Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ricardo


Ricardo
félisten

Gondolom nem lesz olcsó darab. Az Amolednek bele kellett volna férnie.

(#2) #21221888 válasza Ricardo (#1) üzenetére


#21221888
törölt tag

Egy tabletnél fölösleges az Amoled. 120 hz legyen meg, az a lényeg. Nekem régen volt egy Nexus7em, akkor nem számított drágának 😊 lehet most is jó árban lesz

(#3) erahurka


erahurka
félisten

Drágának tűnik.

(#4) erahurka válasza #21221888 (#2) üzenetére


erahurka
félisten

Miért lenne fölösleges?

(#5) Tamás34 válasza #21221888 (#2) üzenetére


Tamás34
senior tag

Felesleges az Amoled? :) Érdekes kijelentés! Természetesen elfogadom a véleményedet, de számomra a mai világban LCD ki van zárva!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#6) janeszgol válasza Tamás34 (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

Felesleges, mert még nincs oledes iPad.

(#7) hkari válasza #21221888 (#2) üzenetére


hkari
őstag

Hát én Samsung Tab-ról váltottam régebben iPadre, és borzalmasan idegesített az a feketének nevezett szürke. Pont annyi értelme van tableten mint telefonon, egyszerűen jobb :) Főleg este ha olvastam rajta, nagyon idegesítő hogy az egész panel világít....

(#8) Shyciii válasza #21221888 (#2) üzenetére


Shyciii
veterán

Pont hogy tabletnél van értelme az Amoled-nek. Minél nagyobb a kijelző, annál inkább van értelme, annál jobban láthatóak az előnyök, hiszen a tabletet kifejezetten tartalomfogyasztásra használják, és nagyon nem mindegy, hogy milyen kijelzőt bámulnak.

(#9) Ganzer válasza hkari (#7) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Ezért vettem használtan egy éve egy galaxy tab s5e-t. Nyilván nem túl gyors viszont 10 colos oled kijelzőjével ma is remek média eszköz.

(#10) janeszgol válasza Ganzer (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

Az jó tablet.

(#11) vanye válasza Tamás34 (#5) üzenetére


vanye
senior tag

PWM-ről hallottál már?

Stern des Südens!

(#12) erahurka válasza vanye (#11) üzenetére


erahurka
félisten

Amoledből is van PWM mentes.

(#13) #21221888 válasza Tamás34 (#5) üzenetére


#21221888
törölt tag

Zavar a villogó kijelző nagy felületen.

(#14) falikep válasza erahurka (#12) üzenetére


falikep
csendes tag

Sajnos nem igazán van tabletből és telefonból PWM mentes OLED kijelzős változat (csak az LG Flex 2-ről tudok). DC dimming ugyan van, de a zöme csak szoftveres megoldás, az nem küszöböli ki ezt teljesen.

(#15) erahurka válasza falikep (#14) üzenetére


erahurka
félisten

Notebookcheck mérése szerint a Galaxy A72 pl. ilyen, nem teljesen PWM mentes, de csak 2%-os fényerő alatt vált át rá.

(#16) Blizzardking válasza janeszgol (#6) üzenetére


Blizzardking
őstag

:DDD +1

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#17) #21221888 válasza Blizzardking (#16) üzenetére


#21221888
törölt tag

Jah nekem meg most esett le, hogy ez egy irónikus válasz. Pedig örültem végre valaki a pártomon áll 😢

(#18) janeszgol válasza falikep (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

Ugy tudom, hogy a Lumia 650 is olyan. De a 950 szeria mar nem olyan. Erdekes. (NC alapjan.)

(#19) Magnat válasza #21221888 (#17) üzenetére


Magnat
veterán

Gusztus kérdése, engem az amoledben az zavar, h még mindig hallani olyan készülékekről, amiknek gariban cserélik a kijelzőjét a státuszsor beégése miatt, de mondjuk tény, h amikor a Galaxa Tab S-ről váltottam Huawei M5-re, ott elég fura volt, h milyen gyenge a kontraszt meg mennyire nincs fekete ... de lehet, h ha valaki inkább világos környezetben használja és nem érzékeny erre, akkor őt nem zavarja. Engem inkább a 120 Hz hagy teljesen hidegen, de annyira, h a telefonomat (S21+) is 60hz-en használom.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#20) nozs23 válasza Shyciii (#8) üzenetére


nozs23
addikt

Telefon, tablet, teve, notebook. Az Oled mindegyiknel jobb, mert egyszeruen egy felsobbrendu technológia. Mind szinreprodukcioban, mind kontrasztban (feketeszint) es mozgasmegjelenitesben. Egy jo Oled utan egy miniledes LCD is okadek. Ezt ugy mondom, hogy van iMacem, iPad Pro-m. Profi foto-videoszerkesztesre hasznalom oket, es mindkettot kerdes nelkul cserelnem oledre. Mert jobb.
MicroLED lehet az LCD egyeduli megmentoje. Talan. Nem biztos.
Szerk.: Ha egesz nap excellt nezni kell, akkor termeszetesen tok mindegy. :)

[ Szerkesztve ]

(#21) Shyciii válasza nozs23 (#20) üzenetére


Shyciii
veterán

Ezt szerintem nem nekem akartam írni, mert én ennek nem mondok ellen.

(#23) mad823


mad823
őstag

Azért lesz LCD, mert ez a tablet alapvetően egy Nest Hub lesz, "levehető" kijelzővel. Ergo a nap java részében statikus tartalom lesz rajta. Folytassam? :)

(#24) hkari válasza mad823 (#23) üzenetére


hkari
őstag

Nest HUB-nak sem lenne hátrány az amoled, hogy este ne szürke óra legyen rajta :) Mozognia kell a tartalomnak és nem ég be.

(#25) mad823 válasza hkari (#24) üzenetére


mad823
őstag

Sötétben ledimmeli annyira a háttérvilágítást, hogy cseppet sem szürke az...

(#26) nozs23 válasza mad823 (#23) üzenetére


nozs23
addikt

Jah, nem mintha nem lennének always-on Oled kijelzők vagy 10 éve telefonokban…
Van itthon Echo Show, nem mutat folyamatosan semmit, de ha mutatna, akkor biztos jobban nézne ki rajta egy dinamikusra programozott Oled AOD, mint egy mezei LCD.

(#27) mad823 válasza nozs23 (#26) üzenetére


mad823
őstag

Maradjunk annyiban, hogy ez a use-case nem oled barát...
[kép]

(#28) nozs23 válasza mad823 (#27) üzenetére


nozs23
addikt

Elég ocsmány is. Csak arra akartam utalni, hogy megoldható lenne ez (nyilván egy oled-barát, dinamikus AOD verzióval), ha akarnák, vagy profit szempontjából beleférne egy OLED kijelző.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.