Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Lcd-panel (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Jym


Jym
tag

Hi modderek! :))
A legújabb kreálmányomat szeretném megosztani veletek, mely egy hőmérős lcd panel PC-re implementálása volt. :))
Tehát az alapanyag egy autóba beszerelhető hőmérséklet-kijelző műszerecske, időt is mutatja, külső-belső hőmérő, meg gombnyomásra világít is. Ennek az előlapja került egy-az-egyben egy 5 1/4-es takarólapra (Codegen6061). A panelt célszerszámmal kivágtam méretre, sorjázás, stb. Innen volt érdekesebb, mivel a műszer elemről ment, ezt meg én mellőzni szerettem volna. Nosza, keressünk 1.5V-ot a házon belül. Az alaplapi tápcsati-kötegben találtam meg a megoldást, mégpedig úgy, hogy a csatlakozó pozitív végére kötöttem egy +5V-os feszkót, a negatív meg kapott +3,3V-ot (piros meg narancssárga kábel). Ezek együtt +1,7V-ot adtak, ami a célnak tökéletesen megfelelt.
Volt a cuccosnak egy kb. 2 méteres hőkábele, amely kurtítás után (~40cm-re) a procihűtő magjára került. Titan a darab, és terheléssel a borda széle mintegy 2-2,5 fokkal hidegebb a magnál. Most szereztem egy rézmagos Spire FridgeRock-ot, annak az aljába majd gravírozok egy vályut a hőkábelnek, és úgy pontosabb lesz az érték, csak tegnap éjfél után már nem volt türelmem (azazhogy az már ma volt) farigcsálni. A kábelek egy tápcsati-párossal megbonthatóan kerültek be a helyükre, az egyszerűbb szerelés végett. :))
A kapcsolható világítását rövidre zártam, így állandó fényben pompázik (na jó, ez túlzás, épphogy kivehetők este a karakterek). De lényeg, hogy mutatós, és így a +2 fok rászámításával játék közben is pontosan és folyamatosan látom a prockó hőmérsékletét, nem kell kilépegetni a Windowsba. :))
Ja, meg óra is van rajta...

Jym

(#2) emvy válasza Jym (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

''Nosza, keressünk 1.5V-ot a házon belül. Az alaplapi tápcsati-kötegben találtam meg a megoldást, mégpedig úgy, hogy a csatlakozó pozitív végére kötöttem egy +5V-os feszkót, a negatív meg kapott +3,3V-ot (piros meg narancssárga kábel). Ezek együtt +1,7V-ot adtak, ami a célnak tökéletesen megfelelt.''

Az egész jól hangzik, de a feszültségkereséssel kapcs.: feltalálták már a Zener diódát, srácok! A ventiket is mindenki az 5 meg a 12 V közé kapcsolja..:(..bótban néhány forintért kaptok Zenert, azzal meg korrektül meg lehet csinálni, és még a tápot sem vághatja haza egy rövidzár.

while (!sleep) sheep++;

(#3) Prozac válasza emvy (#2) üzenetére


Prozac
aktív tag

Lewnnél oly kedves megosztani velünk hogyan is kell azt?
Mi az a Zener?
Az amelyikbizonyos fesz fölött nyit?
Akkor már miért nem egy 78xx stabIC?

''Fussatok bolondok...''

(#4) Hacked_4052


Hacked_4052
csendes tag

Nem rossz az ötlet!!!De egy zénerrel( az egy olyan dioda ami zároirányban vezet,bizonyos fesznél)és tényleg egyszerübb meg kisebb az elbaszás lehetösége
A 78xx se rossz!Mind ugyan azt a célt szolgálja

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#5) emvy válasza Prozac (#3) üzenetére


emvy
nagyúr

A stabIC ugyanaz, csak azért jobb, mert egyszerűbb használni, hatásra ugyanaz.

while (!sleep) sheep++;

(#6) szutsg


szutsg
csendes tag

Nekem ilyen lcd panelem van:
[L]http://kep.tar.hu/szuts/index.phtml?aid=27542423[/L]

''Jogom van szándékomba állni akárminek.''

(#7) szutsg


szutsg
csendes tag

[L]http://kep.tar.hu/szuts/index.phtml?aid=27542423[/L]

''Jogom van szándékomba állni akárminek.''

(#8) Obi-1


Obi-1
őstag

Kihasználom az alkalmat. Codegen 6061-es ház milyen? Mennyibe került? Képeken láttam, és egy álom!

Only a Sith deals in absolutes.

(#9) launcser


launcser
senior tag

a topikról jut eszembe köv héten elektro pótzh :)
ilyen zénerek is lesznek benne nagyjó azt még tudom is mi
elektronika hasznos csak nehézz

tütüü

(#10) Xpod válasza Jym (#1) üzenetére


Xpod
addikt

Hol tudok ilyen LCD szerezni? :p

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#11) boca111 válasza Xpod (#10) üzenetére


boca111
tag

Szia!
Bármelyik elektronikai boltban (legalábbis a jobbakban van).
Én pl a lomexbe vettem, de asszem van a conrad-ba is. (ez nem a reklám helye!)
Jó szerelgetést :)

(#12) Xpod válasza boca111 (#11) üzenetére


Xpod
addikt

Hogy kötötted össze a géppel és kb mennyibe került?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#13) Jancsi


Jancsi
aktív tag

Én is elkottam ilyesmit csak nekem a monitor alatt van az autohőmérő amin nem sok változtatás esett de a külső hőmérője meg be lett vezetve a proci alá egy néhai ATA kábelnek hála ami befért két láb között :DD igy elég pontos. Biztos nagyon jol nézhet ki a tied Jym, nekem eddig nem sikerült jol kivágni a müanyagot pedig eleinte az enyém is a gépben belülre volt tervezve

(#14) TitiRii


TitiRii
senior tag

:)))
ugyan ezt csináltam meg én is kb 1 éve
öcsém gépén ugyanis nem volt alaplapi hömérö
és egy at mini házvban volt a 900 cerka a mini lapjával meg a gef2 vel..
szellözés 0 és elég hamar forro levegöt szivott kifele a táp ventije.
én is haonlü képp oldottam meg.
világítás rövidre zárva,
tápcsati ellem helyet(csak én ellenálással teremtettem elö 1.5 voltot)
én a tescoban vettem ezt az autos höméröt
ami változásmég volt:
nekünk a bilzetre volt ragasztva a kábeleik meg a bill kábelre voltak ragasztva
és mivel ez 2 hömérsékletet tudottmérni (belsö külsö) ezt is kihasználtuk
a gyári külsöt amihez a hosszu kábel volt azt hozzá forrasztottam a hütöbordához a proci mag felé(fémes vége volt) a belsö höméröt leforrasztorram kábelt forrasztottam arra is és azt meg a vga bordájára rögzitettem(2 borda közé mayd fogoval kicsit össze nyomtam és hövezetö pasztába kentem az egészet.
igy 2 hömérsékletet is kaptunk ami szvsz elég pontos is volt +-2,3 fok eltéréssel mikor hogy
és ezen is volt ora :))
1 hátrányaazért volt..
a bilt nem lehetett vagy nagyon körülményes volt eltávolitani mivel 1 rakat vezeték tekerget körülöte ami rá is volt cikszalagozva:)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#15) boca111 válasza Xpod (#12) üzenetére


boca111
tag

[L]http://www.internews.hu/intercool/index.phtml?page=cikk&id=153[/L]
De asszem a coolness-en is volt, és megígérték a srácok, hogy ide is felrakják.
:)

(#16) jungleboy


jungleboy
csendes tag

Hali,
Igaz nem pont ide vágó a dolog, de nekem van egy 4x20-as háttérvilágításos LCD-m ami eladó sorba került mivel egy nagyobbat szeretnék csinálni. Ha valakit érdekel esetleg mail-be megbeszélhetjük.
Mégegyszer bocs ha nem ide illene.
Üdv

(#17) ZooLee


ZooLee
őstag

Sziasztok,

olvastam WiZARD írását, és szeretném én is megcsinálni, de szükségem lenne a csatlakozó pin-kiosztására. Ehhez szeretnék segítséget kérni, olyan weblapot, doksit, programot, ami a PC-s (vagy egyéb más kategóriák, pl. audio) kábeltípusokról ad pontos leírást.

Köszi, ZooLee

(#18) LukE válasza ZooLee (#17) üzenetére


LukE
veterán

Alaplapod kézikönyvében nincsen? Az enyémben az összes kábel csatlakozó lábkiosztása rajta van.
Ha valamit ki is akarsz íratni:[L]http://www.rendo.dekooi.nl/~fjbgp/smartie/[/L], asszem ven fenn kapcsolási rajz is. Meg a többi modder oldalon is szoktak lenni ilyenek.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#19) Mattyer válasza ZooLee (#17) üzenetére


Mattyer
tag

:D

iBook 14'' 1.33ghz

(#20) artesz válasza ZooLee (#17) üzenetére


artesz
tag

Hali, remélem itt megtalálod, amit keresel.... :DD

http://www.phm.lu/Documentation/Connectors/

Kérlek privit írj, e-mailt ritkán nézem....

(#21) ZooLee válasza Mattyer (#19) üzenetére


ZooLee
őstag

Köszönöm a válaszokat, segítségeket, most már van bőven infóm :))

Viszont a kaqcsolási rajz némileg különbözik a WiZARD által adott leírástól (pl. nála az R/W Ground, itt pedig a 14. pin-re, és a 10K-s ellenállást (trimmer?) is teljesen más bekötést mutat.) Kinek higgyek?

Köszi, ZooLee

(#22) jungleboy


jungleboy
csendes tag

Hali,
Na ma belefogok egy 4x40-es lcd bekötésébe és beépítésébe. Remélem nem lesz sokkal nehezebb mint a 4x20-as. Na majd később beszámolok az eredményről.
Üdv

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Lcd-panel (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.