Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#107) vati válasza biker (#104) üzenetére


vati
senior tag

''de ami izgat, miért kell évente szemüveget cserélni?
én csak az orrnyerget cseréltetem, ez évi 800.- ''

Pár év alatt eléggé megkopik a krómozás -különösen az archoz érő részeken-, az orrnyerget tartó kis pöckök eltörhetnek, visszaforrasztva nem az igazi... De való igaz, lehetne reparálgatni, de attól még kopott öreg szemüveg marad.
Hova hordod javíttatni? Nem is tudtam hogy öreg látszerész fószereken kívül valaki foglalkozik ilyesmivel.

Műtét: én is csak a nagy dioptria-különbség miatt gondolkodom műtéten, megérni nem éri meg.
Nekem ettől a dioptria-különbségtől nincs pl. térlátásom, amellett hogy sohasem teljesen korrigált lencséket írnak föl a nagy különbség miatt, hanem 0.5-öt innen, 0.5-öt onnan lecsípve, hogy minél kisebb legyen a különbség.
Ne tudjátok meg, milyen sz@r érzés térlátás nélkül barlangászni menni. Életemben először lementem haverokkal a Mátyás-hegyibe aztán lépni-mászni kellett volna, én meg qrvára nem látom (nem érzékelem) milyen távol van az a kődarab ahová tenni kéne a lábam...
Normál körülmények között (ismert méretű tárgyak mindenfele) okés, mert az agy a látszó méretből tudat alatt saccol távolságot, de szokatlan helyzetben (fraktálhatás, kis közeli kődarab hasonlít a nagy távolira) ijesztő.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.