Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Lassusag (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) csk21


csk21
csendes tag

Sziasztok

Lenne egy nagy problemam. Van Ga-7n400-as lapom , xp 2400 , Seagate barracuda 40/7200 as vinyom. A baj az hogy sehogysem tudom megoldani hogy mikkor masol 8000 k jobban masoljon. Legyszi adjatok otleteket.

(#2) Peet


Peet
senior tag

Pl: UDMA bekapcsolása

(#3) csk21 válasza csk21 (#1) üzenetére


csk21
csendes tag

Az UDma Be van kapcsolva es az Xp-is van rajta. A Furcsa az,hogy a havernel akinek gyengebb konfigja van 17000 nyomja

(#4) Rez_Grof válasza csk21 (#1) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Milyen particiók vannak a vinyon? Töredezés mentesítés ajánlott! Kicsi vagy nagy fáljok másolása közben? Nem a 80Gb-k egymás közt 35-45Mb/s, saját magukra 18-25Mb/s el tolják.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#5) csk21 válasza Rez_Grof (#4) üzenetére


csk21
csendes tag

Jelenleg 3 FAT 32 Particiom van es filmek masolasa kozben(particiorol particiora) mertuk a 8000 k sebeseget. A toredezetdeg mentesitot brobaltam semmi. Netrol Ide drivert toltototem le. Annyi kulombseg lett hogy indul 15000 -rol mald hirtelen leesik 8000-re. Ha mas vinyora masolok akkor Kb. 10000 k nyomja.
Szerintetek a proci lehet-e a ludas?; meg nem biztos de leht hogy kifogtam egy k. jo hamisitvanyt

(#6) BOOSTER válasza csk21 (#5) üzenetére


BOOSTER
aktív tag

Mekkora szabad hely mellett töredezettségmentesítesz???
15% alatt nem hatékony és ha nagyon nagy fájlok vannak akkor még több szabad hely kell...

Mindenki hülye aki nem normális?

(#7) csk21 válasza BOOSTER (#6) üzenetére


csk21
csendes tag

Kb 16% szoktam toredezedsegmentesiteni, De mind nagy fajlok vannak ugy hogy megprobalom mama egy kicsit tobb szabad helyel.
Akkor ugye a procinak ''semmi kozze'' a lassusaghoz.

(#8) BOOSTER válasza csk21 (#7) üzenetére


BOOSTER
aktív tag

Ha csak a másolásnál lassabb akkor szerintem semmi...
Töredezettségmentesítésre visszatérve:
16% szabad hely és nagy fájlok esetén nagyon is elképzelhető hogy nem töredezettségmentesítette rendesen a vinyód...
Velem már előfordult hogy kétszer kellett lefuttatni mert elsőre szinte alig csinált valamit...

Mindenki hülye aki nem normális?

(#9) csk21 válasza BOOSTER (#8) üzenetére


csk21
csendes tag

Koszi a tipet ha hazamegyek kiprobalom, s holnap majd jelentkezem.

(#10) robekri válasza csk21 (#1) üzenetére


robekri
addikt

IDE csatit ''más'' is használja vagy csa a vinyód? (gondolom 80 eres kábel van rádugva:t)

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#11) BOOSTER válasza csk21 (#9) üzenetére


BOOSTER
aktív tag

Naja: 10. hozzászólás és a vincsik meg optikai eszközök(CD;DVD) legyenek külön lábelen...
Egyik kábelen a vincsik és másikon az optikai cucc...

[Szerkesztve]

Mindenki hülye aki nem normális?

(#12) venember83


venember83
nagyúr

Hello!
nForce masolasnal (vagyis altalaban IDE-kezelesnel) lassu, haver Epox-a is, ez nagyban driverfuggo probalkozz a driverekkel, s ha talalsz 1 jot, ne valtogasd le ujabbra, amig nem tudod biztosan, hogy az van olyan jo, vagy jobb mint amit lecserelnel.

(#13) Winetoo001


Winetoo001
tag

Ilyen lapja volt az egyik cimbimnek. A probléma az IDE driver volt, leszedtük a lapohoz adottat és az xp saját driverével használtuk. És már vadul másolt is 20-25MB/S-el

(#14) csk21 válasza robekri (#10) üzenetére


csk21
csendes tag

80 eres kabelen csak a vinyom volt. A CD megh. kulon kabelen vannak A tegnap ratettem egy Ös Ata 66-os vinyot es csodak csodajara 10000 k vagta

(#15) csk21


csk21
csendes tag

Koszi szepen a tipeket, most elmegyek probalkozni, de lehet, hogy csak jovo heten jutok net közelibe, hogy megosszam veletek mentem- e valamire.

Udv Csk21

(#16) Ger|


Ger|
aktív tag

nekem kib*lassan másol így:

ide2: 10 Gbyte Seagate+20 Gbyte Maxxtor, 40 eres ide kábel, dma be.

de már megszoktam :)

PCI-s IDE kártyát vennék amire rá lehet kötni vinyót vagy cd meghajtót!

(#17) fene_vad


fene_vad
senior tag

ha meg toredezettsegmentesitesz, akko nehogy a win sajatjat hasznald, mer az 1 kalap...
O&O rulah. gugli a frended.

(#18) csk21


csk21
csendes tag

Koszi megegyszer a hozzaszolasokat. A driver csere meg az ujboli toredezetsegmentesites csodat tett mar 20000 k/s is masol

(#19) Vangelis válasza venember83 (#12) üzenetére


Vangelis
nagyúr

nekem is nforce van és 48k val másolgatok de min 35k val
total c szerint



Kedves Fórumtársak


@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Lassusag (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.