Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD monitorból TV

Hozzászólások

(#1) Zpepe


Zpepe
tag

Kerestem, ehhez hasonló témát de nem találtam így gondoltam nyitok egy újat, mert sok embert érdekelhet szerintem rajtam kívül is.

Az első kérdés, hogy ez egyáltalán megoldható-e és ha igen, hogyan. Tehát ha én otthon kizárólag egy monitorral rendelkezem, nincs TV-m de szeretnék rajta műsorokat nézni, ez hogy lehetséges.
Nem tudom kizárható-e az a lehetőség, hogy PC-re rá legyen kötve, mert ez lenne a lényeg. Az okés, hogy vannak Online lehetőségeink, de ha internet sincs? A Lényeg, hogy van-e erre megoldás?

(#2) Barthezz2 válasza Zpepe (#1) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nem tegnap írtad a hsz-t, de hátha még idenézel..

Nem tudom kizárható-e az a lehetőség, hogy PC-re rá legyen kötve, mert ez lenne a lényeg. Az okés, hogy vannak Online lehetőségeink, de ha internet sincs? A Lényeg, hogy van-e erre megoldás?

Ezt nem teljesen értem, de azt veszem ki belőle hogy úgy néznél tv-t hogy a pc ne kelljen hozzá?
Többféleképpen is lehet elméletileg(azért mondom hogy elméletileg, mert ki még nem próbáltam, de én is tv-ként tervezek egy 22" lcd-t). Vagy fogod magad, és veszel mondjuk egy ilyet és akkor ezzel a pc használata nélkül tudsz tv-t nézni, ugyanakkor ha kell monitornak is használni tudod, vagy ha olyan tv-tek van(műhold, kábel..) amihez van box, és van hdmi csati rajt, akkor az álltalad keresett BenQ E2200HD monitorra be tudod kötni(és másra is ha van rajt hdmi, vagy dvi), és tudomásom szerint azon egy gombbal válthatsz a bemenetek közt, így szintén jó monitornak is, illetve tv-nek is(elvileg ha olyan monitorod van amin nincs hdmi de van dvi, akkor egy dvi-hdmi átalakítóval is megoldható így)

Namost harmadik lehetőségként vehetsz egy sima tv-tunert a géphez, aztán akkor azon keresztül nézhetsz tv-t, de akko itt már nem megoldható a pc nélküliség. Jelenleg nekem igy van bár még nincs meg a kiszemelt tft(mért is ne e2200hd-t akarok én is:) )

ha a műsorokat nézni alatt filmeket is nézel, akkor természetesen az előbb leírtak segítségével akár egy dvd lejátszó is hozzáköthető..

Everybody lies.

(#3) Zpepe válasza Barthezz2 (#2) üzenetére


Zpepe
tag

Köszi, király vagy!

Egyébként érdekes mert a második lehetősig is elég vonzó volt mivel,hogy itthon nekünk AntennaDigital van és a műsorában lehet kérni HD felbontásu adást, ennek ellenére nincs egy nyamvatt HDMI csatlakozó sem rajta. Érdekes.

De köszi mert az első megoldás nem is tűnik rossznak, még csak nem is megfizethetetlen.

Szóva, a jó istön áldon meg tígödet az infóért.

(#4) Barthezz2 válasza Zpepe (#3) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

szivesen ;)

Everybody lies.

(#5) Barthezz2 válasza Zpepe (#3) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nemtudom jársz-e erre még, de gondoltam leírom, hogy sikeresen használok TV-ként egy samsung 2333sw. t-home set top box van rákötve, egy hdmi kábellal, és egy hdmi-dvi átalakítóval közvetlen, és tökéletesen működik :)

Everybody lies.

(#6) #62853120


#62853120
törölt tag

Helló!
Az lenne a kérdésem, hogy egy átlag LCD monitort mekkora biztonsággal lehet TV-ként használni?
A melegedés nem károsítja? Vagy egyéb problémák merülhetnek fel?
Jelenlegi monitorom egy LG Flatron L192WS. És gondolkozok egy külső TV boxon.

(#7) EasyLife válasza #62853120 (#6) üzenetére


EasyLife
aktív tag

De valszeg felrobban a monitorod a túlmelegedéstől a fejeddel együtt... :W :W :W

(#8) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Sziasztok!

Hasonlóban gondolkozom én is. Tehát elvileg ha egy szimpla DVI csatlakozós LCD monitorra rádugok egy DVI-HDMI átalakítót, aztán összedugom ezt egy HDMI kábellel mondjuk a T-Home dobozommal akkor működni fog a dolog rendesen?

(#9) Barthezz2 válasza Oldmobil (#8) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Elméletileg igen. De van direkt HDMI-DVI kábel is, az is megoldás lehet. Nemtudom melyik t-home beltérit kaptad, de ha ADB-t, akkor arra figyelj, hogy miután átváltottad a kimeneti jelet 1080i-re, utána még DVI-re is átkell, azt meg úgy tudod, hogy hosszan nyomva tartod a disp gombot.

Everybody lies.

(#10) DeV-O-6


DeV-O-6
csendes tag

Sziasztok!

Engem LCD be beépített TV tuner -es monitorok érdekelnek... mert szerintem hasonló megoldás lenne!
Találtam néhány ilyet, pl:
Samsung SyncMaster 2333HD 23" LCD vagy Acer V233HBD...
Valaki használt már ilyet? :R

(#11) Oldmobil válasza Barthezz2 (#9) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Köszi a választ!
Az enyémre X301T van írva és semmi más.
Üdv,

(#12) Barthezz2 válasza DeV-O-6 (#10) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

A Samsung 2333HD az ugyan az mint az enyém, csak van benne tuner, de szerintem nem érnek meg annyit, amennyivel drágábbak. Akkor már jobban jársz, ha megveszed a 2333SW-t, és egy külön tunert hozzá.

Oldmobil: akkor iptv-d van nem? A kézikönyvében biztos benne van, hogy miként lehet állítani a kimeneti jelet, nézd át alaposan.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#13) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

LCD monitor, mint TV?

Everybody lies.

(#14) bozont


bozont
veterán

Remélem azért még nem teljesen kihalt a topic. Szóval egy ilyen kérdésem lenne.

(#15) jaffa888 válasza bozont (#14) üzenetére


jaffa888
csendes tag

TV tunerral!:D

Disco's Hit...

(#16) DanteDream válasza Barthezz2 (#13) üzenetére


DanteDream
csendes tag

Hello Barthezz2!

Nekem samu 2493HM van, ami rendelkezik hdmi-vel. Ha csak egy hdmi-vel összekötöm a t-home-os stb-vel, akkor elvileg menni fog minden?
De hogy tudom majd a hangot rávezetni hangfalra?

(#17) profilum


profilum
tag

nekem hdmis samsung 225mw van , tv tuneres
nagyon jó képe van és nagyon szép maga a káva is

(#18) Progép


Progép
csendes tag

Szaisztok.

Tudnátok nekem mondani valami FullHD-s monitor-tv-t egyben az ára mind1 csak ajánljatok valami nagyon-nagyon jót.!

Köszi: Progép.

Új konfigom 2011ben lesz PCI-E 3.0-ás vgával.

(#19) megema válasza DanteDream (#16) üzenetére


megema
őstag

Üdv!

HDMI-n a hang is átmegy tudtommal :)

(#20) megema válasza Progép (#18) üzenetére


megema
őstag

Szia!

Ezt ajánlanám :) 26", 1920*1200, és MPEG4-es tuner, azaz foghatóak a földfelszíni digitális adások is vele. Fontos, hogy VE legyen, mert a sima 260HD nem MPEG4-es. Nekem T220HD van, sajnos még nem MPEG4-es :(

(#21) fjord


fjord
csendes tag

Sziasztok! (elobb rossz topicba irtam, rajottem hogy ez az en helyem!)

SBLab LCD Tv Box II
es
LG L222WS

koltsegkimelo kombinacioban hoztam ossze az LCD Tv-em, mindket cucc hozza szerintem a piacon a legjobb ar/ertek aranyt amugy szoval elegedett vagyok.

A problemam az hogy egy ideje nincs masik monitorm igy az LG-et kell a PC-hez is hasznaljam. Azaz ha TV-ezni akarok akkor a VGA kabelt PCbol ki, TV Box-ba be. Ezt szeretnem kikuszobolni. A videokartya is (DVI atalakitas utan) VGA ANYA, az TV Box is VGA ANYA, es az LCD hatulja is VGA ANYA.

Arra gondoltam hogy veszek:
-1 VGA eloszot (1 apabol 2 anya)
-2 VGA kabel (apa - apa vegu)
Az elosztot bedubom a monitorba, a ket kabelbol az egyik a vidokartyaba megy a masik a PCTV-be. Igy kb 3000ft-bol megoldahto a problema, viszont igazan kivancsi vagyok mit fog szolni az LG ha egyszerre ket jelet kuldok ra, szerintetek?

Van valami program amivel le tudom tiltani a videokartyam kimeno jelet arra az idore amig az TV Box bekapcsolva van hogy ne legyen jelkonfilktus?

Elore is koszonom a meglatasokat!
Thanks

Computer says: NO

(#22) Barthezz2 válasza DanteDream (#16) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Huhh, nagyon rég jártam így, ugyhogy lehet már azóta megoldódott a gondod, de azért válaszolok..

Elviekben így simán mennie kellene. A hangot meg úgy tudod megoldani,hogy a beltérin van külön hangkimenet, és arra kötöd rá az erősítőt. Ha csak sima hangfalaid vannak, akkor meg veszel egy kábelt, aminek egyik fele 2db RCA, ez megy a beltéribe, a másik fele meg egy stereo jack aljzat, arra meg bekötöd a hangszórókat.

fjord:
Ezt a konkrét tunert nem ismerem, de a legtöbb olyan, hogy van rajta d-sub bemenet is, ami pedig arra jó, hogy a tunerba kötöd bele a vga-ból érkező jelet, és akkor a tuneron tudsz váltani hogy a TV menjen, avagy a vga jeleit továbbítsa a monitor fele. Amit leírtál módszert, nemtudom mennyire lenne életképes, pont amiatt, amit te is mondasz, hogy összekeverednek a jelek.. Esetleg ha lenne olyan közösítő, amin tudsz kapcsolni a bemeneti jelek között, akkor úgy oké a dolog.

Everybody lies.

(#23) fjord válasza Barthezz2 (#22) üzenetére


fjord
csendes tag

hali

koszi a visszajelzest! az enyemen csak d-sub out van, viszont teny hogy van PC/TV valtogomb a taviranyiton, de epp emiatt (a d-sub in hianya miatt) ezt sosem ertettem hogy hogy gondolja a gyarto... s-video in-em van, meg composit. esetleg egy s-videot d-subba alakito cuccal (olyat mar lattam) megoldhato lenne? hogy az atalitobol egy vga kabellal viszem tovabb a videokartyamig a jelet (a tvbox in jelet) es a tvbox atengedne a jelet a d-sub outon a monitorba?

Computer says: NO

(#24) fjord válasza fjord (#23) üzenetére


fjord
csendes tag

hali

ujrafogalmazom mert kozben latom hogy amit talaltam az nem egeszen az, igy nez ki:

szoval, a jel utja ez lenne:

videokatya - dvi to vga atalakito - vga to s-video atalakito - s-video kabel - tvbox svideo in - tvbos vga out - monitor

ebben az esetben szerinted mukodeni a PC/TV valtogomb?

thanks!

Computer says: NO

(#25) Barthezz2 válasza fjord (#24) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Elviekben működnie kellene, csak azt nem tudom, mennyit vesztene a minőségből a gépből érkező jel. Lehet nem lenne már túl jó. Egy biztos, ebben az esetben a TV box határozná meg a gép megjelenő felbontását, és nem a vga beállítása, amiből szintén adódhatnak gondok. Szvsz nem biztos, hogy jobb megoldás ez, mint az, hogy cserélgeted a monitoron a kábelt. Kényelmesebb, de nembiztos, hogy megérné a dolog a képminőség és egyéb más szempontjából. Sőt, arra sem esküdnék meg, hogy az svideo átviszi a monitor felbontását(1680x1050)..
Ugyhogy ha nincs a tuneron bemeneti csatlakozó a vga-nak, szerintem felejtős a dolog..
Legjobb megoldás egy D-Sub közösítő lenne, de nemtudom létezik-e egyáltalán olyan..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#26) psg5


psg5
veterán

Üdv!

Na úgy látom megtaláltam a nekem kellő fórumot.
Idáig a samsung monitorok fórumába írtam, de itt lesz a tuti.
Igaz látom rég mozgott a fórum, de hátha valaki...
Samsung 2243NW monitorra rákötni egy t-home-os set-top boxot szeretnék, de ha lehetőség van rá, kábelek állandó cserélgetése nélkűl azért a számítógépet is lehessen használni rajta.
Ha jól látom, mivel ezen a monitoron csak egy d-sub bemenet van, ezért egy külső tv-tuner kell.
Az valós, hogy van olyan tv-tuner amire rákötöm a számítógép vga menetét és ráköthetem a set-top box mondjuk dvi menetét és magát a tunert pedig a monitor d-sub menetére, így váltogathatom, hogy tv vagy számítógép?
Ha tényleg ez létezik, mi ennek a tunernek a neve?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#27) Barthezz2 válasza psg5 (#26) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Üdv!

Sok külső tuner tudja ezt a funkciót. Vásárlás előtt viszont mindenképp járj utána, mert msá más bemenetek lehetnek egyes modelleknél(dsub, dvi, composit, s-video...), és esetenként elég rendesen le tudják rontani a PC-ről érkező jelet.
Manapság nem nagyon követtem, milyen modellek vannak piacon,úgyhogy pontos típussal nem tudok neked szolgálni.
A válasz viszont igen, van erre lehetőség.

Everybody lies.

(#28) psg5 válasza Barthezz2 (#27) üzenetére


psg5
veterán

Köszönöm válaszodat!

Azóta folyamatson járok utána,de kevés tuner tudja ezt.
A lényeg hogy meg lehet oldani.
Ha valakinek van konkrét termék ajánlata, várom.

F.K.T.

(#29) draws80


draws80
csendes tag

Sziasztok! Nekem van egy Samsung SyncMaster t200 lcd monitorom. Van rajta egy vga és egy dvi csatlakozó. Rá szeretnék kötni egy hdmi csatlakozóval rendelkező beltéri egységet. Hogyan lehetne ezt megoldani. Üdv!

(#30) dmob85


dmob85
csendes tag

Sziasztok!

Engem őszintén szólva csakis egy dolog miatt érdekel az LCD monitorból TV eljárás, hogy szép minőségű TV-m legyen azon a 61centiméternyi helyen, ahol a TV elfér. Most egy kb. 4 éves LG TV-m lakik ezen a helyen, de szeretnék váltani, hiszen olcsóbb egy LCD monitor, mint egy sima síkképcsöves, ORION TV. Na most nekem ugye nem férne el egy LCD TV, mert 70 valahány centinél kezdődnek... ami meg ez alatt van, az meg vagy ilyen noname, vagy van olyan drága, mint egy nála sokkal nagyobb. Tehát én a monitort választanám.

A lényeg

Kinéztem egy monitort, ami FULL HD LCD, MPEG4 tunerrel rendelkezik, és 22"-os. Kiszámoltam, hogy ez olyan 55-56cm közé esik. Na már most nekem kábel TV előfizetésem van, de nem tudom, hogy megoldható ez egy ilyen átalakítóval, hogy mondjuk a jelet, ami ugye a hagyományos csatlakozóson jön, azt HDMI-be, vagy valami hasonlóba átalakítsam. Ez engem nagyon érdekelne, és köszi a választ akármikor is kapok kérdésemre!

És még valami

Ha ez a dolog így megoldható volna, ahogy szeretném, akkor távirányítót kapok a monitorhoz egyébként???

Jól van na, csak még új vagyok ebben a témában :D

(#31) iamhungarian


iamhungarian
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom, van -e valaki aki tudna nekem segíteni :)
Amim lenne, egy régi asus laptop, alaplap hibás, 5 másodpercig működik, miután bekapcsolom a gépet.
Mivel a 15 colos LCD kijelzőjével nincs probléma, ezért arra gondoltam, hogy a mai technológia segítségével...
a kérdésem: kivitelezhető lenne-e, hogy a meglévő LCD laptop kijelzőt a jövőben ÖNÁLLÓAN TV-ként használjam. Ha igen, mi kell ehhez? mit tudnátok ajánlani?
Gondoltam még arra, hogy törött kijelzős 15 colos LCD monitort vennék és a törött alkatrész helyére tenném be a monitor kijelzőjét. Ez mennyiben járható út, egyébként?
Ha enélkül is meg lehet csinálni, akkor természetesen forrasztok, ezt azt :D szerkesztek amit tudok :) csak ötletem még nincs...
köszönöm,
előre is!!

(#32) iamhungarian


iamhungarian
csendes tag

up :)

(#33) iamhungarian válasza iamhungarian (#32) üzenetére


iamhungarian
csendes tag

up :)

(#34) beeeeerka válasza Barthezz2 (#27) üzenetére


beeeeerka
tag

Szia,

Én egy DVD/STB-t szeretnék összekötni, de CRT-vel.
Ezeket –LINK1,2- találtam. Jó lesz a SCART ?
A Komponensből az ellenkezője kellene, mivel a jel a DVD-ből menne a monitorba !
Itt már kérdeztem, de valami szinkronjel hiányzik, uh nem műx. Vagy mégis ?

Üdv: B.

[ Szerkesztve ]

- Na, jó, jó ... de EZ ... mivel jön le ? - Hát ... gondolom ... majd ... IDŐvel. - Híííííííííííííííííííííííííííííííííí ...

(#35) vecchio


vecchio
csendes tag

Az alább leírt eszközök összekapcsolása után alkalmas-e? tv nézésre?
Van egy lcd monitorom vga csatlakozású,van egy vga-scart átalakitó csatlakozóm,van egy set-op box-om amely alkalmas földfelszini digitális tv vételre..Ha ezeket a megfelelő csatlakozási pontokon összekötöm,tudok-e tv-ét nézni?Vagy kell még más is hozzá?

(#36) lacafy


lacafy
csendes tag

Sziasztok!

Remélem nem halt ki a topic még.

Feladat:

Adott egy laptop LCD monitor. Minden keret nélkül, csak a monitor alaplapra csatlakozó kábeleivel.
Adott egy földfelszíni beltéri egység.

Kérdés. Tudok-e a kettő között kapcsolatot létesíteni valamilyen módon, hogy a monitort képmegjelenítőnek használhassam. Valami eszköz kell, vagy érdemi képet nem tudok megjeleníteni monitorvezérlő nélkül?

Ötlet?

Köszönet

(#37) d3ac válasza Zpepe (#1) üzenetére


d3ac
csendes tag

Udv!
Az lenne a kerdesem, hogy adott egy sima lcd monitor es egy upc-s septup box hdmi, scart, rca es koax kabellel es ossze szeretnem valamilyen modon osszekotni. Szerintetek ez hogy lehetseges? Probaltam laptoppal osszekotni vga kabellel, de rajottem hogy az csak vga kimenet, nem bemenet. Szoval otleteket varok, hogy mivel lenne megoldhato. Bamit meghallgatok! Koszonom :)

sex drugs and drum 'n bass

(#38) McTuja


McTuja
tag

nekem is vcan smasung lcd hd tv monitorom van ithonn kábel tv isde ha bedugom a coxot falba meg a monito hátujjáb keresést nyomok de nem fog be semmit :/

https://prohardver.hu/tema/s_t_a_l_k_e_r_call_of_pripyat/hsz_30126-30126.html

(#39) Freelander66


Freelander66
csendes tag

Teljesen kezdő vagyok a témában. Kamionozok és a TV már nagy csomagnak számít a téli időben. LCD tv-re nem szeretnék 60-70 ezret kiadni. Van itthon egy Samsung SyncMaster 943-NW monitorom, amit nem használok. A UPC set box-om van amin van egy RS-232 kimenet. Arra gondoltam, hogy egy RS232 - VGA átalakítóval megoldom a 20 ft-os kérdést. Megoldható szerintetek?

(#40) ügyetlenke


ügyetlenke
újonc

Jó estét! Szeretném megkérdezni,hogy ha egy monitort tvnek használok az felrobbanhat?? LG L1710B
Beltéri egység + hdmi-dvi kábellel

(#41) ügyetlenke


ügyetlenke
újonc

Jó estét! Szeretném megkérdezni,hogy ha egy monitort tvnek használok az felrobbanhat?? LG L1710B
Beltéri egység + hdmi-dvi kábellel

(#42) Seat18 válasza ügyetlenke (#41) üzenetére


Seat18
tag

Nem robbanhat fel... :W Ha csak nem focizol vele...

[ Szerkesztve ]

(#43) dandy91


dandy91
tag

Üdv
Van egy Dell u2312hm monitorom szeretném a thomos beltérivel összekötni hogy tudjak rajta tvzni is ezt hogy tudnám megoldani ? valaki tudna benne segiteni ? Sejtem hogy tv tuner kell de milyen meg hogy kellene beüzemelni ?

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#44) Iroil


Iroil
tag

Sziasztok!Azon gondolkozok most,hogy vennék egy új tv-t,de akkor kidobnám a monitoromat,Miért?
Mert a tv-n szeretnék gépezni is,Tudom ez nem pont a témába vág,de valamennyi köze van hozzá.Hogy tudnám azt megoldani?Még nem választottam complett TV-t de van pár alap követelményem:
-16:9 abból is 1920×1080
-Kicsi legyen a válaszideje.(Mert lövöldözős játékra kell)
-És 144 Hz-n fusson,mert az is kellene nekem.
És aki tud ilyen tv-t és lehetőleg olcsót akkor az letudná írni?
2.:
Hogy tudom ezt az egészet megoldani?Mert hogy mint mondtam a tv-n akarok egyben tv-t nézni meg játszani.Ezt hogy tudom megoldani?Nekem egy UPC-s dobozom van,Arról megy a vezeték.Valaki aki ért hozzá azt írna,megköszönném.
Sziasztok!

Milu

(#45) hunbi


hunbi
tag

Épp ma próbáltam öreganyámnak ideiglenes tvt okosítani mert bedöglött a tevéje.
A boxon volt hdmi, ezen felbuzdulva túrtam elő egy hdmi-dvi kábelt és a régi használtan vett eizo lcd monitoromat áthurcoltam hozzá... (legalább 10 kiló 19"es lcd létére)

Ami ebből nektek lényeges:
Annak ellenére hogy sikerült a cuccokat összedugni, a monitor nem volt hajlandó képet adni, mondván a kapott jel csak 50 Hz frissítésű! :F Hát ez van, túl sznob monitornál ilyen is előfordulhat... :W
Szal, vagy a box tudjon 60 Hz frissítést, vagy a monitor szeresse az 50 et. Lövésem sincs igazából, hogy a box tud e 60 hercen muzsikálni, képernyő híján mondjuk fura lenne beállítani...

[ Szerkesztve ]

(#46) magyare


magyare
újonc

Sziasztok ! Segítség kellene , lcd monitor összekötve hdmi csatival t-home settop box, kép van hang nincs ! Hogy tudok hangot varázsolni?

(#47) V60


V60
aktív tag

UPPP, hogy visszataláljak :DD

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD monitorból TV
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.