Hirdetés

2024. március 30., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#136) Antonio


Antonio
senior tag

üdv.

Gyorsan végig khm :) ''olvastam'' a topicot.

Nekem kb.: 98-ban műtötték a szememet ill mind a ketőt a Focus M-nél akkor volt diákkedvezményel 51 rugó/szem ...

(utolag írom ezt ide: de most a távollátásról beszélek azaz a - osokról)
1. Ha valaki arra adja a szemét hogy megműti annak akkor érdemes ezen gondolkodni ha már ''biztos benne'' hogy meg állt a szeme romlása (legalább is igy véglegesíthető a javulás sztem) ...

2. a szeművegtől még e világon egyetlen embernek nem javult meg a szeme ... a szeműveg: a tünet (látásprobláma) korrekciójára tehát hogy jól lásson az ember ... és nem annak javítására való
az emberek ott szurják el az egészet amikor a doki felirneklik (ált iskolába) 0,5 ös szeműveget (én az ilyen dokikkal szívessen elbeszélgetnék :((
a pillanatnyi (serdülökor, hanyag testartás, sok pc stb) szemromlásra ... mi történik : a szemizmok mivel a ''munkát'' elvégzi helyettük a lencse még továb lustulnak aztán jön az 1-es -2es szemüveg így tovább ...

na persze ezt nem lehet mindent egykaptafára ráhúzni de szerintem nagyon sok szemüveges így ''születik''

ha ilyenkor a gyerek fityiszt mutat a dokinka és inkább más utat választ (szemtorna, talpmasszázs stb)
én anno eljárkáltam talpmasszörhöz és így + szemtorna leszedtunk 2-3 dioptriát ... csakhát utána abbahagytam úgyhogy vissza is jött ... szóval kitartás és céltudatosság kell csak

fiatalok aki még teheti ne legyen a szemüveg rabja!

na most egyelőre enyi ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.