Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4678) kory24


kory24
őstag

Múlt hét kedden volt a műtétem a Budaiban Z Femto 7D típusú.

Hát nem is tudom, olyan vegyesek érzéseim...
Ami meglepett, hogy szó szerint semmi fájdalommal nem járt az egész. Vagyis de, a szemem elé amit tettek szétfeszítőt, az kissé kellemetlen érzés, de az ugye még a műtét elött van.

De utána felkelve asztalról kicsit homályos volt kép, de hamar kitisztult, majd annyi hogy aznap még jópár órán át folyt az orrom, nem győztem kifújni, mint aki náthás, de ezenkívül semmi fájdalom amiket olvasni lehet....

Na de a lényeg a látás: Kb úgy látok mint azelött szemüvegben, ami eddig se volt tökéletes, de 2 szemmel együttesen úgy elment....

De megmaradt az, hogy a jobb szemem most is gyengébb, ha 2 szemmel nézek nem tűnik fel, de ha letakarom balt akkor igen, távoli dolgok homályosabbak....

Tudom elvileg ez még javulhat, ha jól olvastam akár 2-3 hónap is lehet mire beáll???

1 hetes kontrollon voltam, ott mikor a jobb szemmel kellett olvasni mondtam alig / nem is látom már, erre azt mondták fókuszáljak jobban, kérdeztem azaz hunyorítsak? :D azt mondták majd hozzászokik agy a fókuszáláshoz...
Hát erre kiváncsi leszek....

Itt vannak a képek, hátha valakinek többet mondanak:

műtét után amit kaptam:

Itt pl alul írják, hogy majd olvasó szemüveg fog kelleni, most 38 vagyok, de valóban érzem közelre rosszabb lett valamivel látásom.

1 hetes kontroll:

Nekem ezek nemsokat mondanak, de mint írtam érzem hogy nem tökéletes....

Éjszakai vezetés se túl kellemes, tudok vezetni, de a fények sokkal intenzívebbek lettek :)
szembe jövő kocsiknak mintha a tompított is távolsági lenne + van némi glória is a villanyoszlopok lámpái körül.

Mindent összevetve ha üzemorvosin és jogsi orvosiján átmegyek így, akkor nekem megfelel, valamint bízom benne hátha javul még.

Olyat is olvastam, hogy a Flukon elhagyása után javult valakinek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.