Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tildy


tildy
nagyúr

Sziasztok!
Mint tudjátok kb. két hete estem át egy ilyen műtéten.Azóta többen kérdezgettetek milyen volt, fájt-e satöbbi.

Szeretném ha ezen témán belül beszélnénk erről, és mint realtime ''kisérleti alany'', folyamatosan be tudnék nektek számolni a változásokról.
Üdv:
Sasszem tildy

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2) Vikthor válasza tildy (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Miért kellett elmenned egyáltalán erre a műtétre? Szemüveg nem segített volna?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Én annyit tudok hozzászolni, hogy jópár ismerősöm ment ilyen lézeres micsodára és mindegyik úgy lát azóta mint a sas(szemtildy). És nem is volt olyan kellemetlen.
jópár=3

Romani ite domum.

(#4) tildy válasza Vikthor (#2) üzenetére


tildy
nagyúr

Bal:-4,25 dioptriás volt -2.25-s cilinderrel
Jobb:-5.5 volt, -2.5-s cilinderrel.

A szemüveg nekem nem kifizetődő ugyanis, évente-kétévente jó ha csináltat az ember.Keretek kb. 10 körül vannak, bele a lencse 10-15.És még így is félcentis a lencse benne.

Lágy lencsét a nagyfokú asztigmia (cilinderek) miatt nem volt ajánlott hordanom, sőt régen romlott is tőle a szemem.

Kemény lencsét sztkra kaptam ugyan, de az utóbbi időben már abból is elegem let, nem láttam jól vele, stb. és a szemészeti klinikán szépen szólva le...tak, vagyis azt mondták, hogy ennek pedig jónak kellene lennie, miözben állandóan ködösen láttam.(Pedig ott van egy jó dokinő, csak pont az nem volt benn)

Tehát ezért.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5) tildy válasza ZCoyote (#3) üzenetére


tildy
nagyúr

A műtét fájdalommentes, csak pár nap az ami kellemetlen.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6) DaSilva válasza ZCoyote (#3) üzenetére


DaSilva
senior tag

Az én jópár-2 ismerősömnek felemásak a benyomásai.

huss, fohászom száll feléd

(#7) Ye_Nő


Ye_Nő
tag

Engem az érdekelne, hogy pontosan mi történt veled a műtét előtt, pl.: be kellett-e menni egy nappal előbb, kaptál-e vmi érzéstelenítő injekciót/szemcseppet, és hogy rögzítették-e valahogyan a szemhéjadat.

''Hát - így.'' (Sík Endre Miklós) | ''A gazdasági fejlődés megköveteli Európa nemzeti határainak lebontását.” Lev Davidovics Trockij szovjet forradalmár | MS Windows is not the answer. MS Windows is the question. And the answer is: NO!!!

(#8) ebx


ebx
aktív tag

Mennyibe kerül egy ilyen műtét minden járulékos költségével együtt?

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#9) tildy válasza Ye_Nő (#7) üzenetére


tildy
nagyúr

Műtét előtt volt még egy utolsó vizsgálat, amikor is a szaruhártya felszínéről ismét csináltak egy képet, megnézték géppel is, hogy milyen a szemem.

AZtán fel kellett menni a műtő elé várakozni, ott egy utolsó ''szemüveges'' kontroll, minden ok, érzéstelenítő csepp a szemembe, meg valami gyógyszert is be kellett vennem.

AZt hogy a szemhéjjamat hogy rögzítették, sajna nem tudom, de valami kis karikaszerűvel.Kívűlről látva egy ilyet , lehet elment volna a kedvem, de így nem volt vészes.

A műtétről is szeretnél hallani milyen volt?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10) Vikthor válasza tildy (#4) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Értem. Az már tényleg durva egy kicsit a fél centis szemüveg, szerencsére az én szemem nem annyira rossz...még. :) Most már úgy látsz vele, mint az amcsi elit katonák... Azok is átesnek egy ilyen műtéten, ha jól tudom... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11) tildy válasza ebx (#8) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez attól függ , hol csináltatod, illetve egyben vagy részletre fizeted.Két szemre vetítve 150E-220E-ig vannak kb.
Eltérések a lézerek minőségében illetve a felszereltségben lehetnek.
Illetve még egyben:Garanciát csak az optik-med vállal.Ez azt jelenti, hogy ha pl. megígérik, hogy neked -0.5D-nél nem lesz rosszabb a szemed, és mondjuk négy év múlva -1es, akkor ingyen újraműtik, vagy visszaadják a pénzt.Ezt máshol nem láttam.


Nekem is fontos lett volna, hogy minnél kevesebbet fizessek, de:
-a szemem világa megér + 70E ftot a többi céghez képest a gari miatt
-Istenhegyin is voltam, semmi probléműm velük, viszont kevesebb műszerk van
-profik.Maximálisan.Fél évet vártam a műtétre, csak akkor kezdenek neki, ha biztosak abban, hogy tényleg a megfelelő eredmény adódik.

Én részletre fizetem , így 65 ezret kellett befizetnem, és 11 hónapon át kell majd 14-et.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) Ye_Nő válasza tildy (#9) üzenetére


Ye_Nő
tag

Igen, a műtét is érdekel. Ahogy a szavaidból kivettem, teljesen ''magadnál voltál''.
Azért érdeklődöm ennyire, mert az általad elmondottaknak az én szemem is megfelel, szemüveg/lencse probléma is egyezik, szóval erőst gondolkodom, hogy nekem is kéne egy ilyen.
Sajnos, nem bírom, ha a szememben turkálnak; amikor kontaktlencsét kaptam, a próbalencsét a szemorvos tette be, de annyira felidegesítettem, hogy majdnem nem kaptam (ugyanis nem bírom megállni, hogy ne rángassam el a fejemet, emiatt tartok attól, hogy nem tudnák megoldani pl. ezt a rögzítést sem. :O)

''Hát - így.'' (Sík Endre Miklós) | ''A gazdasági fejlődés megköveteli Európa nemzeti határainak lebontását.” Lev Davidovics Trockij szovjet forradalmár | MS Windows is not the answer. MS Windows is the question. And the answer is: NO!!!

(#13) DaSilva válasza Vikthor (#10) üzenetére


DaSilva
senior tag

off
Aha, és felvarrnak nekik még egy kart, hogy egyszerre több czúzlival tudjanak
lőni.
offoff

huss, fohászom száll feléd

(#14) Vikthor válasza DaSilva (#13) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Röhögni fogsz, de tényleg van ilyen, a Spektrum TV-n láttam, (Super Soldiers Of The Future). - Nem NOLF2 :D - Szóval az élesebben tudnak vele látni a műtét után, de csak az ilyen speciális alakulatokban szolgáló katonáknak...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#15) tildy válasza Ye_Nő (#12) üzenetére


tildy
nagyúr

Nos a műtétről (gyengébb idegzetűekinkább ne olvassák , mert ha kívűlről láttam volna, akkor lehet ott ájulok el, de nem onnét láttam így elmesélem milyen is volt.)

A műtét előtt mindent részletesen elmondanak, mit fognak csinálni, stb.
Szépen le kell egy ágyra feküdni, egy nagyítószerűséget raknak föléd (most nem tudom előtte rakják-e rá a szemre ezt a ''pislogásgátlót, vagy utána''.
Elmodndják, hogy akkor most leszedik a hámréteget a szemről, utána pedig a piros pontot kell néznem.Ez a piros pont majd ugrál ide-oda.Hol élesedik, hol homályosodik majd a látásom.A lényeg, hogy a piros pontot nézzem.

Szal, nálam nekiállt a doktornő leszednia hámréteget, ami szerintem kívülről nézve félelmetes lehet, mert elkezdi valmi kis fémmel kapirgálnia szemem.Viszont ezt én úgy láttam, mintha a szemem fölé egy üvegpohárban víz élett volna téve, amit néha megkavarnak.A látásom kicsit homályosodott.


Majd jött a lézer, eleinte tök jól láttam, később annál is homályosodott a látásom.Megcisnálták a másik szememen is, majd felültem.Kb. 4 méterre a falon volt egy óra, megkérdezték , hogy mennyi az idő én meg mondtam , hogy 11.10:C

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) Arius válasza tildy (#1) üzenetére


Arius
aktív tag

Én is gondolkodom ilyenben, de egyenlőre még nincs rá pénz, valamint nemtudom hogy érdemes-e...sima 74% víztartalmű lágy lencsét használok, -2.5 mindkét szemem egyformán, no cilinder. Szóval érdemes-e emiatt, milyen pontossággal tudják belőni...tényleg jó lesz, vagy marad -0.5, -1 mert akkor ugyanúgy hordhatom a lencsét, csak kisebbet.

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#17) Arius válasza tildy (#5) üzenetére


Arius
aktív tag

Mi az a pár nap ami kellemetlen? Tünetek? :)

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#18) tildy válasza Arius (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

0 dioptriát 100% bizonyossággal nem tudnak garantálni.DE a tapasztalat azt mutatja, hogy még az én szememet is le lehet ''nullázni'':)

Neked azt mondanák, hogy valószínűleg a legalsó sort is látnád a táblán, vagy az eggyel fölötte lévőt.

Kevesebb, mint -1 dionál nem ajánlják a műtétet.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) tildy válasza Arius (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez változó, valakinek az első két nap, nekem a 3.-4.
Majd kikapartama szemem, mert nagyon fájt, de szerencsére vettem be altatót és alvás közben sosm volt rossz.Egy hétig még eléggé fényérzékeny volt a szemem, este is napszemcsiben mászkáltam.

Szerintem betegállományban érdemes 1.5 hetet otthon maradni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20) tildy


tildy
nagyúr

Azt még elfelejtettem leírni, hogy félek lassan le kell a jó kis ibm moncsim cserélnia koleszban (pedig idén vettem), mert már nem tudom hátrébb tolni az asztalomon.:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) Arius válasza tildy (#20) üzenetére


Arius
aktív tag

:))
Azthiszem ha egy hangyányit jobban állok anyagilag akkor benevezek egy ilyenre...felírom akiknél voltál, majd érdeklődöm náluk ha akt. lesz.

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#22) Arius


Arius
aktív tag

Jah még valami...mennyi az esély arra, hogy nem várt komplikáció lép fel, és rosszabb lesz mint volt? Esetleg sokkal...

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#23) tildy válasza Arius (#22) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem lett roszabb még senkinek.Max nem lett olyan jó, mint várták.
Indexen van egy topic róla, érdemes olvasgatni.

Részletre egyébként kibírható az összeg.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24) Arius válasza tildy (#23) üzenetére


Arius
aktív tag

Köszi hogy megosztottad velünk mindezt :)

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#25) JaniS


JaniS
senior tag

Csak commentben, szemész ismerősöm mondta.
Jó tízéves amerikai technika, kint már nem használják.
A 0 korrekció nem feltétlenül jön be, de nagyfokú rövidlátás esetén gondolom ez a kisebb rossz. Mindenesetre jó, hogy neked bejött.

JaniS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.