Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4651) Dnalorr


Dnalorr
tag

Sziasztok,

van köztünk esetleg, aki távollátó, tehát "pluszos", és végeztek el rajta szemműtétet fiatalon (bocsánat, tudom, ez relatív :) )?

Sasszemklinikán érdeklődtem és tájékoztattak, hogy 45-50 éves koromig szóba sem állnak velem, viszont hallottam már olyat, hogy valahol ennek ellenére végeztek el műtétet. Várni még erre 20-25 évet nekem elég távolinak tűnik, és nagyon örülnék, ha boldogulnék szemüveg/kontaktlencse nélkül is. Van valakinek ezzel kapcsolatban bármilyen tapasztalata?

Előre is köszönöm.

(#4652) EnterR válasza Dnalorr (#4651) üzenetére


EnterR
veterán

Mekkora volt az a plusz? Nekem elsőre mínuszt műtöttek, majd "átromlott" a jobb szemem pluszra és újrakezelték. Igaz, ez csak +0,75 volt. 24 vagyok. Pluszos szem esetén valóban sokkal kisebb a mozgásterük.

PSN ID: marquuard

(#4653) Dnalorr válasza EnterR (#4652) üzenetére


Dnalorr
tag

+3.50 és +3.75-ről beszélünk. Igencsak rosszak a szemeim azért...

(#4654) EnterR válasza Dnalorr (#4653) üzenetére


EnterR
veterán

Anyunak ugyanezek az értékei, megnézettük a műtétem előtt és pont emiatt dobta vissza a Sasszem. Aztán olvastam itt olyat is, hogy máshol meg tűréshatáron belül van ez a pluszos érték, de nem fogunk kísérletezni.

PSN ID: marquuard

(#4655) User64476 válasza EnterR (#4652) üzenetére


User64476
őstag

Milyen lett az újrakezelés után? Én is gondolkozom rajta, hogy kicsit erőszakoskodok mert a bal szemem csak zavaróan homály közelre... Nekem is átcsúszott pluszba.

(#4656) EnterR válasza User64476 (#4655) üzenetére


EnterR
veterán

Határozottan jobb, de így is össze-vissza ingadozik. Egy ideje mondják (5. hónapja), hogy még mindig egyenetlen a szemfelület, várjunk a felépülésre. Egyébként áprilisi mérés szerint 0 dioptria, 0 cylinder, bár erről papírt nem adnak. Abban bízok, hogy tényleg csak a leírt "centrális hámhiány" okozza az ingadozást és nem kezdett el megint dioptriát visszaépíteni.

A korrekciós műtét innen indult (jobb szem):

+0,25 dioptria
+0,50 cylinder

PSN ID: marquuard

(#4657) EnterR


EnterR
veterán

Ma volt a korrekciós műtét 5. havi kontrollja. Kértem konkrét számokat, egész jól állok. Bemérték mindkét szemem.

Bal szem: +0.25 dioptria; 0.25 cylinder
Jobb szem (újraműtött): 0 dioptria; 0.25 cylinder

Mikroheges még a jobb, PRK-m volt másodjára is és kicsit lassan épül vissza a cornea, ez okoz néha ingadozó látásélességet. Műkönny és néhány pislogás megoldja. Bal szemem tökéletes továbbra is, sokat segít rajta, hogy az a domináns szem. Kétszemes látásélesség 200%, Sasszemnél minden sor leolvasható volt. Második nekifutásra elégedett vagyok az eredménnyel, még hámhiány gyötör, de ehhez még idő kell.

PSN ID: marquuard

(#4658) Lien válasza EnterR (#4657) üzenetére


Lien
tag

Szuper ezeket olvasni. Reméljük boldog is leszel vele jó sokáig!
Lehet még harmadik műtéted vagy a PRK teljesen kinyírta a szaruhártyád?

(#4659) EnterR válasza Lien (#4658) üzenetére


EnterR
veterán

Nem lennék nyitott már egy harmadikra, ha az eredmény ezt indokolná. Az egyenetlen szemfelület pedig a lézer mellékhatása, ráadásul a korrekció nem no-touch volt mert eléggé elvékonyodott a szaruhártya az első műtét során. Ez még ki fog simulni idővel, aztán az ideiglenes ingadozások is megszűnnek. Olyannyira minimális az eltérés a két szem közt, hogy két szemmel elő sem jön. Este, félhomályban feltűnőbb, amikor már elfárad a szem, viszont ezt műkönny megoldja.

Műszeres eredmény szerint nincs is mit javítani már, az agy 0,25-ös cylindert lazán korrigál. Illetve a balon is lett/maradt cylinder (és 0,25 dioptria) de domináns szem révén ennek semmilyen észlelhető hatása nincsen. A lényeg, amire a doktornő is szakvéleményt fogalmazott meg az az, hogy a még fennálló "centrális hámhiány" esetenként látásingadozást okozhat. De ez egy apró fizikai-felületi eltérés, ami hámosodással rendbejön idővel.

PSN ID: marquuard

(#4660) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Múlt héten volt a 3 hónapos vizsgálatom. A jobb szemem 100 a bal szemem 90%-os. Ez valójában 95 és 85 csak rámondtuk, hogy megy az egész sor. 2 hónap múlva lesz a következő vizsgálatom, addig változhat, de ezek alapján szeretném majd a korrekciós műtétet.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#4661) EnterR válasza Des1gnR (#4660) üzenetére


EnterR
veterán

Nálam az egyéves kontroll előtt szóba se hozták a korrekciót, biztos, hogy ezt 3. hónap után már elhatároztad? Ez még nagyon az eleje.

PSN ID: marquuard

(#4662) Des1gnR válasza EnterR (#4661) üzenetére


Des1gnR
őstag

Ha nem változik, akkor igen. Amikor azt mondják, hogy lehet, akkor csinálják. Lehet, hogy ez még nem 2 hónap múlva lesz.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#4663) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!
Egy-két éve már nem olvasgattam a témában, de lassan rá szeretném szánni magam a műtétre.
Melyik eljárást ajánljátok (már persze ha alkalmas leszek rá), melyik lehet a legjobb?
VisuMax / Z Femto 7D / Contura Vision ?

A VisuMax mondjuk már régi tech. itt egy 2009-es videó róla.
A másik kettőről nem sokat tudok. A Relex Smile kezelésről még régebben láttam videót és ott mondtam hogy na én ezt soha :D

(#4664) tildy válasza Des1gnR (#4660) üzenetére


tildy
nagyúr

Ne haragudj de erre ? Nekem 70% volt 1 evre vagy kettőre mégse műtötték újra . Szerencsére . Mert utána 90% lett .

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4665) Des1gnR válasza tildy (#4664) üzenetére


Des1gnR
őstag

Erre nem tudok sajnos mit mondani. Csak azt írtam amit mondtak nekem.

[ Szerkesztve ]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#4666) Man0gatya válasza Des1gnR (#4660) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

Hány éves vagy? mert nekem 3 hónap után 90%-os volt mindkettő most meg 120%-os

(#4667) Man0gatya válasza sqpp (#4650) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

Teljesen normális, nekem még 6 hónap után is homályos volt.

(#4668) Des1gnR válasza Man0gatya (#4666) üzenetére


Des1gnR
őstag

31 vagyok.
Múlt héten voltam a fél éves vizsgálatomon. Két szemmel 100%-ot látok teljesen tisztán, felette már homályosan.
Jelenleg a sok klímázás és a meleg miatt marha sokat kell cseppentenem és néha teljesen elhomályosodik a látásom, főleg már estére.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#4669) Dazsar


Dazsar
aktív tag

Üdv
27 év.
-7 szem
Sasszem visumax
Másnap:0.70 0.90
1 hét:1-1
1 hónap: 120-120
Remélem ez nagyon sokáig így marad.
Bár papíron rajta van h későbbiek folyamán ez vissza mehet -1 re még. És h engem többet nem lehet már műteni, mondjuk ez egy kicsit ijesztő.

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#4670) Man0gatya válasza Des1gnR (#4668) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

Csepegtess és ne erőltesd..

(#4671) cs.ildiko45 válasza Dazsar (#4669) üzenetére


cs.ildiko45
újonc

Ez nem hangzik annyira rosszul :)

(#4672) cs.ildiko45 válasza Dnalorr (#4651) üzenetére


cs.ildiko45
újonc

Fiatalon a rejtett dioptria okozhat bizonytalanságot, ugyanis a szem alkalmazkodással is korrigál néhány dioptriát. Viszont ahogy öregszünk, az alkalmazkodásból fakadó természetes korrekció csökken és újra pluszos lesz a szemed. Akkor most mire műtsenek? A jelenlegi dioptriára? Vagy adják hozzá a rejtettet? Komoly dilemma, szerintem ezért nem vállalják sok esetben a fiatal plusszosakat...

(#4673) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Budai Szemészet:

Van itt olyan, aki vonattal ment a Debreceni vagy a Pesti kilinikára?

Ha igen le tudná írni, hogy a legegyszerűbb/legcélszerűbb a vasútállomásról eljutni a klinikára? :)

Illetve kisérő mennyire kötelező?

Köszi

(#4674) Des1gnR válasza kory24 (#4673) üzenetére


Des1gnR
őstag

Szia,

A Budairól nem tudok nyilatkozni, de ha pupilla tágítós vizgsálatra vagy szemműtétre mész, akkor mindenképp legyen egy kísérőd. :K

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#4675) RKing03


RKing03
csendes tag

Sziasztok! Győrben, Dr. Bereczki Árpád vizsgált a közelmúltban és hamarosan esedékes a trifokális lencse műtétem. Alapvetően olvasással van gondom (+2.5/+2,25 D), a távollátásom elfogadható (0,25/0,50 D) lenne még, így 52 éves koromra, de az állandó szemüveg fel/levételek és bizonyos helyzetek ezzel roppant zavaróak számomra. Doktor úr a lézer helyett (Phaco+PC IOL Trifokális) ezt javasolta esetemben. Kérdezném, hogy volt-e valakinek ilyen problémára hasonló műtétje, ill. a Bereczki Klinikával kapcsolatban milyen tapasztalataitok vannak?

(#4676) sgandi


sgandi
csendes tag

Sziasztok! 43 évesen érdemes-e belevágni sasszemnél femto(esetleg smart) műtétbe, ha a pupilláim bőven tágabbak, mint a műtétre alkalmas szaruhártya felszín? Előre megmondták, hogy az esti/sötétben látásnál lesznek problémáim műtét után, de a fórumot olvasva még inkább elment a kedvem. Operatőrként és számítógéppel dolgozok: vágjak bele, mit gondoltok?

(#4677) enginev3.0 válasza sgandi (#4676) üzenetére


enginev3.0
félisten

A fórumtol ne menjen el a kedved, se az internettol, ide általában azon kevés emberek írnak, akiknek valamiért rossz a tapasztalatuk, ezért olyan eltántorító, de mellettük sokszor ennyi ember van akiknek minden gond nélkül történt

Ezzel persze nem rábeszéllek, sajnos ez olyan komoly dolog hogy leginkább csak a saját megérzésedre hallgass

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4678) kory24


kory24
őstag

Múlt hét kedden volt a műtétem a Budaiban Z Femto 7D típusú.

Hát nem is tudom, olyan vegyesek érzéseim...
Ami meglepett, hogy szó szerint semmi fájdalommal nem járt az egész. Vagyis de, a szemem elé amit tettek szétfeszítőt, az kissé kellemetlen érzés, de az ugye még a műtét elött van.

De utána felkelve asztalról kicsit homályos volt kép, de hamar kitisztult, majd annyi hogy aznap még jópár órán át folyt az orrom, nem győztem kifújni, mint aki náthás, de ezenkívül semmi fájdalom amiket olvasni lehet....

Na de a lényeg a látás: Kb úgy látok mint azelött szemüvegben, ami eddig se volt tökéletes, de 2 szemmel együttesen úgy elment....

De megmaradt az, hogy a jobb szemem most is gyengébb, ha 2 szemmel nézek nem tűnik fel, de ha letakarom balt akkor igen, távoli dolgok homályosabbak....

Tudom elvileg ez még javulhat, ha jól olvastam akár 2-3 hónap is lehet mire beáll???

1 hetes kontrollon voltam, ott mikor a jobb szemmel kellett olvasni mondtam alig / nem is látom már, erre azt mondták fókuszáljak jobban, kérdeztem azaz hunyorítsak? :D azt mondták majd hozzászokik agy a fókuszáláshoz...
Hát erre kiváncsi leszek....

Itt vannak a képek, hátha valakinek többet mondanak:

műtét után amit kaptam:

Itt pl alul írják, hogy majd olvasó szemüveg fog kelleni, most 38 vagyok, de valóban érzem közelre rosszabb lett valamivel látásom.

1 hetes kontroll:

Nekem ezek nemsokat mondanak, de mint írtam érzem hogy nem tökéletes....

Éjszakai vezetés se túl kellemes, tudok vezetni, de a fények sokkal intenzívebbek lettek :)
szembe jövő kocsiknak mintha a tompított is távolsági lenne + van némi glória is a villanyoszlopok lámpái körül.

Mindent összevetve ha üzemorvosin és jogsi orvosiján átmegyek így, akkor nekem megfelel, valamint bízom benne hátha javul még.

Olyat is olvastam, hogy a Flukon elhagyása után javult valakinek.

(#4679) User64476 válasza kory24 (#4678) üzenetére


User64476
őstag

Nekem kb. -4sph -3Cyl-el műtötték ugyanezzel ugyanott. A flucon elhagyása sokat fog tisztítani, elmúlik a homály. Az autók fényeihez szokj hozzá, az ilyen marad és a lámpák körüli glória is csak kis mértékben fog csökkenni. Még sokat fog változni, igaz a 2-3 hónapos várakozási idő, de mondjuk úgy, hogy egy problémát(szemüveg) egy másikra cserélsz. Vannak nagyon jó dolgok benne de van ami miatt inkább maradtam volna szemüveges (pl. ott én irányítok, ha egy üveg szar kidobom és csináltatok másikat).

Ja, figyelj oda, innentől szerintük minden szipi szupi lesz, ha a tábla felét nem látod vagy rosszabb mint anno szemüveggel volt az is ugyanmár ne mondja, megy az még stb. Ragaszkodni kell hozzá, hogy ha nem jó, ne hagyd hogy tippeltessenek, aztán ráírják a papírra hogy 2000%. Amúgy meg ha nagyon akarnák tudnák ők is mi lett a.vége nagyon is pontosan, lehet csinálni egy új topográfiát, 2 perc se és nem kopna el a gép... Néha random csinálnak is de mélyen hallgatnak az eredményről.

[ Szerkesztve ]

(#4680) bilimbalam


bilimbalam
tag

Sziasztok!
8 éve folt egy FEMTO (IntraLasik) műtétem, azóta romlott a szemem.
Nem tudjátok, szokták ezeket újra műteni, vagy ez már tűl kockázatos? Gondolom a corneát sem lehet a végletekig elégetni. Most -1,5D van a szemeimen és ehhez már lassan kéne szemüveg. Egyátalán ilyen kis dioptriával vállalnak bármit is?

(#4681) Dazsar válasza bilimbalam (#4680) üzenetére


Dazsar
aktív tag

A szaruhártyádtól függ, ha van vastagsága nyilván lehet, ha vékony sajnos nem. Nekem pl többet nem lehet, mert nagyon vékonyra mentünk

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#4682) tildy válasza Stigma.HC (#4436) üzenetére


tildy
nagyúr

Mi ez a sok korrekciós műtét most ennyi embernek? Milyen típusú műtétetek volt? Nekem lassan 20 éves lesz a PRK val műtött szemem, kb. 0.75 cilinder jött vissza rajta, Pedig nagy dioptriáról és nagy cilinderrel indult, sőt az első pár éppen még a Vizus is rossz volt (0.7)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.