Y

Ami kár látszik rajta:
1. letörött az elemtartó fedele
2. lepattant a kijelzőt védő műanyag lapocska, de ezt vissza tudtuk tenni
3. néhány kép (120-ból kb. 3) nem volt olvasható a kártyán

Kipróbáltam, ELMÉLETILEG működőképes maradt. Mi lehet tenni? Garancia? :( Kuka? :O Mi sérülhet egy ilyen esés után?

(#2) Gh0sT válasza Biaggio (#1) üzenetére


Gh0sT
addikt

Szvsz ha csak esztétikai hibáról van szó, akkor nem sok mindent lehet tenni. Garancia szerintem nem vonatkozik azokra az esetekre, amikor nem rendeltetésszerű használatról van szó. :( És ez bizony sajnos annak tűnik.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#3) mattheus válasza Biaggio (#1) üzenetére


mattheus
őstag

Az elemtartó fedél javítható gondolom, pontosabban cserélhető.... Az, hogy meg működik az meg külön szerencse. Mit értesz azalatt, hogy elméletileg ?

(#4) Batman2 válasza Biaggio (#1) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz


Nekünk KODAK gépünk van, mostmár kettő is. Az első szintén megkoccant. A multifunkciós gombja (OK gomb) üzemképtelenné vált. Nem látszott kívülről semmi rajta, sőt - mivel nem volt rajta garancia cimke, vagy festék - szét is szedtem, de belsőleg sem látszott sérülés. Valami vékony fóliarész megszakadhatott a panelen. Végülis visszavittem garanciális javításra. Sok hercehurca, meg két hónap után visszajött végre a gép újra hibátlanul. A második gépet bőrtokban kicsit a jégnek koccantottam a télen, mikor egy csúszós részen elnyaltam. Mivel a kezemben fogtam, úgy ért a jéghez, alig kapott ütést, de így is megintcsak a multifonkciós gombbal lett a probléma. Most elektronikailag működik, de az egyik irányban kicsit tul érzékeny, valami lepattanhatott a műanyagból, mivel alig érek hozzá és már reagál is. Így a gomb többi funkcoóját nehéz használni. Ezt még nem vittem vissza, mert lusta voltam, de meg fogom tenni. Ez nem járja, hogy olyan érzékeny, hogy ha rálehelünk, akkor is baja lesz. A telefonjaimat is ejtettem már el, ráadásul kőre és tok nélkül, szólóban és semmi bajuk. Ez a normális !!!
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#5) Tangerine válasza Biaggio (#1) üzenetére


Tangerine
senior tag

Én idejében megtanítottam mindenkinek, hogy az első dolog a pántba bedugni a kezet. Ez most már ugyan nem segít, de a jövőben jó lehet. Ha valakinek átadom, már úgy adom, hogy ''dugd be ide a kezed'', akár csak 1 kép erejéig.
Már én is 2-3szor leejtettem volna, ha nem lett volna a pánt a csuklómon.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#6) oceanearth válasza Biaggio (#1) üzenetére


oceanearth
őstag

hát igen ez valószínű nem garanciás. bár próbálkozni lehet. az elemtartó fedélről annyit, hogy attól függ milyen a felfogatás. lehet hogy ki tudják cserélni azt az párezer olyan 5k. viszont ha nincs szerencséd akkor az egész vázat ki kell cserélni pont valamelyik fórumnban volt egy gyerek aki így járt elment megkérdezni, hogy mennyi és drágább mint a gép. szvsz ezt érdeklődd meg. az lcd-t ha visszaraktátok az ok. a kártyáról meg szedd le a képeket majd formázd azt csá.

(#7) Biaggio válasza mattheus (#3) üzenetére


Biaggio
őstag

Elméletileg, mert még csak egyszer teszteltem azóta, akkor működött. Az elemtartó fedél tartó pöcke törött le, de erre még azt sem mondhatom, hogy próbáltam beleerőltetni egy góliátelemet :(

Csuklópánt volt a gépen, csak a pánt nem volt a kézen... de igyekszem tanulni az esetből és jobban odafigyelni rá. Most már csak azon gondolkozom, mennyire éri meg javíttatni, esetleg eladni, vagy házilag ''barkácsolni''. Nagyon szomorú vagyok, mert vadiúj gép, jó ideje spórolgattam, hogy meglegyen...

(#8) csiga997 válasza Biaggio (#1) üzenetére


csiga997
őstag

Csak akkor nem fogják megjavítani egészen biztosan, ha nem viszed szervízbe. Ha elhajtanak akkor ott vagy ahol voltál, ha meg megjavítják akkor meg jól jártál.

Mondjuk, kis hazánkban a garanciális javítások/ügyfélkör megtartása/etc nem számít az erősségek közé, de mondjuk tőlünk nyugatabbra ilyen kis hibákat örömmel megjavítanak. Meg kell próbálni azért. Aki nem játszik az nem is nyer. ;)

(#9) Biaggio válasza csiga997 (#8) üzenetére


Biaggio
őstag

Voltam szervízben, nagyon segítőkészek voltak.
Leesett, tehát nincs garancia. A kis akkufedél külön nem pótolható, a komplett készülékház pokoli drága. A helyzet sajnos ugyanaz, mint a mobilok piacán: javíttatni nem érdemes, mert drágább, mint az új:(
Egyetlen reményem maradt: Kodak Magyarország és Kodak Központ

(#10) oceanearth válasza Biaggio (#9) üzenetére


oceanearth
őstag

nem akarom azt mondnai hogy megmondtam, de megmondtam. ott a 6-os hsz.

(#11) Biaggio válasza oceanearth (#10) üzenetére


Biaggio
őstag

Ma reggel hívtam a Kodak Magyarország központi szervízt, ahol megrendelték a kis alkatrészt, 5000 Ft+Áfa, két hét. Tényelg megmondtad :R

(#12) oceanearth válasza Biaggio (#11) üzenetére


oceanearth
őstag

hú vaze. ezt eltaláltam:C

(#13) Obi-1 válasza Biaggio (#1) üzenetére


Obi-1
őstag

Én jól leejteném az anyósjelöltet egy ilyen esés után :))

Szerencsésen megúsztad, ez a lényeg. És mindenkinek a nyakába hurkolom a csuklópántot, mielőtt a kezükbe adnám a gépem :))

Only a Sith deals in absolutes.

(#14) L3zl13 válasza Obi-1 (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az a baj, hogy még csak jelölt. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.