Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Leállt a hdd-m menetközben (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) borg315


borg315
aktív tag

hello mindenkinek. a következő a porblémám. szinte egész nap ment tegnap a gépem, a nap végefelé egyszer csak egy kattanást hallok, és lepörög egy hdd. az os rögtön panaszkodni kezdett, de túlélte (w2k), igaz a hibernáláskor már kékképernyőzött. a hdd egy maxtor (nemfikázni) 120g 7200rpm, házon kívül van tartva, semmi extra hűtéssel. alaplapi raid-re (abit kx7 vagymi highpoint) van kötve a második csatornára (az elsőn 2x40g maxtor 7200rpm van hűtős rackben).

amúgy a win log nem túl informatív, az aidában nem jelenik meg smart info egyik hdd-re se (a raid miatt talán?), érdekes módon a 40g-s hdd-kre viszont megjeleníti a fizikai paramétereket, míg a 120g-sre nem. (az eset előtt nem néztem, nem tudom, ez miért van így.) a raid-kezelő cuccban sincs hibaesemény.

amúgy a mai bootnál minden rendben ment, még hiba sem keletkezett a drive-on :o pedig ment rá filementés, amikor az eset bekövetkezett. amúgy a kábelhibát nem tartom valószínűnek.

mit kell ilyenkor tenni? a hdd még garis, de nem tudni, előjön-e a tesztelésnél a hiba, egyáltalán reprodukálható-e. ha átdugom az alaplapi csatlakozóra, van esélyem a smart kiolvasására? egyáltalán, történt valakivel ilyesmi, és ha igen, mi a tapasztalata? thx.

(#2) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Az mi hogy házon kívül tartod?

(#3) borg315 válasza _Volkovy_ (#2) üzenetére


borg315
aktív tag

izé ;) sz'al ki van vezetve a póver meg az adatkábel a ház (leszedett) oldalán, a hdd meg ott figyel mellette.

(#4) Karex válasza borg315 (#1) üzenetére


Karex
senior tag

Nálam is volt ilyen eset, 80gb, 7200-es maxtorral. Azonban akkor a túlmelegedés miatt volt, de egy kis pihenéssel, extra ventivel megoldódott a probléma.:)

(#5) L3zl13 válasza borg315 (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

SMART-ot tudja olvasni a powermax raid karin is.
Legalábbis nekem HPT370-esen tudja.

A smart adatait nem fogod látni, de ha valami a megengedett tartományon kívül van akkor a powermax jelezni fog.

Aki hülye, haljon meg!

(#6) borg315 válasza L3zl13 (#5) üzenetére


borg315
aktív tag

köszi, letöltöttem ezt a powermax proggit. viszont ha jól látom, ez csak floppy-s bootnál tud működni, nem ismer valaki olyan proggit, ami winnyóz alatt (is?) képes kiolvasni a hdd hőmérsékletét? már ha van benne thermáldióda ;)

(#7) Zsotee válasza borg315 (#1) üzenetére


Zsotee
csendes tag

Milyen táp is van a gépedben?:)

(#8) TitiRii


TitiRii
senior tag

nem biztos hogy parázni kell
nekem ugyan ez volt egy 40gbs maxtorral honapokon át hogy nagyon néha randomra leált menet közben aztán néha vissza pörgöt
ráadásulé a system is onann futot(érdekeség hogy sose fagyott le, mig lepörgöt addig behalt a gép, de ha megvártam mig visza pörög onan ment tovább:)
na a hiba oka nálam:
egyszerü kontakt hiba táp csatlakozóban
és erre tegnap jöttem rá :D

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#9) turho válasza borg315 (#3) üzenetére


turho
őstag

Nem lehet hogy sima kontakthiba volt? Azokon a tápokon a molexben lévő fém hüvelyek/tüskék elég lazák...

(#10) borg315 válasza Zsotee (#7) üzenetére


borg315
aktív tag

codegen 300w, ha jól emlékszem, 1700as ~duronra, mx400ra, cdrwre és 3 hddre. bírnia kéne ;) eddig nem fordult elő ilyen, pedig korábban athlonként ment a cpu ;) és egy dvd-r is volt a gépben.

(#11) borg315 válasza TitiRii (#8) üzenetére


borg315
aktív tag

hümm, érdekes, azt gondolnám, hogy egy nyugalomban levő hdd kontakthibánál előbb ''receg'' (ki-be-kapcsol), utána áll le hosszabb ideig, no meg bootnál néha nem pörög fel.. hm.. mondjuk ettől még valóban lehet kontakthiba..

(#12) TitiRii válasza borg315 (#11) üzenetére


TitiRii
senior tag

nem, ez fogta magát, katant leált
aztán randomra megint elindult ,emgint leált valamikor még felpörgés közben
tegnap odáig fajult a dolog hogy folyamatosna fel le fel le hogy meguntam és elkezdtem komolyan foglalkozni a dologgal,eddig azt hittem a vinyo kora miatt van a dolog,de megnyugodtam hogy a mobil rack hiány okozta sok ki és beszerelés a tápcsati és adatkábel fel és leszedése okozta a hibát, ugyanis a táp tüskéi benyomodtak és szinte hozzá se értek a molex csatiban lévü hüvelyekhez
egy csavarhuzoval megoldottam szépen kinyomkodtam hátulrol öket:) és azóta nem csinálja(kopkop)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#13) Zsotee válasza borg315 (#10) üzenetére


Zsotee
csendes tag

Az lehet hogy bírnia kéne, de ezekszerint nem tetszik neki..:F
A codegen a modern kor Acorp-ja.
Manapság minden házhoz ezt adják...
Mármint a 6-10ezres kategóriára gondolva..
Régen az acorp házak is ennyit kóstáltak..
Azért ha többször is előfordul a hiba nyugodtan gondolkozhatsz vmi erősebb tápon..

(#14) Matr x


Matr x
aktív tag

Csak hogy megrémítselek: nekem egy hdd leállás a formázás közben volt. Friss új, a particionálás után megdöglött. Ne mondjátok, hogy melegedett, mert összesen (ismétlem összesen) 1-2 óra volt a használat.

Ja, és maxtor volt... Van rá gari, akkor szaladni vele a boltba...

Ha meg máshol jó, akkor lehet csereberélni a gépedben.

[Szerkesztve]

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#15) borg315 válasza Matr x (#14) üzenetére


borg315
aktív tag

pár hónapja megy már, tehát nem hinném, hogy durva hiba lenne. csereberéléshez viszont nincs sok ötletem, max. kábel, mert a másik 2 vinyó ugyanazon a raid vinyón jól megy.

(#16) TudorVigyor


TudorVigyor
aktív tag

Maxtor d740x-em fel eves kora korul kattant meg eloszor (hangos kattanas, leallas es visszaporges). Aztan 3-4 honaponkent 1x. Aztan 1.5 eves koraban megdoglott egyik naprol a masikra (egyik nap kattogott nehanyat, masik nap meg be sem indult).
Szabalyosan be volt szerelve, rack-ben sohasem hasznaltam, 8 centis ventillatorral hutottem.
Codegen tapom volt, de asusprobe szerint minden feszultsegertek teljesen normalisnak tunt. Amugy volt tartalektapom, de a tapcsere nem segitett rajta.

(#17) Club válasza borg315 (#15) üzenetére


Club
őstag

Ajánlom figyelmedbe:
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=32609&arc=f[/L]
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=32977&arc=f[/L]

Egyszerű a válasz a problémádra:
Maxtor..
Ennyi.
Nálam 2 db vinyó is ugyanezt csinálta.
''pár hónapja megy már''
Nekem 3 hónap után ÉGETT le, és ugyanezek voltak az előjelek.
Ajánlom ments el mindent, mert nem sok időt adoka vinyónak.


[Szerkesztve]

(#18) _thomas_ válasza Club (#17) üzenetére


_thomas_
tag

nekem is égett le már maxtorom, 60 gb adat veszett el:)

www.ironic-software.com

(#19) Club válasza _thomas_ (#18) üzenetére


Club
őstag

A botlban nekem is MAxtor-t akartak helyette adni, és mondtam, hogy akkor inkább adjanak papírt, meg ceruzát, és írom én a 0-kat, meg az 1-eseket, de maxtor többet nem lesz az én gépemben.

Úgyhogy vagy Seagate jön helyette, vagy Samsung.:)

(#20) _thomas_ válasza Club (#19) üzenetére


_thomas_
tag

én sem hagytam volna lebeszélni magam a seagate-rők, csak egyrészt nem boltban vettem a gépet, másrészt sürgős volt.
így kénytelen voltam megint maxtort venni:(((

de ha megint elég, akkor nincs kecmec! jöhet a seagate!

www.ironic-software.com

(#21) borg315 válasza Club (#17) üzenetére


borg315
aktív tag

muhaha, minden gyártó gyárt hibás terméket, amelyikből a legtöbb fogy, jó eséllyel abból jön (mennyiségileg) a legtöbb hibás darab. én vevő vagyok értelmes bizonyításokra, el tudom fogadni, hogy a maxtor szar, de akkor _indokoljátok_meg_rendesen_. az h ''nálam volt 1 szar'' meg a ''ja a haveromnál is'', ezért ''a maxtor a legszarabb'' - nem vehető komolyan. az ilyen indoklásokon csak nevetni tudok :))

[Szerkesztve]

(#22) borg315 válasza Club (#19) üzenetére


borg315
aktív tag

láttad a seagate eredményeit a mostani hdd teszten? ;)

(#23) borg315 válasza L3zl13 (#5) üzenetére


borg315
aktív tag

megnéztem a powermaxot, nem talált hibát, viszont hőmérsékletet se jelzett ki. ez normális? van ezekben a szutykokban thermál dióda, vagy idáig még nem jutott el ez a technológia? :)

edit: typo

[Szerkesztve]

(#24) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

ma reggel az én rendszervinyóm is kontakhibás volt.megigazítottam a csatit és megy.nem lehet valahogy szorosabbra venni a molex csati érintkezőit,hogy ne forduljanak elő ilyen dolgok?

(#25) jerry311 válasza _Volkovy_ (#24) üzenetére


jerry311
nagyúr

de lehet :))
vékony csavarhúóval benyúlsza a csati mellet éssz kicsit összenyomod. A csati C alakú (lehet összeér a 2 vége) tehát érdemes a réshez képest 90°-kal arréb hatni rá F erővel, különben nem lesz túl sikeres a beavatkozás :DDD

(#26) jerry311 válasza borg315 (#21) üzenetére


jerry311
nagyúr

hát ez érdekes :)
quantum vinyo halt már meg a kezeim közt, maxtor vinyó is. :DDD
és valóban minden gyártó gyárt hibás terméket, de ha azok ki is kerülnek a felhasználókhoz, az sokkal jobban minősít egy céget és termékeit mint a gyári statisztika a selejtek arányáról. És bizony a maxtor esetében egy kicsit több selejtes termékről lehet hallani mint más gyártóknál. :(

(#27) borg315 válasza jerry311 (#26) üzenetére


borg315
aktív tag

wrrr, értsd meg lécci :)) tfh. elad egy hónapban a dready kft.
maxtorból 1000db-ot
seagate-ből 200db-ot
wd-ből 200db-ot
és mindegyik meghibásodási aránya 3%, akkor pld. a fórumon kajabáló felhasználók eloszlása:
maxtor: 30
seagate: 6
wd: 6

abból, hogy ''ötször annyi hibás maxtor volt ebben a hónapban, mint seagate'', az következne, hogy ''a seagate-ek meghibásodási aránya ötöde a maxtorénak''? NEM. hiába tény, hogy a ''maxtor esetében egy kicsit több selejtes termékről lehet hallani mint más gyártóknál'', ha az eladásai is lényegesen jobbak.

vmelyik ügyeskedő hw-es célnek volt korábban egyetlen jó húzása: feltette a weblapjára a %-os (!) meghibásodási statisztikákat. ilyet kéne látnunk, a nap mint nap hallható ''húúú mennyi elromlott maxtort/-ról láttam/hallottam'' nem értelmezhető.

(#28) Gismo válasza Zsotee (#13) üzenetére


Gismo
addikt

És akkor az ACORP a modern kor Codegenje?

(#29) Gismo válasza borg315 (#27) üzenetére


Gismo
addikt

Így van! Én is igazat adok neked!
Ha a Seagate, WD és minden más annyi vinyót adna el mint a MAXTOR akkor lenne azzal kapcsolatban is károgás a PH-n rendesen!

(#30) borg315 válasza Gismo (#29) üzenetére


borg315
aktív tag

hátja. nyilván mindegyiknek van meghibásodási rátája, jó lenne tudni a valós értékeket. egy névtelen insider össze tudná gyűjteni, de sajnos pont egy ilyen report anonim mivolta miatt nem tudható, hogy valódi-e, vagy valamelyik ''hívő'' bogus statisztikája..

(#31) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nekem is volt hasonló esetem. CD írás közben egyszer csak katt, leállt a vinyó. Valahogy buffer underrun védelemmel megoldotta amig visszakapcsolt a vinyó de utána lezáráskor lefagyott szóval cd kuka. Legközelebb már volt amikor win inditásánál scandisk közben állt le. Szétkaptam a házat leellenőriztem, hogy minden jól van-e rádugva és jó volt. Ám nem sokkal előtte lett dvd író téve a gépbe meg új vinyó és venit. Azt hiszem egy alap 350-es táp van csak bent.

Gondoltam egy merészet, lehúztam az első házhűtő ventit a vinyót ellátó tápról (tudom nem is lett volna ott a helye de csak ott fért el) és azóta semmi probléma nem volt vele. Ez volt kb. 1 hónapja.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Leállt a hdd-m menetközben (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.