Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Lecseréltem és bánom mint kutya.... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Eset megvették a nec2500a írómat nagyon jó maniért
nagyon sokat rajzoltam már vele szerencsére hiba nélkűl
ami lett helyette LG gsa-4082b ............
dobozos made in korea stb


meghalok , hogyan lehettem ilyen baro....
ilyen voltam



Holnap viszem vissza , a ram lemez kezelése miatt vettem meg csak(sajna)

Rendelek megint egy nec meghajtót

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#2) Flashy válasza Vangelis (#1) üzenetére


Flashy
veterán

lehetne pár szóban végülis a hozzászólásod lényegét is hallanunk? :D vagyis hogy mi a baj az LG-vel? :)

vagy csak ki akarod beszélni magadból? :D bevállalja? igen vagy nem?!

[Szerkesztve]

(#3) Frigo válasza Flashy (#2) üzenetére


Frigo
őstag

Az a baj vele hogy LG

(#4) Vangelis válasza Frigo (#3) üzenetére


Vangelis
nagyúr

sajnos teljesen igazatok van
ki is akarom beszélni
ami a legnagyobb probléma hogy amit azóta irtam filmeket mind szar.. lettek
legalábbis a végeik
a dréga jó princo lemezeimnek annyi
eddig mindegyik jó lett
mármint az előző íróval


őszintén még mindig ennyire gagyik az lg akármik?!
az a gond hogy amit írt sem akarja visszaolvasni a drága tosiba romomnak kell most nagynehezen vissza szenvednie amit még lehet
érdekes hogy amit a nec -el írtam azt gond nélkűl viszi még most is

[Szerkesztve]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#5) somé válasza Vangelis (#1) üzenetére


somé
őstag

A közeljövőben szándékozom venni írót... mi a gond az LG-vel?(annyira nem értek hozzá)
A választottak:TEAC DV-W58G,NEC 2500,LG 4082B.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#6) Keitaro válasza somé (#5) üzenetére


Keitaro
addikt

Ezek közül egyértelműen NEC. A 2500A nagyon jó lett :)
Teacnek inkább a 4X-es írója volt jó, de nézd meg a Ph tesztet, írnak ezekről.

(#7) Vangelis válasza somé (#5) üzenetére


Vangelis
nagyúr

csakis nec
alig várom hogy holnap vissza tudjam vinni
az nem kifejezés hogy mennyire gagyi

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#8) faster válasza Keitaro (#6) üzenetére


faster
nagyúr

Az LG 4120-as driveja is ilyen rossz?

(#9) Vangelis válasza faster (#8) üzenetére


Vangelis
nagyúr

én személy szerint már nem bízom az lg ben


mikor lesz megint NEC meghajtómmmmmmmmm
akarom

[Szerkesztve]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#10) faster válasza Vangelis (#9) üzenetére


faster
nagyúr

A CD írói alapján már énsem,de azért jó lenne a DVD-RAM írás. :U
Aztán a végén bedühödök, és veszek egy Plextort. :DDD

(#11) Vangelis válasza faster (#10) üzenetére


Vangelis
nagyúr

szerintem ne tedd
volt olyan ismerősöm aki a minősége miatt vette meg a plexit és hozzám járt filmet iratni mert a filmek vége nem volt meg neki az írott lemezein.
És 65k ért vette az íróját pár hónapja

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#12) dr. rozmark


dr. rozmark
tag

Nekem volt LG DVD meghajtóm és CD-íróm anno, ezekkel abszolút meg voltam elégedve...

http://www.szentagothailab.sote.hu

(#13) somé válasza Vangelis (#9) üzenetére


somé
őstag

Pioneer 107?

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#14) Vangelis válasza somé (#13) üzenetére


Vangelis
nagyúr

maradok inkább a nec nél az már egyszer bevált

miért a pio milyen nagyon kafa

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#15) faster válasza Vangelis (#11) üzenetére


faster
nagyúr

Na tessék, már a Plextor sem :( Pedig már szemeztem a PX 712SA-val.

[Szerkesztve]

(#16) Attyo


Attyo
tag

Én LG és NEC között vacilálok még mindig. Vmit vennem kellene, mert kevés a 60GB HDD. Akkor úgy tűnik, hogy a NEC lesz, a 2510-es. Csak győzzem kivárni, mire vidékre lejön. :(

(#17) Vangelis válasza faster (#15) üzenetére


Vangelis
nagyúr

ez a fránya lg nem hajlandó 2* en írni
megölöm
elkezdte rajzolni megint 4x en a princómat
pedig meg akartam próbálni 2x en hogy hátha jobb lesz

megölöm

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#18) Vangelis válasza Attyo (#16) üzenetére


Vangelis
nagyúr

vegyél egy 2500 ast és majd felrakod rá a 2510 es bios-át
ua

ja meggondolta magát és most 2x en írja
vagy hülye vagyok vagy csak leszek

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#19) somé válasza Vangelis (#18) üzenetére


somé
őstag

Kösz a segítséget... akkor ebben az árkategóriában NEC.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#20) eddie303 válasza faster (#10) üzenetére


eddie303
őstag

Hidd el nem járnál rosszul Plex-szel, max az ember pénztárcája szívja meg. Nekem volt 8x-os Plexem, caddy-s SCSI, a hasonló kategóriás IDE egységeket xarráverte, 8x-osan röhögve grabbelte az audio-t stb... Szerintem jó választás, biztos, nem lesz válogatós lemez szempontból sem.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#21) faster válasza Vangelis (#18) üzenetére


faster
nagyúr

Nem lehet, hogy csak kifogtál egy rosszul beállított optikásat? Én azért hallottam már jót is a 4082-ről.

(#22) Vangelis válasza eddie303 (#20) üzenetére


Vangelis
nagyúr

persze én nem azt mondtam hogy rossza a plexi csak amit én láttam
én is belevágnék égybe
de mondjuk az lg be is csak ebbe egy fejszét

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#23) faster válasza Vangelis (#22) üzenetére


faster
nagyúr

Egyébként milyet Plextort láttál? 708-at?

(#24) Vangelis válasza faster (#21) üzenetére


Vangelis
nagyúr

szerintem nem mert a méregdrága lemezekkel nincs gondja csak a silány minőséget nem nagyon kedveli
gondolom ha nem volna jó az optikája akkor ezeket sem rajzolná meg

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#25) csozsi


csozsi
tag

4081-esem nem volt, csak 4040b-m van, hibátlanul ír egy éve.
Igaz, Princo nevű szutyok nem járt még benne.
Verbatim, Plextor, TDK és Maxell lemezeket igyekszem használni.
Drágának tartod? Én viszont tartósnak.
A következő vétel az 4120-as dual layeres lesz.
Az LG-t, mint számtech márka nem tartom nagyra (olcsó monitorok), de ezek az írók Hitachi-LG kooperációban készülnek.

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#26) Vangelis válasza faster (#23) üzenetére


Vangelis
nagyúr

amit én láttam az 4x volt de nem tudom a tipusát



szerintetek mit szólnának a szervízben ha egy fejszével a fejében vinném vissza


egyébként ahol vettem nem fognak vacakolni a cserével mert havonta hagyok ott náluk jó sok manit
mindenkinek tőlük szerzem be a cuccot
már ismernek annyira hogy ha azt mondom hogy nem jó akkor ott tényleg gáz van
mert már én is segítettem ki őket egy párszor

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#27) faster válasza csozsi (#25) üzenetére


faster
nagyúr

Azért kérdezősködök én is, mert a Princoról viszont semmi jót nem hallottam még...

(#28) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Nekem 4081b van és nincs vele gond egyedűl a SKY lemezt nem tudta írni szóval nem értem a problémát próbáltad már frissíreni?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#29) Tonyk


Tonyk
veterán

Én 2 hónapja használok egy LG 4082B-t. Baromi sok DVD-t megírtam már vele. De egyetlen egy rontott nem volt közöttük... Nagyon meg vagyok vele elégedve, és nem bántam meg hogy ezt választottam. A DVD-RAM kezeléséről, meg nem mondanék le semi pénzért sem.
(van tapasztalatom az LG-vel, mert a családban van egy 4081B ill. 3 hete vett unokatesóm egy 4120B-t. Sehol semmi gond! Ők is nagyon bírják őket, és elég sok DVD írnak.)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#30) Vangelis válasza csozsi (#25) üzenetére


Vangelis
nagyúr

tudom hogy nagy köze van hozzá a hitachinak
szégyenűkre
én nem fikázni akarom az lg írójit de mai volt nálam eddig azok mind kakák voltak lg 52x cd olvasó 4hét futás =halál
48/16/48 író 4hónap = bénulás
52/24/52 író 1hónap= csere asus ra (ja ez azóta is megyen hibátlanúl pedig mit kapott)
dvd rom 16x lg = 2 db gyári dvd lemez megnézése ötszörre (kalapács általi kivégzés) vesztettem 16k-t itt már nem segített az ismeretség
most dvd ram lg (még nem tudom de várom a 2 x írás eredményét)
és ha annyira sutyok a princo akkor eddig miért volt jó?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#31) Vangelis válasza faster (#27) üzenetére


Vangelis
nagyúr

a nec által kiment nagyon sok hiba nélkűl
kb 350-450db
nem számoltam
azok még mindig jók

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#32) csozsi válasza Vangelis (#30) üzenetére


csozsi
tag

Pedig épp a kooperáció tett jót nekik.
Régen a HP 8x4x32-es cd-írót kibontva mit láttál? LG electronics.
Na az pocsék volt.
Cd-írásra 12x-es Plextort használok, előtte Panasonic 2x-est.
Akkor használtam Princo lemezeket, ''mer' óccsó vót''
Az már mind olvashatatlan. Besárgult, vagy lejött a foncsor.
TDK, Maxell, BASF, és jópár Philips (volt rossz széria is), hibátlan. Ki érti ezt?
Barátom hozott filmeket Princon, meg felirat nélkülin is.
A másolat a Verbatimról szebb képet adott az asztali (teszkós) dvd-lejátszóban.

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#33) Dilikutya válasza Vangelis (#30) üzenetére


Dilikutya
félisten

van egy Lg CD íróm, 8x, ott van a konfigomban milyen... két és fél éve használom és nem kevés CD-t megirtam. úgyhogy 1 pont az lg-nek.
keresztapámnak Lg DVD írója van, nem tudom melyik, de még egyet sem rontott el. a princot is bekajálta szó nélkül. szal nem annyira gáz az Lg. csak olcsó, emiatt sokan veszik ergo értelemszerűen több a meghibásodás. a plextorok miért nem hibásodnak annyira? vagy a Teac? mert az egyik drága, a másikat meg nem lehet kapni. Pioneert is ha szerencséje van az embernek akkor kap, de amugy a Nec meg az Lg ami jó eséllyel van a kinálatban. amugy állitólag a 4081 jó széria az Lg-ből

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#34) Vangelis


Vangelis
nagyúr

na midegy nekem így sikerült most lett kész nemrég a 2x írás úgy tünik jó lett
na mindegy
majd holnap kiderül mi lesz
ha tudom cserélem ha nem akkor így jártam

most írok egyet megint 4x en és lássuk

[Szerkesztve]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#35) -:Renko:-


-:Renko:-
tag

Nekem LG-m van a régebbi a 4040B (lehet, hogy ez még normálisra sikerült :) ) és meg vok vele elégedve. 4x (eza max) írásnál produkál néha fura dolgokat. De sulinetbe van (anno 50k volt) így 1 jó ideig nem lesz másik. 2x sebességgel tökéletesen ír nagyjából mindent, legalábbis, amit én próbáltam vele. A DVD-VIDEO-nál pedig fontos az, hogy milyen sebességgel írod ki (lemez élettartam), így ha tudnék 1x sebességgel írni akkor azzal írnék (de én nem sok dvd-t írtam meg, kb 40db-ot de ez mind fontos is - családi videjó, VHS-ről átírva DVD-re). Tehát ha időd engedi írj alacsony sebességgel, ha nem, akkor meg vegyé másikat helyette.

ASUS P4T-E, P4 1.6Ghz, 2X 128 MB + 2X 256 MB Rambus, Maxtor 80, Samsung 80 GB, LG GSA 4040B, SB Audigy ES, Creative P580

(#36) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Érdekes. Nálam már millió író megfordult, és pont az LG-nél hagytam abba. Azóta teljesen LG b.zi vagyok. Csak ezekben nem csalódtam. Még Asusban is sikerült.
Plextorom igaz nem volt, de annyit nem költök optikai meghajtóra.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#37) Loha válasza Attyo (#16) üzenetére


Loha
veterán

Ha csak 60-as vinyód van akkor szerintem ne DVD írót vegyél hanem új vinyót, és ha az is kevés utána jöhet a DVD...

(#38) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Hali!

Mielőtt megölöd, nézz át a ''konkurencia'' (hwsw) LG topicjába ... LG nem szereti a Princo-t, asszem firmware csere segít rajta ...

Én is pár meghajtó között vacillálok, LG, NEC, Pio ...

Fekete legyen és tudjon RAM-ot ... na ilyen nincs :(

Life is shor...

(#39) kamikaze boci válasza Vangelis (#4) üzenetére


kamikaze boci
őstag

''a dréga jó princo lemezeimnek annyi''

Hogy a túróba tudod kiírni Princora, ami fontos? 200 forintért már viszonylag normális lemezeket lehet kapni.

A másik. Milyen lehet az a szofver, amin ennyire nehézkes állítani a sebességet? Nem lehet, hogy ott a kutya elásva?

(nem olvastam végig, lusta voltam, lehet, hogy már kérdezték:) )

Szerk.: a 4081B-vel én is csak 2x-esen írok, pedig bírná gyorsabban is (DiscJuggler, természetesen:P).

[Szerkesztve]

egyéb állatfajták

(#40) Zsiba


Zsiba
senior tag

Nem értem, hogy ha volt egy jól működő Nec-ed, akkor miért cseréltél LG-re, amivel már voltak rossz tapasztalataid. Ha csak a RAM miatt, akkor sem értem, mert azt aztán nagyon kevés cucc támogatja... mindegy, nem is ez a lényeg.

Nekem 4081B van és tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Az LG kis könyvében egyébként benne van, hogy mely lemezeket ajánlja. Maxell, TDK a legjobb, de igazából én sem azt használom, hanem Verbatimot. Az elején teszteltem pár másikat is, de az alapján, hogy az asztalim mit szeret. A Primcoval vegyesek a tapasztalataim. De azok már egy céges Plextorra vonatkozóak, ezért LG-n nem is használom, csak egy hozott Primcot írtam vele, de azzal nem volt gond.

Szóval részemről az LG íróval eddig nem volt gond.

''One Ring to rule them all...''

(#41) Enemy válasza Vangelis (#4) üzenetére


Enemy
aktív tag

ott nem az iróval van a gond.. ,.. bánhatod.. más iró is ezt csinálja a p. lemezekkel.. nekem is volt egy kettő de statisztikailag bele fér az átlag 98% jó...
nem kellene lefikázni a LG irót..

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#42) Enemy válasza -:Renko:- (#35) üzenetére


Enemy
aktív tag

Sebesség.. nos jártam ugy hogy lg vel irtam ki 2 x esen mert az egyik ismerős azt mondta igy jó.. CSAK a sonyi 120e ft os asztalija nem tudta elolvasni .. a 4x .esen irt lemezt mindegy hogy princo vagy nem olvasta gond nélkül...

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#43) Tonyk válasza Vangelis (#30) üzenetére


Tonyk
veterán

Nézd ha ezekek alapján ítélkezünk, akkor a Pionner is szar, mert én nyegyededjére kaptam használható írót belöle! kb 1 havonta fosott be! (És nem szar princot tettünk bele). Egy LG meg azóta is gyönyörűen muzsikál. u.a. a lemezzekkel (másik gépben, 2 m-re tőle). Ezért nem állítom hogy szar a Pionner. Eccerűen belenyúltam egy hibás szériába és kész. Nem volt szerencsém, ami persze bosszantó, de nem hőbőrgök. Szal' akárki belenyúlhat akármelyik gyártó szar szériájába, ez van...

[Szerkesztve]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#44) Tonyk válasza Enemy (#42) üzenetére


Tonyk
veterán

:)

Nekem egy 130E-s Samasung van itthon. Mint kisangyal olvas mindenféle szart. Ebből megint nem lehet kiindulni. (Egyébként a Sony -k nagyon érékenyek az alapanyagra... ) Csak hogy a másik végletet írjam, haver vett egy 20E Dimarsont. Érdekes módon az is olvassa a ''gagyi'' LG-vel 2-4x írt szutyok (princo) lemezeket.
(azért mondom mert kipróbáltuk)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#45) viharhozo


viharhozo
addikt

Nekem mindig sikerult az elvileg legrosszabbnak tartott szeriak iroit megvenni (Philips dvd-combo, LG 52x irok), aztan csak megirtam 1500+ lemezt. Igaz, ezek meg cd-k voltak, tobbseguk Sky, amivel ugy voltam, h ha PPeter ajanlja, akkor nem lehet annyira szar. Es nem is volt az, nemregiben archivaltam az egesz kocerajt vinyora: az 1200 Skybol talan 2 lemez valt olvashatatlanna. Ellenben a Smartbuy nevu csodanal ugyanez az arany 20bol 17.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#46) kamikaze boci válasza Tonyk (#44) üzenetére


kamikaze boci
őstag

A ''gagyi'' asztaliak kevésbé vaskalaposak a szabványokat illetően, ezért sokkal jobb a beolvasási képességük. Én biztos valami kis nevű márkát választanék (de nem teszem, mindegyik gépem tv kimenetes:t).

viharhozó: PPéter javaslatára lecseréltem TEAC-ra az LG CD írómat, aztán nem tudtam írni vele az új Sony hordozójú CD-ket (de ezen túl is sok bajom volt vele). Be volt tárazva vagy 200 db, kénytelen voltam venni egy újabb LG-t, ezért van most két íróm. Persze nem gondolom, hogy PPéter hülyeséget mondott, inkább valami hibára gyanakszom a készülékemben. A topic indító helyében is inkább átnézném a rendszert.

egyéb állatfajták

(#47) net84


net84
őstag

Hellosztok!
Nekem is LG 4040b íróm van, nincs vele semmi bajom, azon kívül, hogy nem akart 4x-en írni. Ezt megoldottam egy frissítéssel, igaz a gagyi (3A Media) 4x-es dvd lemezeket még mindig csak 2x-en engedi írni. A Sky nekem sem jött be. 2 hete nem hajlandó beolvasni az általa írt lemezt.
Most áttértem a TDK-ra és ha ideér a primedisc 4x-es változata...
pont az LG-nek...

Read only...

(#48) Mebun válasza Vangelis (#30) üzenetére


Mebun
csendes tag

Gyanús vagy cimbora!
Valami parajelenségre nem gyanakodtál már? Túl erős az aurád, hazavág mindet ahogy látom.

Nekem is volt egy barátom aki képes volt percek alatt lefagyasztani bármilyen gépet!

(#49) Mebun válasza Vangelis (#30) üzenetére


Mebun
csendes tag

Gyanús vagy cimbora!
Valami parajelenségre nem gyanakodtál már? Túl erős az aurád, hazavág mindet ahogy látom.

Nekem is volt egy barátom aki képes volt percek alatt lefagyasztani bármilyen gépet!

(#50) gabesz82


gabesz82
senior tag

Hát nekem LG 4082B DVD-íróm van és az ég világon semmi bajom vele, tökéletesen ír, még a végét is :) Mondjuk én csak TDK lemezt használok benn (hát hogy méregdrága-e azt nem tudom, 700Ft darabja és nekem ennyit megér hogy ne szentségeljek vele:) )

Szerintem neked Vangelis van egy kis baj az idegeiddel... ;]

PSN: Morfologus82

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Lecseréltem és bánom mint kutya.... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.