Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Lecuppant a cpu kupakja (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Esmein


Esmein
nagyúr

És most be vagyok kicsit sz*rva.
a tükrösre polírozott felületek összeragadtak az ezüstpaszta mentén és lecuppant a p4 sapija. Na msot mi legyen ?

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#2) jpisti


jpisti
senior tag

Kicsi stori esetleg?

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#3) Davevagyok válasza Esmein (#1) üzenetére


Davevagyok
tag

Miért políroztad tükrösre? Nyertél vele 2C fokot? Megérte?

Dave

(#4) LordX válasza Esmein (#1) üzenetére


LordX
veterán

Hm?

(#5) cyberdog válasza Esmein (#1) üzenetére


cyberdog
tag

Hogy mit csinált?:F
Kép nincsen? olyan kiváncsiak vagyunk


[Szerkesztve]

(#6) Davevagyok válasza Esmein (#1) üzenetére


Davevagyok
tag

Amúgy ha szabad kérdezni mi van alatta? Még nem láttam:)

Dave

(#7) Loha válasza Esmein (#1) üzenetére


Loha
veterán

Nem gond, jobb lesz a hőleadás, de a gari ugrott.
Ja és vigyázz, hogy le ne sarkazd! :))

[Szerkesztve]

(#8) c.zsolti válasza Esmein (#1) üzenetére


c.zsolti
őstag

Nem nagy tragédia. Van aki szándékosan szedi le a kupakot róla... :)

...

(#9) Davevagyok válasza Loha (#7) üzenetére


Davevagyok
tag

Vegyél hozzá lesarkazásvédőt;]

Dave

(#10) jpisti válasza Davevagyok (#9) üzenetére


jpisti
senior tag

LOL

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#11) fLeSs


fLeSs
nagyúr

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12) Gamespy™


Gamespy™
tag

legalább nem neked kell leszedni!
örülj neki sokat jelenthet a hőleadásban
mostmár olyan mint a celeron 2 volt hajdanán(no meg az áemdék)

Ide valami frappánsat kéne írnom...

(#13) AND1 válasza Esmein (#1) üzenetére


AND1
őstag

sapit miért kellett polirozni? 2 felület érintkezik, elég csak az egyiket(ha netán nem elég jó a minsősége) és kitölti a paszta a másik felület házagos részeit. Mivel mind2-t megpoliroztad...persze, hogy összeragadt . :(

[Szerkesztve]

Egy régi PH-s.

(#14) Esmein


Esmein
nagyúr

A sapit nem én políroztam, ezt had tegyem hozzá. a ciki az egészben csak annyi, hogy ezt el szeretném adni. Hogyan lehet visszarakni tartósan ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#15) zsolt501 válasza Esmein (#14) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Már megint mit csináltál :DDD

Dobjmár rolla képeket.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#16) TexT-BoY válasza Esmein (#14) üzenetére


TexT-BoY
addikt

tuning cpu?! muhaha mi az ára? ilyen hibásan kapsz érte 7k-t na?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#17) jpisti


jpisti
senior tag

Ezt nem egészen értem elvileg két tükör sima felületenek kisebb a felülete mint ha lene rajta pár mikronos egyenetlenség,amit a paszta kitőlt, és így elvileg pár %-al nagyobb a hőátadó felület is.
Egyébként ha leveszed a bordát egy proc-ról akkor szinte nem találsz pasztát a kontakt felületen.

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#18) Esmein válasza TexT-BoY (#16) üzenetére


Esmein
nagyúr

Hibás ? ezt ki mondta ? Tökéletesen funkcionál így is csak vissza kell berhelni a kupakot.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#19) zsolt501 válasza jpisti (#17) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Itt kontaktusrol van szó nem hőleadó felűletröl

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#20) zsolt501 válasza Esmein (#18) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ne tedd ugyis tökéletes sokan örűlnének neki ha le lehetne szedni az övéröl te meg visszatennéd igy sokkal jobb

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#21) jpisti válasza Esmein (#14) üzenetére


jpisti
senior tag

Hagyd úgy, és mond rá, hogy szuperűbertuning a cucc! :DDD
A polir miatt a gari már úgy is ugrott ;]

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#22) Esmein válasza jpisti (#21) üzenetére


Esmein
nagyúr

így sem volt garis. Kiváncsi vagyok Westlake mikor vágódik be egy jó ötlettel :DD

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#23) jpisti válasza zsolt501 (#19) üzenetére


jpisti
senior tag

A kontakt anyag a paszta, nem?
Az átvitt hő meg függ a közlő közegtől meg a közlő felülettől!

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#24) jpisti válasza Esmein (#22) üzenetére


jpisti
senior tag

Akkor + nóóó para!

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#25) zsolt501 válasza Esmein (#22) üzenetére


zsolt501
nagyúr

tényleg fölösleg visszatenni mivel így jobb a hőleadása a sapka csak a lesarkalás miat volt rajta.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#26) zsolt501 válasza jpisti (#23) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ebbe most ne merűljűnk bele hidd el hogy síma felűlettel sokkal jobb.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#27) DcsabaS válasza jpisti (#17) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Az érdesség nem növeli annyira a hőátadó felületek nagyságát, mint amennyire növeli a távolságukat (pl. 3 mikron helyett 20-ra), márpedig a legjobb hővezető paszta sem vezeti olyan jól a hőt, mint akár az alumínium.

(#28) Esmein válasza zsolt501 (#26) üzenetére


Esmein
nagyúr

Csak így sajna csökken az értéke :( 23k alatt kell majd eladnom, amit nem szeretnék :((

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#29) zsolt501 válasza Esmein (#28) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Utánna érdeklődjek de hozd le Szegedre. Ja a sapkája megvan??

Lehet hogy így is eltudom adni normál áron.

[Szerkesztve]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#30) TexT-BoY válasza Esmein (#28) üzenetére


TexT-BoY
addikt

na mi azára?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#31) Flashy


Flashy
veterán

''Eladó IC7+2.4C(tükrös sapka)+zalman7000 Alcu(tükörpolír).'' ezt akkor már átírhatod, pl ''opcionális tükrös sapka, felárért'' :D
hány fokot számított a polír így mindkettőn egyszerre?

(#32) Esmein válasza TexT-BoY (#30) üzenetére


Esmein
nagyúr

252 fsb-s 2.4-es p4-nek ? 23k és alkudhatsz 1-et.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#33) Esmein válasza Flashy (#31) üzenetére


Esmein
nagyúr

a procit nem én políroztam de a zalman 7 fokot javult.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#34) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Erre én is kíváncsi lennék illetve sapka nélkűl mit tud most hőmérsékletben.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#35) DcsabaS válasza zsolt501 (#25) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Ez nem igaz. A sapka feladata az is, hogy nagyobbra növelje a hőátadási felületet, így kívül, ahol a mezei user-nek kell illesztenie a hűtőbordához, már nem lesz olyan kritikus az illesztés minősége, mintha egy sokkal kisebb felületere, a tulajdonképpeni CPU-ra kellene illesztenünk.

(#36) Esmein válasza zsolt501 (#34) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nincs tápom :(
Bátyámét kölcsönvehetném.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#37) zsolt501 válasza Esmein (#36) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem volna rossz egy teszt kedvéért.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#38) zsolt501 válasza DcsabaS (#35) üzenetére


zsolt501
nagyúr

No ezzel meg az a baj hogy valamilyen oldalon olvastam 1 tesztet ahol direkt lekapták a sapkát és a hőleadás 2-5 fokot esett ehhez mit szólsz?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#39) Esmein


Esmein
nagyúr

Most ne azon vitázzatok, hogy ez jó vagy rossz, hanem azon, hogyan rakjam vissza. Bepasztázom, aztán rárakom a sipakot, na de hogyan rögzítem ?
[L]http://esmein.uw.hu/images/DSCF0001a.JPG[/L]
[L]http://esmein.uw.hu/images/DSCF0002a.JPG[/L]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#40) Arnold2


Arnold2
őstag

Képet had kapjunk! olyan mint egy AMD mag?

Hopp mialatt irtam megjöttek

[Szerkesztve]

(#41) Arnold2


Arnold2
őstag

Hát lehet hogy ez most hülyének fog hangzani /nem is gondoltam át rendesen:)/,
de próbáld meg Epokittal vagy nekem van itthon egy olyan pillanat ragasztóm ami /szerintem/ mindent oda ragaszt mindenhez! A neve:Super Attak és még rá van írva: LOCTITE! :F

[Szerkesztve]

(#42) DcsabaS válasza zsolt501 (#38) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Minden azon múlik, hogy tudsz-e jobb hőkontaktust biztosítani a CPU felülete felé, mint az Intel. Ez nem lehetetlen, de mérlegelni kell azt is, hogy a kontaktus mennyire stabil, vagyis egy esetleges mechanikai elmozdulás után mennyire romlik le.

***********
''Most ne azon vitázzatok, hogy ez jó vagy rossz, hanem azon, hogyan rakjam vissza. Bepasztázom, aztán rárakom a sipakot, na de hogyan rögzítem ?''
Gyors kötésű (3-5 perc), 2 komponensű polimerizációs ragasztóval. (600-700 Ft-ért lehet venni ilyeneket.)

(#43) Esmein válasza Arnold2 (#41) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ilyenem nekem is van :DD

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#44) zsolt501 válasza Arnold2 (#41) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Folyékony fém amit már javasoltam egyszer neked most jól jönne.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#45) knajf


knajf
senior tag

na így már egész amd-s! mondhatni hogy a64-tbred keveréke :D :C

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#46) DcsabaS válasza Arnold2 (#41) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Az epokittel az a baj, hogy túl hosszú a kötési ideje (szobahőmérsékleten 24 óra).

Az 1-komponensű, ciano-akrilát alapú polimerizációs ragasztók (ferrobond, super attack) pedig egyrészt nem elég erősek, másrészt a polimerizációhoz nedvesség kell, harmadrészt pedig túl rövid az az idő, ami alatt össze kell illesztenünk a felületeket.

Ezzel szemben pl. az ALTECO 3-5 perces epoxi alapú ragasztói adnak 1-2 percet a felületre juttatásra, a polimerizációhoz nem kell vízpára, kötés után erősek, és végül is fél óránál hamarább teljesen megkötnek.

(#47) zsolt501 válasza DcsabaS (#46) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Amit én javasoltam az is kétkomponensű és 5-10 perc alatt szárad

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#48) Arnold2 válasza DcsabaS (#46) üzenetére


Arnold2
őstag

Bocs mester tudatlanságomat! :D:D:D :C:C

(#49) Jim Tonic válasza zsolt501 (#44) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem folyékony szög?
Egyébként szerintem a sapi alá bármit berakhatsz, csak használj hőpasztát a sziliciumon. Esetleg szilikon, az kicsit lassan szárad, de attól később is le tud jönni a sapi, ha nagyon akarják.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#50) zsolt501 válasza Jim Tonic (#49) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem nem az egyépként sem kétkomponensű

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Lecuppant a cpu kupakja (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.